Postaw na Fortnite World Cup 2024

Zarówno Pro-Am, jak i główne wydarzenie Pucharu Świata wykorzystują Fortnite Battle Royale. To jest Gra Battle Royale w którym do 100 graczy zostaje zrzuconych na wyspę bez broni i zbroi, z wyjątkiem kilofa. Gracze muszą szukać uzbrojenia i przedmiotów leczniczych, gdy tylko znajdą się na ziemi. Używają także swojego kilofa do burzenia istniejących funkcji w celu zbierania zasobów.

Wszystko to należy wykonać, unikając ataków innych graczy i pozostając w zawężonym kręgu na mapie lub ryzykując śmiertelne obrażenia, jeśli go opuszczą. Użytkownicy mogą wykorzystać zgromadzone zasoby, aby zbudować swoją bazę, aby chronić się przed atakami. Wygrywa gracz lub drużyna z największą liczbą żyć na koniec gry. Gracze mogą również tworzyć niestandardowe kursy we własnym tempie w trybie kreatywnym Fortnite, które następnie mogą wykorzystać do tworzenia konkurencyjnych wydarzeń, które można udostępniać innym.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Zawody

Firma Epic wydała znaczną ilość pieniędzy, aby ustanowić najlepsze turnieje e-sportowe. W 2018 r. firma przeznaczyła sto milionów dolarów na rozwój e-sportu Fortnite, mając ostatecznie na celu zorganizowanie dużego turnieju e-sportowego. Proces ten nie był jednak szczególnie płynną ścieżką.

Problemy techniczne, słaba jakość produkcji i problemy z ruchem w witrynie były plagą wczesnych turniejów. Z powodu opóźnień nawet pierwsze wydarzenie Summer Skirmish musiało zostać odwołane w połowie. Sytuacja stopniowo się poprawiała, ale problemy nadal pojawiały się.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata również miały swoje problemy, zwłaszcza z oszustwami. Ze względu na oszustwa podczas kwalifikacji, znani gracze, tacy jak Xxif i Damion Cook, zostali zawieszeni, ale później przywrócono do gry. W ten sam sposób szybki rozwój Epic oznacza, że nowe funkcje, takie jak wszechmocne Infinity Blade, są często dodawane do tej samej gry tuż przed głównymi turniejami. Mogą one uniemożliwić graczom ćwiczenie wystarczająco dobrze w turniejach e-sportowych.

Zdecydowanie najbardziej imponującym aspektem Mistrzostw Świata jest to, w jaki sposób Epic zdołał włączyć rzeczywistość i cyfrowy wszechświat. Zachęcamy widzów do wykonywania wielu zadań każdego dnia, takich jak odwiedzanie parków rozrywki, w celu zdobycia nagród. Korzyści mogą być czymś tak prostym, jak fizyczna moneta V-dolców, tak jak w grze. Fani mogli kupić na imprezie odzież Fortnite World Cup, a także inne gratisy, takie jak tapety, które są dostępne tylko podczas tej okazji.

Early Access to dobra metoda stosowana przez gigantycznego dostawcę, aby zainteresować ludzi grą. Wymaga to jednak więcej, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników, a firma Epic doskonale wykorzystała obie karty. Ratowanie Świata przyciągnęło dużą liczbę osób, które chciały skorzystać z funkcji wczesnego dostępu.

Nawet po tym, jak stał się premium, niektórzy ludzie zostali. Epic następnie udostępnił swój najnowszy tryb jako bezpłatną usługę. Został zaprojektowany jako bonus dla tych, którzy pozostali lojalni wobec poprzednich trybów. Była to również zachęta dla tych, którzy jeszcze nie dołączyli do gry, aby ją wypróbować.

Dlaczego finały Fortnite World Cup są popularne?

Turniej e-sportowy to światowy fenomen. Epic ujawnił, że rezerwacje na miejsce o pojemności ponad 23 000 zostały wyprzedane tuż przed turniejem e-sportowym w 2019 roku. Finały Mistrzostw Świata obejrzało jednocześnie ponad dwa miliony widzów na platformach streamingowych Twitch i YouTube.

Same mistrzostwa są zróżnicowane, a eliminacje przyciągają ponad 40 milionów graczy. Pula nagród w turnieju jest dość duża, co powoduje jeszcze większe zainteresowanie. Aby wydarzenie odniosło sukces, Epic Games polega na obecności fanów.

Epic Games podczas imprezy stworzyło szereg atrakcji skupionych wokół turnieju. Przed, w trakcie i po igrzyskach powstaje replika parku rozrywki. Publiczność jest zawsze zróżnicowana, zwłaszcza pod względem wieku, co świadczy o popularności imprezy. Wiele rodzin z małymi dziećmi, a także dzieci i dorośli ubrani w koszulki e-sportowe sprawiają, że park rozrywki bardziej przypomina prawdziwe miejsce.

Dlaczego ten turniej jest popularny do obstawiania?

Ponieważ istnieje wiele edycji gry, jest to popularna opcja zakładów dla osób, które lubią obstawianie turniejów e-sportowych. Trzy tryby gry zapewniają kilka opcji dla graczy o różnych gustach. Ludzie z natury lubią dokonywać wyborów, takich jak kreatywna sceneria, w której są właścicielami wyjątkowych wysp i mają całkowitą niezależność. Niektóre osoby mogą regularnie przełączać się między różnymi trybami. Dlatego jest to doskonały sposób, aby gra nie stała się nudna.

Zwycięskie drużyny i największe momenty finałów Fortnite World Cup

Inauguracyjny Puchar Świata Fortnite został po raz pierwszy ogłoszony w lutym 2019 r. Epic zamierzał organizować wydarzenie co roku. Proces kwalifikacyjny wyłonił około 200 zawodników lub drużyn do rywalizacji w Pucharze Świata. Gracze i drużyny rywalizowali z innymi graczami w swoim regionie online, aby się zakwalifikować.

Każdego tygodnia gracze solo i duety z danego obszaru rywalizują w maksymalnie dziesięciu meczach z przeciwnikami z tej samej kategorii. Zawody odbywały się online i wybrano 3000 najlepszych drużyn lub graczy.

Coroczne wydarzenie jest jednym z największych turniejów e-sportowych na świecie. Z przyjemnością oglądało się edycję 2019. Nadmiar ekranów w mistrzostwach eSports może wydawać się przesadą, ale znacznie ułatwiają oglądanie akcji.

Każdy gracz w turnieju e-sportowym miał przed sobą jeden monitor, który po ich wyeliminowaniu stał się ciemny, a inne ekrany były wykorzystywane do transmisji walk pod różnymi kątami. Ponieważ wysoki poziom Fortnite gra może być bardzo denerwująca, ponieważ gracze szybko niszczą i odbudowują otaczający ich krajobraz, aby lepiej pasował do ich potrzeb, różne kąty widzenia były krytyczne.

Puchar Świata w Fortnite

Kilku znanych graczy i wpływowych osób nie było w stanie zakwalifikować się do Pucharu Świata Fortnite 2019. Tyler Blevins, najpopularniejszy streamer Twitch wszechczasów, dzięki zabawnym streamom Fortnite, nie spisywał się wystarczająco dobrze w kwalifikacjach, aby wziąć udział w głównym wydarzeniu. Inne ważne osobistości Fortnite, które nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu, to m.in. streamer Team SoloMid Myth, Ali Kabbani, supergwiazda Cloak, Dennis Lepore z Team FaZe Clan oraz 72-godzinny weteran Team Liquid, Thomas Mulligan.

Puchar Świata Fortnite został podzielony na dwie części; jeden dla pojedynczych graczy, a drugi dla dwuosobowych drużyn lub duetów. Sześć meczów rozegrano zarówno w formie solo, jak i w duecie. W duetach struktura punktacji przyznaje punkty za eliminacje i miejsca.

Każda eliminacja zdobyła jeden punkt, a także niekumulowane punkty kwalifikacyjne. 28 lipca 2019 odbył się finał imprezy solowej. Kyle Giersdorf, znany online jako Bugha, 16-letni Amerykanin, wygrał turniej i zabrał do domu główną nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów.

Nyhrox, Emil Bergquist Pedersen, Aqua i David Wang podzielili się główną nagrodą w wysokości 3 milionów dolarów w finałach duetu dzień wcześniej.

Puchar Świata Fortnite miał powrócić w kwietniu 2020 roku po raz drugi. Została jednak odwołana, ponieważ świat został zablokowany z powodu pandemii koronawirusa. Z tego samego powodu odwołano edycję 2021. W rezultacie to wydarzenie e-sportowe miało tylko jedną edycję. Z drugiej strony Epic nadal obsługuje kilka lig eSport w Internecie.

Gdzie i jak obstawiać Fortnite World Cup

Obstawianie turniejów e-sportowych nie powinno być skomplikowanym doświadczeniem. Jest bardzo podobny do każdego innego rodzaju zakładów sportowych. Zakłady na żywo stają się coraz bardziej popularne wśród bukmacherów. Fortnite to popularny eSport, który można znaleźć w katalogach kilku firm bukmacherskich. Tak więc pierwszym krokiem jest znalezienie strony z zakładami, która spełnia potrzeby graczy.

Zarówno Mistrzostwa Świata, jak i kwalifikacje do turniejów e-sportowych online są dostępne do obstawiania na stronach z zakładami e-sportowymi online. Większość bukmacherów zawiera listę turniejów, podczas gdy inni specjalizują się w zakładach e-sportowych Fortnite. Choć najbardziej popularne są obstawianie samych mistrzostw świata, to obstawianie kwalifikacji daje graczowi znaczną przewagę. Pozwala im poznać drużyny i zawodnicy w kilku kategoriach. W ten sposób nauczą się obstawiać w najważniejszym momencie gry.

Bardzo ważne jest, aby obstawiać małe zakłady podczas obstawiania kwalifikacji. Ze względu na ogromną liczbę graczy walczących o miejsce, nawet niedoświadczeni gracze muszą rywalizować. Poziom ten powinien służyć wyłącznie do zapoznania się z uczestnikami. Zrozumienie rozrzutu kursów pomaga w wyborze gracza. Rozpiętość szans wskazuje, który gracz ma lepsze umiejętności.

Popularnymi zakładami są zakład na czas trwania mapy, łączna liczba zniszczonych wież, zwycięzca pierwszej/drugiej mapy, łączna liczba rund i handicapy na rundy. Gdy gracz lepiej zrozumie gry i uczestników, może przejść do bardziej skomplikowanych zakładów.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak