Postaw na PUBG Global Championship 2024

Niewiele jest turniejów e-sportowych online większych niż PUBG Global Championship. Wita najlepszych graczy w darmowej grze Battle Royale. Tytuł ten odniósł ogromny sukces na urządzeniach mobilnych. Jednak turniej rozgrywany jest wyłącznie na PC. Dzieje się tak głównie dlatego, że PUBG Mobile Club Open (PMCO) już oferuje platformę dla graczy mobilnych. Korporacja PUBG corocznie organizuje PGC.

Miejsce może się różnić w zależności od roku. W 2021 roku odbył się w Incheon w Korei Południowej. Witryny z zakładami e-sportowymi online zwykle skupiają się na wydarzeniach, które oferują dużą pulę nagród dla najlepszych graczy. W przypadku PGC było to aż 4 340 000 $. W rezultacie na turnieju było mnóstwo rynków hazardowych. Do wzięcia udziału zaproszono profesjonalnych graczy z całego świata. Chińska delegacja wzięła udział w miejscu LAN, a nie w Incheon.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Format wydarzenia

Pomimo tego, że jest jedną z branż największe turnieje e-sportowe, wydarzenie PUBG dopiero niedawno ustanowiło spójny zestaw zasad. W 2021 roku ogłoszono, że drużyny będą miały ustalone miejsce startowe na podstawie zasady punktowej. W pierwszym tygodniu są dzieleni na ośmioosobowe grupy, po czym rywalizują w serii meczów w stylu „każdy z każdym”.

Po ukończeniu, szesnaście najlepszych grup musi wziąć udział w kolejnym etapie, zwanym Weekly Survival. Każdego dnia tygodnia odbywa się szesnaście wysokooktanowych meczów. Każda drużyna, która się zakwalifikuje, weźmie udział w Tygodniowym Finale. Jednak, aby to osiągnąć, muszą wygrać „kolację z kurczakiem”.

Podczas etapu Grand Survival wszystkie najlepsze drużyny rywalizują w serii piętnastu meczów. Ta faza prawdopodobnie przyciągnie uwagę fanów zakładów na turnieje e-sportowe. Wreszcie, po dość skomplikowanym torze, koronowany jest Mistrz Świata.

O PUBG

Podczas gry, PUBG gracze muszą zeskoczyć na spadochronie na mapę wyspy. Mogą rywalizować solo lub w czteroosobowym zespole. Długość standardowego meczu to 30 minut. W tym czasie rozmiar mapy zmniejszy się, zmuszając gracza do konfrontacji z wrogami. Głównym celem jest walka na śmierć i życie, dopóki nie zostanie jeden gracz lub drużyna.

Niebieskie pole siłowe przesuwa się dalej w głąb lądu i każdy, kto zostanie złapany poza jego obwodem, będzie stale tracił zdrowie. Gdy gracze wpadną po raz pierwszy, będą nieuzbrojeni. Muszą przeszukiwać budynki w poszukiwaniu dostępnej broni, ulepszeń i przedmiotów leczących. Znajdowanie materiałów eksploatacyjnych to kluczowa umiejętność do sukcesu.

Pojawiają się małe tymczasowe czerwone strefy, na które zrzucane są bomby. Gracze muszą unikać tych obszarów ze względu na wysoki poziom zagrożenia. Czasami samolot zrzuca skrzynie ze specjalnym wyposażeniem. Jednak lokalizacje skrzyń również przyciągają wrogie drużyny.

Jak wygrywa się mecze

Ponieważ jest to jeden z głównych turniejów e-sportowych, mistrz musi mieć wysoki poziom umiejętności i strategię. W tej grze jest pewien element szczęścia. Lokalizacje przedmiotów do podniesienia są losowe. Dobrzy gracze będą wiedzieć, jakich zapasów szukać. Będzie to zależało od ich wcześniej zaplanowanej taktyki.

Na przykład niektóre zespoły będą szukać pojazdu do bezpiecznego i szybkiego poruszania się po mapie. Inni gracze będą gromadzić apteczki, aby przetrwać jak najwięcej starć z wrogami. Dobrze jest wcześniej wybrać konkretną broń. W mistrzostwach e-sportowych preferowana jest broń dalekiego zasięgu, taka jak karabiny snajperskie. Pozwalają graczom na celne eliminowanie wrogów z dystansu. Niezależnie od wybranej taktyki, wszyscy gracze z najwyższej półki muszą mieć szybki refleks. W starciach 1 na 1 zwykle wygrywa najszybsza osoba.

Dlaczego PUBG Global Championship jest popularne?

Najlepsze turnieje e-sportowe oferują wiele ważnych podobieństw do fanów zakładów. Gra musi być łatwa do zrozumienia. Im prostsze, tym większe prawdopodobieństwo, że gracz będzie w stanie przewidzieć zwycięzcę. Zasady PUBG są proste. Wygrywa ostatni stojący gracz.

Jednak ważne jest również, aby oglądanie lig e-sportowych było przyjemne. Jeśli gracz jest znudzony meczami, wpłynie to negatywnie na jego ogólne wrażenia z gry. ten Światowe Mistrzostwa PUBG jest wypełniony ekscytującą akcją. Strzelanina i eksplozje są kluczowym elementem każdego meczu. Nawet jeśli dana osoba przegra zakład, nadal może cieszyć się spektaklem.

Czas trwania meczów to kolejny powód, dla którego tak wielu ludzi lubi PUBG. W trybie standardowym gra zakończy się w ciągu 30 minut. Jeśli wiele meczów odbywa się szybko po sobie, gracze mają możliwość postawienia serii zakładów. Szybkie tempo PUBG dorównuje tradycyjnym sportom, takim jak rugby i piłka nożna. Jest to jasne wyjaśnienie wzrostu popularności e-sportu jako całości.

Drużyny zwycięskie w PUBG Global Championship

Do końca Światowych Mistrzostw PUBG 2021, zwycięska drużyna e-sportowa był NewHappy. Drugie miejsce zajęły Heroic, Virtus.Pro i TSM. Team Liquid otrzymał specjalną nagrodę dla najbardziej imponującej drużyny. Trzech graczy zostało nagrodzonych za najwięcej zabójstw. Byli to Jeemzz z Team Liquid, obok Pag3 i TeaBone z Heroic. Chociaż Gen.G Esports nie osiągnęło żadnego z najwyższych miejsc, otrzymali nagrodę All-PGC.

Na liście turniejów e-sportowych jest kilka, które zapewniają wystarczające uznanie więcej niż jednej drużynie. PGC rozumie, że nawet ci na piątym miejscu to nadal wybitni konkurenci. Hazardziści zazwyczaj obstawiają zakłady w oparciu o to, kto otrzyma największą część puli nagród. Jednak PGC daje im szansę na obstawianie bardziej specjalistycznych zakładów.

Podczas trwających miesiąc rywalizacji do finału dotarły 32 drużyny. Na pierwszy rzut oka tak wysoka liczba może utrudnić graczom przewidzenie ostatecznego zwycięzcy. Jeśli tak, mogą zamiast tego postawić bardziej konkretny zakład. Na przykład mogą postawić na tego, kto ich zdaniem będzie miał największą liczbę zabójstw lub przejedzie najdłuższy dystans na mapie.

Największe momenty turniejowe PUBG

Nie ma sensu zakłady na e-sporty online w turniejach, jeśli oglądanie wydarzenia nie jest zabawne. Atrakcyjność PGC polega na tym, że w każdym meczu mogą zdarzyć się nieoczekiwane momenty. Podczas ostatniego konkursu było wiele atrakcji do wyboru.

W pewnym momencie południowokoreański gracz Salute podróżował jeepem. Zaczęli ostrzeliwać wroga ukrywającego się na wzgórzu. Pomimo dużej prędkości Salute zdołał pokonać wroga w ciągu kilku sekund.

Jeemzz z Norwegii został pominięty w otwartym meczu bez osłony w jednym meczu. Zauważyli trzyosobową grupę skuloną wokół jeepa. Taka sytuacja normalnie miałaby niski wskaźnik przeżywalności. Każdy z wrogów mógł z łatwością go zastrzelić. Jednak Jeemzz po prostu rzucił z dużej odległości serię granatów. Wylądowali z zaskakującą dokładnością i zlikwidowali całą trójkę.

Fiński gracz Pag3 był wyjątkowym zawodnikiem przez większą część turnieju. Najbardziej pamiętnym momentem był moment, w którym został ścigany przez dwa pojazdy i zderzył się z nimi, używając karabinu szturmowego i granatów. Okazało się, że w tej grze gracze mogą wygrać, jeśli po prostu staną na nogi i szybko się poruszą.

Gdzie i jak obstawiać PUBG Global Championship

Ponieważ PUBG jest tak dobrze znany w społeczności e-sportowej, istnieje wiele stron bukmacherskich, które oferują zakłady do wzięcia udziału w akcji. Dobra strona będzie zawierać rynki z największymi turniejami e-sportowymi. Będzie to obejmować Mistrzostwa Świata PUBG. Ważne jest, aby przeprowadzić trochę badań, aby określić, który bukmacher oferuje najsilniejsze kursy. Zakłady nie muszą ograniczać się do przewidzenia zwycięskiej drużyny. Istnieją strony internetowe, które oferują lepsze opcje i bardziej spersonalizowane funkcje zakładów.

Obstawiając Mistrzostwa Świata PUBG, rozsądnie jest skorzystać z wszelkich ofert powitalnych. Pożądane są również multiplikatory zakładów wielokrotnych. Wynika to z dużej liczby meczów, które odbywają się podczas zawodów. Platformy bukmacherskie na żywo będą dobrze działać w przypadku hazardu na PGC. Istnieje wiele zmiennych, które mogą odwrócić losy zespołu na korzyść. Dlatego najbardziej pożądany może być bardziej dynamiczny styl obstawiania.

Na początku trwającej miesiąc konkurencji nie wszystkie rynki się otworzą. Uwaga bukmacherów na PGC będzie największa podczas ostatnich etapów. Jeśli gracze mają trudności ze znalezieniem witryn hazardowych, które pasują do wydarzenia, mogą po prostu poczekać, aż turniej osiągnie swój szczyt.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak