Najpopularniejsi bukmacherzy e-sportu w Ukraina

Jeśli chodzi o wybór internetowego serwisu bukmacherskiego eSports, Ukraińcy mają wiele możliwości. Bardzo ważne jest, aby bukmacher oferował szeroki zakres zakładów na te sporty, a także rozsądne kursy. BetWinner i Parimatch to tylko dwa przykłady witryn, które obejmują prawie każdą większą niszę.

Od pierwszego momentu, w którym gracz uzyskuje dostęp do platformy zakładów eSports, powinna być ona prosta w użyciu. Niniejszy regulamin dotyczy zarówno wersji desktopowej, jak i mobilnej serwisu. Sekcje powinny być uporządkowane logicznie, tekst i ryciny powinny być czytelne i powinna istnieć solidna opcja wyszukiwania. Czasy ładowania są bardzo krytyczne, podobnie jak ogólna stabilność platformy.

Najpopularniejsi bukmacherzy e-sportu w Ukraina
Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

W idealnym świecie dostępne byłyby zarówno oferty powitalne, jak i ciągłe zachęty. Ten pierwszy powinien zapewnić graczowi sporą jednorazową zachętę do założenia konta. Ci ostatni powinni nagradzać ich stałe zaangażowanie. Jest to obszar, w którym 1xBet i Bet365 naprawdę błyszczą.

Zapewniając odpowiednie środki bezpieczeństwa, bukmacher może znacząco pomóc w bezpieczeństwie w Internecie. Należy uwzględnić szyfrowanie SSL, zapory ogniowe oraz oddzielenie gotówki klienta i firmy. Wspaniale jest również mieć uwierzytelnianie dwuskładnikowe jako opcję dla klientów, aby chronić swoje konta. Zarówno Unibet, jak i Pinnacle są uważane za bardzo bezpieczne platformy na Ukrainie.

Section icon
Historia zakładów na e-sporty na Ukrainie

Historia zakładów na e-sporty na Ukrainie

Po tym, jak Ukraina uzyskała niepodległość od rosyjskiej dominacji pod koniec zimnej wojny w 1991 roku, zakłady bukmacherskie rozkwitły. Do roku 2000 Ukraina miała około pięćdziesięciu obiektów z automatami do gier hazardowych z powodu braku jasnego ustawodawstwa lub przepisów regulujących działalność operatorów. Zdecydowana większość skupiła się wokół stolicy, Kijowa. Olympic Casinos Company była silną siłą, a klienci mogli obstawiać w niektórych swoich bardziej odizolowanych lokalizacjach.

Co zmieniło się w historii na współczesność?

Od czasu, gdy krajem rządzili Sowieci, hazard był powszechny. Istniały domy hazardowe, a złoty wiek przypadał na lata 90., kiedy ludzie lubili grać we wszystkie gry stołowe i zręcznościowe. Jednak to tylko kwestia czasu, zanim w kraju zacznie rosnąć problematyczny hazard. Wynikało to z ówczesnego braku regulacji.

Było więcej wolnego dla wszystkich podejścia z kilkoma zasadami. Doprowadziło to do tego, że ludzie obstawiali zakłady i tracili pieniądze, nawet gdy wygrywali. Pojawienie się czarnego rynku czy zakładów w podziemiu zostało również dostrzeżone przez rząd, który nie miał na to żadnego wpływu. Według badań dochody rządu były stosunkowo niskie, ponieważ 20% dorosłej populacji grało nielegalnie.

Historia zakładów na e-sporty na Ukrainie
Esport w dzisiejszych czasach na Ukrainie

Esport w dzisiejszych czasach na Ukrainie

Hazard stał się bardziej popularny na Ukrainie po rozpadzie Związku Radzieckiego i uzyskaniu przez kraj niepodległości. Ludzie zaczęli doceniać gry e-sportowe, wywołując poruszenie. Ukraina zamierza wykorzystać nowe ramy regulacyjne do przejęcia kontroli nad swoim rynkiem i zwiększenia przychodów w dłuższej perspektywie.

Regulowane gry online zapewniają graczom większą konkurencję. Licencjonowane witryny muszą konkurować nie tylko ze sobą. Międzynarodowe lokalizacje, w tym strony z zakładami eSports w Czechach, już dominują na rynku ukraińskim.

Wyjście z zakazu

11-letni zakaz hazardu na Ukrainie miał znaczący wpływ na branżę zakładów online i offline w tym kraju. Niemniej jednak niedawna kampania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i rządu, a także uchwalenie ustawy 2285-D są zachęcającymi sygnałami. W wyniku nowych ram prawnych obstawiający zaczęli cieszyć się większą swobodą wyboru. Państwo skorzysta również z opodatkowania rynku regulowanego.

Celem zakazu gier losowych była między innymi ochrona mieszkańców przed nałogowym hazardem. Były również zamiary ustanowienia wolnych stref na ziemi ukraińskiej, w których mogłyby działać zakłady online na eSporty, ale nigdy nie zostały one zrealizowane.

W rezultacie znaczna część branży zakładów naziemnych zeszła do podziemia. Niektórzy z najlepszych dostawców online dla ukraińskich graczy znajdują się poza granicami kraju. Wśród nich najlepsze strony z zakładami e-sportowymi Operatorzy czescy nadal świadczą usługi swoim klientom.

Esport w dzisiejszych czasach na Ukrainie
Przyszłość zakładów e-sportowych na Ukrainie

Przyszłość zakładów e-sportowych na Ukrainie

Przy obecnym stanie lokalnej gospodarki legalizacja ukraińskiego rynku gier hazardowych, jak już wspomniano, może zapewnić znaczne środki budżetowi państwa. Oczekuje się, że na Ukrainie zostaną wprowadzone bardziej rygorystyczne kontrole po zalegalizowaniu naziemnych i internetowych sektorów gier hazardowych.

Na przykład tylko operatorzy z funduszem w wysokości dwóch milionów euro będą mogli otwierać operacje hazardowe w tym kraju. Ukraina niedawno zatwierdziła kilku dostawców zakładów na gry wideo. W związku z tym wiele oczekuje się, że z czasem ulegną poprawie, dorównując tym z innych krajów, które mogą działać w strefach gier na morzu.

Ukraina zmierza w kierunku legalizacji czy przeciw?

Pierwszy Kongres Gier odbył się w Kijowie w 2015 roku. Prelegenci z różnych krajów podzielili się swoimi doświadczeniami w tworzeniu branży hazardowej w swoich odpowiednie kraje i omówili, w jaki sposób Ukraina może skorzystać z najlepszych praktyk w tym sektorze.

Ubiegłoroczna impreza została nazwana „Ukrainian Gaming Summit” i odniosła ogromny sukces. Eksperci i inwestorzy z wielu wiodących światowych firm hazardowych zebrali się, aby omówić potencjalne konsekwencje legalizacji hazardu na Ukrainie. Spotkania te są oznaką, że kraj zmierza w kierunku bardziej ustrukturyzowanej legalizacji zakładów e-sportowych i ogólnie hazardu.

Przyszłość zakładów e-sportowych na Ukrainie
Czy kasyna są legalne na Ukrainie?

Czy kasyna są legalne na Ukrainie?

Kasyna online muszą mieć siedzibę na Ukrainie i muszą przestrzegać szeregu ścisłych wytycznych, aby można je było uznać za legalne. W branży hazardu online istnieje około 10 różnych rodzajów licencjonowania. Kasyna stacjonarne i internetowe wymagają oddzielnych licencji. Ukraiński rząd nałożył surowe przepisy na kasyna.

Ustawodawstwo e-sportowe na Ukrainie

Wszystkie gry, w tym naziemne i internetowe, były zabronione do 2020 roku. W 2009 roku ustanowiono prawo zakazujące wszelkich form hazardu. Dziś nowe prawo dotyczące gier legalizuje najpopularniejsze formy hazardu. Kasyna, kasyna internetowe, sklepy bukmacherskie (w tym internetowe sklepy bukmacherskie), salony z automatami do gry i poker online są teraz dozwolone, o ile spełniają wszystkie przepisy.

Nawet jeśli nie ma rodzimych ukraińskich stron bukmacherskich, nie oznacza to, że ukraińscy gracze są pominięci. Nieustannie poszukują bukmacherów, którzy oferują konkurencyjne kursy, szeroką gamę rynków sportowych i zakładów oraz zlokalizowane usługi.

Dlatego każdy bukmacher, który chce wejść na rynek ukraiński, powinien skupić się na oferowaniu konkurencyjnych kursów, elastycznych opcji wpłat z terminowymi wypłatami oraz szerokiej gamy opcji zakładów sportowych, w tym piłki nożnej, hokeja i boksu.

Plusem jest również tłumaczenie strony na ukraiński lub rosyjski, podawanie hrywny jako waluty i obsługa klienta w jednym z tych języków, ponieważ świadczy to o zainteresowaniu regionem. Ponieważ piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na Ukrainie, zapewnianie atrakcyjnych kursów na większość głównych europejskich turniejów piłkarskich i piłkarskich e-sportów jest zwycięskim biletem dla bukmacherów.

Czy kasyna są legalne na Ukrainie?
Akty bukmacherskie na Ukrainie

Akty bukmacherskie na Ukrainie

Po zniesieniu zakazu w 2020 r. cały ukraiński rząd przystąpił do licencjonowania i przywracania operatorów zakładów bukmacherskich. W wyniku krajowego programu licencjonowania kasyna, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, mogą teraz oferować zakłady i losy na loterię.

Operatorzy zakładów mogą korzystać wyłącznie z gier internetowych. Nie ma potrzeby, aby kasyna online lub firmy pokerowe współpracowały z kasynami naziemnymi. Zarówno w przypadku kasyn stacjonarnych, jak i internetowych, rząd zaczął wydawać siedem kategorii licencji podstawowych.

Ukraińscy gracze teoretycznie będą mogli teraz grać legalnie i bezpiecznie. Ukraińcy mogą też grać na międzynarodowych portalach. Sprawdzanie bukmacherów online eSports nie jest w żaden sposób ograniczone. Dopiero po zwróceniu się do Komisji o konkretną licencję przedsiębiorstwa z tego kraju mogą oferować oprogramowanie hazardowe do zagranicznych kasyn. Prawo hazardowe zabrania monopolowi prowadzenia naziemnego lub internetowego operatora zakładów.

Ustawa o graniu na morzu

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obstawiający kontaktowali się z bukmacherami, którzy akceptują ukraińskich klientów, ponieważ żadne przepisy nie dotyczyły szczególnie zakładów internetowych w tym kraju. Mimo że ukraińscy bukmacherzy zostali zakazani w 2009 roku, nie istniały żadne ograniczenia, takie jak czarne listy lub rząd zmuszający dostawców usług internetowych do blokowania niektórych bukmacherów.

W rezultacie, nawet bez VPN, gracze mogą odwiedzać głównych międzynarodowych bukmacherów. Ponieważ jednak niektórzy bukmacherzy przestali akceptować graczy z kraju, należy zweryfikować je przed próbą korzystania z takich stron.

Nielegalne kasyna zamknięte

Wracając do zakazu, ustawodawcy zauważyli okazjonalny wzrost nielegalnej gry. W rezultacie 20 grudnia 2019 r. Gabinet Ministrów Ukrainy przyjął uchwałę nakazującą zamknięcie wszystkich nielegalnych kasyn. W wyniku tego w ciągu nocy ponad 150 nielegalnych zakładów loteryjnych zostało szybko napadniętych i zamkniętych.

Urzędnikom udało się odzyskać z banku do 46 mln hrywien. Rząd zrozumiał, że poddanie gier pod lupę i trzymanie ich na smyczy może zdziałać cuda dla gospodarki. W rezultacie postrzegają to jako strategię przyciągania kapitału. Aby zrealizować ten plan, rząd rozważał utworzenie miasta-kasyna poza Kijowem.

Akty bukmacherskie na Ukrainie
Ulubione mecze graczy z Ukrainy

Ulubione mecze graczy z Ukrainy

Najlepsze gry

Były główne e-sportowe gry wideo które zdominowały ukraiński rynek e-sportu od prawie dekady. W Dota 2 na trzypasmowej kwadratowej mapie stoją przeciwko sobie dwie drużyny składające się z pięciu graczy. Celem jest bycie pierwszą drużyną, która zniszczy bazę przeciwnika. Dota 2 to gra, która nieustannie bije rekordy puli nagród turniejowych.

Counter-Strike to strzelanka pierwszoosobowa, w której jedna drużyna próbuje wysadzić bombę w bazie wroga, podczas gdy druga próbuje ją powstrzymać. Każda gra trwa 30 rund, a drużyny wygrywają, detonując bombę, rozbrajając ją, zabijając drużynę przeciwną lub kończąc się czasem.

FIFA jest również szalenie popularna wśród graczy.

Inspiracje do gier tradycyjnych

Ponieważ zakłady na eSporty są tak porównywalne ze zwykłymi zakładami sportowymi, nic dziwnego, że gry oparte na tradycyjnych sportach zawierają mnóstwo opcji obstawiania. Są również powszechne w świecie e-sportu. FIFA jest najbardziej znana i cieszy się nią wielu miłośników piłki nożnej.

Gracze mogą obstawiać określone mecze lub ich wyniki w FIFA, tak jak w prawdziwych zakładach piłkarskich. W popularnym NBA 2K znajdzie się coś dla miłośników koszykówki. Ponieważ ma własny kanał telewizyjny i elektroniczną ligę, często odwołują się do niej nawet znani koszykarze.

Ulubione mecze graczy z Ukrainy
Metody płatności na Ukrainie

Metody płatności na Ukrainie

Ponieważ nie ma lokalne opcje płatności w przypadku hazardu na Ukrainie gracze muszą polegać na zagranicznych opcjach płatności, aby zasilać swoje konta. Przenoszenie pieniędzy na i z konta bankowego za pomocą kart kredytowych nadal nie jest dobrym pomysłem. Na razie trzymaj się e-portfeli i ciesz się zakładami na Ukrainę bez obaw.

Praktycznie wszystkie internetowe strony z zakładami eSports akceptują karty debetowe lub kredytowe, takie jak Visa i MasterCard. Są bez wątpienia najbardziej rozpowszechnionym i najstarszym sposobem płacenia za produkty, ponieważ oferują szybki czas przelewów zarówno w przypadku wpłat, jak i wypłat.

W ciągu ostatniej dekady popularność cyfrowych portfeli wzrosła, a coraz więcej dostawców jest akceptowanych przez internetowe strony z zakładami eSports. Neteller i Skrill to najbardziej znane e-portfele oferowane ukraińskim graczom. Popularne są jednak również PayPal i EcoPayz. Ponieważ są zaprojektowane tak, aby łączyć się bezpośrednio z kontem bankowym użytkownika, konta w portfelu elektronicznym są stosunkowo proste w konfiguracji.

Przelewy bankowe są powolne w porównaniu z e-portfelami i kryptowalutami. Witryny bukmacherskie Crypto eSports są odpowiednim wyborem dla graczy, którzy chcą szybkich wpłat i wypłat z łatwością i bezpieczeństwem.

Metody płatności na Ukrainie
Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Czy gracze nowi w eSportach mogą nadal obstawiać?

TAk. Wszystko, czego potrzebujesz, to telefon lub komputer, solidne połączenie internetowe, aby utworzyć konto u najlepszych dostawców zakładów eSports i zacząć grać.

Jakie są najlepsze strony z zakładami eSports?

Znalezienie odpowiedniego bukmachera e-sportowego, który będzie miał wszystko, czego potrzebujesz, może być dość trudnym zadaniem. Kryteria obejmują liczbę rynków zakładów, wybór dostępnych zakładów, metody płatności, wiarygodność i reputację witryny.

Jak gracz może zwiększyć swoje szanse na wygranie zakładów eSports?

Oglądaj i ucz się o zawodach e-sportowych, aby zrozumieć podstawowe zasady. Obserwuj także wiadomości, aby znaleźć statystyki dotyczące formy, kontuzji i innych czynników decydujących.

Czy wydarzenia e-sportowe są transmitowane?

TAk. Prawie wszystkie mecze są przesyłane strumieniowo przez witrynę dostawców. Strumienie są również dostępne u największych dostawców strumieni e-sportowych, takich jak Twitch.tv, YouTube Gaming i Facebook.

Na co gracze powinni zwrócić uwagę, wybierając drużynę e-sportową, na którą będą stawiać zakłady?

Gracze powinni mieć na uwadze, czy zespół zmienił jakichś członków w swoim składzie, a także niedawną formę zespołu. Pomogą im one w podejmowaniu świadomych decyzji.

Jak ludzie wygrywają w grach e-sportowych?

Zasady wygrywania meczów e-sportowych różnią się w zależności od gry. Gracze powinni zatem zapoznać się z regulaminem każdej gry eSports przed kontynuowaniem.

Często zadawane pytania