Postaw na Arena of Valor International Championship 2024

Arena of Valor, wcześniej Strike of Kings, to internetowa gra wideo opracowana przez TiMi Studio Group. Jest dostępny na urządzeniach iOS, Android i Nintendo Switch. Jest to jedna z najpopularniejszych gier w Azji, ponieważ występuje w prawie wszystkich głównych wydarzeniach e-sportowych w regionie.

Międzynarodowe Mistrzostwa Arena of Valor to najsłynniejsza impreza Arena of Valor. Ten turniej odbywa się corocznie w ciągu ostatnich pięciu lat w ramach franczyzy AIC. Szósta iteracja, zorganizowana przez VSPN, Level Infinite i Garena, rozpoczęła się 16 czerwca 2022 r. i zakończy się 10 lipca 2022 r. Nagroda w puli zwykle zmienia się co roku, a wydarzenie w 2022 r. ma najwyższą nagrodę w puli wynoszącą 2 miliony dolarów. Do tej pory wszystkie wydarzenia międzynarodowych mistrzostw Arena of Valor odbywały się online.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Wszystko, co musisz wiedzieć o Międzynarodowych Mistrzostwach Arena of Valor

Arena Odwagi, wcześniej Strike of Kings, to internetowa gra wideo opracowana przez TiMi Studio Group. Jest dostępny na urządzeniach iOS, Android i Nintendo Switch. Jest to jedna z najpopularniejszych gier w Azji, ponieważ występuje w prawie wszystkich głównych wydarzeniach e-sportowych w regionie.

Rozgrywka AoV

Arena of Valor to gra wieloosobowa z areną bitewną. Każdy gracz wybiera postać, którą kontroluje na polu bitwy. Postacie w grze nazywane są bohaterami, z których każdy posiada unikalne zdolności.

Im więcej gracz używa bohatera, tym więcej możliwości otrzymuje bohater. Gracze mogą zdobywać doświadczenie i złoto na kilka sposobów, w tym zabijając potwory i stwory, niszcząc budowle i pokonując innych graczy.

Złoto można następnie wykorzystać do zakupu specjalnych przedmiotów do gry, które dają graczowi doskonałe umiejętności, które przydają się na arenie bitwy. Co więcej, złoto może pomóc graczom kupić więcej bohaterów. Z drugiej strony zdobyte doświadczenie może odblokować i wzmocnić więcej umiejętności, aby uczynić bohatera potężniejszym.

Tryby gry

Arena of Valor ma kilka trybów gry, z których najpopularniejszym jest tryb 5v5, powszechnie nazywany Wielką Bitwą. Głównym celem graczy w tym trybie jest zniszczenie wieżyczek wroga i zabezpieczenie kilku misji, takich jak zabicie Mrocznego Zabójcy i zniszczenie rdzenia przeciwnika. Mecze Wielkiej Bitwy trwają zazwyczaj od 12 do 18 minut.

Black City Arena, czyli tryb 1v1, to kolejny popularny tryb w grze. Zawiera tylko jedną linię, wieżę, rdzeń dla czerwonego i niebieskiego, dwie szczotki po bokach poziomego pola bitwy i pulę HP.

Pojedynek Cieni jest również często rozgrywany. Ten tryb 3v3 jest rozgrywany na Flatland Battlefield i zawiera mniejszą mapę. Ma tylko jedną wieżę, a każda drużyna ma podstawową bazę. Gry są szybsze, każda trwa od 4 do 6 minut.

Inne godne uwagi tryby gry to Abyssal Clash, Hook Wars, Football Fever, Death Match, Gladiator's Summit, Mayhem Mode i Duo Race.

Kursy bukmacherskie na międzynarodowe mistrzostwa Arena of Valor

Gracze, którzy chcą obstawiać turnieje Arena of Valor International Championship, w większości chętnie sprawdzają kursy oferowane przez różne strony z zakładami e-sportowymi. Najlepiej byłoby, gdyby kursy na zakłady Arena of Valor zwykle różniły się w zależności od kilku czynników, takich jak rodzaj zakładu i wybrana strona z zakładami eSports. Większość dostawców zakładów na eSporty zazwyczaj oferuje szeroką gamę rodzajów zakładów na praktycznie wszystkie mecze w danym wydarzeniu.

Zwycięzcą meczu jest jeden z najpopularniejsze typy zakładów w najlepszych turniejach Arena of Valor International Championship. Gracze „widzi” przewidują, która drużyna wygra konkretny mecz. Wynikiem zakładu może być wygrana lub przegrana.

Szanse na zwycięstwo ulubionej drużyny są zazwyczaj znacznie niższe. Innym powiązanym typem zakładu jest zwycięzca wydarzenia. W tym celu gracze obstawiają, która drużyna zdobędzie mistrzostwo.

Typy zakładów z handicapem mają ograniczenia związane z ulubioną drużyną, która ma wygrać, co sprawia, że zakłady są bardziej wyrównane. W rezultacie kursy również się zbliżają, co najlepiej sprawdza się w przypadku graczy, którzy chcą postawić na wygraną drużyny słabszej.

Typ zakładu powyżej/poniżej wymaga od graczy obstawienia, czy drużyna zdobędzie więcej lub mniej niż określona liczba. Idealnie, ten zakład daje graczom swobodę przewidywania wyników z szerszym zakresem.

Inne typy zakładów na międzynarodowe mistrzostwa Arena of Valor obejmują dokładny wynik, pierwszą krew, całkowitą liczbę zabójstw, handicap mapy i zwycięzcę mapy.

Dlaczego międzynarodowe mistrzostwa Arena of Valor są popularne wśród graczy?

Różnorodność rynków zakładów jest bez wątpienia jednym z głównych powodów, dla których Arena of Valor International Championship jest popularna wśród graczy. Większość renomowanych witryn bukmacherskich online eSport zapewnia rynki zakładów dla prawie wszystkich meczów biorących udział w wydarzeniu, dzięki czemu gracze, którzy kochają tę grę, mogą łatwo obstawiać swoje ulubieni zawodnicy i drużyny.

Innym powodem jest to, że większość stron z zakładami eSports oferuje atrakcyjne kursy (niskie marże) na większość meczów Arena of Valor. Szanse są bardziej atrakcyjne niż zwykle i przyciągają więcej graczy na odpowiednie strony. Potencjalne kwoty, które gracze mogą wygrać, obstawiając wzrost w turnieju wraz z lepszymi kursami.

Zakłady na ligowe mistrzostwa Arena of Valor International są również stosunkowo łatwe. Większość rodzajów zakładów oferowanych przez dostawców zakładów eSports jest łatwa do zrozumienia i postawienia. To sprawia, że są odpowiednie nawet dla graczy bez doświadczenia w obstawianiu. Większość bukmacherów zapewnia również rynki zakładów na żywo dla Turniej.

Jest to przydatne, ponieważ pozwala graczom analizować mecze i stawiać zakłady na żywo w oparciu o wiarygodne informacje w czasie rzeczywistym. Ponadto wszystkie mecze są zazwyczaj dobrze zaplanowane przed turniejem, co ułatwia graczom obserwację wszystkich meczów na żywo.

Drużyny wygrywające międzynarodowe mistrzostwa AoV i największe momenty

Wiele drużyn Arena of Valor pojawiło się w sześciu iteracjach międzynarodowych mistrzostw Arena of Valor, które odbyły się do tej pory, a większość z nich ma co roku różnych graczy.

Jednak kilka drużyn i graczy wyróżniło się w rywalizacji dzięki imponującym występom. Oto najważniejsze turnieje Arena of Valor International Championship w ostatnich latach, sądząc po ich imponujących występach.

Burrium United E-Sport

Burriam United eSports jest zdobywcą tytułu międzynarodowych mistrzostw Arena of Valor w 2021 roku. Zespół wygrał 40% z puli nagród w wysokości 1 miliona dolarów, a 20% trafiło do V Gaming, który zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Hong Kong Attitude, zdobywając 15% puli nagród.

Burriam United eSports to profesjonalna organizacja eSportowa z siedzibą w Tajlandii. Aktywni gracze, którzy zdobyli mistrzostwo w 2021 r., to Satittirat Chetnarong, Anurak Saengjan, Pakinai Srivijarn i Weerapat Rungchaeng.

Występ zespołu był tak imponujący, że większość jego zawodników otrzymała nagrody. Zidentyfikowany na podstawie ich identyfikatorów graczy, NuNu zdobył nagrodę MVP w finałach i najlepszego środka składu, Overfly zdobył nagrodę dla najlepszego składu Dark Slayer, a Difoxn zdobył nagrodę dla najlepszego składu Abyssal Dragon.

Zespół MAD

Drużyna MAD wygrała czwartą iterację międzynarodowych mistrzostw Arena of Valor, które odbyły się w 2020 roku. Ta profesjonalna drużyna e-sportowa ma siedzibę na Tajwanie. Po wyjątkowym występie zespół otrzymał 40% puli nagród, która wynosiła 200 000 $.

Niektórzy z graczy w jednostce, którzy mieli imponujące występy, to m.in. 03.22, który był MVP finałów i najlepszym smokiem otchłani w składzie oraz KuKu, który był zwycięzcą najlepszego wsparcia w składzie.

Zespół Flash

Dwanaście drużyn wystartowało w 2019 Arena of Valor International Championship, a Team Flash został mistrzem. Zespół wygrał 200 000 $ z puli nagród wynoszącej 500 000 $. Dwóch graczy Team Flash, którzy najbardziej wyróżniali się podczas tego wydarzenia, to XB, który zdobył nagrodę MVP w finale, oraz ADC, który zdobył nagrodę dżungli dla najlepszego składu.

Zespół J

Drużyna J wygrała międzynarodowe mistrzostwa Arena of Valor w 2018 roku, zdobywając 250 000 USD z puli nagród. Turniejowa nagroda MVP trafiła do gracza J Team o nicku Neil.

Nadal porusza się pod ostrzałem

Drużyna Still Moving Under Gunfire była pierwszą drużyną, która wygrała międzynarodowe mistrzostwa Arena of Valor. Drużyna wygrała pierwszą iterację turnieju, która odbyła się w 2017 roku, po rywalizacji z 11 innymi międzynarodowymi drużynami zawodowymi. Nagroda pieniężna dla zwycięskiej drużyny wyniosła 200 000 $.

Gdzie postawić na międzynarodowe mistrzostwa Arena of Valor

Znalezienie odpowiedniej strony z zakładami eSports, aby obstawiać największe turnieje Arena of Valor International Championship, może być trudne ze względu na szerokie możliwości dostępne dla graczy eSports. Niektóre strony z zakładami na gry wideo nie są zbyt dobre i mogą powodować słabą jakość obstawiania.

Patrząc na listę turniejów eSports i platform bukmacherskich, znalezienie najbardziej odpowiedniej platformy bukmacherskiej może być dość trudne. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest odwiedzenie dedykowanej strony z rankingiem zakładów eSports. Takie witryny zazwyczaj zawierają wszystkie istotne informacje potrzebne do wyboru odpowiednich witryn z zakładami eSports w oparciu o preferencje, w tym najlepsze sugestie.

Jak obstawiać zakłady na AoV IC

Proces obstawiania jest stosunkowo łatwy po wybraniu strony z zakładami eSports. Gracze muszą najpierw zarejestrować się i zalogować na stronie bukmacherskiej oraz zasilić swoje konta bukmacherskie. Następnie muszą wybrać rodzaj zakładu i rynek zakładów. Wybór może opierać się na wielu czynnikach, w tym szansach i potencjalnych wynikach.

Co więcej, gracze muszą również zdecydować, jaką kwotę chcą postawić na każdy zakład. Krok po kroku proces obstawiania zakładów może się różnić w różnych witrynach z zakładami eSports, ale zwykle obejmuje tylko kilka kliknięć. Należy zauważyć, że wszystkie zakłady muszą być postawione na czas, zwykle przed rozpoczęciem odpowiednich meczów.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak