Główną zmianą w obecnej duńskiej historii jest niewątpliwie uchwalenie ustawy o grach hazardowych i utworzenie Duńskiego Urzędu ds. Hazardu (DGA), znanego również jako Spillemyndigheden, w 2010 r. To posunięcie otworzyło krajobraz hazardu, oferując operatorom kasyn offshore szansę wejścia na duński rynek gier hazardowych. Posunięcie to wynikało z potrzeby ograniczenia „nielegalnego” hazardu i zwiększenia przychodów z hazardu.
W 2012 roku duński krajobraz hazardowy przyjął kilku zagranicznych operatorów, zmuszając Danske Spil do rywalizacji. Tylko w pierwszym roku ponad 20 kasyn offshore uzyskało duńską licencję. Ustawa hazardowa z 2010 r. została ponownie zmieniona w 2018 r., otwierając dodatkowo duńską przestrzeń hazardową.
Esport w dzisiejszych czasach w Danii
Ostatnie liczby zebrane przez najważniejsze wydarzenia e-sportowe w Danii są bez wątpienia imponujące. Branża zakładów e-sportowych szybko dogania inne formy hazardu w zakresie liczby gier i przychodów generowanych przez branżę.
Znani bukmacherzy szeroko relacjonują wydarzenia e-sportowe. Platformy bukmacherskie które oferują e-sporty, dzielą się na dwie główne klasy: strony z zakładami tradycyjnymi i tylko dla e-sportów. Idealnie byłoby, gdyby tradycyjne witryny obejmowały zarówno tradycyjne rynki sportowe, jak i e-sportowe. Z drugiej strony, witryny tylko eSports ograniczają się tylko do esportów.
Warto zauważyć, że serwisy bukmacherskie w kraju są stosunkowo niewielkie. Fakt, że dotykają ograniczonego aspektu rynku zakładów, ogranicza je pod wieloma względami, zwłaszcza jeśli chodzi o oferowanie zdrowych wrażeń z gry.
Choć może to brzmieć sprzecznie z intuicją, można śmiało powiedzieć, że większość duńskich graczy e-sportowych woli obstawiać w tradycyjnych witrynach bukmacherskich online. Ponadto licencjonowane witryny hazardowe na morzu, które obsługują duńskich graczy, powinny mieć: .dk domenę poza normalnymi witrynami.