Szczegółowy przewodnik po zakładach skórkowych w e-sporcie: co musisz wiedzieć

Skórki są wysoko cenione przez wielu graczy. Dotyczy to szczególnie rzadszych skórek, które graczom mogą być trudne do znalezienia lub zakupu w grze. To właśnie ta cecha sprawia, że ​​skórki są potencjalnie przydatne w hazardzie.

Aby używać skórek w grach hazardowych, gracz musi znaleźć zewnętrznego dostawcę usług hazardowych. Dostawcy ci zazwyczaj organizują konkursy e-sportu, w których gracze mogą obstawiać wynik gry, np CS:GO Lub DOTA 2. Gracze, którzy poprawnie przewidzieli wynik tego konkursu, otrzymają skórki postawione przez innych graczy. Zwracają im także wszystkie postawione przez siebie skórki.

Zamiana postawionych skórek na pieniądze

Kiedy gracze wygrywają skórki podczas obstawianie gier e-sportowych, wygrane te są przechowywane na koncie gracza w grze lub w innej bezpiecznej cyfrowej przestrzeni dyskowej.

Aby zarabiać na tych skórkach, gracze mogą je sprzedać. W większości przypadków transakcje są obsługiwane za pomocą funkcji handlowych w samej grze. Gracze mogą w ten sposób zarabiać pieniądze na obstawianiu skinów, ale te zasoby cyfrowe są również zagrożone podczas obstawiania.

Czy hazard ze skinami jest legalny?Bezpieczne strony z zakładami e-sportowymiWitryny z zakładami skórkowymi CS:GOAlternatywy dla zakładów typu skin na e-sport
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Czy hazard ze skinami jest legalny?

W różnych jurysdykcjach obowiązują różne zasady i regulacje dotyczące hazardu online, co może utrudniać poruszanie się po środowisku prawnym. Jednak w przypadku hazardu skórnego sytuacja wygląda nieco inaczej.

Istnieją pewne różnice zdań co do tego, czy hazard skórny powinien być regulowany, czy nie i czy w ogóle należy go uważać za hazard. Pod pewnymi względami hazard ze skórkami przypomina odwieczną grę, taką jak kulki – gracze ryzykują utratę części swoich zasobów w grze, a to wszystko jest częścią rozgrywki.

Ale ten przykład jest zbyt prosty i nie uwzględnia jednej rzeczy – wartości skórek do gier komputerowych. Kiedy gracze grają za pomocą skórek, często korzystają z zasobów cyfrowych o dużej wartości pieniężnej. Doprowadziło to do tego, że niektóre grupy zaproponowały zaostrzenie przepisów dotyczących zakładów typu skin w celu ochrony graczy.

Precedensy prawne dotyczące zakładów typu skin

W przeszłości przeciwko dostawcom zakładów typu skin toczono pozwy i pozwy zbiorowe. Może to oznaczać, że w przyszłości przepisy zostaną zaostrzone, co zapewni graczom bezpieczeństwo, a jednocześnie zwiększy wpływy podatkowe z działalności związanej z hazardem skórnym.

Chociaż może to utrudnić niektórym graczom dostęp do hazardu ze skórkami online, będzie to mile widziane posunięcie. Ta zaostrzona regulacja pomoże w przyszłości osiągnąć długoterminową stabilność hazardu skórnego.

Odpowiedzialne uprawianie hazardu jest nadal kluczowe

Chociaż może istnieć szara strefa prawna dotycząca hazardu ze skórkami, mechanika jest taka sama, jak w przypadku każdego innego rodzaju zakładów. W rezultacie gracze nadal muszą działać ostrożnie i odpowiedzialnie.

Gracze powinni śledzić swoje własne rutyny i nawyki związane z hazardem skórkowym i stawiać wyłącznie na aktywach cyfrowych, na których utratę mogą sobie pozwolić. Ze względu na wysoką wartość wielu z tych aktywów, w niektórych przypadkach gracze mogą nadal stracić znaczne kwoty pieniędzy na hazardzie ze skórkami.

Bezpieczne strony z zakładami e-sportowymi

W jaki sposób gracze mogą stwierdzić, że witryna z zakładami typu skin na e-sport jest bezpieczna? Aby się upewnić, klientom zaleca się skorzystanie z poniższej listy kontrolnej.

  • Akredytacje: Strona powinna być akredytowana przez organy regulacyjne w jurysdykcji gracza.
  • Kontakt i wsparcie: Strona powinna oferować przejrzystą i łatwo dostępną linię wsparcia, a także być wysoce przejrzysta i komunikatywna.
  • Niezależne recenzje: Witryna powinna zostać sprawdzona przez innych graczy w godnych zaufania lokalizacjach, takich jak niezależne witryny z recenzjami stron trzecich. Recenzje te powinny być pozytywne i zapewniać przydatny wgląd w to, czego gracz może się spodziewać, korzystając z usługi bukmacherskiej.
  • Bezpieczne protokoły: Strona internetowa powinna być zabezpieczona bezpiecznymi protokołami, które zapobiegają przechwyceniu danych klientów. Gracze powinni widzieć w przeglądarce znacznik HTTPS, który będzie wskazywał, że jest to bezpieczna witryna, i powinni zalogować się przy użyciu uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Niektórzy renomowani dostawcy zakładów na e-sport

Jest wiele dobrze ocenionych, wysoko oceniani dostawcy zakładów na e-sport w sklepie. Gracze mogą znaleźć listę tylko kilku z nich poniżej, chociaż klientom zaleca się sprawdzenie recenzji i innych informacji o dostawcach przed rozpoczęciem gry.

  • ThunderPick
  • Dafabet
  • Webbyslot
  • 888 kasyno
  • 22Zakład
  • BetSafe

Witryny z zakładami skórkowymi CS:GO

CS:GO – czyli Counter-Strike: Global Offensive – to chyba najpopularniejsza gra wśród graczy zainteresowanych obstawianiem skinów. Dzieje się tak dlatego, że skórki odgrywają w tej grze tak ważną rolę - gracze używają skórek, aby nadać sobie indywidualny wygląd, który odróżnia ich od innych graczy.

W tym sensie określona skóra staje się symbolem statusu. Inni gracze mogą zobaczyć skórkę, którą gracz nosi i natychmiast rozpoznają jej wysoką wartość.

Historia zakładów typu skin w CS:GO

To właśnie popularność skórek CS:GO doprowadziła do rozwoju tej formy obstawiania. Dostawcy gier hazardowych zauważyli, że gracze byli bardzo podekscytowani różnymi skórkami dostępnymi w grze. To udowodniło, że istnieje rynek zakładów na skiny.

Dostawcy zauważyli również, że na rynkach cyfrowych skórki były kupowane i sprzedawane za duże kwoty za prawdziwe pieniądze. Podkreśliło to wartość, jaką gracze przywiązują do tego typu cyfrowych towarów, i doprowadziło do rozwoju bardziej wyrafinowanych platform do obstawiania skórek dla CS:GO.

Jak działa obstawianie skórek w CS:GO

Gracze będą kupować skórki z samej gry CS:GO. Mogą to zrobić za pośrednictwem internetowego rynku gry, a zakupione przez nich skórki zostaną zapisane na ich koncie gry lub w innym rozwiązaniu do przechowywania. W niektórych przypadkach gracze mogą zapisywać skórki w swoim portfelu kryptowalutowym i Eter Blockchain szczególnie nadaje się do tego typu przechowywania.

Te zasoby cyfrowe reprezentują walutę, której gracze będą używać do swoich zakładów. Jednakże same zakłady nie będą realizowane poprzez grę CS:GO. Stanie się to na platformie strony trzeciej, która zostanie zintegrowana z grą. Tutaj gracze mogą obstawiać wyniki konkursów CS:GO, takich jak Major CS:GO PGL , a ich skórki zostaną automatycznie przekazane użytkownikowi, który postawił zwycięski zakład za pośrednictwem bezpiecznego połączenia.

Alternatywy dla zakładów typu skin na e-sport

Zakłady skin nie są najlepszą opcją dla wszystkich graczy. Niektórym graczom może być trudno rozpocząć grę w hazard ze skórkami – gracze muszą zdobyć skórki, zanim będą mogli je obstawiać, co może być zniechęcające.

Hazardzistom może również nie podobać się pomysł wygrywania zasobów cyfrowych. Aby zamienić te aktywa na prawdziwe pieniądze, gracze muszą je sprzedać. Zwiększa to stopień złożoności i niepewności procesu.

Istnieją jednak alternatywy dla zakładów typu skin. Gracze zainteresowani e-sportem mogą uznać, że te alternatywy stanowią lepszą opcję.

Obstawianie e-sportu za prawdziwe pieniądze

Popularność e-sportu rośnie, a wielu graczy obstawia w tych konkursach zakłady na prawdziwe pieniądze, tak samo jak w przypadku zawodów sportowych w terenie. Jest to prostsza metoda hazardu, ponieważ gracze mogą stosunkowo łatwo dodawać i wypłacać środki na swoje konto i ze swojego konta.

Zakłady na prawdziwe pieniądze są również bardziej regulowane niż zakłady skin. Oznacza to, że status prawny gier hazardowych na prawdziwe pieniądze prawdopodobnie nie zmieni się radykalnie w przyszłości.

Profesjonalne gry e-sportowe

Gracze mogą zostać profesjonalistami w dziedzinie gier e-sportowych. Jest to sposób na bezpośrednie wygranie pieniędzy Zawody e-sportowe siebie, zupełnie bez hazardu. Podążanie tą drogą wymaga jednak elitarnego poziomu umiejętności, doświadczenia i wiedzy w e-sporcie.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Faq

Wszystko, co musisz wiedzieć o kasynach

Czy mogę wygrać prawdziwe pieniądze, obstawiając skiny?

Tak, gracze mogą wygrać prawdziwe pieniądze, obstawiając skórki. Pieniądze te są zazwyczaj wygrywane pośrednio – tzn. gracz może wygrać skórkę, a następnie sprzedać ją za prawdziwe pieniądze. Gracze powinni pamiętać, że w ten sposób mogą również stracić pieniądze.

Czy obstawianie skinów jest legalne?

Zakłady za skórki są legalne w większości jurysdykcji, ale dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że nie ma konkretnych przepisów zabraniających graczom hazardu za pomocą skórek. Może się to zmienić w przyszłości, a gracze powinni mieć świadomość zmieniającego się statusu prawnego tej formy zakładów.

Jakie gry oferują zakłady na skórki?

Najbardziej znaną opcją obstawiania skórek jest CS:GO. Istnieją jednak inne opcje dostępne dla graczy zainteresowanych hazardem ze skórkami. Należą do nich Dota 2, gry FIFA i Eve Online.

Czy obstawianie skinów jest bezpieczne?

Tak, zakłady na skórki są bezpieczne, ale zaleca się, aby gracze zachowali odpowiedzialność podczas gry. Dzieje się tak, ponieważ skórki mają przypisane wartości z prawdziwego świata. Choć gracze mogą czuć się bardziej komfortowo, obstawiając fragment kodu cyfrowego, np. skórkę gry, niż obstawiając prawdziwe pieniądze, wciąż jednak coś jest do stracenia. Pamiętaj, że zakup skórek zazwyczaj wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów, zanim będzie można je obstawić, zatem gracze nadal ryzykują utratę inwestycji, obstawiając zakłady za pomocą skórek.