Najpopularniejsi bukmacherzy e-sportu w Austria

Zakłady na e-sporty w Austrii weszły do głównego nurtu przez ostatnie pół dekady. Ten szybki wzrost jest napędzany rosnącą popularnością gier e-sportowych na całym świecie. Na początek, kiedy świat uderzył w pandemię Covid-19, odwołano większość regularnych wydarzeń sportowych.

Zakłady sportowe były zatem ograniczone, a gracze zwrócili się do najbliższej alternatywy, zakładów eSports, ponieważ większość graczy dołączyła do gier eSports w czasie kwarantanny i izolacji. Rosnąca popularność zakładów e-sportowych online w Austrii spowodowała wzrost liczby dostawców zakładów e-sportowych w tym kraju. Obecnie większość austriackich bukmacherów posiada sekcję zakładów eSports.

Najpopularniejsi bukmacherzy e-sportu w Austria

Wybór najlepszej strony z zakładami na e-sporty w Austrii może być wyzwaniem dla większości austriackich graczy ze względu na liczne dostępne opcje. W związku z tym gracze muszą zapewnić, że strona z zakładami oferuje szeroką gamę rynków zakładów eSports. Im szersza różnorodność, tym więcej możliwości mają gracze. Gracze zainteresowani obstawianiem konkretnych wydarzeń e-sportowych muszą upewnić się, że wydarzenia te są oferowane na stronie.

Austriaccy gracze muszą również upewnić się, że strony z zakładami eSports są licencjonowane i mają dobrą reputację. Tak jest zwłaszcza w przypadku międzynarodowe serwisy bukmacherskie ponieważ internet jest wypełniony oszustwami. Inne istotne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to między innymi łatwość obsługi witryny, dostępne opcje płatności i oferty bonusowe.

Section icon
Historia zakładów na e-sporty w Austrii

Historia zakładów na e-sporty w Austrii

Gry e-sportowe w Austrii rozpoczęły się w latach 70. XX wieku. Wtedy pojawiły się wczesne gry wideo, takie jak Invaders i Asteroids. Jednak gry były głównie w celach rozrywkowych. Z biegiem czasu rynek gier elektronicznych stał się zbyt konkurencyjny. Z roku na rok na rynek pojawiało się coraz więcej gier, przy czym nowsze są bardziej zaawansowane.

Komputery i konsole do gier stały się znacznie bardziej dostępne w latach 90., które zapoczątkowały inną erę elektronicznych gier sportowych. Gracze zaczęli grać w sieciach lokalnych. Niedługo potem gracze mogli podłączyć swoje komputery i konsole do Internetu, aby cieszyć się grami wieloosobowymi bez ograniczeń geograficznych.

Jednak dopiero w 2000 roku zakłady na gry elektroniczne zaczęły zyskiwać na popularności. W tamtym czasie żadna uznana organizacja nie regulowała branży gier eSports, co sprawiło, że dostawcy zakładów unikają oferowania rynków zakładów. To się stopniowo zmieniło, gdy streaming stał się popularny, a organizacje zaczęły organizować bardziej niezawodne renomowane imprezy i turnieje. Austriaccy gracze stali się jednymi z pierwszych, którzy przyjęli zakłady na eSporty, ponieważ eSporty były już popularne w kraju.

Przyszłość e-sportu w Austrii

Wielu ekspertów przewiduje, że hazard e-sportowy będzie nadal zyskiwał na popularności w przyszłości, prawdopodobnie w tempie wyższym niż obecnie. Dzieje się tak, ponieważ przepisy generalnie wspierają zakłady na eSporty. Postępy technologiczne sprawią, że branża e-sportowa będzie również mile widziana w zaawansowanych i bardziej rozrywkowych grach elektronicznych. To przyciągnie większe zainteresowanie światem hazardu.

Jednak rosnąca popularność zakładów e-sportowych w Austrii z dużym prawdopodobieństwem przyjmie nowe przepisy chroniące austriackich graczy przed skutkami korupcji i uzależnienia od hazardu. Rząd będzie również szukał sposobów na zwiększenie przychodów z branży, która nadal się rozwija.

Historia zakładów na e-sporty w Austrii
Historia hazardu w Austrii

Historia hazardu w Austrii

Austria ma dość długą historię hazardu, sięgającą średniowiecza. Zaczęło się od ludzi ze szlachty grających w gry, takie jak kości, o przedmioty wartościowe i pieniężne. Wtedy też pojawiły się gry karciane, które zaczęły zyskiwać na popularności. W XVII wieku hazard zyskał na popularności w całej Austrii. Członkowie niższych warstw społecznych, tacy jak rzemieślnicy i rolnicy, mogli spędzać wolny czas grając w kości i piłkę. Było to jednak głównie dla rozrywki, ponieważ mogli grać bez żadnych stawek pieniężnych. Igrzyska przyciągnęły również wielu widzów, zwłaszcza w dni świąteczne.

Wraz ze wzrostem popularności hazardu władcy zaniepokoili się i wprowadzili regulacje. W 1696 roku cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego Leopold I nałożył prawo zakazujące wszelkiego nielegalnego hazardu. To oznaczało początek regulowanego hazardu w Austrii.

W XVIII wieku szlachta zaczęła chwalić hazard, zwłaszcza gry karciane. Uważali, że niektóre gry karciane są dość eleganckie i cywilizowane, co w tamtych czasach miało kluczowe znaczenie dla rzeczy uznanych za godne szlachty. To spowodowało, że wszyscy członkowie austriackiego społeczeństwa cieszyli się hazardem. Stopniowo wprowadzano więcej gier karcianych i kościanych, a przepisy zmieniały się od czasu do czasu.

Historia hazardu w Austrii
Współczesna historia hazardu w Austrii

Współczesna historia hazardu w Austrii

Wiek XX miał najwięcej innowacji i zmian w austriackim przemyśle hazardowym. Pierwsza loteria została wprowadzona w 1913 roku. A w 1934 roku otwarto pierwsze kasyno w Austrii. Na przełomie tysiącleci ugruntował się również hazard online. Hazard online zwiększył liczbę graczy online, udostępniając usługi hazardowe większej liczbie osób.

Kluczowe zmiany historyczne

Pierwsza historyczna zmiana nastąpiła w 1696 roku, kiedy wprowadzono przepisy dotyczące hazardu, czyniąc większość form hazardu legalnymi. Jednak przepisy zmieniały się od czasu do czasu, zabraniając od czasu do czasu wszelkich form hazardu. Wprowadzenie hazardu online oznaczało również kolejną kluczową zmianę historyczną. Wtedy w Austrii eksplodowała popularność hazardu. Dzięki temu statystyki wskazują, że ponad jedna czwarta ludności Austrii próbowała hazardu.

Współczesna historia hazardu w Austrii
Czy kasyna są legalne w Austrii?

Czy kasyna są legalne w Austrii?

Kasyna są legalne w Austrii, zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Istnieje jednak kilka ograniczeń i wymagań, które muszą spełnić gracze i operatorzy kasyn, zgodnie z przepisami. W ostatnim czasie w kraju pojawiło się zainteresowanie opinii publicznej przepisami dotyczącymi hazardu. Zainteresowanie jest ukierunkowane na poprawę zarządzania branżą hazardową, aby zminimalizować negatywne skutki hazardu wśród obywateli, jednocześnie maksymalizując dochody, jakie rząd uzyskuje z branży. Austriacka ustawa o grach hazardowych najprawdopodobniej zostanie zatem zrewidowana w przyszłości.

Ustawodawstwo e-sportowe w Austrii

Hazard e-sportowy jest obecnie legalny w Austrii, regulowany przepisami dotyczącymi hazardu online. Gracze mogą obstawiaj dowolne gry e-sportowe, pod warunkiem, że ukończyły 18 lat. Jednak gracze eSports są nieco ograniczeni, jeśli chodzi o liczbę bukmacherów, którzy obsługują te wydarzenia. Dlatego gracze eSports muszą upewnić się, że ich witryny hazardowe są w pełni licencjonowane przez Komisję ds. Wyścigów i Hazardu.

Czy kasyna są legalne w Austrii?
Akty bukmacherskie w Austrii

Akty bukmacherskie w Austrii

Najnowszy Krajowy rachunek hazardowy w Austrii została uchwalona w czerwcu 2010 r. Projekt ustawy miał na celu poprawę standardów i procedur licencyjnych w Austrii, tak aby licencje uzyskiwały wyłącznie legalni operatorzy gier hazardowych. Projekt zakładał surowe kary dla operatorów kasyn świadczących swoje usługi bez licencji lub obnoszących się z zasadami działania. Wyjątkową cechą jest to, że pozwoliła na instalowanie automatów do gier w całym kraju, w przeciwieństwie do wysiłków mających na celu ochronę graczy przed uzależnieniem od hazardu.

Austriackie przepisy dotyczące hazardu wyraźnie rozróżniają „właściwy” hazard i „mały” hazard. Właściwy hazard wiąże się ze znacznymi kwotami pieniędzy, a mały hazard wiąże się z hazardem za 50 centów lub mniej. Niektóre zasady i przepisy różnią się w zależności od dwóch rodzajów hazardu.

Na przykład właściwy hazard można uprawiać tylko w kasynie, podczas gdy drobny hazard można uprawiać w dowolnym miejscu w kraju. Jednak kilka stanów nie zezwala na drobny hazard i ma odrębne przepisy dotyczące hazardu. W takich stanach gracze muszą przestrzegać stanowych przepisów dotyczących hazardu, mimo że prawo krajowe zezwala na hazard.

Austriacka ustawa hazardowa

Działalność hazardowa i hazardowa jest obecnie kontrolowana zgodnie z przepisami określonymi w Austriacka ustawa o grach. Ustawa ta zapewnia, że standardy bezpieczeństwa ustanowione dla operatorów gier hazardowych nie są naruszane. Ustawa koncentruje się również na minimalizowaniu wszelkiego ryzyka, na które narażeni są gracze, i zapewnieniu, że operacje hazardowe nie są wykorzystywane do celów przestępczych, takich jak pranie pieniędzy.

Akty bukmacherskie w Austrii
Przepisy dotyczące hazardu online

Przepisy dotyczące hazardu online

Austriackie prawo zezwala graczom na dostęp do dowolnej licencjonowanej witryny hazardowej, niezależnie od jej siedziby. Jednak wydaje licencje tylko lokalnym operatorom kasyn online. Coś niezwykłego polega na tym, że prawo zezwala tylko austriackim graczom na dołączanie do kasyn online licencjonowanych w tym kraju. Licencjonowanym operatorom zabrania się świadczenia usług na rzecz międzynarodowych graczy. To jest próba rządu skutecznego zarządzania hazard online w kraju.

Kasyna online są również prawnie zobowiązane do zapewnienia graczom protokołów ochronnych. Obejmują one stawkę i limity czasowe. Wszystkie przychody generowane przez licencjonowane kasyna online podlegają opodatkowaniu. Operatorzy kasyn muszą co roku składać i składać zeznania podatkowe. Gracze płacą również podatek od wszystkich wygranych.

Znacząca zmiana w przepisach dotyczących hazardu online w Austrii

Ustawodawstwo hazardowe w Austrii było zmieniane 16 razy i prawdopodobnie ulegnie dalszym zmianom. Ustawodawcy nakreślili już pewne zmiany, które wprowadzą w kolejnej nowelizacji, której wdrożenie zaplanowano wkrótce. Wśród zmian jest stworzenie nowego organu regulacyjnego, który koncentruje się wyłącznie na hazardzie online.

Organ regulacyjny będzie odpowiedzialny za stworzenie programu zapobiegania uzależnieniu od hazardu, umieszczenie na czarnej liście nielegalnych witryn hazardowych, stworzenie odpowiednich przepisów dotyczących hazardu, określenie budżetu na ochronę graczy i kilka innych obowiązków.

Przepisy dotyczące hazardu online
Ulubione mecze austriackich graczy

Ulubione mecze austriackich graczy

CS: GO

Najpopularniejszą grą e-sportową w Austrii jest Counter Strike globalna ofensywa. Niektórzy gracze przeszli nawet na zawodowstwo i występują w wielu międzynarodowych konkursach. Popularność gry czyni ją ulubioną również wśród graczy. Większość austriackich graczy e-sportowych woli obstawiać grę, ponieważ lepiej ją rozumieją i mogą lepiej analizować, aby podejmować rozsądne decyzje dotyczące zakładów.

Dota 2

Dota 2 to kolejny faworyt wśród austriackich graczy. Gra wieloosobowa obejmuje dwie drużyny na arenie bitew online, każda z pięcioma graczami. Dota 2 jest znana z ciągłego bicia rekordów w pulach nagród turniejowych, co przyciąga do niej większość austriackich graczy.

FIFA

Zakłady na FIFA eSports turnieje mają wiele podobieństw do obstawiania prawdziwej piłki nożnej. Dzieje się tak, ponieważ FIFA idealnie jest symulacją prawdziwej gry. Gracze, którzy są już przyzwyczajeni do zakładów sportowych, wolą używać FIFA jako punktu wejścia do zakładów eSports, ponieważ sprawia, że wszystko wydaje się znajome. Inne gry należące do tej kategorii to Madden NFL i NBA 2K.

Valorant

Valorant jest dość nowy w świecie zakładów na e-sporty online, ale większość graczy ma na to oko ze względu na wielu graczy e-gamingowych, które przyciąga. Jest to strzelanka FPS, wydana w czerwcu 2020 roku.

Ulubione mecze austriackich graczy
Metody płatności w Austrii

Metody płatności w Austrii

Większość kasyn eSports oferuje różne metody płatności, aby zapewnić wszystkim graczom dostęp do preferowanej opcji. Jednak niektórzy Metody Płatności wydają się być bardziej popularne niż inne, z których kilka wymieniono poniżej.

Karty bankowe

Karty bankowe są szczególnie popularne wśród graczy, którzy chcą wpłacić środki. Statystyki wskazują, że ponad 60% graczy w Austrii używa kart kredytowych lub debetowych. Wpłaty dokonywane za pomocą kart bankowych są przetwarzane bezpiecznie i natychmiast, o ile dostępne środki na kartach wystarczą na żądaną kwotę wpłaty. Niestety, gracze szukają innych alternatyw dla wypłat, ponieważ karty bankowe nie obsługują wypłat z witryn bukmacherskich eSports.

Portfele cyfrowe

Portfele cyfrowe są drugą najpopularniejszą opcją płatności wśród graczy w Austrii. Kilku dostawców e-portfeli jest dostępnych dla austriackich graczy, w tym Skrill, ecoPayz, MuchBetter, PayPal i Revolut. To, co sprawia, że e-portfele są popularną opcją, to obsługa wypłat w większości stron z zakładami eSports.

Przelewy bankowe

Przelewy bankowe są również dość popularne. Większość austriackich banków sprawiła, że wpłacanie środków za pomocą przelewu bankowego jest łatwe i wydajne. Ta metoda jest również bardzo bezpieczna, dzięki czemu jest bardziej opłacalna dla graczy. Przelewy bankowe oferują stosunkowo wyższe limity transakcji, co jest przydatne dla graczy, którzy chcą wpłacić duże kwoty pieniędzy.

Metody płatności w Austrii
Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Czy zakłady na eSporty są legalne w Austrii?

Zakłady na eSporty są w Austrii legalne. Gracze mogą obstawiać dowolną z preferowanych przez siebie gier z dowolnego kasyna lub witryny bukmacherskiej. Jedynym warunkiem jest to, że gracze muszą mieć ukończone 18 lat i grać tylko w licencjonowanych witrynach bukmacherskich.

Czy obstawianie e-sportu w Austrii jest bezpieczne?

Obstawianie eSportów w Austrii jest ogólnie bezpieczne. Organy regulacyjne podjęły działania, aby skutecznie chronić graczy przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami. Gracze muszą jednak nadal podejmować wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo ich środków i informacji, zwłaszcza podczas obstawiania zakładów w najlepszych austriackich witrynach bukmacherskich eSports.

Czy austriackie kasyna eSports oferują bonusy?

TAk. Większość austriackich witryn z zakładami eSports online oferuje różne atrakcyjne bonusy. Należą do nich bonusy powitalne, bonusy za polecenie i bonusy lojalnościowe. Od graczy zależy znalezienie kasyn, które oferują preferowane rodzaje bonusów.

Czy można obstawiać mecze Live eSports?

Gracze mogą obstawiać dowolne mecze e-sportowe na żywo. Muszą jednak znaleźć stronę z zakładami eSports, która oferuje zakłady na żywo, ponieważ niektórzy bukmacherzy nie mają obecnie rynków na żywo. Większość austriackich bukmacherów oferuje również zakłady na żywo tylko na najważniejsze wydarzenia.

Często zadawane pytania