Przewodnik po zakładach e-sportowych: zakłady fantasy dla początkujących

Fantazyjne zakłady eksplodowały na scenie hazardu online ze względu na ekscytujący i szybki charakter, w połączeniu z faktem, że miłośnicy sportu z wglądem w statystyki graczy i sport ogólnie mają wrodzony talent, jeśli chodzi o podstawy gry zespołowej wybór — i o to w zasadzie chodzi w fantazji.

W skrócie, zakłady sportowe typu fantasy można opisać jako internetową grę zręcznościową, w której obstawiający buduje wirtualną drużynę graczy, która zbiera punkty na podstawie określonych statystyk związanych ze sportem.

Chcesz spróbować? Oto podsumowanie wszystkich podstaw, takich jak gra w fantasy, wybór zaufanego bukmachera, popularne sporty do obstawiania oraz wskazówki, sztuczki i strategie, które zwiększą Twój potencjał wygranej.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Wyjaśnienie sportów fantasy

Wcześniej zaoferowaliśmy podstawowe wyjaśnienie zakładów sportowych typu fantasy, a rzeczywistość jest taka, że ​​jest to naprawdę dość proste. Jako gra zręcznościowa, dobrze byłoby, gdybyś rozumiał sport, na który stawiasz zakład, ale nawet nowicjusze mogą spróbować, ucząc się odpowiednich taktyk, dostosowując je i improwizując nad niuansami gry.

Zakłady fantasy wymagają jedynie skompletowania drużyny graczy w oparciu o określone kryteria selekcji. Twoi gracze zdobywają następnie punkty dla Twojej wirtualnej drużyny na podstawie ich wyników w rzeczywistych grach na żywo, a jeśli Twoja łączna liczba punktów jest najwyższa, wygrywasz.

Łatwe, prawda?

Z tradycyjne zakłady sportowe, gracze obstawiają wynik wydarzeń sportowych, ale w zakładach fantasy obstawiasz zakłady z innymi graczami, którzy również utworzyli drużyny fantasy, a zwycięzcą zostaje ten, którego drużyna osiągnie lepsze wyniki niż reszta.

Uwaga:

Chociaż obstawianie fantasy uważane jest za grę umiejętności, zawiera w sobie również element przypadku. Gracze – bez względu na ich poziom wiedzy i kompetencji – nigdy nie mają gwarancji wygranej. Nawet w przypadku najlepszych, najwyżej ocenianych graczy drużyny mogą i rzeczywiście przegrywają mecz, turniej, sezon itp. Zdarzają się kontuzje i te niefortunne, nieprzewidziane zdarzenia negatywnie wpływają na Twoje szanse, ale są one nieodłączną częścią i często zwiększają oczekiwanie i podekscytowanie meczami.

Jak grać w zakłady sportowe fantasy

Jak wspomniano wcześniej, istnieje kilka sposobów obstawiania zakładów w zakładach sportowych fantasy, ale rodzaj zakładu, który wybierzesz, zależy od dyscypliny sportowej i tego, czy bierzesz udział w lidze przez cały sezon, czy też decydujesz się na stawkę w codziennych sportach fantasy.

Zasady tworzenia drużyn różnią się także w zależności od sportu, ale w większości przypadków masz określony budżet lub górny limit wynagrodzeń, aby wybrać zawodników (każdy z nich ma dołączoną cenę) do swojej drużyny. Punkty i systemy punktacji również się różnią. Na przykład sposób, w jaki Twoja drużyna zdobywa punkty w piłce nożnej, będzie inny niż w baseballu lub piłce nożnej. W piłce nożnej zawodnik na pozycji skrzydłowego gromadziłby punkty na podstawie swoich jardów, przyłożeń itp., podczas gdy piłkarz byłby klasyfikowany pod kątem bramek, rzutów karnych itp.

Ligi Fantastyki

Wiesz już, że ligi fantasy zazwyczaj obejmują grę przeciwko innej drużynie fantasy. W piłce nożnej zwycięzca zostaje wyłoniony, jeśli jego drużyna zdobędzie najwięcej punktów w swoim wyjściowym składzie, więc celem jest wybranie formacji, która zapewni najlepsze ogólne statystyki, co doprowadzi do większej liczby punktów i ostatecznie wyłoni zwycięzcę puli nagród .

Niektóre ligi nie przyznają jednak 100% puli nagród. Zamiast tego zwycięzcy otrzymują określony procent tej kwoty, a zdobywcom drugiego miejsca przyznawane są mniejsze kwoty.

Obstawiający zakłady na sporty fantasy mogą również zdecydować się na grę tylko z jednym przeciwnikiem. Postawione przez nich zakłady będą równe, a zwycięzca (który odejdzie ze stawką przeciwnika) zostanie wyłoniony na podstawie tego, czyja drużyna zdobędzie najwięcej punktów.

Codzienne sporty fantasy

Codzienne sporty fantasy dzielą miesięczny, pełnosezonowy format klasycznych lig fantasy na mniejsze, bardziej pełne akcji części, w których możesz wybierać dokładnie swoich ulubionych graczy każdego dnia lub tygodnia. Nie wiąże się to z żadnym dużym zaangażowaniem, więc nie jesteś skazany na, powiedzmy, zły wybór graczy (przez wiele miesięcy), którzy nie przynoszą rezultatów ani nie przynoszą żadnych pieniędzy.

W codziennych sportach fantasy kontuzje, słabe drafty i wymiany nie stanowią problemu, jak w wersji sezonowej.

Fani sportu i miłośnicy sportów fantasy mogą spodziewać się nieprzerwanej zabawy i rozrywki, wybierając dokładny skład początkowy lub wybraną przez siebie drużynę. Istnieje również więcej możliwości wygranej, ponieważ konkursy są stale prowadzone, a zakłady odbywają się codziennie i co tydzień.

Górny pułap wynagrodzeń, który w pewnym stopniu ogranicza wybór, nadal obowiązuje, ale niekoniecznie utrudnia kontrolę. Pamiętaj, że nie zawsze najdrożsi gracze są najlepsi — jest to szczególnie prawdziwe w przypadku codziennych sportów fantasy.

Oto kroki, jak rozpocząć przygodę z zakładami fantasy:

1. Znajdź renomowanego bukmachera. Wybierz zaufaną witrynę fantasy lub bukmachera (więcej na ten temat za chwilę).

2. Zarejestruj się lub Zaloguj. Utwórz konto, jeśli jesteś nowy, lub po prostu zaloguj się.

3. Wybierz sport fantasy. Przejdź do codziennej oferty sportów fantasy i wybierz tę, w której jesteś najbardziej pewny. Powinieneś mieć sporą wiedzę na temat tego sportu, a także wgląd w zawodników, drużyny i rozgrywkę.

4. Wybierz rodzaj gry. Wybierz typ zakładu lub gry (omówimy to w następnej sekcji).

Wybór rodzaju gry Daily Fantasy i rozmiaru ligi

Darmowe gry typu roll

Tutaj zalecamy rozpoczęcie swojej przygody z zakładami bukmacherskimi. Ryzyko nie istnieje, ponieważ gra jest darmowa, więc nie jest wymagany żaden depozyt ani zakład, a pozwala wygrać prawdziwe pieniądze, aby zwiększyć saldo bankrolla. Nadal masz także możliwość wyboru preferowanego typu gry: Head-to-Head (H2H), Double Up (50/50) lub Gwarantowana Pula Nagród (GPP).

Bezpośrednie starcie i podwojenie

Te typy gier oferują około 50% szansy na wygranie określonej kwoty pieniędzy lub dosłownie podwojenie kwoty pieniędzy. W grach H2H grasz przeciwko jednemu przeciwnikowi, natomiast w grach 50/50 musisz pokonać połowę stawki. Zaletą tych typów jest to, że nie musisz budować najlepszego zespołu, aby wygrać – zamiast tego spójrz na stworzenie bardziej wszechstronnego zespołu z bezpiecznymi opcjami.

Gwarantowana Pula Nagród

Te gry są nieco trudniejsze, ale ich zaletą jest to, że opłaty za wstęp są niskie, a jeśli wybrana drużyna dobrze sobie poradzi, nagrody są zazwyczaj duże. W turnieju GPP zmierzysz się z wieloma innymi graczami, więc Twoja wiedza i zrozumienie graczy itp. muszą być wyjątkowo dobre.

Jak wybrać najlepszą witrynę z zakładami fantasy

Zakłady sportowe fantasy nie są klasyfikowane jako tradycyjne gry hazardowe, ponieważ są postrzegane bardziej jako gra umiejętności niż gra szczęścia lub przypadku. Chociaż biegłość w wybranym przez ciebie sporcie fantasy jest zdecydowanie ważna, wynik nigdy nie jest jednoznaczny, ponieważ w zasadzie obstawiasz prawdziwą grę, nad którą nie masz kontroli. Jeśli nie grasz w darmową grę fantasy, postawienie dowolnego zakładu na wyniki gry oznacza, że ​​zawsze będzie się z nią wiązał pewien poziom ryzyka.

Zanim przejdziemy do wyboru witryny fantasy, musimy podkreślić znaczenie uprawiania odpowiedzialnego hazardu. Zanim zaczniesz grać w fantasy na prawdziwe pieniądze, ustal realistyczny budżet i nigdy go nie przekraczaj.

Kryteria wyboru witryny e-sportowej lub zakładów sportowych

Najlepsza witryna z zakładami online będzie się różnić w zależności od konkretnej osoby, w zależności od konkretnych gier, turniejów i konkursów, na które chcą stawiać zakłady — dla wielu brana jest pod uwagę nawet rodzaj oferowanych zakładów. Oto kluczowe cechy dobrych witryn e-sportowych:

Zaufana licencja

Upewnij się, że wybrany przez Ciebie bukmacher ma licencję wydaną przez renomowany organ hazardowy. Licencja prawna oznacza, że ​​strona jest stale monitorowana i stanowi gwarancję, że bukmacher działa uczciwie i bezpiecznie.

Metody Płatności

Przejdź do opcji płatności i upewnij się, że wybrałeś metody wpłat i wypłat są obsługiwane.

Darmowa gra

Jest to szczególnie ważne dla nowych graczy. Granie w darmowe gry fantasy jest równie ekscytujące, ale pozbawione ryzyka i stanowi świetny sposób na dobre zrozumienie gry przed postawieniem zakładu na prawdziwe pieniądze.

Promocje i bonusy

Wiele witryn z zakładami e-sportowymi oferuje nowym klientom promocje i bonusy aby rozpocząć swój bankroll. Bonus gotówkowy oznacza, że ​​obstawiający muszą się martwić jedynie o dokonanie pierwszego depozytu na późniejszym etapie.

Obsługa klienta

W przypadku, gdyby coś poszło nie tak, niezbędne jest posiadanie call center, infolinii lub obecności w mediach społecznościowych, które zapewniają obsługę graczom 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Doświadczenie użytkownika

Bukmacher, który wybierzesz dla sportów fantasy, powinien mieć fantastyczny interfejs użytkownika i powinien korzystać wyłącznie z najlepszego oprogramowania od wiodących dostawców w branży.

Popularne sporty fantasy, na które można obstawiać

Piłka nożna

Futbol amerykański (a w szczególności NFL) dominuje w fantastyce w USA. Słynna liga wirtualna może poszczycić się bazą fanów liczącą ponad 35 milionów ludzi, co stanowi około 78% graczy fantasy w kraju.

Piłka nożna

Piłka nożna to wiodący sport fantasy w Wielkiej Brytanii, w którym uczestniczy około 8 milionów aktywnych graczy. Dzięki światowej popularności tego sportu liczba fanów stale rośnie. Premier League — największa liga piłkarska na świecie — jest właścicielem swojej oficjalnej gry fantasy, Fantasy Premier League (FPL).

Krykiet

W Indiach, krykiet fantasy zajmuje czołowe miejsca z oszałamiającą liczbą ponad 100 milionów graczy. Głównymi wirtualnymi celami są IPL i Twenty20 Cricket Championship, a eksperci uważają, że w ciągu następnej dekady liczba następujących zawodników wzrośnie do około 400 milionów.

Koszykówka

Koszykówka zajmuje czołowe miejsca w rankingach codziennych sportów fantasy. Fanatycy koszykówki nie mają dość akcji, więc ma sens, że jej obecność również w e-sporcie jest ogromna. Stany Zjednoczone mają obecnie najbardziej aktywnych użytkowników, a głównym tematem fantazji są starcia pomiędzy różnymi drużynami w NBA.

Wskazówki i porady dotyczące zakładów fantasy, które pozwolą Ci osiągnąć sukces

Obstawiać na prawdziwe pieniądze? Zapewnij sobie przewagę na arenie sportów fantasy dzięki tym zwycięskim strategiom:

Śledź graczy

Powinieneś naprawdę dobrze znać wzloty i upadki każdego gracza, a jedynym sposobem, aby być na bieżąco z tymi statystykami, jest śledzenie meczów na żywo. Zrozumienie typowych wyników zawodnika pomoże Ci przewidzieć jego umiejętności w przyszłych meczach.

Poznaj sport

Wiąże się to ze znajomością wyników każdego gracza. Aby osiągnąć sukces i maksymalnie wykorzystać możliwości związane z fantazją, musisz być fanem tego sportu lub dobrze rozumieć grę.

Miej strategię

Posiadanie strategii obstawiania polega na zrozumieniu osiągnięć zawodników i doskonałej znajomości sportu w ogóle. Posiadanie złej strategii bez przemyślenia może zrujnować sezon fantasy, zanim jeszcze się rozpocznie. Wybór najlepszych zawodników nie oznacza, że ​​wszyscy muszą zajmować czołowe miejsca w rankingach. Chodzi o równowagę — i zawsze powinieneś rozważyć zaoszczędzenie części swojego budżetu (górny limit wynagrodzeń, o którym mówiliśmy wcześniej) na transakcje w środku sezonu itp.

Zacznij od tańszych lig

Zawołaliśmy najpopularniejsze sporty ligowe, na które można stawiać zakłady w fantasy, ale pamiętaj, że są one również droższe w grze. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zakładami sportowymi typu fantasy, zacznij od tańszych lig, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy (do czasu, aż będziesz gotowy na podniesienie stawek) i lepiej poznać, jak to wszystko działa.

Zawsze baw się dobrze

Jasne, odrobina rywalizacji jest świetna, ale ostatecznie uczestnictwo (a nawet oglądanie) dowolnego sportu, rzeczywistego lub wirtualnego, ma być zabawą. Poznaj także swoje ograniczenia i ćwicz odpowiedzialne uprawianie hazardu.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Faq

Wszystko, co musisz wiedzieć o kasynach

Co to są zakłady fantasy?

Fantasy betting to internetowa gra zręcznościowa, w której obstawiający tworzy wirtualną drużynę graczy, którzy gromadzą punkty na podstawie określonych statystyk związanych z danym sportem.

Który sport fantasy jest najłatwiejszy do obstawiania?

Najłatwiejszy do obstawiania sport fantasy to ten, który znasz najlepiej, ponieważ będziesz w stanie podejmować lepsze decyzje, a Twoja strategia odniesienia sukcesu będzie motywowana zrozumieniem gry.

Czy możesz grać w zakłady sportowe fantasy za darmo?

Tak, możesz grać w zakłady fantasy sports za darmo na wielu uznanych i zaufanych stronach z zakładami e-sportowymi. Darmowa gra zmniejsza ryzyko utraty pieniędzy, a także daje możliwość lepszego zapoznania się z grą.

Czy zakłady fantasy są formą hazardu?

Zakłady na sporty fantasy nie są prawnie postrzegane jako tradycyjny hazard, ponieważ są uważane za gry zręcznościowe. Jednak obstawiający stawiają zakłady na prawdziwe pieniądze, więc jest to trochę szara strefa.