Age of Empires zakłady na e-sport

Age of Empires to wielokrotnie nagradzana seria strategii czasu rzeczywistego (RTS) wydawanych na przestrzeni ponad dwóch dekad. Ten wyjątkowy historyczny RTS podbił serca milionów entuzjastów gier, w tym tych, którzy obstawiają e-sporty. Lista miłośników Age of Empires jest długa i wciąż rośnie. Można to wytłumaczyć wspaniałymi funkcjami, w tym fascynującymi motywami historycznymi, mnóstwem cywilizacji, prawdziwą rozgrywką i epicką grafiką.

Co ciekawe, możliwości graczy wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) są nieco ograniczone, więc nie mają oni przewagi nad ludzkimi graczami. Zapewnia to uczciwą grę, którą lubi większość tych ostatnich.

Age of Empires przez lata

Age of Empires przez lata

W chwili pisania (styczeń 2022 r.) Age of Empires zawiera dziewięć gier. Sprawdź jego główne tytuły dostępne wyłącznie na PC:

Wiek imperiów (1997)

Była to pierwsza gra Age of Empires wydana przez Ensemble Studios w 1997 roku. Xbox Game Studios opublikowało ten tytuł, który wykorzystuje silnik gry Genie. Nie było ich wielu Gry RTS dostępny wówczas i był to pierwszy z historycznym tematem.

GameSpot, powszechnie znany z obszernych recenzji gier, zdefiniował Age of Empires jako połączenie Warcraft: Orcs & Humans firmy Blizzard Entertainment i Cywilizacji Sida Meiera. Ale ta amerykańska strona z grami wideo również opisała swój projekt jako nieco zagmatwany. Pomimo tego i innych negatywnych recenzji krytyków, ta gra została dobrze przyjęta, sprzedając ponad trzy miliony sztuk w ciągu trzech lat.

Microsoft opublikował pakiet rozszerzeń Age of Empires Age of Empires: The Rise of Rome w 1998 roku.

Wiek imperiów II (1999)

Podobnie jak pierwszy tytuł Age of Empires, Age of Empires II: The Age of Kings wykorzystuje silnik gry Genie. Rozgrywki w tych tytułach są również podobne. Ale w przeciwieństwie do swojego poprzednika, który oferuje graczom dwanaście cywilizacji do wyboru, Age of Kings oferuje trzynaście z nich z Bliskiego Wschodu, Azji i Europy.

W 2000 roku ukazał się dodatek do gry Age of Kings, The Conquerors. Większość graczy była pod wrażeniem nowych funkcji, w tym pięciu kolejnych cywilizacji.

Wiek imperiów III (2005)

To trzecia główna część serii Age of Empires. Age of Empires III oferuje mnóstwo nowych funkcji, takich jak miasta rodzinne, które zapewniają graczom zasoby i ulepszenia. The WarChiefs, pierwsze rozszerzenie tej gry, zostało wprowadzone do świata gier w 2006 roku. W 2007 roku Microsoft Game Studios wydało drugie rozszerzenie, The Asian Dynasties.

Wiek imperiów IV (2021)

Relic Entertainment współpracowało z World's Edge, aby opracować Age of Empires IV, pierwotnie wydane pod koniec października 2021 roku. Dzieli kilka funkcji z Age of Empires II. MobileSyrup, kanadyjska witryna przeglądająca różne produkty technologiczne, nawet opisała ten tytuł jako ten drugi, ale z nową warstwą farby.

Warto również zauważyć, że Age of Empires ma również te gry typu spin-off:

 • Wiek mitologii (2002)
 • Wiek mitologii: Tytani (2003)
 • Age of Empires: Wiek królów (2006)
 • Age of Empires: Mitologie (2008)
 • Wiek imperiów online (2011)
Age of Empires przez lata
Obstawianie Age of Empires

Obstawianie Age of Empires

Większość entuzjastów gier wideo lubi obstawiać Age of Empires. Należą do nich firmy, które chcą zmaksymalizować swoje zyski. Jednak nie chodzi tylko o zysk materialny. Duża część stron biorących udział w tej działalności jest zahipnotyzowana oferowanymi przez nią emocjami.

Poza tym zakłady na e-sport Age of Empires są wygodnie proste. Po pierwsze, gracze muszą zidentyfikować bukmachera z unikalną kombinacją funkcji, których szukają. Następnie muszą zasilić swoje konta hazardowe, aby obstawiać preferowaną drużynę lub graczy Age of Empires. To jest takie proste!

Jak zauważyło już wielu doświadczonych graczy, obstawianie Age of Empires jest podobne do obstawiania wielu innych wydarzeń sportowych. Gracze mają do wyboru wiele meczów. Co jeszcze bardziej atrakcyjne, jest duża pula Strony z zakładami eSport dostępne, wszystkie zapewniają im różne rynki.

Niezbędne jest poznanie podstawowych terminów używanych w zakładach AoE, aby uniknąć lekkomyślnych błędnych obliczeń. Na przykład postawienie zakładu na moneyline wymaga od hazardzistów przewidzenia, która drużyna prawdopodobnie wygra dane wydarzenie. Jeśli ktoś tego nie rozumie w pierwszej kolejności, może być trudno postawić na tym legendarnym e-sporcie.

Obstawianie Age of Empires
Dlaczego Age of Empires jest popularne?

Dlaczego Age of Empires jest popularne?

Bez wątpienia Age of Empires ma jedną z największych baz fanów na świecie. Dlaczego miłośnicy e-sportu nie mają dość tej strategicznej serii gier wideo? Oto najważniejsze powody.

Społeczność internetowa Age of Empires

Społeczność wirtualna Age of Empires jest szeroka i obejmuje graczy z każdej części globu. Te osoby nie tylko łączą swoją miłość do tego tytułu e-sportowego. Oświecają się również na różne tematy, w tym:

 • Jak poruszać się po forach Age of Empires i czerpać z nich maksymalne korzyści?
 • Wydarzenia Age of Empires i możliwości obstawiania
 • Jak doskonalić swoje umiejętności gry AoE i obstawiania?
 • Najlepsze cechy obecnych tytułów Age of Empires i to, co chcieliby zobaczyć w przyszłych wydaniach

Spójność tej społeczności każdego dnia przyciąga coraz więcej fanów Age of Empires, czyniąc tę grę jeszcze bardziej popularną.

Granie w Age of Empires online

Łatwość grania w Age of Empires to kolejny czynnik, który nadal przyciąga uwagę graczy pasjonujących się e-sportem. Nie potrzeba nawet lat doświadczenia, aby cieszyć się grą w tę grę online, w domu, w podróży lub w innym odpowiednim miejscu.

Dlaczego Age of Empires jest popularne?
Jak grać w Age of Empires

Jak grać w Age of Empires

Niektórzy gracze wolą Age of Empires od inne gry wideo ponieważ bez trudu spełnia wymagania systemowe i smakuje różne tytuły. Należą do nich 64-bitowy procesor, 8 GB pamięci RAM (pamięć) i NVIDIA® GeForce® GT 420 (grafika). Zauważ, że nie są one naprawione; a ponadto mogą się różnić w zależności od raty Age of Empires.

Najwięksi gracze i drużyny Age of Empires

Prominentni gracze Age of Empires również przyczynili się do popularności tej serii gier wideo. Najczęściej młodsi gracze podziwiają ich. Często grają w tę grę, aby poprawić swoje umiejętności i miejmy nadzieję, że będą tak dobrzy, jak gracze, których podziwiają.

Większość dzisiejszych utalentowanych graczy Age of Empires ma fanów, którzy śledzą każdy mecz, w którym grają. Ponadto wspierają drużyny tych graczy i zachęcają swoich znajomych do wskoczenia na modę. To znacznie zwiększyło akceptację RTS w skali globalnej.

Jak grać w Age of Empires
Czy są mistrzostwa Age of Empires?

Czy są mistrzostwa Age of Empires?

Tak. Istnieje wiele Age of Empires światowe turnieje gdzie gracze i drużyny walczą ze sobą, aby wygrać określoną kwotę. W większości przypadków pula nagród jest dzielona między uczestniczące zespoły, ale we wcześniej ustalonym stosunku. Ponieważ ta seria gier wideo ma różne tytuły, inne funkcje turniejowe są różne.

Na przykład turniej 2v2 World Cup 2020 odbył się dla drużyn Age of Empires II. Przyszedł z systemem 2 kontra 2, systemem GSL i formatem pojedynczej eliminacji oraz pulą nagród 28 570 $. Drużyny Age of Empires, które zajęły pierwsze miejsce (Chiny A) i drugie (Norwegia A), otrzymały odpowiednio 7200 i 5100 dolarów.

W 2021 roku odbyły się Mistrzostwa Świata dla graczy Age of Empires III. W przeciwieństwie do Mistrzostw Świata 2v2 2020, w tym turnieju pula nagród wyniosła 5000 $. Zwycięzca, Haitch, wrócił do domu z 1500 $, podczas gdy drugi wicemistrz, Mitoe, otrzymał 1000 $.

Warto zauważyć, że w mistrzostwach świata Age of Empires biorą udział różne jurysdykcje. Należą do nich Wielka Brytania, Kanada, Finlandia, Austria, Stany Zjednoczone, Turcja, Francja, Holandia, Australia, Niemcy i Polska. Zgodnie z oczekiwaniami gracze i drużyny rywalizujące w tych turniejach poświęcają dużo czasu na przygotowanie się do pokonania przeciwników i sprawienia, by ich kraje były dumne.

Czy są mistrzostwa Age of Empires?
Obstawianie Age of Empires u dostawców

Obstawianie Age of Empires u dostawców

Gracze mogą obstawiać AoE na niezliczonych dostępnych stronach internetowych z zakładami e-sportowymi. Ale zawsze jest fantastycznym pomysłem, aby najpierw przejrzeć cechy bukmachera, zanim go wybierzesz. Zapoznaj się z pytaniami, na które każdy powinien odpowiedzieć, zanim zarejestruje się na platformie, aby postawić zakład w tej serii gier wideo:

 • Czy oferuje korzystne kursy Age of Empires?
 • Jakie są dostępne metody płatności dla wpłat i wypłat? Czy są bezpieczne i szybkie?
 • Czy podane opcje wpłat i wypłat akceptują lokalną walutę gracza?
 • Czy można obstawiać Age of Empires na urządzeniach mobilnych?
 • Czy gracze mogą uzyskać dostęp do aplikacji bukmacherskiej w wielu językach?
 • Czy obsługa klienta bukmachera jest niezawodna i dostępna w dogodnych sposobach?
 • Który organ udzielił bukmacherowi licencji na działanie w jurysdykcji hazardzisty?
 • Czy bukmacher podjął jakieś konkretne kroki, aby uniemożliwić włamanie na konta użytkowników?

Uzyskanie wystarczająco dobrych odpowiedzi na te pytania ma kluczowe znaczenie, ponieważ decyduje o tym, czy gracz ma fantastyczne doświadczenia z obstawianiem Age of Empires, czy też okropne. Podczas przeglądania Internetu w poszukiwaniu najlepszych dostawców Age of Empires, oto kilka najlepszych opcji, nad którymi mogą się zastanowić:

 • 22Bet
 • Casumo
 • 1xBet
 • TonyBet
 • Betsson
 • Zwycięzca zakładów
 • 10Bet
Obstawianie Age of Empires u dostawców
Śledź najlepsze drużyny Age of Empires, aby obstawiać trafnie

Śledź najlepsze drużyny Age of Empires, aby obstawiać trafnie

Jeśli gracz chce postawić na Age of Empires, powinien znaleźć ten film najlepsze drużyny w grze i ich ostatnie występy. Może to pomóc im w ich obstawianiu, ułatwiając przewidywanie faworytów i przegranych.

Oto kilka godnych uwagi drużyn Age of Empires, które warto śledzić:

Następstwa

Drużyna ta znana jest z rywalizacji w turniejach Age of Empires II, a pierwszym z nich jest Into the Darkness (2016), który wygrał. W tamtych czasach Aftermath składało się z MbL, Liereyy i Hearttta, ale teraz Hera i Nicov są również częścią tego składu.

Team GamerLegion

Ta niemiecka organizacja e-sportowa została założona w 2017 roku. Chociaż większość ludzi zna ją ze składów w League of Legends, ma również świetny zespół Age of Empires.

Legendy Wietnamu (VNA)

Początkowo założone przez All, KoolPixel i Binh, Vietnam Legends od prawie dwóch dekad bierze udział w turniejach Age of Empires. Od stycznia 2022 r. aktywny skład tego zespołu składał się z ACCM, SongSong, CooL, saymyname i BadBoy.

Suomi

Drużyna ta została założona przez fińskich graczy Age of Empires II, którzy zapragnęli wspólnie rywalizować w turniejach tego tytułu. Jej aktywnymi graczami są Jupe, TheMax, Villese, Rubenstock i Zuppi.

Więcej drużyn znanych z gry w Age of Empires to Team Secret, Infinity Legends, SalzZ, Tempo Storm, Rulers of Rome, Clown Legion, Dark Empire i Heresy.

Śledź najlepsze drużyny Age of Empires, aby obstawiać trafnie
Plusy i minusy

Plusy i minusy

Większość graczy, którzy rozważają rozpoczęcie swojej przygody z obstawianiem lub grą w Age of Empires, chce wiedzieć, co z tego wynika. Cóż, to są zalety i wady, których można się spodziewać.

Plusy

 • Dostępność: Dostęp do większości tytułów Age of Empires jest dość łatwy dzięki ich dostępności na Steam, Microsoft Store i Xbox Game Pass. Ponadto większość rat można grać za darmo na urządzeniach z systemem iOS, Windows i Android.
 • Grywalność: Każdy zainteresowany gracz może zagrać w Age of Empires. Wystarczy przejrzeć kilka artykułów na ten temat, aby oświecić ich rozgrywkę i motywy, aby dokładnie wiedzieć, czego się spodziewać. Jednak konsekwentna praktyka jest obowiązkowa dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności.
 • Wychowawczy: Co ciekawe, Age of Empires zapewnia coś więcej niż tylko rozrywkę. Daje również graczom przydatne umiejętności, takie jak wykorzystywanie różnych zasobów, rozwój w wysoce konkurencyjnym środowisku i innowacyjność.
 • Jakość: Age of Empires to doskonały wybór dla tych, którzy szukają obecnie najlepszych gier e-sportowych na rynku. Jego efekty wizualne i grafika uległy ogromnej poprawie na przestrzeni lat. Nastąpiło również znaczne ulepszenie innych funkcji, takich jak cywilizacje, sztuczna inteligencja i ścieżki dźwiękowe.

Kon

 • Chociaż ta seria gier jest dość łatwa do grania, jest nieco trudna do opanowania, szczególnie dla amatorów.
Plusy i minusy
Zrozumienie szans na Age of Empires

Zrozumienie szans na Age of Empires

W grach e-sportowych, takich jak Age of Empires, kursy reprezentują prawdopodobieństwo konkretnego wyniku. Może to być jak konkretna drużyna wygrywająca turniej lub gracz pokonujący inny.

Pomagają obstawiającym obliczyć możliwe zwroty po obstawieniu w różnych meczach Age of Empires. Zazwyczaj różnią się one w zależności od bukmachera i mogą występować w różnych formatach. Gracze powinni je rozumieć, aby odróżnić faworytów od słabszych i obstawiać najbardziej rozsądne zakłady.

Poniżej znajdują się najpopularniejsze typy kursów AoE, które oferują bukmacherzy:

 • Kursy ułamkowe: Te kursy są popularne wśród brytyjskich stron z zakładami e-sportowymi. Większość graczy lubi je, ponieważ są dość proste. Na przykład, jeśli dana drużyna Age of Empires ma szanse 2/5, gracze otrzymują 2 USD za każde 5 USD, które postawili i wygrali.
 • Kursy dziesiętne: Większość graczy ma również łatwy czas na obliczenie potencjalnych wygranych za pomocą kursów dziesiętnych. Muszą tylko pomnożyć przez nie swoje stawki.
 • Kursy amerykańskie: Kursy amerykańskie są oferowane głównie przez strony z zakładami e-sportowymi w USA lub Kanadzie. Mogą to być szanse dodatnie lub ujemne. Pierwsza pokazuje możliwą wypłatę, gdy gracz postawi 100 dolarów, podczas gdy druga wskazuje, ile trzeba postawić, aby mieć szansę na wygranie 100 dolarów.
Zrozumienie szans na Age of Empires
Wskazówki i porady dotyczące zakładów

Wskazówki i porady dotyczące zakładów

Obstawiający Age of Empires mogą wykorzystać kilka praktyczne strategie cieszyć się obstawianiem w tym eSporcie. Można zacząć od wybrania tylko najlepszej strony z zakładami do gier wideo, która akceptuje graczy z ich kraju. Najlepiej byłoby, gdyby wybrany przez nich bukmacher miał również witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych, różnorodne opcje płatności, przyszłych agentów obsługi klienta i wygodne kursy bukmacherskie.

Kolejną przydatną wskazówką dotyczącą zakładów w Age of Empires jest zbadanie tej gry przed postawieniem zakładów. Gracze powinni zapoznać się z nadchodzącymi turniejami i uczestniczącymi drużynami/graczami, aby zidentyfikować najlepsze okazje do obstawiania.

Amatorzy nie powinni dwa razy zastanawiać się nad konsultacją z profesjonalnymi graczami Age of Empires; mogą dowiedzieć się kilku rzeczy o tym, jak wygrywać.

Wskazówki i porady dotyczące zakładów