Wiadomości

August 4, 2022

Przewodnik dla graczy: nadchodzące wydarzenia Rocket League 2022

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Branża gier e-sportowych od lat jest wyjątkową atrakcją. I chociaż istnieje wiele tytułów strzelanek, większość graczy eSports staje się nieco sprytna w stosunku do ogólnych tytułów i przewidywalnych trybów gry. Liga Rakietowa gracze mają szczęście. Ten tytuł e-sportowy wyróżnia się w swoim gatunku, zapewniając solidną atrakcję dzięki fascynującej koncepcji. Szybko do przodu, Rocket League może pochwalić się imponującą listą konkurencyjnych wydarzeń.

Przewodnik dla graczy: nadchodzące wydarzenia Rocket League 2022

Jak Rocket League stała się siłą w świecie e-sportu

Większość ludzi jest nieco zaintrygowana tym, co sprawia, że Rocket League jest siłą, z którą należy się liczyć w świecie e-sportu. Prosty, jego prostota dla graczy, fanów i obstawiających eSports.

Na początek gry Rocket League zapewniają graczom elastyczność, dzięki której mogą wskoczyć i zagrać w dogodnym dla nich czasie. Gracze, którzy mają szczęście, że lepiej niż pozostali wykorzystują narzędzia gry i swoją taktykę, nie powinni mieć trudności z graniem na wyższych poziomach.

Z drugiej strony fani Rocket League zawsze mogą dostroić się i śledzić akcję, nie martwiąc się o skomplikowane zasady. Podstawowe założenie gry jest proste – samochody uderzają piłką nożną w pole bramkowe przeciwnika. Jest to niewątpliwie łatwa do zrozumienia koncepcja i rozpoczęcie kibicowania każdemu zespołowi.

Ci, którzy chcą postawić zakłady na wydarzenia i turnieje Rocket League, również nie są pominięci. Wystarczy kilka spojrzeń, z należytą starannością, aby zacząć obstawiać zakłady eSports na rynkach zakładów Rocket League.

Oglądanie wydarzeń Rocket League w 2022

Większość turniejów e-sportowych Rocket League odbywa się online. Zasadniczo oznacza to, że nie ma dedykowanych miejsc ani publiczności na żywo. W większości przypadków akcja jest transmitowana na popularnych platformach streamingowych, takich jak Twitch i Youtube.

2021-2022 Seria mistrzostw Rocket League (RLCS) był jedyny w swoim rodzaju. Na początek gracze będą rywalizować o większą pulę nagród, więcej regionów i nowy format. Po zakończeniu jesiennych, zimowych i wiosennych splitów gracze i fani ligi Rocket zainteresowali się Mistrzostwami Świata.
Oto daty nadchodzących wydarzeń RLCS w 2022 roku:

 • Dzika karta: 4 - 7 sierpnia
 • Wydarzenie główne: 4 - 14 sierpnia

pamiętaj, że daty turniejów często mogą ulec zmianie

Dzika karta

Wildcard to pierwszy z dwóch etapów Mistrzostw Świata. W nowym formacie 16 drużyn ma szansę zakwalifikować się do Wildcard Mistrzostw Świata. W tym wydarzeniu rywalizują o wielkie finały drużyny z Ameryki Północnej, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, Oceanii (OCE), Ameryki Południowej, Afryki Subsharańskiej, Północnej Azji i Pacyfiku oraz Azji Południowej i Pacyfiku
Ponieważ etapy kwalifikacji wciąż trwają, następującym zespołom udało się zarezerwować miejsce na WildCard:

 • Ogólne NRG
 • Gry na stacji kosmicznej
 • Wersja 1 / Gry optyczne
 • Dignitas
 • Punkt końcowy CeX
 • FURIA E-sport
 • Gaimin Gladiatorzy
 • Tam Sokoły
 • Veloce E-sport
 • Tokio Verdy Esports
 • Piraci z Orlando Exdee
 • Sekret zespołu
 • Brawurowa gra
 • Karmine Corp
 • Pionierzy
 • Renegaci

Wildcard będzie używał formatu szwajcarskiego. W tym formacie wszystkie rozgrywki będą rozgrywane w trybie do dwóch zwycięstw (BO5), w którym pierwsza drużyna, która wygra trzy mecze, kwalifikuje się do następnej rundy. Tylko osiem najlepszych drużyn z World Championship Wildcard ma zagwarantowane miejsce w fazie grupowej Main Eventu. Oznacza to, że osiem innych najlepszych zespołów już czeka na zwycięzców Wildcard w fazie grupowej.

Wielki Finał

Wielki finał będzie najlepszym z siedmiu serii. Chociaż z resetem wspornika. Idealnie, pauzy w nawiasach stosuje się, gdy drużyna przegrywa po raz pierwszy. Najlepiej byłoby, gdyby drabinka była zwykle resetowana, gdy zwycięzca górnej drabinki przegrywa w Wielkim Finale.

Inne ligi rakietowe, które warto wziąć pod uwagę

Podczas gdy RLCS twierdzi, że jest dumny z tego, że jest największym turniejem Rocket League, często spotyka się fanów eSports, zwłaszcza graczy, którzy szukają alternatywnych wydarzeń Rocket League, które warto rozważyć. Niestety, RLCS to w zasadzie wszyscy fani Rocket League. Ponadto kilka turniejów klasy A rozgrywanych jest na poziomie regionalnym (turnieje regionalne) powiązanych z RLCS.

Chociaż mogą istnieć turnieje na niższym poziomie, większość z nich zwykle nie jest obsługiwana przez strony z zakładami eSport. Dlatego każdy, kto chce obstawiać zakłady w turniejach Rocket League eSports, powinien skupić się na RLCS.

Rocket League Esport Typy Bukmacherskie

Na początek, rynki Rocket League są w dużym stopniu pokryte przez większość stron z zakładami eSport. Więc najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest przejrzenie tych opcji i wybranie najlepszy bukmacher e-sportowy.

Zwykle nie jest rozsądne, aby gracz wskoczył do gry i natychmiast zaczął stawiać zakłady. Po pierwsze, obstawiający powinni na chwilę usiąść z tyłu i zwrócić uwagę na typy zakładów eSport. W ten sposób łatwiej jest zidentyfikować zespoły z przewagą.

Kolejną wartościową wskazówką dotyczącą zakładów na eSporty online powinno być zrozumienie mechaniki gry. Dobrym sposobem na rozpoczęcie może być zapoznanie się z zasadami gry. Oczywiście obstawianie drużyny z największą liczbą wygranych często wydaje się genialne, ale zazwyczaj nie jest to wystarczająca pewność dokonania właściwego wyboru.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Raging Bolt: Nowy król Pokémon VGC Metagame
2024-04-10

Raging Bolt: Nowy król Pokémon VGC Metagame

Wiadomości