Wiadomości

December 8, 2022

5 najlepszych turniejów zakładów e-sportowych 2022

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Esporty się rozwijają, a na rynkach zakładów pojawia się coraz więcej zawodów i gier. Nic dziwnego, że rośnie popularność zakładów na e-sporty, biorąc pod uwagę, jak popularne stały się zawody sportowe w ostatnich latach. 

5 najlepszych turniejów zakładów e-sportowych 2022

The konkurencyjna scena e-sportowa szybko się rozwija wraz z branżą e-sportową. Istnieją znaczące zawody e-sportowe z ogromnymi pulami nagród i rzeszami milionów fanów. Oto wybór pięciu najlepszych, na które należy zwrócić uwagę, gdy druga połowa 2022 roku dobiega końca.

Międzynarodowy

The International to największe wydarzenie na Dota 2 harmonogram i najpopularniejsze wydarzenie bukmacherskie na e-sporty dostępne na praktycznie wszystkich platformach bukmacherskich online. Biorąc pod uwagę, że większość jego odbiorców jest wyprzedana, a część nagrody pieniężnej pochodzi od fanów, nie dziwi fakt, że pula nagród jest ogromna. Najlepsze drużyny Dota 2 na całym świecie rywalizują w tym wydarzeniu na koniec roku.

Podczas gdy Dota 2 jest szczególnie lubiana w Azji, gdzie Chiny i Korea konsekwentnie dominują w rankingach najlepszych graczy, zakłady międzynarodowe są prowadzone na całym świecie. Położenie geograficzne graczy odgrywa dużą rolę w określaniu najlepszych międzynarodowych witryn z zakładami e-sportowymi.

Obwód Dota Pro

Przed Dota 2 The International pod szyldem DPC odbywa się kilka konkursów. Uczestniczy 18 drużyn, a pozostałe sześć awansowało do rund play-off w Chinach, Ameryce Południowej, Wspólnocie Niepodległych Państw, Ameryce Północnej, Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Bezpośrednie zaproszenia do rywalizacji w The International są kierowane do 12 najlepszych drużyn w kolejności rankingowej DPC.

18 eliminacje drużyn rywalizuj w formacie round-robin w dwóch grupach po dziewięć drużyn. Format dla wszystkich gier to mapy „najlepsze z dwóch”. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy przechodzą do górnej drabinki turnieju głównego, podczas gdy zespoły zajmujące miejsca od piątego do ósmego awansują do dolnej drabinki.

W Turnieju Głównym bierze udział 16 drużyn, które rywalizują w formacie podwójnej eliminacji. Drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w każdej grupie, zostaje wyeliminowana. Osiem drużyn rywalizuje w górnej drabince turnieju głównego, a osiem dodatkowych drużyn rywalizuje w dolnej drabince turnieju głównego. 

W pierwszej rundzie gry w dolnej drabince używany jest format mapy best-of-one. Wszystkie inne mecze rozgrywane są w formacie „do zwycięstwa trzech map”, z wyjątkiem Wielkich finałów, które rozgrywane są w formacie „do zwycięstwa z pięciu map”.

Mistrzostwa Świata League of Legends

Igrzyska Riot są rozłożone na miesiące wiosenne i letnie. Turniej kończy się Mistrzostwa Świata League of Legends, w którym znajdują się najlepsze międzynarodowe zespoły. Mimo że zawody League of Legends nie mają najwyższej puli nagród w porównaniu z innymi turniejami, mają najwięcej widzów ze wszystkich wydarzeń e-sportowych.

Aby przygotować się do tych zawodów, drużyny rywalizują w ligach. Wniosek jest taki, że rywalizują ze sobą liczne drużyny z każdego regionu. Miliony ludzi będą oglądać to wydarzenie, a każdego roku jest wiele gier i wiele nieprzyjemnych sytuacji dla entuzjastów zakładów online, aby wziąć udział w akcji. 

Fani mogą zgadywać, która drużyna ich zdaniem zdobędzie tytuł najlepszej drużyny na świecie w każdej rundzie. Jednak kluczowe będzie zbadanie wskazówek dotyczących zakładów e-sportowych, aby podejmować świadome decyzje.

CS:GO Majors

Niewiele jest gier, które mogą pochwalić się profilem CS:GO w zróżnicowanym, dynamicznym świecie e-sportu. Harmonogram CS:GO zawiera więcej wydarzeń niż jakakolwiek inna konkurencyjna gra, w tym turnieje IEM, ESL, ESEA i ad-hoc. Co roku odbywają się liczne konkursy na wysokim poziomie, w których przyznawane są miliony dolarów.

Długotrwałe zawody w strzelankach pierwszoosobowych nie tracą na atrakcyjności, szczególnie w Europie. Ta gra jest jedną z najczęściej obstawianych w e-sporcie na świecie i organizuje jedne z największych turniejów, takich jak PGL CS: GO Majors. Ekscytacja jest poza wykresami, jeśli chodzi o to, który gracz może oddać strzał na każdej mapie.

Intel Extreme Masters

ESL i Valve wspólnie produkują zawody Intel Extreme Masters World Championship od 2006 roku. Zawody, które sponsoruje Intel, łączą kilka e-sportów z CS: GO. Inne e-sporty obejmują Player's Unknown Battlegrounds, League of Legends i StarCraft II. Zawody miały 13 sezonów i odbywały się na całym świecie.

Sześć Zaproszenia

Nie było wielu e-sportów, które uległy awarii i przetrwały. Rainbow Six Siege jest najpopularniejszym sukcesem tej narracji. Nie przewidywano, że gra odniesie sukces, ale dzięki zaangażowaniu twórców i mnóstwu pracy jest obecnie jednym z najpopularniejszych e-sportów na świecie. 

Six Invitational, jeden z jej turniejów, to kolejne międzynarodowe mistrzostwa, w których rywalizują najlepsi gracze z każdego regionu. To nie tylko ekscytujące, ale podnosi poprzeczkę dzięki doskonałym zespołom z doskonałych organizacji.

Mistrzostwa Apex Legends Global Series

Apex Legends to battle royale, które najszybciej wyrasta z nich wszystkich. Coraz więcej osób to ogląda, niezależnie od tego, czy chodzi o e-sport, czy samą grę. The ALGS był punktem kulminacyjnym kilku konkursów, zanim w finałach wzięły udział najlepsze drużyny świata. 

Mimo że trzeci rok nie został jeszcze ogłoszony, napięcie utrzymuje się podczas powtarzania mistrzostw z drugiego roku. Niewątpliwie coraz więcej graczy będzie śledzić wszystko, co dotyczy Apex Legends i jej e-sportu.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości