Postaw na The Golden League 2024

Złota Liga to globalne zawody e-sportowe prowadzone przez Elite Gaming Channel i Lord_Patito. Jest to najwyżej oceniane wydarzenie z Age of Empire (AoE) IV i oferuje ponad dziesięć tygodni wyczerpujących akcji od najlepszych graczy Age of Empire. Dzięki wspólnej puli nagród wynoszącej 125 000 $ wydarzenie to jest uważane za jedną z największych serii AoE.

To wydarzenie, podobnie jak większość turniejów eSport, odbywa się w pełni online. Złota Liga rozpoczyna się od graczy biorących udział w dwóch jednodniowych rundach kwalifikacyjnych. Gracze, którzy zakwalifikują się do turnieju głównego, w którym bierze udział 64 graczy, grają w trzech rundach drabinki. Po każdej rundzie ośmiu najlepszych graczy z każdej grupy rywalizuje w systemie round-robin. Najlepsza czwórka jest następnie wybierana na weekendowe playoffy.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

O grze Age of Empires

Era imperium to wielokrotnie nagradzana gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS) ze zdobionym dziedzictwem obejmującym ponad dekadę. AoE wyróżnia się przede wszystkim strategiczną rozgrywką opartą na kluczowych cywilizacjach historycznych. Tytuł rozciąga się na czasy historyczne, od epoki kamienia po czasy współczesne. Co więcej, seria zawiera również legendarne stworzenia wraz ze starożytną mitologią. Chociaż z gry można się wiele nauczyć, jest więcej przyjemności z gry.

Age of Empires zostało po raz pierwszy wydane 15 października 1997 roku. Od tego czasu marka AoE sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy, co czyni ją jednym z najpopularniejszych tytułów na świecie Gatunek RTS. Seria AoE była siłą, z którą trzeba się liczyć w grach na PC w ciągu ostatniej dekady. Podczas gdy niektóre gry wideo wykorzystują część mechaniki AoE, żadna nie odpowiada reputacji i pozycji związanej z AoE.

Rozgrywka

Celem gry jest umożliwienie graczom rozwinięcia swojej cywilizacji z garstki myśliwych i zgromadzenia się, aby stworzyć rozległe imperium epoki żelaza. Aby zapewnić sobie zwycięstwo w grze, gracz musi aktywnie gromadzić zasoby do gry z nowszych budynków i korzystać z zaawansowanych technologii. Podobnie, zasoby muszą być wykorzystywane oszczędnie, ponieważ w miarę rozwoju gry zwykle ich brakuje.

Warto zauważyć, że gra ma 12 cywilizacji, każda z unikalnymi atrybutami. W miarę rozwoju gry gracze muszą przejść przez cztery etapy. Należą do nich epoka kamienia, epoka narzędzi, epoka brązu i epoka żelaza. Każdy postęp w grze sprawia, że gracz zdobywa nowe technologie, broń i jednostki.

Rozwój Age of Empires

Jak wspomniano wcześniej, historia Age of Empire sięga 1997 roku, kiedy to Ensemble Studios je wypuściło. We wczesnych latach gra była jedyna w swoim rodzaju, łącząc idealną mieszankę Warcraft i cywilizacja. Chociaż ta gra miała kilka kopii oprogramowania, szybko rozwiązano je za pomocą łatek.

Wiek Imperium II

Age of Empire II, Age of Kings, był drugim tytułem z serii, wydanym we wrześniu 1999 roku. Chociaż ta gra miała kilka podobieństw do swojej poprzedniczki, miała również doskonałe funkcje, dzięki którym zdobyła liczne wyróżnienia i nagrody w kręgach graczy . Na przestrzeni lat tytuł ten przeszedł wiele ulepszeń, w tym grafikę 4K, obsługę Xbox Live i ekskluzywne osiągnięcia.

Wiek Imperium III

W październiku 2003 roku fani AoE powitali Age of Empires III, zbudowaną na ulepszonej wersji Age of Mythology i zaktualizowanej grafice. Wprowadzenie Home Cities jako systemu wsparcia dla graczy w nowym świecie. Podobnie jak jego poprzednicy, AOE III miał kilka kluczowych rozszerzeń, takich jak War Chiefs i Asian Dynasties.

Wiek imperiów IV

Age of Empires IV, którego premiera miała miejsce w sierpniu 2017 roku, to obecnie najnowsza odsłona serii. Pierwotne wydanie wciąż miało niedokończone części, a Age of Empire IV zostało oficjalnie wydane w październiku 2021 roku. Tytuł ten przenosi również graczy do średniowiecza i zawiera pewne mechaniki i funkcje wcześniejszych serii, które zostały usunięte w AoE III.

Dlaczego Złota Liga jest popularna?

Popularność Złotej Ligi nigdy nie może być kwestionowana, a Age of Empires przyciąga co miesiąc ponad milion graczy. Podobnie jak w przypadku większości wydarzeń e-sportowych, charakter rywalizacji zawsze był kluczową atrakcją dla tej gry przez lata. Z perspektywy gracza, możliwość obstawiania zakładów w turniejach eSports, które są pasjonatami, zapewnia więcej zabawy i emocji.

Uniwersalna natura Turnieje online eSport to kolejny powód, dla którego Złota Liga zajmuje ważne miejsce na stronach z zakładami eSports. Te gry są otwarte dla wszystkich i łatwe do śledzenia za pośrednictwem platform streamingowych, które przyczyniły się do popularyzacji konkurencji.

Obstawianie głównych turniejów eSportu weszło do głównego nurtu. A ponieważ zakłady na eSporty są obecnie popularne, wzrosła liczba osób chętnych do obstawiania zakładów na złotego. To żądanie z kolei oznacza, że strony bukmacherskie dokładają wszelkich starań, aby zapewnić graczom „wystarczającą ilość” dostępnych opcji.

Ludzie zwykle podążają za ich ulubione drużyny lub gry podczas obstawiania turniejów eSport. Oznacza to, że mogą analizować i stawiać świadome zakłady zamiast robić dzikie typy. W miarę jak coraz więcej osób zwraca się do Age of Empires, rośnie liczba wydarzeń i możliwości obstawiania i wygrywania.

Zwycięskie drużyny i największe momenty Złotej Ligi

Ponieważ trwają zawody AoE Golden League, jest jeszcze za wcześnie, aby zadzwonić, kto jest najlepszy w rozgrywkach. Dziesięć tygodni wyczerpującej akcji wydarzenia bez wątpienia doprowadzi do jednego mistrza.

Gracze i fani Age of Empires IV cieszyli się rzadkim spektaklem w trakcie turniejów. Podczas gdy niektórzy mniej znani gracze byli w stanie odnieść „nieoczekiwane zwycięstwa” podczas zawodów, niektórzy z faworytów turnieju również byli konsekwentni.

Gdy turniej dobiega końca 29 maja 2022 r., łatwo jest wskazać kilka obiecujących nazwisk z tabeli liderów. Coś w najlepszych turniejach e-sportowych polega na tym, że najlepsi gracze są zawsze konsekwentni. To powinna być naczelna zasada dla każdego gracza, który chce obstawiać ligi lub turnieje eSport.

Największe momenty AoE IV

Zawody First Age of Empire IV, Genesis Competition od Elite Gaming Channel, odbyły się w 2021 roku. W turniejach wzięła udział weteran AoE z główną nagrodą. Zwycięzca, Ørjan „TheViper” Larsen, wieloletni mistrz Age of Empires II, zwyciężył w pierwszym turnieju „S-tier”.

W nowym konkursie walczyli gracze z różnych społeczności. Ponieważ Age of Empires IV był stosunkowo nowym dodatkiem do listy turniejów e-sportowych, konkurs ten przyciągnął wielkie nazwiska z innych tytułów Age of Empire, Warcrafta i StarCrafta. Pomimo wszelkich przeciwności, TheViper, najbardziej utytułowany obecnie gracz Age of Empires II, nadal wygrał główną nagrodę pokonując w finale Norwega TheMista" Bonidisa.

Osiągnięcia TheVipera w turniejach były kluczowe dla ustalenia jego statusu w Age of Empire IV. Pozostaje jednak wybitnym graczem AoE II.

Kluczowe dania na wynos

Najwięksi gracze AoE będą znani do końca rozgrywek Golden League w 2022 roku. Jednak zawody e-sportowe są zwykle naznaczone ostrą konkurencją ze względu na dynamikę zawodów. Choć zwycięzca zasługuje na wyróżnienia, nawet zawodnik, który zajął piąte miejsce w konkursie, wciąż może być wybitnym zawodnikiem. Gracze obstawiający zakłady w zawodach eSport mogą zarobić znaczne kwoty, przenosząc ich uwagę z głównej nagrody.

Podczas zawodów gracze są poddawani wszelkim opcjom, takim jak Otwarte pola bitwy, walka poza metą, ekskluzywne zakończenie, faza grupowa playoffów, i Finałowa czwórka. W związku z tym niewątpliwie trudno jest wyłonić zwycięzcę na wczesnych etapach konkursu.

Gdzie i jak obstawiać Złotą Ligę?

Złota Liga to dobrze znany turniej e-sportowy online w społeczności bukmacherskiej. W związku z tym wydarzenia internetowe obejmują zakłady bukmacherskie eSports. Biorąc pod uwagę, że strony bukmacherskie nie są sobie równe, niektórzy bukmacherzy mają tendencję do zawodności w niektórych obszarach, zwłaszcza w zakresie rynków zakładów. W związku z tym graczom e-sportowym zawsze zaleca się przeprowadzenie pewnych badań w celu ustalenia, który bukmacher oferuje najlepsze pokrycie rynków zakładów.

Poza zasięgiem rynku, inne czynniki, takie jak jakość kursów, zachęty do obstawiania, dostępność lokalnych metod płatności i reputacja bukmachera, mają duży wpływ na wybór gracza.

Po ustaleniu, która strona z zakładami jest najlepsza, gracz musi skupić się na tym, jak obstawia. Na początek zaleca się graczom skorzystanie z ofert bukmachera. Ze względu na charakter mistrzostw eSport, gracze muszą przyjąć strategiczne podejście. A to wymaga dynamicznego stylu obstawiania, który minimalizuje ryzyko i pomaga w zarządzaniu bankrollem. Gracze powinni również zwracać uwagę na kursy podane przez internetowe strony z zakładami eSport, ponieważ często rzucają światło na prawdopodobne wyniki w dowolnych mistrzostwach lub imprezach e-sportowych.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak