Kraje

Ponieważ główne rynki obejmują hazard sportowy na całym świecie, hazard e-sportowy pozostaje nielegalny w wielu obszarach. Zarówno e-sporty, jak i zakłady sportowe są podobne pod względem procesu obstawiania i kursów. Jednak główną różnicą między nimi jest udział nieletnich w e-sporcie. Zakłady na e-sporty były tradycyjnie nielegalne w większości obszarów, częściowo ze względu na tłumy młodych graczy, którzy gromadzą się w grach e-sportowych.

Organy zarządzające wahają się, czy zezwalać na uprawianie hazardu w każdym sporcie z udziałem nieletnich. Zakazy hazardu e-sportowego doprowadziły do powstania nielegalnych rynków, które często zawierają ustawianie meczów i nielegalny hazard nieletnich. Gry wideo nadal przyciągają młodych graczy, co prowadzi wiele gmin i rządów stanowych do ograniczenia legalności zakładów na wyniki e-sportu.

Legalne zakłady na e-sportMiędzynarodowy hazard e-sportowyJakie narody występują w e-sporcie?Często zadawane pytania
Niemcy
de flag

Niemcy

Wejście e-sportu do branży bukmacherskiej wywołało zupełnie nowe szaleństwo na niemieckiej scenie bukmacherskiej. Gry takie jak FIFA, PES, Call of Duty, PuBG, Dota 2 i League of Legends stają się popularnym elementem bukmacherów działających w Niemczech.

Pokaż więcej
Dania

Ruch e-sportowy przyciągnął w ostatnich latach ogromną liczbę fanów, dopasowując w niektórych wskaźnikach tradycyjne wydarzenia sportowe. Co ciekawe, na czele tego ruchu znalazła się Dania. Na początek Dania przechodzi do historii jako pierwszy kraj, który przyjął narodową strategię rozwoju gry e-sportowej w tym kraju.

Pokaż więcej
Czechy

W czeskiej kulturze pisarzy i artystów nowe przepisy otwierają drzwi dla prywatnych witryn bukmacherskich, które oferują obywatelom nowe możliwości rozrywki. To dobra wiadomość dla operatorów internetowych. Esports to rozwijający się rynek w regionie. Przez cały rok w gry gra wielu obywateli.

Pokaż więcej
Szwecja

W tym przewodniku znajdziesz najlepsze strony z zakładami e-sportowymi w Szwecji oraz przepisy i regulacje dotyczące zakładów. Sprawdź także najpopularniejsze e-sporty, na które obstawiają gracze, jak dostać się do zakładów na prawdziwe pieniądze i nie tylko.

Pokaż więcej
Słowacja

Przecięcie między grami wideo i hazardem stało się tak popularne, że organy regulacyjne podjęły bezprecedensowy krok, blokując i zakazując stron internetowych, które nielegalnie oferują treści w połączeniu z transmisją strumieniową gier wideo i zakładami online.

Pokaż więcej
Austria

Zakłady na e-sporty w Austrii weszły do głównego nurtu przez ostatnie pół dekady. Ten szybki wzrost jest napędzany rosnącą popularnością gier e-sportowych na całym świecie. Na początek, kiedy świat uderzył w pandemię Covid-19, odwołano większość regularnych wydarzeń sportowych.

Pokaż więcej
Ukraina

Jeśli chodzi o wybór internetowego serwisu bukmacherskiego eSports, Ukraińcy mają wiele możliwości. Bardzo ważne jest, aby bukmacher oferował szeroki zakres zakładów na te sporty, a także rozsądne kursy. BetWinner i Parimatch to tylko dwa przykłady witryn, które obejmują prawie każdą większą niszę.

Pokaż więcej
Wielka Brytania

Entuzjaści e-sportu używają sprytu i uporu, aby obstawiać zwycięzców w brytyjskich zakładach e-sportowych na wysokie stawki. Zakłady na e-sporty w Wielkiej Brytanii (UK) są nie tylko legalne; cieszy się dużą popularnością wśród fanów sportu. W rzeczywistości, niektóre z największych marek w branży gier skaczą na modę, ponieważ zakłady e-sportowe w Wielkiej Brytanii zwiększają swój zasięg i popularność.

Pokaż więcej

Rosja

Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser
Legalne zakłady na e-sport

Legalne zakłady na e-sport

Obstawiający mogą legalnie obstawiaj zakłady na e-sporty w zatwierdzonych bukmacherach w danym regionie, w którym dana osoba stawia zakłady. Podobnie jak sport, e-sport ma turnieje i mecze na wysokim poziomie przez cały rok. Szał popularności napędza ekspansywny wzrost na rynku e-sportu, który ma przewyższyć rynek filmowy pod względem przychodów w ciągu następnej dekady.

Z tego powodu więcej graczy niż kiedykolwiek stawia zakłady na e-sporty. Ze względu na udział nieletnich w e-sporcie rządy stanowe i krajowe badają sposoby zapobiegania hazardowi nieletnich związanego z grami.

W Stanach Zjednoczonych jest kilka stanów, które zezwalają na zakłady e-sportowe, takie jak Nevada i New Jersey. Jednak inne stany, takie jak Indiana, uchwaliły przepisy zakazujące zakładów e-sportowych, nawet gdy zakłady sportowe jest dozwolone. Niektórzy obstawiający e-sporty wybierają zakłady offshore u bukmacherów online.

Dla graczy ważne jest, aby zbadać i zrozumieć przepisy dotyczące zakładów e-sportowych, aby uniknąć naruszania lokalnych przepisów.

Przepisy krajowe i międzynarodowe mają tendencję do skupiania się na operacjach zakładów e-sportowych, więc przepisy ograniczające indywidualnych graczy nie są tak jednoznaczne. Legalność zakładów na e-sporty zależy od lokalnych przepisów, które regulują indywidualne zakłady na e-sporty i chronią miliony nieletnich, którzy uczestniczą w grach na całym świecie.

Legalne zakłady na e-sport
Międzynarodowy hazard e-sportowy

Międzynarodowy hazard e-sportowy

Jednak w New Jersey stan uchwalił ustawę, która ogranicza hazard e-sportowy do: turnieje międzynarodowe gdzie gracze mają przeważnie więcej niż 18 lat.

Ponieważ e-sport wciąż się rozwija, przepisy regulujące obstawianie graczy, meczów i rozgrywek o mistrzostwo są złożone. Przepisy lokalne i krajowe regulują możliwość uzyskania przez gracza dostępu do legalnych możliwości obstawiania na lądzie i w Internecie.

Jednak synergia między hazardem a e-sportem tworzy popyt, a bukmacherzy celują w graczy e-sportowych, mając nadzieję na zwiększenie przychodów na całym świecie. W rzeczywistości niektórzy sponsorzy bukmacherów drużyny e-sportowe aby przyciągnąć młodszą publiczność, czego ustawodawcy starają się unikać.

Międzynarodowy hazard e-sportowy
Jakie narody występują w e-sporcie?

Jakie narody występują w e-sporcie?

Do 2019 roku Chiny, Hiszpania, Kanada, Nowa Zelandia, Japonia i Korea Południowa były gospodarzami międzynarodowych turniejów gier. New Jersey zatwierdziło zakłady na gry wideo w samą porę na 2019 r Puchar Świata League of Legends mecz finałowy, który obejrzało ponad 4 miliony widzów. Na arenie międzynarodowej lokalne organy zarządzające oceniają, jak podejść do rynku zakładów e-sportowych.

Niektórzy ustawodawcy zdecydowanie sprzeciwiają się umożliwieniu młodym ludziom dostępu do możliwości obstawiania za pośrednictwem e-sportu. Inni idą cienka linia, mając nadzieję, że przyciągną dochody z podatków od dorosłych hazardzistów i nałożą pewne ograniczenia, aby ograniczyć uczestnictwo młodzieży w zakładach e-sportowych.

Wśród widzów Pucharu Świata była publiczność międzynarodowa. Już sama liczba widzów zainteresowanych e-sportami powoduje e-sportowy hazard. W rzeczywistości bukmacherzy celują w odbiorców branży gier e-sportowych. Przewiduje się, że do 2025 r. wartość rynku zakładów e-sportowych przekroczy 13 miliardów dolarów.

Większość rządów kwestionuje moralność kierowania hazardem do uczestników e-sportu, którzy są historycznie młodsi. Jednak, podobnie jak rynek sportowy, zakłady hazardowe agresywnie poszukują sposobów na wprowadzenie na rynek i przyciągnięcie nowych graczy. Od reklamy internetowej po sponsorowanie zawodów, firmy e-sportowe nadal przyciągają graczy i powiększają bazę klientów.

Jakie narody występują w e-sporcie?
Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Ponieważ popularność e-sportu wciąż rośnie, globalni odbiorcy szukają sposobów na uczestnictwo w grach lub hazardzie. Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy hazard na meczach e-sportowych jest legalny?

Do niedawna zakłady na gry wideo były nielegalne na większości głównych rynków. Hazard e-sportowy jest stosunkowo nowy. Rządy zaczynają teraz regulować zakłady e-sportowe, aby chronić młodych graczy, którzy uczestniczą w grach wideo podczas meczów i turniejów e-sportowych.

Jednak niektóre lokalne, stanowe i krajowe organy zarządzające na całym świecie zezwalają na uprawianie hazardu e-sportowego w pewnych formach. Przepisy różnią się w zależności od lokalizacji obstawiającego.

Jakie są ograniczenia wiekowe e-sportu dla hazardu?

Historycznie nielegalne jest obstawianie turniejów, w których biorą udział gracze poniżej 18 roku życia. Nawet zakłady są zazwyczaj ograniczone do graczy, którzy mają więcej niż 18 lub 21 lat, w zależności od przepisów obowiązujących w lokalizacji gracza. Jednak przepisy ewoluują.

Niektóre obszary pozwalają na pewną wyrozumiałość w obstawianiu meczów z młodszymi uczestnikami. Oczywiście istnieje aktywny, nielegalny rynek zakładów, który nie ogranicza obstawiania ze względu na wiek. Aby pozostać w granicach prawnych, gracz musi zapoznać się z przepisami regulującymi zakłady e-sportowe w swoim miejscu zamieszkania.

Gdzie obstawiający może legalnie grać na eSports?

Lokalne przepisy szybko ewoluują. Najlepiej skontaktować się z komisją hazardową danego obszaru, aby ustalić, które platformy stacjonarne lub internetowe działają legalnie.

Niektóre gminy surowo zabraniają zakładów na e-sporty. Istnieją jednak zakłady sportowe online, które oferują hazard na całym świecie. Jednak te cyfrowe możliwości hazardu e-sportowego mogą nie być legalne dla mieszkańców obszarów, które zabraniają hazardu e-sportowego.

Często zadawane pytania