Wszystko o zakładach na NewBee

NewBee to czołowy zespół e-sportowy z siedzibą w Chinach. Drużyna wygrała The International 2014 i zajęła drugie miejsce w The International 2017. NewBee miał dywizje w Dota 2 i League of Legends. Ponadto zespół miał dywizje StarCraft 2, Warcraft 3 i Hearthstone. NewBee zabrał do domu 5 milionów dolarów nagrody pieniężnej po wygraniu The International 2014. Wygrana ta umieściła ich w Księdze Rekordów Guinnessa pod względem największej puli nagród w ówczesnych zawodach e-sportowych.

Niestety, w styczniu 2021 roku NewBee i jego gracze doznali stałego zakazu udziału we wszystkich wydarzeniach Valve za ustawianie meczów. Zakaz obejmuje również drużyny i graczy League of Legends (LoL) i Hearthstone.

Wszystko o zakładach na NewBee
Gracze NewBeeNajmocniejsze gry NewBeeDlaczego NewBee jest popularne?Nagrody i wyniki NewBeeNajlepsi i najpopularniejsi gracze NewBeeGdzie i jak obstawiać NewBee
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gracze NewBee

Zespół Dota 2 miał kilku graczy reprezentujących NewBee w różnych turniejach. Wśród graczy znaleźli się Xu 'Moogy' Han, Yin Rui alias Aq i Wen' Wizard' Lipeng. Yan 'Waixi' Chao, Zeng Hongda alias Faith i Lai 'Fonte' Xingyu reprezentowali NewBee w różnych konkursach Dota 2 w 2020 roku.

W drużynie International 2014 byli Zhang 'xiao8' Ning, Zhang 'Mu' Pan, Chen' Hao' Zhihao i Wang Jiao alias Banana. Pozostali członkowie zespołu to Wang' SanSheng' Zhaohui i Gong Jian, alias ZSMJ. Wszyscy członkowie byli Chińczykami.

Kupa śmiechu

ten League of Legends zespół miał kilku graczy na przestrzeni lat. Są to głównie chińskie, w tym; Fang Qi-Fan alias Skye, Bao 'V' Bo, Hong Hao alias HanXuan i Zhu Yong-Quan alias Quan. Inni gracze to Lei 'Corn' Wen, Zhang Hong-Wei alias Mor, Li' Dream6' Xiang i Lin Wei-Xiang alias Lwx.

Inni czołowi gracze, którzy reprezentowali drużynę, to Liu Qing-Song, alias Crisp, Yu „Happy” Rui i Li Wei-Jun, alias Vasili, wśród wielu innych chińskich graczy, którzy odeszli po rozwiązaniu składu.

Hearthstone

Dywizja ma mniej graczy reprezentujących NewBee niż League of Legends. Wśród graczy są Wu „Wayne” Wei Han „Prince” Xiao i Feng Jianbin, alias Hulk. Inni to Shen Yang, alias God Slayer, Zhang' lovelychook' Bohan i Luo Siyuam, alias Kismet, którzy również reprezentują NewBee w Hearthstone zawody. Pozostali członkowie to Hu' NaiGoD' Chao, Jiang Xu alias Bubble, Song Ming alias LonelyGod i Sung 'Richard Knight' Bing. Wszyscy gracze na liście byli Chińczykami.

StarCraft 2

ten StarCraft II roster był mały i liczył tylko pięciu graczy. Wśród członków byli Baek Dong Jun alias Dear (Korea Południowa) i Sasha' Scarlett' Hostyn (Kanada). Pozostali członkowie byli Chińczykami; Wang Yu lun alias Shana, Li 'TIME' Peinan i Hu' Top' Tao. Zespół został rozwiązany w marcu 2020 roku.

Warcraft

ten Warcraft skład został utworzony w 2018 roku, ale później rozwiązany w kwietniu 2020 roku. Członkami zespołu byli Guo 'eer0' Zixiang (Chińczyk), Jo Ju Yeon alias LawLiet i Park 'Lyn' Joon, obaj z Korei Południowej.

Najmocniejsze gry NewBee

Dota 2

NewBee pojawił się w centrum uwagi na początku 2014 roku. Było to podczas chińskich przetasowań przed rozpoczęciem Międzynarodowyczwarty turniej. Zespół został wówczas nazwany „Dream Team 2”. Plotki o nowym stroju dla graczy wywołał post kapitana xiao8 na QQ, w którym powiedział: „Nowy start w 2014 roku po trzech latach w LGD, na zawsze Dream 5.”

W ciągu zaledwie kilku tygodni zespół ogłosił, że weźmie udział w trzecim sezonie Sina Cup. Lista, która w momencie ogłoszenia była nadal tajna, później ujawniła Mu, ChuaN, Hao i Faith jako pozostałych członków obok Xiao. Ostatnia czwórka była byłymi członkami Invictus Gaming i TongFu.
League of Legends

Drużyna wygrała sześć razy i przegrała dziesięć razy, zajmując czwarte miejsce w grupie LPL Spring Season 2017. Wciąż zdobyli slot playoff, w którym wygrali 3-1 przeciwko Invictus Gaming. Następnie zostali pokonani 3-0 w kwarcie przez EDward Gaming.

W Pucharze Demancia (2017) zajęli fatalne 13. miejsce po przegranej 1-2 z Young Glory. Latem sytuacja niewiele się poprawiła, kiedy wygrali dziewięć, a przegrali siedem, zajmując trzecie miejsce w fazie grupowej. Zwycięstwo 3-0 nad Snake e-sport w play-offach zostało ponownie zrujnowane przez przegraną 0-3 z Team WE w kwartach.

Dlaczego NewBee jest popularne?

Przed wprowadzeniem zakazu NewBee należało do odnoszących sukcesy i najpopularniejszych drużyn e-sportowych w Dota 2. Organizacja zajęła pierwsze miejsce w The International 4 i drugie miejsce w The International 7. The International, czyli TI, jest szczytem konkurencyjnej sceny Dota 2.

NewBee zyskało na znaczeniu dzięki swojemu strojowi Dota 2. Topowe finiszy w kilku wydarzeniach, w których pokonali dobrze znanych przeciwników, zwiększyły ich rozgłos. Fani obserwowali dążenie NewBee do triumfu na International 2014, jednym z najbardziej ekscytujące turnieje. To wtedy zdobyli rozgłos, udowadniając, że są najlepszym czarnym koniem sezonu, pokonując Vici Gaming.

W turnieju głównym rywalizowało 16 drużyn, a 11 z nich otrzymało bezpośrednie zaproszenie. W tym samym czasie pozostała czwórka musiała zakwalifikować się w osobnych eliminacjach regionalnych, a wicemistrzowie eliminacji mieli szansę zagrać o finałowe miejsce w turnieju głównym. NewBee był jednym z najlepsze drużyny e-sportowe aby otrzymać bezpośrednie zaproszenia, a ich nagroda pieniężna utworzyła nowy rekord. Dzięki temu zespół stał się globalną drużyną Dota 2.

Nagrody i wyniki NewBee

Dota 2

Dota 2 wciąż jest jednym z najbardziej znanych zespołów e-sportowych na świecie. Drużyna wygrała ponad trzynaście milionów dolarów z różnych konkursów, w których brała udział. Edycje International 2014 i 2017 były najbardziej godnymi uwagi wynikami. Zespół wygrał edycje 2014, zdobywając rekordową kwotę 5 025 029 USD.

NewBee zajął drugie miejsce po przegranej z Team Liquid, ale otrzymał rekordową nagrodę pieniężną w wysokości 3 950 067 $. Zespół zarobił również 686 602 $ nagrody pieniężnej z The International 2019, mimo że zajął 11. miejsce.

NewBee jest zwycięzcą kilku turniejów, w tym ESL One Genting 2018, gdzie zarobił 160 000 $. Otrzymali również 150 000 USD i 69 000 USD za wygranie odpowiednio Perfect World Masters i Galaxy Battles. NewBee zwyciężyło w Dota 2 Professional League Season 2 – Top i Nanyang Dota 2 Championships Season 2, gdzie zarobili odpowiednio 238 000 i 100 610 dolarów.

Drużyna wygrała World Cyber Arena 2014 i zarobiła 326 257 $. Później na The Manila Major 2016 NewBee zajął trzecie miejsce, ale otrzymał 315 000 $ nagrody pieniężnej.

League of Legends

Dywizja ligi legend nie jest tak skuteczna jak drużyna Dota 2, ale ma przyzwoite wyniki. NewBee zajął szóste miejsce w LPL 2017 Summer Playoffs i zarobił 30 400 $. Zespół zarobił 29 000 $ za zajęcie szóstego miejsca w wiosennych playoffach LPL 2017.

StarCraft II i Warcraft

W tych zawodach drużyna nie odniosła większych sukcesów komercyjnych. W StarCraft II NewBee wygrał NeXT 2019 Spring, ale zajął drugie miejsce jesienią NeXT 2019. NewBee zajął ósme miejsce w drugim sezonie China Team Championship 2019 i czwarte w pierwszym sezonie The China Team Championship 2019.

NewBee wygrał Penguin Sky Cup i zajął trzecie miejsce w zawodach Super WGL 2019 (Team) Warcraft. Oba odniosły również niewielki sukces komercyjny.

Najlepsi i najpopularniejsi gracze NewBee

Chen Zhihao

Hao, często znany w chińskiej społeczności graczy jako generał Hao, jest jednym z najbardziej entuzjastycznych graczy na scenie. Hao jest doświadczony w zawodach LAN, ponieważ sprawdził się w drużynach e-sportowych, takich jak NewBee, TongFu, Nirvana.cn, Pandarea, TyLoo, Invictus Gaming i Vici Gaming. Jego entuzjazm podczas meczów jest legendarny. Ma silne pragnienie zabijania jako gracz prowadzący, o czym świadczą jego liczne nurkowania w celu zabójstw.

Jego niebezpieczne ruchy charakteryzują jego osobowość, a dzielące nagrody lub niepowodzenia wynikające z jego agresji mogą przynieść korzyści lub zaszkodzić zespołowi, w którym uczestniczy. Hao startował w każdej edycji The International, zajmując 9-12 miejsce w 2011 roku z TyLoo, 7-8 miejsce w 2012 roku (TongFu), 4 miejsce w 2013 roku (TongFu), 1 miejsce w 2014 roku z NewBee i 4 miejsce w 2015 roku (Vici Gaming), i 4. w 2016 r. (NewBee).

Mu

Zhang Pan to profesjonalny gracz Dota 2 z Chin. Mu rywalizował z Tongfu na zawodach międzynarodowych 2012 i 2013, kończąc w pierwszej ósemce i pierwszej czwórce. Podpisał NewBee na początku 2014 roku, zdobył The International 2014 i był członkiem zespołu The International 2015 i The International 2016. 14 września 2016 ogłosił swoje odejście.

Xiao8

Zhang Ning został wtedy zgłoszony jako członek „chińskiego zespołu marzeń”. Później ujawniono, że został kupiony przez NewBee wraz z Hao za około 100 000 USD, dołączając do KingJ ZSMJ i Mu. Xiao8 zaczął jako gracz wspierający, dopóki Banana i Sansheng nie zastąpili ZSMJ i KingJ, przekazując offlane Xiao8. Pomimo tego, że został prawie pokonany w fazie grupowej, ta drużyna zdobyłaby The International 2014. Xiao8 ogłosił, że 29 lipca odchodzi z profesjonalnej gry na Weibo.

Gdzie i jak obstawiać NewBee

Jest kilku bukmacherów oferujących kursy na e-sporty. Gracze w wieku uprawniającym do zakładów mogą obstawiać takie gry, jeśli hazard e-sportowy jest legalny w ich kraju. Podczas obstawiania gracze wybierają między skórkami (wirtualnymi przedmiotami w grach) a prawdziwymi pieniędzmi. Hazard skin jest teraz znacznie bardziej popularny niż zakłady pieniężne. Skórki do gier są najpopularniejszą walutą wśród bukmacherów skinów, stanowiąc ponad połowę wszystkich zakładów.

GGBet, 1Xbet i Betway to jedne z elitarnych witryn z zakładami e-sportowymi, które oferują jedne z najbardziej konkurencyjnych kursów na e-sporty NewBee. Rynki zawierają Dota 2 i League of Legends, a także inne promocje e-sportowe. GBbet nadal oferuje najbardziej konkurencyjne rynki zakładów e-sportowych.

Strategie obstawiania NewBee

Jeden z najlepszą strategią jest obstawianie na zwycięzcę dowolnego konkursu NewBee na najlepsze strony z zakładami e-sportowymi. Zakłady na dokładny wynik i zakłady z handicapem na rynku zwycięzcy meczu są dobrymi wyborami. Użytkownicy mogą również postawić na to, ile map wygra NewBee w serii i ile rund wygra z handicapem na mapie. Nawet jeśli są one nieco skomplikowane, dostępne są również zakłady na remis, dogrywkę oraz poniżej/powyżej na łączną liczbę rozegranych rund na mapie.

Gracze muszą zawsze badać przeszłe wyniki zespołu, wiadomości i ogólne trendy w branży, aby kierować swoimi strategiami obstawiania.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak