Gry online na e-sport

Ten przewodnik po zakładach eSports zawiera wszystko, co gracze powinni wiedzieć na ten temat, najlepsze strony z zakładami eSports i nie tylko.

Nie ma wątpliwości, że eSport to jedna z branż, które rozwijają się nawet podczas pandemii. Najnowsze prognozy Statista pokazują, że wielkość rynku eSports w 2021 roku jest wyceniana na nieco ponad 1,08 miliarda dolarów, co stanowi prawie 50% wzrost od 2020 roku.

Branża zakładów e-sportowych również wzrosła wykładniczo. Gdy wszystkie tradycyjne mecze na żywo zostały zatrzymane w szczytowym momencie pandemii, eSport stał się ulubieńcem fanów, ponieważ ma ludzki charakter, w przeciwieństwie do wirtualnych sportów, które do tego czasu były jedyną inną opcją.

Historia zakładów na eSportyRodzaje zakładów e-sportowychWskazówki dotyczące zakładów e-sportowychOdpowiedzialna gra
E-sport

Ten przewodnik po zakładach eSports zawiera wszystko, co gracze powinni wiedzieć na ten temat, najlepsze strony z zakładami eSports i nie tylko. Nie ma wątpliwości, że eSport to jedna z branż, które rozwijają się nawet podczas pandemii. Najnowsze prognozy Statista pokazują, że wielkość rynku eSports w 2021 roku jest wyceniana na nieco ponad 1,08 miliarda dolarów, co stanowi prawie 50% wzrost od 2020 roku.

Pokaż więcej...
Historia zakładów na eSporty

Historia zakładów na eSporty

Początki eSportu sięgają 1971 roku, kiedy interdyscyplinarni studenci uczestniczyli w starej grze Spacewar. Chociaż nie był to eSport per se, utorował drogę do pierwszego konkurencyjnego wydarzenia związanego z grami, mistrzostw Space Invaders z 1980 roku.

Ale jeśli chodzi o zakłady, to dopiero na początku ostatniej dekady zakłady na eSport stały się rzeczywistością. Było to w czasie, gdy scena eSports zaczęła organizować turnieje online dla wielu graczy. Więc zakłady mogły pojawić się na scenie hazardowej wcześniej. Mimo to pojawiły się obawy, że większość graczy, którzy lubili eSport, miała mniej niż 18 lat, co oznacza, że nie wolno im było uprawiać hazardu. Co więcej? Esport był wysoce nieuregulowany, więc pojawiały się problemy z ustawianiem meczów.

Ale wraz z popularyzacją drużyn e-sportowych sprawy przybrały inny obrót. Po pierwsze, e-sport stał się bardziej popularny, przyciągając nawet dorosłych, którym legalnie wolno było obstawiać. Potem pojawiły się ogromne umowy sponsorskie i ogromna oglądalność, które przeniosły e-sport na wyższy poziom.

ESports to konkurencyjna rozrywka, w której profesjonalni gracze mają kontrakty i wysokie wypłaty, podobnie jak tradycyjni profesjonalni sportowcy. Istnieje wiele najlepszych turniejów, które przyciągają miliony dolarów w nagrodach pieniężnych.

Z drugiej strony bukmacherzy wykorzystali stale rosnące zapotrzebowanie na rynki zakładów eSports. Operatorzy spieszą się, aby zaoferować graczom najnowsze rynki eSports, aby uzupełnić wirtualne gry, którym brakuje ludzkiego charakteru.

Ze wszystkich wskazań, zakłady eSports należą do najszybciej rozwijających się kategorii w całej branży hazardu online.

Według ostatnich danych, oczekuje się, że do 2027 r. wielkość rynku zakładów e-sportowych osiągnie aż 205 miliardów dolarów. Co ciekawe, w 2020 r. było ponad 6,5 miliona obstawiających e-sporty. Oczywiście liczba obstawiających e-sporty wzrosła teraz, gdy e-sport jest najnowszy dzieciak na bloku w świecie zakładów sportowych.

Historia zakładów na eSporty
Rodzaje zakładów e-sportowych

Rodzaje zakładów e-sportowych

Dla graczy zainteresowanych zakładami na eSporty, podstawy obejmują zrozumienie różnych form zakładów na eSporty.

Esport rozwija się w pierwszym tempie. Ale z drugiej strony, dostępne gry są określane przez popularność gatunku na obecnej scenie e-sportowej. Poniżej znajduje się lista popularnych gatunków eSportów, na które gracze mogą postawić, a także, co najważniejsze, najpopularniejszych gier eSports i największych zawodów w każdym gatunku.

MOBA eSport

Znana również jako gry bitewne online dla wielu graczy, MOBA to strategiczna gra wideo. Najpopularniejsze gry MOBA, na które można obstawiać, to League of Legends (LOL) i DOTA 2. Do najważniejszych wydarzeń MOBA należą The International, największy turniej DOTA 2 oraz League of Legends World Championship.

FPS eSport

Strzelanki FPS obejmują walkę z perspektywy pierwszej osoby. Najpopularniejsze gry eSports, na które można stawiać zakłady w kategorii FPS, to Counter-Strike: Global Offensive, Battlefield V, Valorant, Call of Duty i Rainbow Six Siege. Do największych turniejów FPS eSports należą CS: GO Major Championships i Siege's Six Invitational.

E-sport w Battle Royale

W grach wideo typu Battle Royale wielu graczy bierze udział w meczu ostatniej szansy. Do najsłynniejszych gier typu battle royale należą Fortnite i Apex Legends. Jednak jeśli chodzi o największe turnieje, jest Fortnite World Cup i Apex Legends Global Series.

Symulacja sportowa eSport

Jak sama nazwa wskazuje, naśladują one prawdziwe sporty, takie jak piłka nożna, koszykówka, hokej itp. Najlepsze gry eSports, na które można postawić w gatunku symulacji sportowych, to FIFA21, Madden, NBA2K, eFootball (dawniej PES) itp.

RTS eSport

Popularne są również gry RTS eSports, znane również jako gry strategiczne czasu rzeczywistego. Najlepsze gry do obstawiania w tej kategorii to StarCraft i WarCraft. Jeśli chodzi o turnieje, największymi są światowe finały WCS.

Rodzaje zakładów e-sportowych
Wskazówki dotyczące zakładów e-sportowych

Wskazówki dotyczące zakładów e-sportowych

Oto kilka wskazówek dla graczy, którzy są nowicjuszami na scenie eSports, które pomogą im zacząć.

Pierwszym punktem rozmowy jest wybór bukmachera. Po pierwsze, nie wszystkie strony z zakładami sportowymi mają rynki zakładów eSports. Tak więc, po znalezieniu kilku stron z zakładami eSports, gracze muszą sprawdzić, czy mają konkretną grę eSports, na którą chcą postawić. Inne kwestie obejmują licencjonowanie i przepisy, opcje bankowe, użyteczność witryny i promocje.

Kolejna wskazówka; obstawiający powinni zapoznać się z zasadami i rozgrywką gier e-sportowych, na które chcą postawić. Wielu obstawiających popełnia błąd, obstawiając gry, których prawie nie rozumieją. Zasady i przepisy, rynki zakładów i kursy zakładów powinny znajdować się na wyciągnięcie ręki wszystkich graczy.

Po trzecie, gracze powinni śledzić najnowsze osiągnięcia w grze e-sportowej, na którą obstawiają. Dowiedz się, jakie są obecnie najlepsze drużyny w League of Legends, Fortnite, Rainbow Six Siege, CS: GO lub innych eSportach. Oczywiście ważny jest również ostatni bieg zespołów.

Wreszcie, jeśli chodzi o sportowe gry symulacyjne, nie stawiaj na ślepo w oparciu o drużynę, z którą gra zawodowy gracz. W eSportach nie chodzi o wielkość zespołu, którego gracz używa w prawdziwym świecie. Zamiast tego wynik gry FIFA lub PES w eSportach zależy od poziomu umiejętności profesjonalnego gracza.

Wskazówki dotyczące zakładów e-sportowych
Odpowiedzialna gra

Odpowiedzialna gra

Zakłady na eSporty to świetna zabawa, niezależnie od tego, czy gracz jest entuzjastą e-sportu, czy tylko przypadkowym entuzjastą zakładów sportowych. Ale wtedy odpowiedzialny hazard powinien być zawsze fundamentalny. Podobnie jak gry wideo, obstawianie eSportów może być bardzo uzależniające. Gracze powinni zawsze przestrzegać zasad odpowiedzialnego hazardu.

Pierwsze na liście zasad odpowiedzialnego hazardu, zakłady na eSporty nie powinny zastępować szkoły ani pracy. Następną istotną rzeczą, o której gracze powinni pamiętać, jest ustalenie budżetu na zakłady eSports i ścisłe trzymanie się go. Co ważne, powinni wiedzieć, kiedy przestać; nigdy nie próbuj gonić za stratami.

Odpowiedzialna gra