Najlepsze strony z zakładami Warcraft 2024

Pierwotnie wydana w 2002 roku jako „Warcraft 3: Reign of Chaos”, gra została stworzona przez Zamieć i wydany dla Microsoft Windows jako część znanej już serii gier wideo Warcraft. Jednak dopiero po wydaniu dodatku „The Frozen Throne” kilka lat później, w 2003 roku, Warcraft 3 stał się istotnym elementem sceny e-sportowej.

Stałaby się stałą obecnością na wielu różnych festiwalach e-sportowych, takich jak Electronic Sports World Cup, World Cyber Games i World Series of Video Games, żeby wymienić tylko kilka. Byłby szczególnie popularny w Korei Południowej i Chinach. Chociaż jego popularność nieco spadła w 2010 roku z powodu wprowadzenia różnych innych tytułów e-sportowych, utrzymała silną popularność, która wzrosła w ostatnich latach.

Akcja Warcraft 3 toczy się kilka lat po wydarzeniach z Warcraft II i śledzi historię próby podbicia fikcyjnego świata Azeroth przez Płonący Legion z pomocą armii nieumarłych dowodzonej przez upadłego paladyna Arthasa Menethila. Podąża za Sojuszem Ludzi, Hordą Orków i Nocnymi Elfami, gdy pracują razem, aby ich powstrzymać, zanim zepsują Drzewo Świata.

Warcraft 3 to gra strategiczna czasu rzeczywistego osadzona w świecie fantasy. Strategia czasu rzeczywistego lub RTS to podgatunek strategiczne gry wideo w którym wszyscy gracze mogą grać jednocześnie w „czasie rzeczywistym”, a nie w turach.

W grze strategicznej czasu rzeczywistego, takiej jak Warcraft, każdy gracz ustawia budynki i manewruje jednostkami pod swoją częściową kontrolą, aby zabezpieczyć lokalizacje na mapie i/lub zdziesiątkować zasoby przeciwników. W tradycyjnej grze RTS możliwe jest budowanie dodatkowych jednostek i budynków, jednak zazwyczaj jest to ograniczone koniecznością wydawania zgromadzonych zasobów.

Podsumowując, gra RTS, taka jak Warcraft, obejmuje zbieranie zasobów, budowę bazy, rozwój technologiczny w grze i pośrednią kontrolę jednostek.

Najlepsze strony z zakładami Warcraft 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Obstawianie Warcraft

Wraz ze wzrostem popularności gry i rozwojem sceny zakładów eSports nieuniknione było, że bukmacherzy, bukmacherzy i witryny bukmacherskie wow eSports zaczną włączać Warcraft 3 do swojej oferty zakładów.

Kiedy już zdecydujesz się postawić na Warcraft, musisz znaleźć odpowiednią stronę z zakładami eSports dla zakładu, który zamierzasz postawić. Zakłady na eSporty są teraz dostępne w coraz większej liczbie witryn hazardowych online, od tradycyjnych bukmacherów po wyspecjalizowane witryny z zakładami na eSporty.

Obstawianie gier wideo może wydawać się czymś innym niż tradycyjne zakłady sportowe, ale kiedy przyzwyczaisz się do eSportów, zobaczysz, że obstawianie akcji eSportowej jest tym samym, co obstawianie na piłkę nożną, koszykówkę czy wyścigi konne.

Jak więc obstawiać zakłady na eSporty i jak wygrywać? To tak samo, jak zrobienie i wygranie tradycyjnego zakładu. Wybierz rynek zakładów eSport, który Cię interesuje i sprawdź Kursy na e-sport aby upewnić się, że jest dla Ciebie odpowiedni.

Dużą zaletą zakładów na eSporty jest to, że są one bardziej interaktywne ze społecznościami, transmisją na żywo, statystykami, mediami społecznościowymi i nie tylko od najlepszych bukmacherów eSports, dzięki którym obstawianie gier wideo jest tak wspaniałym doświadczeniem.

Dlaczego Warcraft jest popularny?

Warcraft 3 odniósł ogromny sukces i na nowo wymyślił gry wideo online dla wielu graczy w krótkim czasie od premiery. Gra sprzedała się w milionach egzemplarzy, ustanawiając kultowy status i niezwykle lojalną rzeszę fanów. Kiedy gra weszła do konkurencyjnego królestwa e-sportu, zrodziła mnóstwo popularnych turniejów i gwiazdorskich graczy.

Przy tak wielu znanych grach na rynku zakładów e-sportowych, Warcraft 3 został nieco przeoczony przez bukmacherów, chociaż profesjonalne imprezy turniejowe nadal odbywają się w różnych miejscach na całym świecie prawie każdego roku.

Z drugiej strony Blizzard wie, jak wskrzesić stary klasyk. Gdy popularność Warcrafta 3 spadała, Blizzard postanowił tchnąć nowe życie w grę. Warcraft 3: Reforged, ulepszona wizualnie i zaktualizowana wersja klasycznej gry, została wydana w 2020 roku.

Społeczność internetowa

Gra była szczególnie popularna w Chinach, Korei Południowej, Niemczech, Szwecji i Japonii. Miliony ludzi na całym świecie oglądało turnieje takie jak Electronic Sports World Cup, World Cyber Games, World eSports Games, International eSports Festival i World Series of Video Games. A gra nie ograniczała się tylko do profesjonalnych zawodów; miał setki tysięcy użytkowników na różnych amatorskich arenach konkurencyjnych, takich jak Battle.net.

Granie w Warcraft Online

Gracze w Warcraft 3 są umieszczani na mapie i muszą zbierać zasoby, takie jak złoto i drewno, aby rozwijać swoją bazę i zbudować wystarczająco dużą armię, aby pokonać przeciwnika.

A to dopiero początek gry. Aby wygrać grę, gracz musi bronić swojej bazy, jednocześnie niszcząc bazę wroga. Wśród wielu nowych funkcji, Reign of Chaos wprowadziło dwie nowe rasy: Nocne Elfy i Nieumarłych, aby towarzyszyć oryginalnym Orkom i Ludziom, co zwiększyło liczbę ras do czterech.

Warcraft 3 to jedna z nielicznych gier, które zawierają bohaterów w jednostkach wojskowych, w przeciwieństwie do gier takich jak Dota, League of Legends czy Starcraft 2, w których albo kontrolujesz bohatera, albo koncentrujesz się wyłącznie na budowaniu bazy. Każda rasa w Warcraft 3 ma unikalnego bohatera, a każdy bohater jest klasyfikowany na podstawie jego podstawowych statystyk - siły, zwinności i inteligencji.

Niektórzy z najlepszych bohaterów z każdej rasy to Król Gór dla Ludzi, Wódz Taurenów Orków, ulubiony Rycerz Śmierci z późnej fazy gry oraz Łowca Demonów z rasy elfów, która prawdopodobnie ma najgorszych bohaterów w grze .

Wielcy gracze Warcraft

Warcraft 3 był najprawdopodobniej pierwszą grą komputerową w historii, która dała początek legendom e-sportu. Na konkurencyjnej scenie gier w Warcraft 3 było wiele znanych nazwisk.

Li „Niebo” Xiaofeng

Li Xiaofeng był chińskim mistrzem Warcraft 3, który zrewolucjonizował sposób, w jaki rasa ludzka jest reprezentowana w grze. Wygrał World Cyber Games w chińskiej czerwonej koszulce w 2005 i 2006 roku. Konkurs ten był uważany za szczyt międzynarodowej gry w Warcraft 3, a zwycięstwo Li w nim dwa lata z rzędu zapewniło mu miejsce w galerii sław World Cyber Games .

Yoan „ToD” Merlo

Yoan Merlo to kolejny znany gracz, który wygrał World eSports Games, Blizzard Worldwide Invitational i Cyberathlete Professional League. Znakomicie spisał się również na World Cyber Games, gdzie zdobył srebrne i brązowe medale oraz został uznany za najlepszego gracza w Warcraft 3 2007 roku.

Wang „Infi” Xuwen

Podczas gry Wang Xuwen był znany z wznoszenia licznych wież ofensywnych i obronnych. Wygrał wiele turniejów, w tym International eSports Festival w 2007 roku, KODE5 w Moskwie, World eSports Games w 2008 roku, World Cyber Games w 2009 roku oraz XIV sezon Ligi Mistrzów Warcraft 3 z drużyną World Elite.

Czy istnieje turniej lub liga Warcrafta?

Być może największym i najbardziej oczekiwanym turniejem Warcrafta jest ESL Pro Tour lub coś, co jest czasami znane jako Otwórz DreamHack.

Dreamhack powstał na początku lat 90. jako małe zgromadzenie kolegów z klasy i przyjaciół w piwnicy szkoły podstawowej w Malung, Szwecja. Został przeniesiony do szkolnej stołówki w 1994 roku, stając się wówczas jednym z większych regionalnych wydarzeń demonstracyjnych dotyczących technologii i gier. Było to również pierwsze wydarzenie, które zostało nazwane DreamHack.

Impreza, która odbyła się w 1997 roku w Arenie Kupolen w Borlänge, stała się największym LAN party w Szwecji i trzecią co do wielkości imprezą w Skandynawii w tym czasie. Ponadto DreamHack 2001 i kolejne wydarzenia odbyły się w centrum wystawienniczym Elmia w Jönköping, gdzie pozostaje od tego czasu.

15 listopada 2012 r. DreamHack ogłosił partnerstwo z Major League Gaming (MLG) i Electronic Sports League (ESL), aby wspierać wzrost i rozwój północnoamerykańskich i europejskich scen e-sportowych. Współpraca ta obejmowała uniwersalne rankingi, ujednolicone struktury konkurencji i inne funkcje.

30 września 2020 r. ESL ogłosiło, że postanowiło połączyć się z DreamHack. Obie firmy działają jako jedna, ale obie marki działają niezależnie. ESL Pro Tour 2020 to pierwsza na świecie profesjonalna trasa w Warcraft 3. ESL, we współpracy z DreamHack, organizuje, sponsoruje i jest gospodarzem wydarzenia.

Nic dziwnego, że najlepszym krajem, który pokonał konkurencję na arenie światowej, jest Korea Południowa. Kiedy Gen.G, kalifornijska firma e-sportowa, otworzyła Gen.G Elite Esports Academy w Seulu w 2019 roku, posunęli się tak daleko, że powiedzieli, że „Korea Południowa jest nadal uważana za mekkę e-sportu” i że „to jest tam, gdzie jest większość talentów"

Korea Południowa zawsze była definicją tego, jak wygląda konkurencyjna gra wideo. Gry online w Korei Południowej rozpoczęły się wcześniej i szybciej niż gdziekolwiek indziej na świecie. Kiedy naród po raz pierwszy wprowadził szybki Internet pod koniec lat 90., odnotował gwałtowny wzrost liczby całodobowych kafejek z grami, znanych jako huki komputerowe.

Te intrygujące, często podziemne miejsca przekształciły się w epicentra kultury gier, ostatecznie goszcząc nieformalne turnieje. Do roku 2000 południowokoreańskie kanały kablowe były pierwszymi na świecie, które transmitowały konkursy gier online.

Według niedawnego badania Ministerstwa Edukacji eSport jest obecnie piątą najbardziej rozpowszechnioną przyszłą pracą wśród Korea Południowa studentów, śledząc tylko sportowców, lekarzy, nauczycieli i twórców treści cyfrowych. W 2022 r. eSport zostanie nawet włączony do Igrzysk Azjatyckich.

Najlepsi gracze, tacy jak League of LegendsLee Sang-hyeok, pseudonim Faker, osiągnął ten sam poziom sławy i bogactwa, co idole K-popu. Miliony ludzi oglądają ich grę w Internecie w czasie rzeczywistym. Przed pandemią fani tłoczyli się na arenach e-sportowych, które wyglądały jak skrzyżowanie koncertu rockowego ze stadionem pro-wrestlingowym.

Nie dziwi, że czołowy gracz ma koreańskie pochodzenie. Jang „Moon” Jae Ho jest pięciokrotnym mistrzem świata Warcraft 3, byłym legendarnym graczem Nocnych Elfów w Warcraft 3 i graczem Zergów w Starcraft II. Wygrał trzy telewizyjne ligi narodowe Korei Południowej, a także cztery sezony wojny światowej MBCGame.

Moon był często widziany w Warcraft 3 ze strategiami, które stały się standardem dla wielu graczy nocnych elfów i zostały nazwane „piątą rasą”. Uczestniczył i wygrywał najczęściej transmitowane w telewizji gry Warcraft 3 spośród wszystkich graczy Warcrafta 3.

Kiedy Starcraft II został wydany, brał udział w głównych wydarzeniach zarówno dla Starcrafta II, jak i Warcrafta 3, ale Moon ostatecznie przeszedł na Starcrafta II w pełnym wymiarze godzin, kiedy dołączył Fnatic w styczniu 2012 r.

Moon pojawia się w filmie dokumentalnym „Beyond the Game” jako jeden z graczy Warcraft 3.

Obstawianie Warcraft u dostawców

Serwisy bukmacherskie do Warcraft 3 są w tych czasach praktycznie czterolistną koniczynką, ale są też dostępne zakłady online. Nowo wydany Warcraft 3: Reforged, a także oddani fani kultywowani przez dziesięciolecia, a także sukces zakładów na World of Warcraft i Heroes of the Storm wspomogły scenę obstawiania Warcraft 3.

Istnieje wiele bukmacherów, w których możesz obstawiać zakłady na Warcraft 3. Szukając najlepszego bukmachera online, musisz wziąć pod uwagę swoje potrzeby i preferencje. Czynniki, takie jak częstotliwość gry i rodzaje zakładów, które chcesz postawić, mogą mieć wpływ na Twoją decyzję. Niektórzy mogą preferować bukmacherów online z przyjaznym interfejsem użytkownika, podczas gdy inni mogą być bardziej zaniepokojeni liczbą zakładów, które mogą postawić dziennie.

Aby obstawić, musisz najpierw zarejestrować się u renomowanego bukmachera. Aby zmniejszyć ryzyko, powinieneś najpierw zapoznać się z zasadami bukmachera dotyczącymi zakładów na Warcraft 3.

Najlepsze strony z zakładami do Warcraft 3 to:

  • 1xBet
  • Zwycięzca zakładów
  • 10bet
  • Parimatch
  • Betsson

Pamiętaj, że tylko dlatego, że strona oferuje eSport, niekoniecznie oznacza to, że oferuje obstawianie wszystkich meczów. Ponownie, ponieważ niektórzy bukmacherzy online tylko zanurzają palce w wodzie w zakresie gier wideo, mogą skupić się wyłącznie na głównych wydarzeniach, takich jak międzynarodowe puchary, ignorując mecze mniejszych wydarzeń.

Weź pod uwagę, że nie powinieneś ograniczać się tylko do jednego bukmachera. Jeśli chodzi o zakłady na Warcraft 3, nie wszyscy bukmacherzy są sobie równi. Niektóre mogą oferować tylko kilka rynków, podczas gdy inne mogą oferować szerszy zakres.

Co najważniejsze, nie wszyscy bukmacherzy e-sportowi są tak pilni i kompetentni w ustalaniu cen na swoich rynkach, jak inni. Tak więc, zanim postawisz zakład, zastanów się nad wszystkimi opcjami. Wkrótce możesz odkryć, że dobrze wiesz, u których bukmacherów najlepiej postawić.

Aby owocnie obstawiać Warcraft 3, najważniejsze są następujące rzeczy: nauka gry i patrzenie na obecną formę wszystkich istotnych gracze i drużyny.

Pamiętanie o tych rzeczach zapewnia wspaniałe wsparcie, ponieważ są one ze sobą powiązane. Dobrym pomysłem jest również zwracanie uwagi na ruchy personelu, ponieważ nawet drobne zmiany mogą mieć duży wpływ na ogólny wynik meczu w Warcraft 3.

Zwróć uwagę na obecne gry, ponieważ mogą one mieć wpływ na przyszłe gry, jeśli chcesz zarobić więcej pieniędzy, obstawiając Warcraft 3.

Śledź najlepsze drużyny Warcrafta i obstawiaj dokładnie

Niektórzy twierdzą, że Warcraft 3 był pierwszą grą, która stworzyła pierwsze legendy e-sportu. Może to być spowodowane tym, że Warcraft 3 to e-sport 1 na 1, a tylko niektóre mapy i turnieje wymagają rywalizacji 2 na 2.

ESL Pro Tour 2021 to turniej online z graczami podzielonymi na trzy regiony: Amerykę, Azję i Europę.

Standardową ścieżką rywalizacji, niezależnie od regionu, jest zapisanie się na otwarte kwalifikacje, a następnie zdobycie miejsca w zamkniętych kwalifikacjach. Następnie weź udział w zamkniętych kwalifikacjach i daj miejsce Challengerowi. Najlepsi gracze są zaproszeni do Challengera; nie biorą udziału w kwalifikacjach.

Jeśli chcesz śledzić najlepszych graczy Warcrafta 3 i móc dokładnie obstawiać, oto niektórzy z najlepszych graczy, których warto mieć na oku.

Z obu Ameryk musisz uważać na pochodzącego z Oregonu Victora „Hitmana” Lin. Jest aktywnym graczem Orków, obecnie gra dla DuSt Gaming i Zero Effort. Również z Oregonu Abdulaziz „CrunCher” Abed jest aktywnym graczem ludzkim. Obecnie jest częścią DuSt Gaming.

Na azjatyckim polu bitwy w Warcraft 3 Lai „Colorful” Yongyun jest profesjonalnym graczem chińskich nocnych elfów. Oczywiście Jang „Moon” Jae Ho to legendarny koreański gracz nocnych elfów, obecnie grający dla DRX. Guo „eer0” Zixiang grał Orka, gdy był w ZDR, ale teraz gra Nieumarły i jest trenowany przez WFZ.

Eom „FoCuS” Hyo Sub, Park „Lyn” Joon i Jeon „Soin” Jin Hwan są profesjonalnymi koreańskimi graczami orków. Moon „Chaemiko” Chae Young, nie mylić z Jang „Moon” Jae Ho, jest profesjonalnym koreańskim graczem, który jest obecnie w zmowie z RAPTOR Gaming.

Xu „Fortitude” Yuxing, nazywany również przez słodki pseudonim „Romantyczny”, to profesjonalny chiński gracz, który specjalizuje się w rasie ludzi.

Po europejskiej stronie gry na czele zarządu stoi słynny Dmitry „Happy” Kostin, najlepszy gracz Warcrafta 3, jaki kiedykolwiek pochodził z Rosji, który skupia się na rasie nieumarłych. Andriy „Foggy” Koren pochodzi z Ukrainy i specjalizuje się w wyścigu Nocnych Elfów.

Sergey „HawK” Shcherbakov to kolejny rosyjski gracz, ale specjalizuje się w rasie ludzi. Daniel "XlorD" Spenst to profesjonalny niemiecki gracz Undead, który obecnie reprezentuje mousesports. Inny rosyjski gracz, Ilya „JohnnyCage” Yashenkov, jest aktywnym rosyjskim graczem, który obecnie gra w Thunder Ducks.

Plusy i minusy

Plusy

Warcraft 3: Reforged wzmacnia kilka aspektów oryginalnej gry, pozostawiając niezmienioną podstawową rozgrywkę, co jest dobrą rzeczą. Reforged w większości poprawia efekty wizualne. Struktury, postacie niezależne, potwory i większość jednostek zostały ulepszone w stosunku do oryginalnych gier.

Kampanie dla jednego gracza w Reforged pozwolą ci zająć wiele godzin, ponieważ zawierają rozbudowane historie opowiedziane z perspektywy różnych ras. Dodatkowo w Reforged znajdują się misje z oryginalnego Warcrafta 3 i rozszerzenia The Frozen Throne.

Cons

Ujawnienie Reforged obiecywało znaczną przeróbkę graficzną, a podczas gdy Reforged poprawia oprawę wizualną, sztywne animacje przyczyniają się do ogólnej taniości wizualnej. Niektóre tekstury i mapy mają dziwne rozmycie, przez co wydają się mieć niższą rozdzielczość niż są.

Ponieważ nie możesz tworzyć specjalnych skrótów klawiszowych, musisz wejść do plików gry i zmodyfikować je w pliku DOC lub TXT, aby odtworzyć to doświadczenie. Na domiar złego, umowa użytkownika dla Reforged została przepisana tak, że Blizzard jest właścicielem wszystkich gier niestandardowych. Reforged nie oferuje wiele nowych dla weteranów i usuwa funkcje, do których ci gracze się przyzwyczaili.

Zrozumienie kursów zakładów w Warcraft

Obecnie, bukmacher online zapewnić graczom cztery różne rodzaje zakładów w Warcraft 3. Przykładami są zakłady z rynku zakładów zwycięzców meczów, rynku handicapowego, rynku kontraktów terminowych lub zwycięzców oraz rynku ofert specjalnych.

Rynek zwycięzców meczów jest najprostszym rodzajem rynku zakładów do zrozumienia. Gracze wybierają, która z dwóch drużyn wygra na koniec gry. Zakłady z handicapem stawiają jedną drużynę (zwykle faworytów) w gorszej sytuacji punktowej (na przykład -0,5, -1 lub 1,5) i aby wygrać zakład, drużyna musi strzelić o jeden gol więcej niż jej handicap.

Oprócz wyżej wymienionych rynków, obstawiający Warcraft 3 mogą stawiać zakłady na rynku kontraktów terminowych lub zwycięzców, gdzie mogą przewidzieć zwycięzcę danego turnieju przed jego rozpoczęciem oraz na rynkach specjalnych. Rynki specjalne są szczególnie ekscytujące, ponieważ zawierają zakłady takie jak Dokładny wynik lub Liczba zabójstw (powyżej/poniżej), które tylko prawdziwy fan Warcraft 3 będzie w stanie poprawnie przewidzieć.

Porady i wskazówki dotyczące Warcrafta

Jest to nieuchronnie gra losowa, jak w przypadku wszystkich zakładów; jednak gracze, którzy wiedzą najwięcej o rywalizujących graczach i zespołach, zawsze będą mieli większe szanse na postawienie zwycięskiego zakładu. Zanim postawisz zakłady na eSport, pamiętaj o poniższych wskazówkach dotyczących zakładów w Warcraft 3.

Zanim postawisz jakiekolwiek zakłady, powinieneś zapoznać się ze wszystkimi najlepszymi graczami i zespołami Warcrafta 3. Sprawdź wyniki drużyn i graczy, które pomogą Ci obstawiać zakłady. Jeśli obie drużyny walczyły już wcześniej, da ci to wyobrażenie o tym, jak potoczy się ten ostatni mecz. Jest to rodzaj informacji, z których korzysta wielu obstawiających, aby pomóc im wybrać najlepszą drużynę w a różnorodność eSportów i tradycyjne sporty.

Na przykład, jeśli jeden z graczy wygrał ostatnie dziesięć gier między nimi, gracz, który przegrał te dziesięć gier, prawdopodobnie nie wygra jedenastego meczu. Zanim wybierzesz zwycięzcę w turnieju drużynowym, powinieneś zbadać graczy w każdej drużynie. Jak układa się każdy skład? Sprawdź poprzednie mecze każdego gracza i wyniki w rozgrywkach, aby lepiej zorientować się, która drużyna jest najsilniejsza.

About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
E-sport
About

Zhang Wei, lepiej znany na arenie e-sportu jako „DragonMaster”, stworzył niszę jako lider myśli na styku kasyn online i e-sportu. Dzięki nieomylnemu wyczuciu trendów w połączeniu ze skrupulatną dbałością o szczegóły jest zarówno strategiem, jak i wizjonerem w swojej dziedzinie.

Send email
More posts by Zhang Wei