Wszystko o zakładach na Cloud9 Esports

Cloud9 to jedna z najpopularniejszych, dużych i odnoszących największe sukcesy organizacji e-sportowych na świecie. Od 2013 roku organizacja z siedzibą w Santa Monica w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych wywołuje fale w różnych dyscyplinach w całym świecie e-sportu. Zwyciężyła zarówno w zawodach, jak i na froncie biznesowym, stając się drugim najcenniejszym strojem e-sportowym w 2020 roku.

Narodziny obecnego topowego zespołu e-sportowego rozpoczęły się w 2013 roku. Kiedy Quantic Gaming zerwało więzi ze wszystkimi pięcioma graczami League of Legends (LoL), wspólnie utworzyli zespół o nazwie NomNom. Wkrótce potem zmienili nazwę na Cloud9. Wkrótce potem zespół ponownie przejął Quantic Gaming. Innym szybkim zwrotem akcji, Jack Etienne i Pauline Etienne wykupili kontrakty tych graczy za około 20 000 $. To oznaczało narodziny organizacji zawodowej. Jack i Pauline są zatem uważani za założycieli Cloud9.

Wszystko o zakładach na Cloud9 Esports
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Dywizje i gracze Cloud9

W ciągu dziewięciu lat istnienia organizacja posiadała liczne działy w branży esportowej. Zwykle wchodzą i wychodzą z niektórych tytułów, zależnie od potrzeb. Ich obecność była odczuwalna w Overwatch i League of Legends, gdzie mają własne drużyny. Inne niefranszyzowe zespoły działające w ramach marka Cloud9 obejmują Call of Duty, Battle Royale, Apex Legends, Fortnite, Halo, Dota 2, Hearthstone, Counter-Strike, Valorant, Smite, World of Warcraft i Teamfight Tactics.

W tej profesjonalnie prowadzonej organizacji przez cały czas pojawia się i wychodzi wielu graczy. Mają akademię, w której nieustannie pojawiają się nowe talenty. Niektóre z najpopularniejszych nazwisk w ich profesjonalnym składzie to Skadoodle (Tyler Latham), N0thing (Jordan Gilbert), Stewie2k (Jakey Yip), EternaLEnVy (Jacky Mao), autimatic (Timothy Ta) i b0ne7 (Pittner Armand). Są to najlepsi gracze i kluczowi gracze w składzie, który obejmuje ponad 100 graczy i najpopularniejsze drużyny e-sportowe. Firma płaci graczom ponad 1 600 000 USD rocznie.

Rozwój i ekspansja

Błyskawiczny sukces pierwszej dywizji LoL zachęcił Cloud9 do ekspansji na inne dywizje. W 2014 roku dołączyli do e-sportu Smite. W 2014 roku utworzyli dziewięć nowych dywizji. Problemy wewnętrzne doprowadziły do rozwiązania w 2014 roku, ale został on przywrócony w 2015 roku. Vainglory, wiodący e-sport organizacji z ekranem dotykowym, powstał w 2015 roku. Organizacja została zarejestrowana we wrześniu 2016 roku, stając się obecne Cloud9 Esports, Inc.

Ten wzrost sprawił, że Cloud9 stał się słynną drużyną e-sportową z ponad milionem fanów, którzy spędzili łącznie 15 milionów godzin na śledzeniu graczy stroju. Efektem netto był napływ sponsorów. W 2017 roku korporacja skorzystała z 28 milionów dolarów finansowania od takich firm jak Alex Ohanian, Hunter Pence i Craft Ventures.

The Liga Rakietowa oddział został utworzony w 2017 roku. Riot Games poinformowało o zabezpieczeniu slotu LoL Championship Series przez Cloud9 za około 10 milionów dolarów w tym samym roku. W ramach ważnej współpracy z Red Bullem w 2018 roku gracze Cloud9 nosili między innymi koszulki Red Bulla. Otrzymali również 50 milionów dolarów w kolejnej rundzie finansowania. Założyli siedzibę główną i bazę treningową o powierzchni 30 000 stóp kwadratowych w Los Angeles, co sprawiło, że otrzymali od Forbesa ranking MVP firmy e-sportowej. Wartość firmy w 2020 roku wyniosła 350 milionów dolarów.

Najmocniejsze gry Cloud9

League of Legends

Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że narodziny całej organizacji skupiają się na tej grze. To sukces tego podziału zachęcał do ekspansji i wzrostu do tego momentu. Po utworzeniu dywizji w 2013 roku zespół składający się z Balls, Hai, LemonNation, Meteos i Sneaky wpadł w szał. Wygrali 13 meczów z rzędu, ustanawiając rekord letniego splitu NA LCS 2013 i ogłaszając. Mieli również bezprecedensowy 750-dniowy bieg w tym samym składzie.

Dywizja miała półfinał w 2018 roku Mistrzostwa Świata LoL i podobny bieg w wiosennym splicie LCS 2019. Ich forma nieco spadła w 2021 roku, ale ich dni świetności pozostają ogromne.

Liga Rakietowa

Jednym z najbardziej niezwykłych zwycięstw Cloud9 było mistrzostwo świata w sezonie 6 Rocket League Championship Series. To był punkt kulminacyjny gwiezdnego roku, w którym zdobyli trzy mistrzostwa świata.

Obserwacja

Ponownie w 2018 roku wygrali Liga Overwatch Wielki finał. Wyróżnia się w morzu chwały, gdzie mają najwyższe wyróżnienia w One Nation of Gamers Overwatch Invitational, Alienware Monthly Melee i Overkill. Cloud9 EU znalazł się w półfinale Contenders Europe, a Cloud9 KongDoo zajął trzecie miejsce w czwartym sezonie Overwatch APEX.

Dlaczego Cloud9 jest popularny?

Drużyna jest bardzo popularna zarówno wśród fanów, jak i graczy, i są ku temu dobre powody.

  • Powszechne działanie: Chociaż narodził się i był pielęgnowany w Stanach Zjednoczonych, Cloud9 rozprzestrzenił się szeroko, głównie do Europa i Azja. Większość fanów ma dostęp do zespołu Cloud9, z którym mogą się identyfikować. Wielu graczy sprawia, że jest wiele zawodów, w których biorą udział dywizje Cloud9. Oznacza to, że bukmacherzy mają wiele rynków, na których mogą uwzględnić rynki Cloud9.
  • Doskonałe zarządzanie: Fortuny organizacji stale rosły zarówno pod względem konkurencji, jak i przychodów. Zdolność do przyciągania funduszy pomaga budować najlepszą infrastrukturę i przyciągać najlepszych graczy. Najlepsi gracze zdecydowanie przekładają się na sukcesy w rywalizacji, a co za tym idzie na przyciągnięcie entuzjastów zakładów.
  • Liczne dywizje: Cloud9 nie zatrzymał się tylko na League of Legends. Stali się czołową drużyną e-sportową, tworząc dziewięć dywizji w zaledwie drugim roku działalności. Dopracowywali i ulepszali wszystkie te podziały, a także tworzyli nowe słowa. Utworzenie akademii oznacza stały dopływ nowych talentów do tych dywizji. To zaangażowanie oznacza, że zawsze jest jakaś akcja e-sportowa, w której fani mogą cieszyć się drużynami Cloud9 w akcji.

Nagrody i wyniki Cloud9

Jako organizacja Cloud9 otrzymało kilka nagród. Dwukrotnie zajęła pierwsze i drugie miejsce w rankingu MVP Esportu przez Forbes. Zajęła pierwsze miejsce w 2018 r. i spadła na drugie miejsce w 2020 r. Otrzymał również wspólną nagrodę Finalist za najlepsze środowisko handlowe oparte na chmurze w TradingTech Insight 2020 USA Awards. Zostały uznane za najlepsze miejsce pracy 1% i nie tylko, co czyni je jednym z najlepsze drużyny e-sportowe.

W rywalizacji różne dywizje również spisywały się znakomicie. Rok 2018 był dla nich wspaniały, ponieważ Overwatch, Rocket League i Counter-Strike: Global Offensive wygrały odpowiednio finały Overwatch League, Championship Series Season 6 i Boston ELEAGUE Major.

Hearthstone

Kolento było ogromne dla dywizji Hearthstone. Po jego stworzeniu w Jube 2014, zdobył ViaGame House Cup #1 w październiku tego samego roku. We wrześniu został koronowany na zwycięzcę mistrzostw DreamHack Hearthstone. W 2015 roku został mistrzem CN vs EU Sn 2. W 2019 roku wygrał StarLadder Hearthstone Ultimate Series Winter.

Super Smash Bros

Mango z Cloud9 pokonał Mew2King w Wielkim finale, aby wygrać dywizję w październiku 2014 roku. Po długim okresie słabych wyników Mango zdobył nagrodę Get on My Level w maju 2019 roku.

Obserwacja

Oprócz wspomnianej wyżej międzynarodowej sławy, zespół utworzony w marcu 2016 roku wygrał kilka turniejów zaproszeń w swoich początkowych etapach. Po Overkill i Melee pokonali Team Liquid, aby wziąć udział w pierwszym turnieju Agents Rising duży turniej wygrać.

Po wielu sukcesach w swoich latach, zespoły Cloud9 nie zdołały wywalczyć wielkiej chwały po 2018 roku, pomimo pozostałych sił, z którymi trzeba się liczyć w każdych zawodach, w których biorą udział. Miały kilka bliskich porażek, w których zajęły drugie lub trzecie miejsce. Cloud EU byli półfinalistami pierwszego sezonu Contenders Europe, gdzie zostali pokonani przez Misfits Europe. London Spitfire trzykrotnie był półfinalistą w konkursach, w których uczestniczył w 2018 roku.

Najlepsi i najpopularniejsi gracze Cloud9

Najlepsi i większość graczy w tej sekcji może różnić się od tego, co pojawia się w innych sekcjach. Wynika to z różnych stosowanych metryk. Na przykład trudno jest zmierzyć popularność gracza LoL w porównaniu z graczem Dota 2. Zarobki również nie mogą być miarą, biorąc pod uwagę różnicę w nagrodach turniejowych i kontraktach z graczami.

  • Mango (Józef Marquez): Mango cieszy się największą chwałą dla Cloud9, występując w zawodach do walki wręcz i zdobywając trzy tytuły. Jest w dywizji od prawie siedmiu lat, zawsze rozświetlając fanów i obstawiających, gdy tylko wchodzi do gry. Był na 11 szczytach i miał swój najlepszy, kiedy zajął pierwsze miejsce w lipcu 2021 roku.
  • Robert „Blaber (Robert Huang): Pro-gracz League of Legends Blaber jest zdecydowanie legendą wśród fanów Cloud9. Do akademii C9 dołączył w 2017 roku. Nie był wtedy starterem, ale imponujące pokazy akademii sprawiły, że zdobył główne miejsce w składzie letniego splitu 2018. Dostał stałą pracę w 2020 roku i od tego czasu robi duże wrażenie, zdobywając rangi MVP i zdobywając tytuł w All-Pro A-Team.

Inni ulubieńcy fanów w bractwie Cloud9 to Jazzyk1ns (JasmieManankil – VALORANT), Hai, Balls, SneakyMeteos i LemonNation.

Gdzie i jak obstawiać Cloud9

Ogromna liczba dywizji i graczy na Cloud9 oznacza, że można na nie obstawiać wiele zawodów. Najlepsze strony z zakładami e-sportowymi, na których można znaleźć gry Cloud9, na które można postawić, to bet365, Betway, 1XBet, Vulkanbet i Pinnacle. Są to renomowane strony ze świetnymi stronami internetowymi i pięknymi kursami.

Jak każdy inny rodzaj zakładów, zakłady na e-sporty wymagają pewnych podstawowa znajomość gier.

Jednak dla początkujących, którzy nie mają takiej wiedzy, najlepszym zakładem jest bezpośredni zwycięzca meczu lub serii. Aby uzyskać statystyki, które Cię poprowadzą, zaleca się śledzenie Cloud9 i jego graczy w mediach społecznościowych. Śledź także strony z wiadomościami e-sportowymi.

Inne zakłady różnią się w zależności od rodzaju e-sportu. Na przykład zakład na League of Legends, grę MOBA, będzie się różnić od zakładu Rocket League, gry wyścigowej. Wybierz jedną lub kilka gier i zapoznaj się z nimi.

Aby obstawiać zakłady, musisz znaleźć i zarejestrować się na stronach z zakładami e-sportowymi. Wyżej wymienione strony są świetne. Z menu wybierz e-sporty. Wybierz lub wyszukaj drużynę/gracz Cloud9, na którą chcesz postawić i sprawdź kursy. Jeśli cię satysfakcjonują, kliknij postaw zakład i potwierdź. Następnie poczekaj na wynik zakładu. Możesz śledzić aktywność zespołu w oczekiwaniu na wyniki zakładu.

Zakłady na e-sporty wymagają takich samych środków samokontroli i strategii, jak inne zakłady sportowe. Podejmij ryzyko, na utratę którego możesz sobie pozwolić, miej stały budżet na zakłady i zawsze zwracaj uwagę na oznaki uzależnienia.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak