Podstawy zakładów w Fortnite

Przewodniki

2023-03-30

Eddy Cheung

W 2018 roku popularność Fortnite eksplodowała na całym świecie. Ta efektowna wizualnie i dynamiczna gra typu battle royale dla wielu graczy przerosła konkurencję i szybko podbiła serca setek milionów graczy na całym świecie. Biznesem wciąż wstrząsają profesjonalne e-sporty i zakłady na tę grę, mimo że jej szczyt minął.

Podstawy zakładów w Fortnite

Szacuje się, że Epic Games zarobiło w 2018 roku ponad 3 miliardy dolarów. Biorąc pod uwagę te liczby, nie jest szokujące, że inwestują 100 milionów dolarów, aby Fortnite stał się fenomenem w e-sporcie. Wraz z pojawieniem się Fortnite jako popularnego e-sportu, pojawiły się strony bukmacherskie, a niektóre robiły wszystko, aby pomieścić graczy, którzy nie byli zaznajomieni z grą.

Co to jest Fortnite?

Jak Beatlesi i Beyonce, Fortnite stał się międzynarodową obsesją. Akcja gry toczy się na Ziemi, gdzie prawie cała ludzkość została zniszczona przez dziwaczne zjawisko pogodowe, a 100 graczy rywalizuje ze sobą (indywidualnie lub w zespołach) na jednej mapie. Celem jest wyeliminowanie wszystkich innych graczy z gry.

Zakłady sportowe dla Fortnite nie są obecnie tak popularne, jak dla głównych hitów, takich jak CS: GO, Dota 2 i League of Legends. Wielu graczy obawia się wskoczyć do gry Battle Royale ze względu na powszechne przekonanie, że pole gry nie jest równe. Na przykład pojawianie się i upuszczanie broni jest wysoce losowe. W rezultacie niektórzy gracze będą mieli nieodłączną przewagę nad innymi, jeśli wylądują w miejscu bogatym w użyteczną broń i sprzęt.

Jeszcze jedno: w trybie Battle Royale nawet najlepsi gracze mogą zostać zestrzeleni z drugiego końca pola bitwy bez szans na przeżycie. Może to sprawić, że niektóre analizy profesjonalnych graczy staną się bezużyteczne, ponieważ nawet najlepszych z nich może zaskoczyć pech.

Mechanika i rozgrywka w Fortnite

Mechanika Fortnite znacznie różni się od innych gier Battle Royale, takich jak PUBG.

 • Sto osób wsiada do autobusu i udaje się na wyspę — „mapę” gry
 • Celem gry jest zdobywanie zapasów, broni i amunicji poprzez wyskakiwanie z autobusu i lądowanie w wybranym miejscu.
 • Gracze rywalizują ze sobą na całej mapie, aby wyjść na szczyt. Gracze mają do wyboru grę w pojedynkę lub tworzenie drużyn.
 • Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Fortnite jest możliwość budowania przez graczy unikalnych konstrukcji przy użyciu materiałów dostępnych w grze. Użycie struktur może być agresywne lub defensywne. Umiejętny budowniczy może zachwiać szalą każdej walki.
 • Możesz zebrać 25 tarcz z małych niebieskich butelek rozsianych po mapie i 50 z większych.
 • Obszar gry jest okresowo zmniejszany (co kilka minut) przez zjawisko o nazwie Storm's Eye. Zmusza to graczy do poruszania się i uczestniczenia w akcji zamiast ciągłego ukrywania się.
 • Ostatecznie zwycięża ten, kto jeszcze stoi.

Cotygodniowy harmonogram aktualizacji Epic Games gwarantuje, że meta Fortnite zawsze się zmienia. Za każdym razem, gdy do gry dodawana jest nowa broń, optymalna konstrukcja i zwycięskie techniki zmieniają się, aby jej przeciwdziałać. Nowe aktualizacje zawartości zapewniają głębię postępów w grze, dając graczom i fanom dostęp do różnych strategii osiągnięcia zwycięstwa.

Gracze mogą wybierać spośród szerokiej gamy trybów gry w Fortnite, w tym:

 • W trybie Solos użytkownik rywalizuje z maksymalnie 99 innymi osobami. Zwycięzcą jest ostatni stojący.
 • Dwóch graczy może współpracować w meczu „duo”. Pięćdziesiąt drużyn składających się z dwóch graczy jest możliwych w grze w duecie, ale nie jest to wymagane. Jednak osoby w parach mają również możliwość funkcjonowania w pojedynkę.
 • W grze typu Squads gracze mogą tworzyć zespoły składające się z maksymalnie czterech członków. Nie może być więcej niż dwadzieścia pięć czteroosobowych grup. W przeciwieństwie do solówek, jeśli trzech członków twojej drużyny zostanie znokautowanych, czwarty wciąż może ich wskrzesić.
 • W trybie Team Rumble dwie drużyny po 20 graczy walczą ze sobą. Drużyna wygrywa, jeśli jako pierwsza osiągnie 125 zabójstw w meczu.

Rodzaje zakładów Fortnite

Ważnym krokiem w zrozumieniu, jak obstawiać Fortnite, jest poznanie dostępnych zakładów. Kursy bukmacherskie Fortnite są porównywalne z NFL i inne sporty. Zgrubne zestawienie szans na wydarzenie Battle Royale może wyglądać następująco:

Linia pieniędzy

Korzystając z tego zakładu, możesz postawić zakład na to, kto twoim zdaniem zwycięży w konkursie Battle Royale. Jest to gra o wysoką stawkę, ponieważ w grach Battle Royale często zdarzają się niespodzianki, a indywidualny talent często nie wystarcza, aby wygrać w grupie 100 osób. Nawet najbardziej utalentowany gracz może mieć nieszczęście, że zostanie postrzelony, nawet nie wiedząc, kto strzelał jego. Poniżej znajduje się przykład kursów Moneyline w Fortnite.

Wszyscy uczestnicy będą mieli swoje własne unikalne szanse. Spójrz na poniższy przykład:

 • Tfue +1350
 • Ninja +1600
 • MrSavage +1600
 • Dubbing +1700
 • Mongraala +1800

Ponieważ kursy Tfue są najniższe, jest on zdecydowanym faworytem w tym pojedynku. Wszyscy inni poniżej tego są słabszymi. Szanse mogą się zmienić w miarę zbliżania się zawodów, jeśli bukmacherzy stwierdzą, że inny gracz jest na fali.

Ze względu na wyjątkowy charakter duetów jako opcji zakładów, szanse na takie zakłady będą niższe niż w przypadku solówek. Nie musisz wygrywać zakładów przeciwko 99 innym drużynom, jeśli Twój zakład dotyczy tylko 49.

Mimo że szanse Stompy wynoszą +1600 w przypadku użycia solo, zwiększają się do +800 w połączeniu z Tschinkenem.

Kontrakty terminowe/zakłady bezpośrednie

Ten zakład ma na celu wyłonienie zwycięzcy z całego konkursu. Zakłady Outright są równie ryzykowne jak zakłady Moneyline, jeśli nie bardziej. Można również postawić na trzech najlepszych graczy w mistrzostwach.

Zakłady na rekwizyty

Te zakłady koncentrują się na przewidywaniu wyników niektórych mniejszych wydarzeń, które nie dotyczą zwycięzcy gry, które będą miały miejsce podczas meczu. Typowe zakłady na prop obejmują to, kto zabije jako pierwszy, najwięcej zabitych, czas trwania meczu lub kto zakończy mecz w pierwszej trójce. Zakłady na prop bet wymagają solidna strategia zakładów Fortnite.

Główne wydarzenia Fortnite, na które można postawić

Nie ma tak wielu okazji do rywalizacji w konkursach Fortnite, jak kiedyś. Pierwszy w historii Puchar Świata w Fortnite odbył się w 2019 roku i trafiła na pierwsze strony gazet, oferując rekordową nagrodę pieniężną w wysokości 30 milionów dolarów. Podobnego występu nie było od tamtej pory, a kibice tracą wiarę, że wróci z każdym nowym rokiem. Nie oznacza to jednak, że Epic Games nie wspiera rozwoju e-sportu w innych obszarach.

W tej chwili Fortnite Championship Series to najważniejsza liga e-sportowa we wszechświecie Fortnite. To największe i najważniejsze zawody w świecie rywalizacji w grach Fortnite, prezentujące umiejętności tysięcy graczy z całego świata. Coroczny turniej mistrzowski o wartości 1 miliona dolarów odbywa się w otwartej lidze i każdy może spróbować się zakwalifikować, rywalizując w serii poprzedzających go wydarzeń.

Możesz jednak stawiać zakłady w Fortnite na kilka innych sposobów.

Planiści turniejów poprawiają się w organizowanie jednorazowych konkursów z dużymi nagrodami pieniężnymi i powszechna ekspozycja każdego roku. Zakłady na e-sport jest naturalną częścią tego pokrycia. Na przykład latem 2022 roku Rijad był gospodarzem konkursu Gamers8 z pulą nagród w wysokości 2 milionów dolarów. O tym jednorazowym turnieju mówiło się w społeczności e-sportowej, a to tylko jeden z wielu improwizowanych zawodów Fortnite, które mogą się odbyć.

Warto śledzić kanały e-sportowe w mediach społecznościowych lub zaglądać na oficjalną stronę internetową Fortnite, aby sprawdzić, kiedy odbędzie się kolejny duży turniej. Alternatywnie możesz często odwiedzać stronę EsportsBets.com, gdzie oferujemy wyczerpujące rekomendacje dotyczące najlepszych i największych zawodów Fortnite, wyjaśniając, jak zmaksymalizować swoje zakłady.

Wskazówki dotyczące zakładów w Fortnite

Jeśli chcesz postawić na Fortnite i nie wiesz, jak zacząć, ta sekcja będzie dla Ciebie pomocna.

1. Miej pojęcie o Fortnite

Przed postawieniem jakichkolwiek zakładów na stronach bukmacherskich Fortnite musisz zapoznać się z grą. Nawet jeśli jesteś biegły w samej grze, znajomość jej dziwactw da ci przewagę w obstawianiu.

Musisz być dobrze zorientowany w podstawach gry, obecnej mecie, różnorodności stylów gry i szczegółowych szczegółach ilościowych, mierzalnych elementów gry. Będziesz musiał polegać wyłącznie na przypadku, jeśli nie masz tych informacji. Jest to ogromne nie-nie, jeśli uczestniczysz w internetowych zakładach e-sportowych.

2. Obejrzyj, co robią profesjonaliści

Po opanowaniu zasad gry będziesz musiał spędzić niekończące się godziny obserwując, jak radzą sobie zawodowcy. I nie sugerujemy po prostu, żebyś od czasu do czasu oglądał mecz. 

Aby wygrać w witrynach bukmacherskich Fortnite, musisz nadążać za głównymi zespołami. Zapoznaj się z ich ostatnimi meczami, przygotowaniami do turnieju, różnymi stylami gry, które prezentowali, i wszystkim innym, co przychodzi Ci do głowy. Jeśli możesz przewidzieć, jak określony gracz wejdzie do meczu, możesz postawić zakład z dużą wypłatą w jednej z najlepszych witryn bukmacherskich Fortnite na prawdziwe pieniądze.

3. Stwórz strategię zakładów Fortnite

Na koniec musisz zdecydować się na rozsądną strategię dla swoich zakładów online. Dzięki temu Twoje osiągnięcia zostaną katapultowane na nowe wyżyny. Chociaż nagrody mogą być świetne, opracowanie strategii obstawiania od podstaw jest pracochłonne i czasochłonne. Na szczęście w tym eksperckim przewodniku przedstawiono podstawy, dzięki którym możesz opracować plan osiągnięcia swoich celów.

Wybór najlepszego bukmachera

Możesz wziąć to za pewnik. Standardy wybranego przez nich bukmachera ograniczają czyjeś wyczyny. Jeśli dopiero zaczynasz, rozejrzyj się dookoła, aby znaleźć bukmachera, który spełni wszystkie Twoje wymagania. 

Po rozważeniu wszystkich wyborów wybierz ten, który spełnia Twoje potrzeby — fantastyczne bonusy, pomocna obsługa klienta, możliwość skorzystania z ulubionej metody płatności, a co najważniejsze, szeroką gamę rynków e-sportowych, na które można postawić. Nie ograniczaj swoich opcji zakładów tylko do Fortnite. Powinieneś także wypróbuj inne gry i opcje zakładów, ponieważ nigdy nie wiesz, co może stać się Twoim nowym faworytem.

Końcowe przemyślenia

Zakłady na Fortnite raczej nie znikną szybko, ponieważ gra pozostaje najpopularniejszym tytułem Battle Royale pomimo silnej konkurencji zarówno ze strony AL, jak i PUBG. Właściwie to najlepiej, że tak się stało. Ten wschodzący gatunek może wiele zyskać na zastrzyku zdrowej konkurencji. Dotyczy to zarówno sceny profesjonalnej, jak i branży bukmacherskiej.

Aktualności

Podstawy zakładów w Fortnite
2023-03-30

Podstawy zakładów w Fortnite

Wiadomości