Postaw na RLCS 2024

Rocket League Champions Series, popularnie RLCS, to turniej e-sportowy, w którym biorą udział jedni z najlepszych graczy Rocket League na świecie. Z biegiem lat seria RLCS, która rozpoczęła się w 2016 roku, wzniosła się na nowe wyżyny. Zawody te zawsze cieszyły się pełnym poparciem społeczności graczy i fanów, co przyczyniło się do zwiększenia puli nagród mistrzostw, czyniąc Mistrzostwa Świata RLCS jednym z największych zawodów na scenie e-sportowej Rocket League.

RLCS to główne wydarzenie w ekosystemie e-sportu Rocket League. Gospodarzem tego turnieju jest deweloper gry, firma Psyonix. Seria RCLS odbywa się dwa razy w roku, a każdy z tych zawodów trwa około trzech miesięcy. Najlepiej byłoby, gdyby każda seria była zwykle mieszanką finałów online i offline.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Przegląd Rocket League Champions Series

Od 2016 roku, kiedy rozpoczęła się Rocket League Champions Series, rywalizacja ta miała zdumiewających sześciu zwycięzców. To wyraźny wskaźnik, że RLCS eSport Championships to jedno z najbardziej konkurencyjnych wydarzeń, co czyni je szalenie nieprzewidywalnymi. Pula nagród w konkursie również wzrosła z biegiem lat, a zwycięzca pierwszego sezonu zabrał do domu 75 000 $, podczas gdy ostatni zwycięzcy wygrali około 1 000 000 $.

Seria mistrzostw RLCS obejmuje cztery regiony. Europa i Ameryka Północna są uważane za najsilniejsze i pojawiają się na każdym wydarzeniu od początku RLCS. Z drugiej strony, Oceania i Ameryka Południowa zostały niedawno dodane do serii odpowiednio w 2017 i 2019 roku.

Mistrzostwa Świata Ligi Rakietowej

Mistrzowie Świata Rocket League to znak rozpoznawczy zawodów RLCS. W tym wydarzeniu bierze udział 12 drużyn, w tym cztery z Ameryki Północnej i Europy oraz dwie z Oceanii i Ameryki Południowej.

Przez lata w RLCS: Rocket League World Champions zespoły dzieliły się na cztery grupy po trzy drużyny, rywalizujące w formacie round-robin. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy przechodzą następnie do fazy pucharowej. Ćwierćfinały to zazwyczaj najlepsze z pięciu serii, podczas gdy zwycięzcy obu półfinałów biorą udział w serii do zwycięstwa siedmiu.

O Rakietowej Lidze

Liga Rakietowa bez wątpienia ugruntował swoją nazwę jako ekscytujący tytuł e-sportowy. Jest również uważany za trudny do opanowania dla nowych graczy. Rocket League to przede wszystkim gracze kontrolujący samochód i kierujący piłkę do bramki przeciwnika. Teraz, gdy w grę biorą udział samochody, łatwo jest zaklasyfikować Rocket League jako klasyczną grę wyścigową, ale w dużej mierze jest to gra sportowa, w której „samochody jako gracze”

Każda runda trwa pięć minut, z rywalizujące zespoły dążenie do uzyskania lepszych wyników. W Rocket League można grać w trybie solo dla graczy, którzy są nowicjuszami w grze, rywalizując z komputerem. Chociaż gra wydaje się być dość prosta, wymaga znacznej praktyki.

Rocket można przedstawić jako zabawną odmianę piłki nożnej. W grze gracze używają samochodów napędzanych rakietami, aby zdobywać punkty. W związku z tym każdy gracz musi dostosować swój pojazd, aby konkurować. Gra toczy się zwykle w zespołach ośmioosobowych. Gracze mogą wybrać udział w trybie jednoosobowym lub wieloosobowym. Chociaż istnieje tryb dla jednego gracza, gra pozwala maksymalnie czterem graczom na tej samej platformie. Gra umożliwia także rozgrywkę międzyplatformową na PlayStation 4. Xbox One, PC i Nintendo Switch.

Dlaczego warto grać w Rocket League

Zasadniczo istnieje wiele powodów, dla których gracze kochają Rocket League. Wyróżniającym się atrybutem gry jest to, że zachęca do pracy zespołowej. Ponadto opanowanie umiejętności jest kluczowe podczas rywalizacji z innymi zespołami. Dzięki konkurencji i wielu profesjonalnym graczom, Rocket League stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularna.

Dlaczego mistrzostwa świata Rocket League są popularne?

Z niezliczoną Ligą Rocket Turnieje online eSport odbywające się przez cały rok, zarówno duże, jak i małe, pozostaje, że RLCS World Championship Series jest jednym z najpopularniejszych turniejów e-sportowych wśród graczy. To powiedziawszy, oto kilka powodów, dla których RLCS World pozostaje popularny wśród graczy obstawiających główne turnieje e-sportowe:

Po pierwsze, Mistrzostwa Świata RLCS obejmują najlepsze na świecie z różnych lig e-sportowych Rocket League. Większość graczy ma ochotę na obstawianie zakładów w największych turniejach e-sportowych.

Innym powodem, dla którego Mistrzostwa Świata Rocket League zaliczane są do najlepszych turniejów e-sportowych, na które można postawić, jest istnienie mistrzostw regionalnych. Idealnie byłoby, gdy gracze mogą przez jakiś czas śledzić kluczowe zespoły lub graczy, mają tendencję do zdobywania bardzo potrzebnej pewności siebie, aby obstawiać zakłady.

Obszerna relacja z Mistrzostw Świata RLSC autorstwa internetowe strony z zakładami eSport to także solidny powód, dla którego ta konkurencja jest bardzo popularna w kręgach bukmacherskich. Większość renomowanych bukmacherów obsługuje dziś to wydarzenie, oferując ogromne rynki zakładów.

Wreszcie, czas trwania gry jest również kolejną krytyczną atrakcją wśród graczy. Obecnie większość graczy nie ma cierpliwości, by czekać godzinami, zanim ich zakłady zostaną rozstrzygnięte. W normalnej grze gra zakończy się w ciągu 10 minut, z wyjątkiem remisu, gdy obie drużyny muszą grać w dogrywce w trybie nagłej śmierci, aby rozstrzygnąć remis.

Zwycięskie drużyny Rocket League World Championships i największe momenty

Zwycięskie drużyny

  • Sezon pierwszy: W pierwszym z wielu światowych zawodów Rocket Leagues zespoły z Europy i Ameryki Północnej walczyły o główną nagrodę. W wyczerpującym konkursie iBS odniósł zwycięstwo w pierwszym sezonie.
  • Sezon drugi: Trwał konkurs europejsko-amerykański. Flipside Gaming pokonał Mock-It w finale, zdobywając tytuł z drugiego sezonu.
  • Sezon trzeci: Mistrzostwa Świata RLCS widziały włączenie Oceanii. W kilku historycznych momentach Northern Gaming (NG) zdobył mistrzostwo.
  • Sezon czwarty: Mistrzostwa Świata RLCS do Stanów Zjednoczonych. Po monumentalnych trzech grach zapierających dech w piersiach e-sportowych akcji Gale Force Esports wygrał czwarty sezon.
  • Sezon piąty: pierwszy sezon bez bezpośredniej kwalifikacji do RLCS. W finałach fani byli traktowani rzadkimi momentami genialnej gry w lidze rakietowej. Ostatecznie, Zespół Dignitas wygrał sezon 5 Mistrzostw Świata RLCS.
  • Sezon szósty: W bitwie o mistrzostwo sezonu szóstego Cloud 9 walczył z Team Dignitas. Ostatecznie, Chmura9 był siłą, z którą trzeba się było liczyć, dominował i ostatecznie wygrywał finały.

Witalność Renault jakiś NRG E-sport wygrał odpowiednio sezon siódmy i ósmy. Sezon 9, początkowo zaplanowany na luty do kwietnia 2020 r., został przełożony z powodu pandemii COVID 19. Mamy nadzieję, że rok 2022 przyniesie nowego mistrza świata, co jest tradycją w tych zawodach.

Największe chwile

Epicki powrót EnVy 2018

ZazdrośćDługo oczekiwany mecz przeciwko Tainted Minds był bez wątpienia grą, którą EnVy uznał za „walkower”. Jednak Tainted Minds prawie przekreśliło swoje oczekiwania i szybko awansowało 2-1 w następnej serii, prowadząc 3-0 w czwartej grze. W nieco zaskakujący sposób, z dwiema minutami na zegarze, EnVy straciło szybką serię bramek, aby wygrać i wymusić piątą partię – którą wygrali.

Przegrana G2 ze złymi geniuszami

G2 E-sport jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn Rocket League. Sprawy przybrały dość nieoczekiwany obrót w meczu 2018 G2 z Evil Genius na Mistrzostwach Świata RLCS. Z G2 uważanym za bezpieczny zakład, Geniusze zła wykonał serię występów, ostatecznie eliminując G2 w ekscytującym konkursie. Będąc ich pierwszym konkursem, Evil Geniuses podkreślił, o co chodzi w Mistrzostwach Świata Rocket League – Niespodzianki!

Wygrana w dogrywce Wicher Force

Wielkie finały w 2017 roku wydawały się nieco antyklimatyczne dla większości fanów e-sportu Rocket League. W finale wzięły udział dwie drużyny, Gale Force i Method. Podczas gdy Gale Force już wyrzucił go przeciwko Method w serii siedmiu gier, finały niewątpliwie przeżyły szum. Mecz dobiegł końca, z sześciominutowym doliczonym czasem tylko po golu Alexandre'a „Kaydopa” Couranta z Gale Force, który zapewnił im zwycięstwo.

Gdzie i jak obstawiać RLCS?

Zakłady na turnieje eSportowe powinny być łatwe, ale początkujący gracze mogą mieć trudności z odnalezieniem swojej drogi podczas przeglądania listy turniejów eSportowych.

Gdzie postawić na RLCS

To, gdzie obstawiać, powinno być zawsze głównym przedmiotem zainteresowania każdego fana RCLS Rocket League. Dzięki wielu platformom bukmacherskim eSports obejmującym Rocket League, zawsze można bezpiecznie sprawdzić wszystkie dostępne opcje. Na początek najlepszymi platformami do obstawiania eSportów są te, które mają historię obejmującą eSporty. Ponadto doskonała obsługa klienta, konkurencyjne kursy, opinie klientów i metody płatności powinny być kluczowymi kwestiami podczas badania potencjalnych witryn z zakładami e-sportowymi online.

Jak obstawiać RCLS

Zawsze istnieje kilka prostych rynków zakładów, takich jak zakład na zwycięzcę. Chociaż zrozumienie ich nie wymaga wiele wysiłku, odniesienie sukcesu w zakładach eSport wymaga o wiele więcej.

Ponieważ zakłady na RCLS Rocket League stają się powszechne, stawianie zakładów może być skomplikowane, szczególnie dla początkujących. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących zakładów na Rocket League, które powinny być przydatne dla każdego gracza eSports.

  • Odrób swoją pracę domową – śledź statystyki zespołu i zespoły badawcze
  • Opracuj strategię i ulepszaj ją, aby dopasować ją do swoich preferencji w grach
  • Zarządzaj swoim bankrollem
  • Przyjmij odpowiedzialny hazard
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Przewodnik dla graczy: nadchodzące wydarzenia Rocket League 2022
2022-08-04

Przewodnik dla graczy: nadchodzące wydarzenia Rocket League 2022

Branża gier e-sportowych od lat jest wyjątkową atrakcją. I chociaż istnieje wiele tytułów strzelanek, większość graczy eSports staje się nieco sprytna w stosunku do ogólnych tytułów i przewidywalnych trybów gry. Liga Rakietowa gracze mają szczęście. Ten tytuł e-sportowy wyróżnia się w swoim gatunku, zapewniając solidną atrakcję dzięki fascynującej koncepcji. Szybko do przodu, Rocket League może pochwalić się imponującą listą konkurencyjnych wydarzeń.