Postaw na DreamHack Tournaments 2024

DreamHack to firma rozrywkowa z siedzibą w Szwecji. Firma specjalizuje się w konkurencyjnych wydarzeniach związanych z grami i jest własnością Modern Times Group (MTG), firmy zajmującej się cyfrową rozrywką z siedzibą w Sztokholmie. Według Księgi Rekordów Guinnessa i Bliźniaczych Galaktyk jest to największy festiwal LAN party i komputerowy na świecie. To (ten turniej) oferuje najszybsze połączenie internetowe na świecie, a także ma największy ruch.

Na początku lat 90. DreamHack rozpoczął się jako skromne spotkanie przyjaciół i rówieśników w piwnicy szkoły w Malung. Wkrótce potem przeniósł się do stołówki. Tutaj przekształcił się w jeden z największych turniejów e-sportowych w tamtym okresie.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Gry oferowane w turnieju

DreamHack od listopada 2012 roku współpracuje z Major League Gaming (MLG) i Electronic Sports League (ESL), aby pomóc w osiągnięciu wzrostu i ekspansji rynków gier w Ameryce Północnej i Europie. Współpraca ta obejmuje między innymi uniwersalne rankingi i jednolite ramy konkurencji.

Ligi e-sportowe DreamHack przyciągają najlepszych graczy z całego świata, z łączną pulą nagród przekraczającą 300 000 $. W Internecie dostępne są setki różnych strumieni wideo z turnieju. Większość z nich obejmuje konkursy gier. Wydarzenia te odbyły się w Sztokholmie i Jönköping (Szwecja), Tours (Francja), Bukareszcie i Klużu (oba Rumunia), Walencji i Sewilli (Hiszpania), Londynie (Anglia) i Lipsku (Niemcy).

Fortnite

Fortnite jest zasadniczo na otwartym konkursie. Podczas dni konkursowych każdy gracz może dołączyć i sprawdzić, czy może dostać się na szczyt rankingu. To fantastyczny sposób na zgromadzenie ludzi na bardziej spontaniczne zawody. Istnieje również możliwość sparowania z profesjonalnym graczem; w ten sposób na każdego uczestnika będzie wywierana duża presja.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO)

Jeśli chodzi o tę grę w turniejach DreamHack'sDreamHack, Szwecja zdominowała konkurencję. Ninjas in Pyjamas wygrali sześć razy, w tym DreamHack Masters Malmo w 2016 roku i Astro Open w Walencji w 2012 roku Fnatic wygrał sześć turniejów DreamHack, w tym DreamHack Tours w 2015 i 2012 roku, DreamHack Bucharest i DreamHack Summer 2015.

Dota 2

DreamLeague, wcześniej znana jako Dota All-Stars, zanim została przemianowana na DreamHack, jest teraz prawdopodobnie najbardziej prestiżową Dota 2 turniej na całym świecie. Mimo że zespoły azjatyckie dominują na globalnej platformie, konkursy DreamHack pozwalają również zespołom europejskim i północnoamerykańskim rywalizować o najwyższe nagrody.

StarCraft 2

Chociaż został wydany w 2010 roku, StarCraft 2 wkrótce stała się popularną grą na turniejach DreamHack. Naama (Fin) wygrał inauguracyjny konkurs na DreamHack Winter w następnym roku po inauguracji. Gra stała się stałym elementem letnich i zimowych zawodów DreamHack. Został również włączony do turniejów DreamHack Open ze względu na nowy sukces.

Bohaterowie sztormu

Bohaterowie sztormu może pochwalić się bohaterami innych marek Blizzarda, w tym Warcraft, Diablo, StarCraft, The Lost Vikings i Overwatch. Po wydaniu w 2015 roku, miał swoją premierę DreamHack w DreamHack Bukareszt. European TeamLiquid wygrał PGL Spring Champions of the Storm 2015. Popularność tej gry w DreamHack stale rośnie. BeGeniuses ESC otrzymało ponad 5000 $ nagrody pieniężnej za wygranie DreamHack Tours 2017.

Inne gry w turnieju DreamHack

Legendy lig, Super Smash Bros., Smite, Street Fighter V, Heroes of Newerth i Mortal Kombat XL przyczyniły się do sukcesu toru DreamHack. Pomimo tego, że nie mają takiego samego wsparcia finansowego jak gry takie jak Dota 2 i nie uczestniczą tak wyraźnie, jak inne gry, gry te nadal są istotnymi składnikami sukcesu DreamHack'sDreamHack, ponieważ nadal powoli zyskują popularność.

Dlaczego turnieje DreamHack są popularne?

W turniejach e-sportowych istnieje wiele różnych gatunków i gier. Dlatego jest tam wiele do zobaczenia i zrobienia, ponieważ kilka gier się wyróżnia. Podczas gdy odrodzenie gier walki jest również urzekające, jedna gra (Halo) szybko się rozwija. Oni (DreamHack) zmieniają sektor i są pionierami gry wideo i e-sport rozwój na całym świecie od ponad dwudziestu lat.

Te zmiany zostały osiągnięte dzięki zbudowaniu platformy, która pozwala graczom przejść od bycia niczym do supergwiazd. Jednocześnie pozwalają widzom przeżyć najlepsze historie z gier. W rezultacie DreamHack zyskał na znaczeniu i popularności na całym świecie.

DreamHack Summer 2017 odniósł ogromny sukces, z główną nagrodą w wysokości ponad 100 000 $. Impreza została podzielona na dwie grupy, z których każda składała się z czterech zespołów. Zwycięzca nagrody pieniężnej w wysokości 50 000 $ miał zostać wyłoniony w fazie play-off.

DreamHack jest jednym z najbardziej znanych nazwisk w grach wideo. Zawdzięcza to temu, że był jednym z pierwszych i najbardziej płodnych organizatorów wydarzeń e-sportowych. Są zaangażowani w kilka gier, więc zawsze warto mieć oko na ich harmonogramy w danym roku. Dla większości graczy wejście do DreamHack to wielka sprawa. Jednak wiele z nich zostaje odrzuconych, jeśli nie uda im się utrzymać uwagi fanów e-sportu zgodnie z oczekiwaniami.

Dlaczego ten turniej jest popularny do obstawiania

DreamHack to szwedzka sieć LAN (Local Area Network), która łączy graczy ze wszystkich środowisk. Wystarczy kilka dni trwania konkursu, aby ustalić, kto jest największy. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na tym, że jest to wydarzenie BYOC (Bring Your Own Computer). Musi pojawić się na każdej liście godnych uwagi turniejów e-sportowych.

Większość z tych turniejów e-sportowych jest transmitowana w sieci, aby widzowie mogli oglądać je na różnych platformach. Dostępnych jest wiele doskonałych opcji, które są specyficzne dla określonych gier. Dlatego obstawiając np. League of Legends, gracze mogą przewidzieć, które strony wygrają swoje pierwsze mecze.

Użytkownicy, którzy obstawiają Counter-Strike: Global Offensive, mogą przewidzieć, która drużyna będzie pierwsza do dziesięciu zabójstw. Wiele witryn bukmacherskich pozwala również na obstawianie nieparzystych zakładów, na przykład na to, która drużyna jako pierwsza zburzy pierwszą wieżę, smoka lub inhibitor i tak dalej. Istnieją również zakłady na prawidłowy wynik, a nawet czas potrzebny na ukończenie. Tak więc istnieje wiele metod obstawiania gier wideo.

Zwycięskie drużyny i największe momenty w turniejach DreamHack

DreamHack Lato

W 2002 roku w Jönköping w Szwecji odbyła się pierwsza impreza DreamHack Summer. Przed gospodarzem dwóch z najlepsze turnieje e-sportowe corocznie (w tym DreamHack Summer w czerwcu), DreamHack miał zarówno edycję ogólną, jak i zimową od prawie dekady. Inauguracyjne DreamHack Summer obejmowało pierwsze w historii mistrzostwa Counter-Strike.

W zawodach wzięły udział 32 drużyny, z Ninjas in Pajamas na pierwszym miejscu, a następnie e-sportem Devine i ciosem w plecy. Ninjas in Pyjamas posiada wyróżnienie za większość tytułów zdobytych przez osobę, mając pięć w 2002, 2006, 2012, 2013 i 2014 roku. Fnatic i SK Gaming, z których oba mają po dwa zwycięstwa, to dwie inne dominujące drużyny w przeszłości.

Winter DreamHack

DreamHack Winter, podobnie jak DreamHack Summer, zwykle odbywa się co roku w Jönköping w Szwecji. Zawiera jedne z najważniejszych mistrzostw e-sportowych w League of Legends, Counter-Strike, Dota 2, Overwatch i Hearthstone. W 2010 roku Mousesports i Natus Vincere byli pierwszymi zwycięzcami konkursów. Gambit Esports zdobył tytuł w 2016 roku, wyprzedzając Renegades i GODSENT. Dwa lata później ENCE zdobyło trofeum, a zespół forZe (rosyjski CSGO) wygrał najnowszą edycję DreamHack Winter.

Otwórz DreamHack

DreamHack Open odbył się początkowo w 2012 roku i szybko stał się głównym wydarzeniem e-sportowym DreamHack'sDreamHack, z siedmioma dużymi festiwalami w całej Europie. Turniej ma całkowitą pulę nagród w wysokości 350 000 $ i jest otwarty zarówno dla graczy amatorów, jak i profesjonalistów. Ninja w piżamie wygrał pierwszy DreamHack Open, który odbył się w Walencji.

Bukareszt nadal gościł wydarzenia w kolejnych latach. Malmo, Montreal, Atlanta i Londyn w Wielkiej Brytanii niedawno znalazły się na liście miast, które gościły DreamHack Masters. DreamHack Masters Las Vegas w 2017 roku to nadal bez wątpienia największe wydarzenie do tej pory. Virtus.Pro wygrał turniej przed SK gry, północ i Astralis, zarabiając 250 000 GBP.

Ponieważ Gambit Esports już wygrał DreamHack Austin, Envy przygotował scenę, aby zabrać do domu DreamHack Atlanta. Chmura9 zdobyli tytuł przed swoją publicznością w Denver, podczas gdy FlipSid3 Tactics zdobyli tytuł w Lipsku. DreamHack Malmo 2017 wygrał G2, a DreamHack Montreal wygrał North.

Gdzie i jak obstawiać turnieje DreamHack

Możesz znajdź jedne z najlepszych stron z zakładami e-sportowymi online do obstawiania turniejów e-sportowych tutaj. Te strony oferują niesamowite szanse w turniejach DreamHack. Jednak gracz musi zawsze starać się porównać aktualnie oferowane kursy dla rynku, na którym chce postawić i wybrać najbardziej rynkową opcję.

Niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowych badań nad drużynami lub zawodnikami. Cenne informacje o aktualnej formie zespołu i kluczowych graczach mogą pomóc w odnalezieniu korzystnych możliwości obstawiania. Staraj się być świadomym wszelkich zmian, które wpływają na ogólną wydajność. Mogą to być takie rzeczy, jak nowe podpisanie umowy lub wycofanie się kluczowych graczy.

Zwycięzca meczu jest prawdopodobnie najpopularniejszym typem zakładu e-sportowego dostępnym na stronie z zakładami. Postaw zakład na wynik konkretnego meczu turniejowego, od League of Legends po Counter-Strike Global Offensive. Użytkownicy mogą również postawić bezpośredni zakład na drużynę lub gracza, który wygra konkretną edycję. Większość z tych witryn bukmacherskich pozwala to zrobić na długo przed turniejem. Dlatego jeśli masz dobre wyczucie, kto wygra duże turnieje e-sportowe, takie jak DreamHack Masters, postaw zakłady wcześnie.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Ogłoszenie uczestników DreamHack 2022
2022-08-11

Ogłoszenie uczestników DreamHack 2022

Według Bliźniaczych Galaktyk i Księgi Rekordów Guinnessa, DreamHack to największa impreza LAN i festiwal komputerowy na całym świecie. Wydarzenie charakteryzuje się najszybszym i największym ruchem internetowym na świecie. Entuzjaści mogą przewidzieć kilka ważnych nadchodzących wydarzeń dzięki zakładom na e-sporty online. Te turnieje są transmitowane na żywo na różnych platformach.