Postaw na The Masters Tour 2024

Masters Tour to jeden z największych turniejów e-sportowych wokół Hearthstone. Organizatorem jest Blizzard, twórca samej gry. Jest to zatem najbardziej głośne mistrzostwo o ten tytuł. Każdego roku odbywa się duża liczba indywidualnych meczów, aby wyłonić zwycięzcę. Są to turnieje osobiste, które odbywają się przed publicznością na żywo. Trasa jest rozgrywana na całym świecie w wielu światowej klasy miejscach. Podczas etapu Mistrzostw 2019 niektóre mecze odbyły się w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Pule nagród wynoszą co najmniej 25 000 $ na mecz. Co ciekawe, społeczność graczy Hearthstone może przyczynić się do zwiększenia tej puli nagród, kupując pakiety online z limitowanej edycji. Każdy sprzedany pakiet dodaje pieniądze do puli, o którą mistrzowie mogą walczyć.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

O Hearthstone

Gdyby ktoś miał zrobić lista turniejów e-sportowych skupieni na Hearthstone, byliby zaskoczeni szeroką gamą wydarzeń. Jednak Masters Tour wyróżnia się skalą. Bierze udział około 300 graczy. Większość z nich już wcześniej brała udział w meczu kwalifikacyjnym. Jeśli dobrze sobie poradzą, w końcu dostaną zaproszenie do Mistrzów. Imponujące nagrody pieniężne przyciągnęły najzdolniejszych graczy Hearthstone na świecie.

Aby gracze mogli trafnie przewidywać turnieje e-sportowe, muszą wiedzieć wystarczająco dużo o rozgrywanej grze. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić podstawowe badania dotyczące Hearthstone. Został opracowany przez firmę Blizzard Entertainment jako spin-off ich popularnej World of Warcraft franczyzowa. Ta internetowa gra karciana została wydana jako tytuł free-to-play. Pomogło to przyciągnąć dużą liczbę graczy.

Pierwotnie nadano mu nazwę Heroes of Warcraft, ponieważ należy do uniwersum tej kultowej serii fantasy. Wiele z tych samych miejsc, reliktów i postaci znajduje się na cyfrowych kartach kolekcjonerskich. Podobnie jak wiele tytułów e-sportowych, obsługuje grę międzyplatformową. Oznacza to, że gracze mogą rywalizować ze sobą na urządzeniach z systemem Windows, Mac, iOS i Android.

Zespół odpowiedzialny za Hearthstone skupił się na unikaniu wielu typowych problemów występujących w gatunku kart cyfrowych. Na przykład przeciwnicy nie mogą wykonywać ruchów, gdy nadchodzi kolej gracza. Gracze będą musieli wziąć to pod uwagę przed postawieniem zakładu. Obecnie z tej gry korzysta około 100 milionów ludzi. Dlatego ma sens, że Hearthstone przyciągnął uwagę społeczności bukmacherów online.

Zasady gry w Hearthstone

Zanim zasiądziesz do oglądania internetowych turniejów e-sportowych Hearthstone, dobrze jest zapoznać się z podstawowymi zasadami. Standardowy tryb rozgrywki to mecz jeden na jednego. Może to być przypadkowe lub rankingowe. Ten pierwszy jest znacznie bardziej zrelaksowany. Tymczasem ta ostatnia wymaga od graczy rywalizacji w wielopoziomowym systemie rankingowym.

Rozgrywka jest turowa. Gracze wybierają bohatera, który należy do jednej z dziesięciu unikalnych klas. Każdy będzie miał swoje specjalne zdolności. Tutaj kluczową rolę odgrywa wczesna strategia. Gracze używają talii kart, aby spróbować zmniejszyć zdrowie przeciwników, aż osiągnie zero. Zagranie karty zużywa manę. Koszt many będzie się różnić w zależności od karty. W rezultacie budżetowanie jest kluczowym elementem Hearthstone.

Typy kart to: czar, sługa, bohater i broń. Karty mogą różnić się rzadkością i są uszeregowane od epickich do podstawowych. Co jakiś czas Blizzard wypuszcza nowe dodatki. Jednak podczas turnieju talie są zwykle bardziej podstawowe, aby zapewnić każdemu mistrzowi równe szanse. Gracz jest mierzony podczas swojej tury. Pomaga to przyspieszyć mecze.

Dlaczego The Masters Tour jest popularny?

Obstawiając turnieje e-sportowe, gracz będzie chciał wybrać gra e-sportowa fajnie się na to patrzy. Hearthstone jest dobrze znany ze swoich kolorowych i atrakcyjnych wizualnie projektów kart. Jeśli gracz jest fanem WoW, to jest to gra dla nich. Pozwoli im to zgłębić bogatą tradycję uniwersum Warcrafta.

Ważne jest również, aby wybrać tytuł, w którym umiejętności przewyższają szansę. W ten sposób gracz może podjąć świadomą decyzję w oparciu o swoją wiedzę o graczach. W większości meczów Hearthstone bierze udział dwóch graczy. Oznacza to, że istnieje spora szansa na wybór potencjalnego zwycięzcy.

Jeśli dana osoba ma dogłębną wiedzę na temat gry, może zdecydować się na bardziej specjalistyczny zakład. Na przykład mogą przewidzieć, czy gracz wyciągnie określoną kartę. Dlatego hazard w Hearthstone nagradza tych, którzy wiedzą jak najwięcej o zasadach, możliwych scenariuszach i strategiach mistrzów.

Ogólnie rzecz biorąc, Hearthstone spodoba się tym, którzy wolą gry wideo oparte na taktyce. Gracz może zastanowić się, jakie ruchy wykona każdy gracz. Pomoże im to zwiększyć swoje szanse na postawienie zwycięskiego zakładu.

Zwycięskie drużyny Masters Tour

Ponieważ jest to jeden z największych turniejów e-sportowych skupionych na Hearthstone, zawodnicy są bardzo wykwalifikowani. Wiele z nich o najwyższych wynikach pochodzi z Unia Europejska. Istnieje jednak również kilka najlepszych drużyn pochodzących z USA, Chin, Japonii i Kanady.

Mistrzostwa e-sportowe, takie jak Masters Tour, wymagają, aby każdy członek zespołu współpracował jako jednostka. Ważne jest, aby gracze zwracali uwagę na grupy znane ze swojej strategii. Hearthstone to gra mózgowa. Jest to w przeciwieństwie do innych e-sportów, które są bardziej skupione na szybkim refleksie i celności.

Najlepszy Hearthstone zespoły będzie biegły w matematyce. Wynika to z faktu, że budżetowanie many jest kluczem do osiągnięcia wygranej. Muszą również posiadać rozległą wiedzę na temat wszystkich pakietów kart. Pomoże im to wybrać te, które dadzą im przewagę nad przeciwnikiem.

Następujące dziesięć drużyn jest obecnie uważanych za najlepsze w tym turnieju:

  • T1
  • Zespół Love u Lots
  • Fogsail Freebooters
  • Zespół RDU
  • StrifeCro/Kolento
  • Pomarańczowy/Freakah
  • Jasność
  • Drużynowy mistrz Pog
  • Gry Invictus
  • Swashbucklery z Southsea

Największe chwile

Masters Tour jest uważany przez wielu za jeden z najlepszych turniejów e-sportowych. Wynika to z liczby kultowych momentów, które miały miejsce na przestrzeni lat. Na przykład podczas meczu pomiędzy Kalaxz i WE Stone, temu drugiemu udało się przełamać zwycięską passę tego pierwszego. Osiągnął to, wykorzystując ataki Brain Freeze.

Gracz Badajimpom jest dobrze znany w ligach e-sportowych Hearthstone. W jednej pamiętnej grze wykorzystał swoją popisową talię Quest Warrior, aby odnieść imponujące zwycięstwo. Wyróżnia się jako jeden z najlepszych meczów Touru 2021. Jednak w tym samym roku gracz zmierzył się z niepokonanym pretendentem, WEYuansu. Ten przeciwnik ze świetnym skutkiem użył pakietu kart Brute Demon Hunter. Będąc na linach wyciągnął Triple Brute. Okazało się to zbyt potężne dla Badajimpom.

Kiedy Furyhunter i VKmsbc rzucili sobie wyzwanie, okazało się, że była to jedna z najbardziej stresujących gier Masters Tour. Furyhunter był bardzo bliski wyeliminowania z tej półfinałowej gry. Jednak po wyciągnięciu niespodzianki karty Kindling Elemental zapewnił sobie miejsce w wielkim finale.

Gdzie i jak postawić na The Masters Tour

Jest wiele internetowe strony z zakładami e-sportowymi tam. Hearthstone to dość popularna gra wideo. Dlatego nie będzie trudno znaleźć bukmachera, który obsługuje tego typu rynek. Podczas obstawiania turniejów e-sportowych ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj zakładu. Wybór zwycięzcy jest zwykle najbardziej popularny. Dzieje się tak, ponieważ w większości meczów dwóch graczy będzie przeciwko sobie.

Istnieje wiele możliwych kart, które gracz może odłożyć. W związku z tym gracz musi znać talie, które faworyzuje każdy zawodnik. W ten sposób mogą porównać dwie przeciwne talie i przeanalizować, która z nich ma przewagę. Rozsądnie jest również być na bieżąco z nowymi aktualizacjami talii. Blizzard wydaje je regularnie. Jeśli hazardziści nie badają najnowszych kart, może to spowodować luki w ich wiedzy na temat gry.

Wiele osób czeka do półfinałów lub finałów, zanim obstawia się na Masters Tour. W międzyczasie mogą oglądać wcześniejsze mecze i wypatrywać silnych graczy. Jest to idealna strategia dla każdego, kto chce dokonywać najbardziej wnikliwych możliwych zakładów.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak