Fortnite zakłady na e-sport

Fortnite jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier wideo online. Z około 350 milionami zarejestrowanych graczy i ponad 10 milionami logów dziennie, gra stworzona przez Epic Games jest prawdziwym hitem w branży. Ta popularność rozszerzyła się również na branżę bukmacherską. Wiele stron z zakładami eSports ma to wśród swoich tytułów. Wciąż jednak pojawiają się pytania, czy Fortnite powinien znaleźć się na liście gier e-sportowych.

W tym artykule szczegółowo omówimy grę. Artykuł ma na celu zaoferowanie większej ilości mechanik osobom, które zamierzają postawić na Fortnite. Jest też wiele korzyści, z których mogą skorzystać gracze popularnego e-sportu. Fortnite został po raz pierwszy wydany przez Epic Games w 2017 roku. Stało się to po serii opóźnień spowodowanych głównie koniecznością wprowadzania innowacji we wcześniejszych grach Epic. Gra została wydana jako płatny tytuł wczesnego dostępu. Plan zakładał, że gra będzie darmowa w 2019 roku. Fortnite jest dostępny w trzech wersjach: Ratowanie Świata, Battle Royale i Creative.

Fortnite zakłady na e-sport
Wersje Fortnite

Wersje Fortnite

Fortnite: Ratowanie Świata

Był to pierwszy wydany tytuł. Jest to hybrydowa strzelanka survivalowa typu tower defense, która może pomieścić do czterech graczy. Misją jest walka ze stworzeniami, które wyglądają jak zombie, aby bronić terytorium i obiektów graczy. Gracze mogą budować fortyfikacje i używać pułapek, aby pokonać te stworzenia.

Fortnite: Battle Royale

Został on również wydany w 2017 roku. Mniej więcej w czasie wydania Ratowania Świata, Player Unknown Battlegrounds również stał się bardzo popularny w kręgach graczy. Epic szybko przystąpił do budowy trybu Battle Royale we wcześniejszej grze.

W tym trybie walczy do 100 graczy, aż zostanie tylko jeden zwycięzca. Kiedy została wydana jako darmowa gra we wrześniu 2017 roku, ponad 10 milionów graczy skorzystało z Battle Royale w ciągu dwóch tygodni. Pozostaje najbardziej udanym modelem Fortnite. Ten tryb jest również rozgrywany jako rywalizacja w Fortnite przez miliony graczy.

Fortnite: Kreatywny

Został wydany w grudniu 2018 roku. Ten tryb dawał graczom jeszcze większą swobodę. Mogą tworzyć własne areny i światy bitewne. Na swoich prywatnych wyspach gracze mogą odwiedzać przyjaciół i organizować zawody, takie jak wyścigi. Zaczęło się jako zakupiona gra, zanim przeszło na model free-to-play.

Ratowanie Świata jest obsługiwane na macOS, Windows, Xbox One i PlayStation 4. Battle Royale i Ratowanie Świata są obsługiwane na wszystkich tych urządzeniach oraz na Androidzie, iOS i Nintendo Switch.

Wersje Fortnite
Obstawianie Fortnite

Obstawianie Fortnite

Jako topowy e-sport, Fortnite jest dostępny w wielu katalogach stron z zakładami e-sportowymi. Pierwszym krokiem jest więc znalezienie odpowiedniej dla siebie strony bukmacherskiej. Odpowiedniość zależy między innymi od dostępności w Twoim kraju, rynków zakładów i konkursów, kursów i kosztów transakcji. Niektórzy gracze uważają również, że dostępność aplikacji do zakładów na e-sporty online jest czynnikiem przydatności.

Twoje zakłady zostaną określone na podstawie trybu, w którym obstawiasz. Najpopularniejszym trybem obstawiania jest Battle Royale. Jest popularny ze względu na większą nieprzewidywalność i dużą liczbę osób biorących w nim udział. Ze względu na liczby jest oferowany w wielu domach bukmacherskich i często ma lepsze kursy Fortnite. Ty też powinieneś to zrobić!

Wybieranie graczy

Następnie mądrze wybieraj swoich graczy. Najprostszym zakładem jest 1X2, w którym wybierasz zwycięzcę.

Wybór graczy opiera się na zrozumieniu rozkładu kursów. Rozkład kursów pokazuje, który gracz ma lepsze umiejętności. Jeśli gracze A i B mają rozpiętość odpowiednio -1,5 (+130) i +1,5 (-158), oznacza to, że gracz pierwszy jest bardziej uzdolniony.

Teraz obstawianie na pierwszego gracza (w najlepszym z trzech) oznacza, że musi on wygrać co najmniej dwie gry, aby Twój zakład był wygrany. Obstawianie na drugiego gracza oznacza, że powinien on albo wygrać, albo przegrać poniżej 1,5 mapy. Rozpiętość gracza drugiego technicznie daje graczowi swobodę przegrania dwóch meczów, a twój zakład nadal wygrywa.

Inne popularne zakłady obejmują zakład na czas trwania mapy, sumę zniszczonych wież, zwycięzcę pierwszej/drugiej mapy, sumę rund i handicapy rundy. Powinieneś przejść do bardziej złożonych zakładów, gdy lepiej zrozumiesz gry i graczy.

Obstawianie Fortnite
Dlaczego Fortnite jest popularny?

Dlaczego Fortnite jest popularny?

Jeśli 300 milionów ludzi kocha grę, musi być w niej coś wyjątkowego. Zwykle nie są to nawet skomplikowane rzeczy. Proste rzeczy, takie jak grafika i obsługa urządzeń mobilnych, mogą znacznie przyczynić się do popularyzacji gry. Co więc jest specjalnego w Fortnite?

Wiele wydań/trybów

Trzy tryby gry dają graczom o różnych gustach różnorodność do wyboru. Oczywiście ludzie uwielbiają mieć opcje. Jeśli chcesz mieć swoją Wyspę Specjalną i całkowitą swobodę, tryb Kreatywny jest dla Ciebie. Zabijać rywali, dopóki nie zostaniesz ostatnim stojącym człowiekiem?

Zagraj w Battle Royale. Ratowanie świata jest świetne dla drużyn, które chcą czynić dobro, eliminując zombie.
Niektórzy ludzie uwielbiają od czasu do czasu przełączać się między różnymi trybami. Działa to dobrze, aby gra nie stała się monotonna.

Obsługiwane na różnych urządzeniach

Bardzo mocna strona, jeśli chodzi o nowoczesne gry. Obecnie większość ludzi korzysta z internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Coraz większą popularność zyskuje też praca zdalna, co oznacza, że ludzie dużo się przemieszczają. Ci ludzie chcą mieć dostęp do swoich ulubionych gier z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu, które ze sobą zabiorą.

Fortnite spisał się na tym froncie znakomicie. Jego początkowa wersja obsługuje cztery systemy operacyjne. Dwa kolejne tryby dodały jeszcze dwa i zostały niedawno wprowadzone na konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Dlaczego Fortnite jest popularny?
Regularne zawody

Regularne zawody

Na całym świecie odbywają się regularne konkursy organizowane przez entuzjastów Fortnite. Te turnieje w większości przypadków odbywają się online. Dzięki temu gracze mogą grać z grubsza z dowolnego miejsca na świecie. Niektóre z tych konkursów mają również dobre nagrody pieniężne.

Ponieważ e-sporty stają się głównym nurtem na całym świecie, te zawody stanowią dobry grunt dla rozwoju Fortnite. Gra kwitła pomimo argumentów niektórych kręgów, że nie jest e-sportem. Niektórzy uważają, że jest wiele pauz, np. podczas ukrywania się, odebrania aspektu „sportowego”. Jednak wielokrotnie przetrwał tę krytykę. To jest wskaźnik tego, jaka to ekscytująca gra.

Włączenie zakładów

Podobnie jak w przypadku wielu innych sportów, obstawiający interesują się Fortnite. Powyżej znalezienia najlepsza strona z zakładami e-sportowymichcą wiedzieć, jak postępują gry, na które obstawiają. Poważni gracze potrzebują czasu, aby zbadać, jak grają różne drużyny i gracze, zanim postawią na nich pieniądze. Już samo to przyniosło Fortnite wielu zwolenników.

Aktualizacje i poprawki

Dobra gra musi być dynamiczna. Potwierdził to Fortnite, produkując trzy tryby gry. Battle Royale było szczególnie na czasie i mądrą reakcją na konkurencję. Nawet dzisiaj możesz grać w aktualne wersje Ratowania Świata. Epic wykonał dobrą robotę, regularnie aktualizując i poprawiając błędy dla każdego modelu gry.

Darmowa gra i wczesny dostęp

Wdrożenie we wczesnym dostępie to dobra sztuczka, aby przyciągnąć ludzi do gry, ale potrzeba czegoś więcej, aby ich zatrzymać. Epic znakomicie wykorzystał obie karty. Wiele osób dołączyło do Ratowania Świata, aby skorzystać z opcji wczesnego dostępu. Niektórzy pozostali nawet wtedy, gdy poszli na premium. Epic następnie zaoferował swój najnowszy tryb jako grę darmową. To zachęta dla osób, które nie dołączyły do gry i nagroda dla tych, którzy pozostali wierni poprzednim trybom.

Regularne zawody
Czy jest turniej Fortnite?

Czy jest turniej Fortnite?

Tak, jest Puchar Świata w Fortnitei wiele ekscytujących rzeczy wokół niego.

Czym jest Puchar Świata Fortnite?

To coroczne wydarzenie, które firma Epic wprowadziła po wydaniu trzeciej wersji Fortnite. Turniej inauguracyjny odbył się w dniach 26-28 lipca 2019 r. Odbył się on na 23 771 Arthur Ashe Stadium w Nowym Jorku, który jest największym stadionem tenisowym na świecie. Mistrzostwa Świata zgromadziły solistów i drużyny w różnych kategoriach, a mianowicie:

 • Solo (28 lipca): 3 miliony dolarów nagrody pieniężnej dla zwycięzcy, 50 000 dolarów dla każdego uczestnika. Wygrana przez Kyle'a Giersdorfa, 16-letniego Amerykanina posługującego się internetowym pseudonimem Bugha.
 • Duos' (27 lipca): 3 miliony dolarów dla zwycięzcy, 100 000 dolarów udziału dla każdego duetu. Emil Bergquist Pedersen aka Nyhrox i David „Aqua” Wang podzielili główną nagrodę.
 • Creative Cup: pula nagród w wysokości 3 milionów dolarów dla zwycięzców. Wygrany przez Faze Cizzorz prowadzony przez „Fish Fam”
 • Pro-Am (26 lipca): 1 milion dolarów dla zwycięzców na wybraną przez siebie organizację charytatywną. Pula 3 milionów dolarów na resztę, także na cele charytatywne. Wygrana przez Airwaks (Streamer) i RL Grime (producent muzyczny).
Czy jest turniej Fortnite?
Kwalifikacja

Kwalifikacja

Przeprowadzono proces kwalifikacyjny, który wyłonił około 200 graczy/drużyn do wzięcia udziału w mistrzostwach świata. Aby się zakwalifikować, gracze i drużyny grali z innymi graczami w swoim regionie online. Każdego tygodnia gracze solo i duety z określonego obszaru rozgrywali do dziesięciu meczów z przeciwnikami w swojej kategorii. Wydarzenia odbywały się online i wybrano około 3000 drużyn/zawodników z najwyższymi punktami.

3000 następnie wzięło udział w niedzielnym wydarzeniu, w którym 20 najlepszych drużyn/zawodników zakwalifikowało się do Pucharu Świata. W procesie kwalifikacyjnym na całym świecie wzięło udział ponad 40 milionów uczestników.
Puchar kreatywny Fortnite miał podobny proces kwalifikacji. Zrobiono to jednak w pięciu dwutygodniowych okresach między kwietniem a czerwcem 2019 r.

W każdym aktywnym tygodniu gracze brali udział w kreatywnym wyzwaniu. Ukończone wyzwanie zostało następnie przesłane do firmy Epic, która z kolei skorzystała z panelu sędziów, aby wybrać trzech najlepszych do Pucharu Świata. Każda kwalifikacja zarobiła 5000 $.

Drużyny Pro-Am zostały wybrane przez epic. Każda drużyna miała streamera (pro) i celebrytę (am).

Puchar Świata Właściwy

Na mistrzostwach świata w kategoriach duetu i solo rozegrano po sześć meczów. W pozostałych kategoriach rozegrano po pięć meczów/wydarzeń.

Druga edycja Fortnite World Cup miała nastąpić w kwietniu 2020 r. Została jednak odwołana, ponieważ świat wszedł w ścisłe blokady po wybuchu koronawirusa. Z tego samego powodu nie zdarzyła się również edycja 2021. Jednak Epic nadal organizuje różne zawody Fortnite online.

Kwalifikacja
Zakłady na Fortnite World Cup

Zakłady na Fortnite World Cup

Możesz obstawiać zarówno mistrzostwa świata, jak i eliminacje. Zależy to w dużej mierze od twojego bukmachera. Niektórzy bukmacherzy obejmują wszystkie wydarzenia, podczas gdy inni oferują kursy tylko w wybranych grach e-sportowych Fortnite. Mimo, że obstawianie rzeczywistych mistrzostw świata jest najczęstszą praktyką, obstawianie kwalifikacji daje ci ogromną przewagę. Daje ci możliwość zapoznania się z drużynami i graczami w różnych kategoriach. W ten sposób otrzymujesz wiedzę, jak obstawiać na najwyższym etapie gry.

Kiedy obstawiasz kwalifikacje, ważne jest, aby obstawiać niskie zakłady. Ogromna liczba graczy próbujących zdobyć jednorękiego bandytę oznacza, że nawet w dużej mierze amatorzy stają przed sobą. Użyj tego poziomu wyłącznie do zapoznania się z uczestnikami.
Na szczęście wśród najlepszych graczy panuje spójność. Na przykład Airwaks i Grime wygrali razem więcej niż jeden konkurs Fortnite.

Zakłady na Fortnite World Cup
Obstawianie Fortnite u dostawców

Obstawianie Fortnite u dostawców

Jak wspomniano wcześniej, istnieje kilka czynników, które powinny Cię kierować, kiedy wybór dostawcy zakładów do obstawiania. Zakłady na e-sporty są wciąż stosunkowo nowe. Dlatego nie dotarła jeszcze do niektórych bukmacherów. Ale liczba jest już na tyle duża, że jesteś rozpieszczany wyborem.

Oprócz czynników wymienionych powyżej, powinieneś również przyjrzeć się, jak bukmacherzy przedstawiają swoje kursy. Zawsze graj z kursami, które rozumiesz. Więcej o rodzajach kursów omówiono nieco poniżej.

Powinieneś także poszukać informacji przed obstawianiem. Kilka wskazówek dotyczących najlepszych drużyn, na które można obstawiać w Fortnite, omówiono w następnej sekcji.

Mimo to obstawianie e-sportów nie powinno być trudne. To prawie jak każda inna forma zakładów sportowych. Niektórzy bukmacherzy uwzględniają teraz zakłady na żywo na swoich rynkach. Wkrótce prawdopodobnie pojawią się wirtualne gry, jak to miało miejsce w przypadku konwencjonalnych sportów. Czytaj dalej, aby uzyskać aktualizacje i zajrzyj na strony bukmacherskie, które dodają nowe rynki Fortnite. Pamiętaj też, aby skorzystać z wielu ofert oferowanych przez serwisy bukmacherskie, które chcą spopularyzować zakłady na e-sporty.

Niektóre z wiodących kasyn, które powinieneś często sprawdzać, to 888Betting, BetWinner, BetMaster, 22Bet, MegaPari i 1Xslots.

Obstawianie Fortnite u dostawców
Znane drużyny Fortnite

Znane drużyny Fortnite

W ciągu blisko czterech lat istnienia wielu graczy starało się przejść na zawodowstwo w Fortnite, zarówno jako solówki i drużyny. Większość z nich jest konsekwentna, gdy docierają na szczyt i często są bezpiecznymi zakładami, gdy grają.

Znajomość tych graczy zwiększa Twoje szanse na dokonywanie rozsądnych zakładów podczas głównych rozgrywek. Należy jednak zawsze pamiętać, że zawodowcy spotykają się z zawodowcami, a obstawianie pozostaje grą absolutnej szansy. Oto niektóre z najlepszych w grze:

Bugha

Pierwsza wzmianka należy do zwycięzcy inauguracyjnej kategorii Fortnite World Cup – Solo. 18-letni Amerykanin zabrał do domu całą pulę nagród w wysokości 3 milionów dolarów i nadal jest obrońcą tytułu. Miał 59 punktów w turnieju, w którym drugie miejsce zajęło 33.

Brał udział w kilku zawodach w swoim czasie z zespołem No Clout oraz w ramach jego obecnego e-sportu Sentinel. Jest tak dobry, że Epic, twórcy Fortnite, w lipcu 2021 roku podarowali mu skórkę w grze, która wygląda jak on. Jak można się domyślić, gra w Battle Royale!

Strażnicy

Bugha to nie tylko wielkie nazwisko Strażników. Drużyna ma graczy, którzy mają na swoim koncie trzy główne tytuły od czasu powstania zespołu w 2018 roku. W krótkim czasie wygrali Puchar Świata i Pro-Am. Kierują nimi Dylan Sprouse „Daequan” i mają takich graczy jak Tyler Blevins „Ninja”, Dennis Lepre „Cloak” i Jacob „Knapman”

Sekret zespołu

Sekret zespołu to europejski gigant Fortnite z siedzibą w Berlinie w Niemczech. Co ciekawe, jest starszy niż sam Fortnite, który powstał w 2015 roku. Kierują nim Maksym Koshkyn „Maxaxi” i Victor Trifonov „Vitrus Pro”. Poczynili stałe postępy w zawodach Fortnite, awansując z 21. na szóste miejsce w Las Polaris LAN Pro Series. To obiecujący zespół, na który każdy gracz powinien mieć oko.

Klan Faze

Jest to jeden z najczęściej oglądanych zespołów Fortnite z ponad 800 milionami wyświetleń na swoich filmach na YouTube. Zespół założony przez profesjonalnych graczy Cloak, Team Captain i FaZe ma ciekawy talent. W skład tej stajni wchodzą m.in. Ninja, Dakotaz i CouRage.

Chmura Dziewiąta

Chmura Dziewiąta to popularna i odnosząca sukcesy drużyna Fortnite w USA. Świetnie spisywali się na Twitchu i należą do najwcześniejszych konkurentów w turniejach Fortnite. Zespół złożony z Camachokiee, Brandona Alvarada „Patito”, Tylera Blevinsa „Ninja”, Timothy'ego Millera „Bizzle” i TSM_Mit wygrał 87% zawodów Fortnite, w których brali udział.

Znane drużyny Fortnite
Plusy i minusy

Plusy i minusy

Po przyjrzeniu się, dlaczego Fortnite jest tak popularny, ta sekcja powinna być tylko podsumowaniem tego, co zostało omówione – plus bardzo niewiele dodatków. I wzmianka o wadach (których jest zaskakująco niewiele).

Plusy

 • Różnorodność - Gra daje graczom trzy tryby do wyboru
 • Regularne aktualizacje – uwagi graczy są słuchane i uwzględniane w odpowiednim czasie, wraz z pięknymi dodatkami
 • Wiele konkursów - Istnieją konkursy, w których gracze mogą zarabiać prawdziwe pieniądze. Epic nadal utrzymywał niektóre z nich online, nawet w okresie blokady.
 • Kompatybilność — gry Fortnite są dostępne na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych. Nadążają za wydaniami tak niedawnymi, jak PlayStation 5.
 • Free-to-play - Tryb kreatywny gry jest darmowy i oferuje graczom dużą swobodę twórczą

Cons

 • Początkowy tryb Fortnite nie jest kompatybilny z niektórymi systemami operacyjnymi, takimi jak Android i iOS
 • Fortnite: Battle Royale przyćmiło inne tryby. W rezultacie wydaje się, że Epic skupia się na nim bardziej niż w innych trybach, co stawia w niekorzystnej sytuacji tych, którzy wolą te tryby
 • Niektóre tryby wymagają od graczy wydawania pieniędzy na grę
Plusy i minusy
Zrozumienie kursów zakładów Fortnite

Zrozumienie kursów zakładów Fortnite

Kursy na zakłady są różnie prezentowane w różnych krajach. Wskazane jest, aby obstawiać kursy, które są używane w Twoim kraju lub takie, które dobrze rozumiesz. Szanse pojawiają się na trzy główne sposoby

Kursy amerykańskie

Znane również jako kursy moneyline, kursy te pojawiają się jako zwykłe liczby ze znakami + i - przed nimi. Znaki minusa są podawane graczom/drużynom, które są uważane za bardziej prawdopodobne do wygrania. Na przykład drużyna z kursem -100 jest faworytem, a +100 jest słabsza.

Kursy ułamkowe

Znane również jako kursy brytyjskie lub tradycyjne. Pierwsza część ułamka to to, ile wygrywasz z włożonymi pieniędzmi, czyli druga część. Zlecenia 10/1 oznaczają, że wygrasz 10 USD, jeśli postawisz 1 USD.

Kursy dziesiętne

Popularne w Europie kursy są również określane jako kursy cyfrowe, europejskie lub kontynentalne. Są łatwe do zrozumienia, ponieważ po prostu mnożysz kurs przez swoją stawkę, aby otrzymać ostateczną kwotę, którą otrzymasz, jeśli Twój zakład wygra. Jeśli postawisz 5 $ na kurs 2,00, otrzymasz 10 $, jeśli wygrasz, łącznie ze stawką.

Musisz także rozumieć kursy, takie jak zakłady kumulowane i akumulowane. Są to nowości w zakładach na e-sporty i Fortnite, ale wkrótce staną się popularne w wielu domach bukmacherskich.

Zrozumienie kursów zakładów Fortnite
Wskazówki i porady dotyczące zakładów w Fortnite

Wskazówki i porady dotyczące zakładów w Fortnite

Zakłady na e-sport Fortnite nie różnią się zbytnio od obstawianie innych e-sportów. Dlatego nieuczciwe jest twierdzenie, że istnieje solidna strategia obstawiania, która może zapewnić Ci wygraną. To kwestia przypadku. Na szczęście, w przeciwieństwie do innych sportów, w Fortnite zwykle odbywają się zawody do sześciu meczów, więc masz większe szanse.

Wskazówka 1: Zawsze obserwuj trendy

W rozgrywkach składających się z sześciu gier możesz chcieć uniknąć pierwszej lub dwóch gier. Dominujący gracze wkrótce ustanawiają trend i kontynuują wygrywanie w późniejszych rundach. W tych rundach łatwiej jest odgadnąć trafność.

Wskazówka 2: Wybierz określone rynki

Nie stawiaj zakładów w każdym miejscu; mieć jeden lub kilka rynków i w nich się specjalizować. Możesz na przykład specjalizować się w zakładach na zwycięzcę i czasie trwania zakładów na rundę. Dzięki temu jesteś konsekwentny w swoich badaniach, w których dokładniej widzisz trendy.

Wskazówka 3: śledź konkursy

Często mówi się, że prawdziwi fani nie obstawiają najmądrzejszych zakładów. Jednak zwycięstwo wymaga trochę pracy. Miej kalendarz zawodów i obserwuj drużyny, kiedy grają.

Na koniec musisz przestrzegać regularnych porad dotyczących zakładów, które dotyczą wszystkich sportów. Nie stawiaj emocjonalnie. Mieć ustalony budżet. Graj dla zabawy, a nie dla zarabiania.

Spraw, aby zakłady w Fortnite były czymś, co sprawi, że będziesz cieszyć się grą i sprawi, że pokochasz tę grę (więcej).

Wskazówki i porady dotyczące zakładów w Fortnite