FaZe Clan

February 15, 2024

Porażka FaZe Clan na IEM Katowice 2024: donk vs f0rest

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Wstęp

FaZe Clan poniósł druzgocącą porażkę z rąk Team Spirit w wielkim finale IEM Katowice 2024. Porażka ta uniemożliwiła NEO zdobycie trofeum na własnym boisku. Zespołowi Spirit dowodził nowy supergwiazda CS2, Donk. NEO twierdzi jednak, że Donk nie jest najcięższym zawodnikiem, z jakim się mierzył.

Porażka FaZe Clan na IEM Katowice 2024: donk vs f0rest

Odpowiedź NEO

Po finale NEO ogolił głowę, co skłoniło fanów do żartów na temat tego, jak występ Donka spowodował, że legendarny zawodnik wyłysiał. W odpowiedzi na te żarty trener FaZe stwierdził, że jedynym zawodnikiem, który wzbudził w nim takie odczucia, był f0rest.

„Donk? Nie… przy całym szacunku dla każdego gracza, f0rest był jedynym, z którym się spotkałem, i który sprawił, że poczułem się łysy po meczach” – napisał NEO w X 14 stycznia. To stwierdzenie odzwierciedla pokorę NEO w obliczu umiejętności F0rest'a.

NEO i f0rest: Legendy CS

Zarówno NEO, jak i f0rest są uważane za legendy w Counter-Strike 1.6 i CS:GO. Nie jest zaskakujące, że NEO dobrze wypowiada się na temat szwedzkiego gracza, ponieważ w przeszłości ścierał się on ze sobą wiele razy. Ich rywalizacja rozpoczęła się w CS 1.6 i była kontynuowana w CS:GO po jego premierze w 2012 roku.

Brawa dla Donka

Chociaż NEO docenia imponujący występ Donka na IEM Katowice 2024, gdzie osiągnął rekordową ocenę 1,70 w Polsce, nadal wierzy, że f0rest to najcięższy gracz, z jakim się mierzył. Donk, 17-letni rosyjski gracz, zanotował 82 zabójstwa i tylko 40 zgonów w wielkim finale przeciwko FaZe, co dało mu ocenę 1,93 i 124 ADR. Słusznie został wybrany MVP IEM Katowice 2024.

Droga FaZe do wyzdrowienia

Na szczęście FaZe Clan nie rozpamiętywał długo swojej porażki. W chwili pisania tego tekstu mają bilans 2:0 w europejskim RMR A dla PGL Copenhagen CS2 Major. Tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od zapewnienia sobie miejsca na duńskim turnieju. To pokazuje ich determinację, aby się odbić i ponownie udowodnić swoją wartość.

Wniosek

Podsumowując, porażka FaZe Clan na IEM Katowice 2024 podkreśla umiejętności i talent zarówno donka, jak i f0resta. Choć występ Donka był imponujący, NEO nadal uważa f0resta za najcięższego przeciwnika, z jakim się mierzył. Odporność FaZe Clan i obecne sukcesy w europejskim RMR A pokazują ich determinację w pokonywaniu niepowodzeń i osiągnięciu wielkości.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends
2024-06-04

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends

Wiadomości