Jedyny przewodnik po zakładach Valorant, którego będziesz potrzebować

E-sport

2023-01-12

Ethan Tremblay

Najnowszy tytuł od Riot Games, Valorant, obserwuje wiele akcji w konkurencyjnym obwodzie gier. Entuzjaści zakładów prawdopodobnie zauważą wzrost rynków e-sportowych u swojego preferowanego bukmachera, a Valorant prawdopodobnie będzie jedną z dostępnych gier.

Jedyny przewodnik po zakładach Valorant, którego będziesz potrzebować

Twoje poszukiwania informacji o zakładach Valorant kończą się tutaj. Z tego poradnika dla ekspertów dowiesz się, że Valorant zyskuje dużą popularność wśród entuzjastów zakładów e-sportowych, ponieważ łączy w sobie strzelankę pierwszoosobową i elementy gry na arenie bitewnej. Solidne zrozumienie gry jest podstawą każdego udanego podejścia do zakładów Valorant, podobnie jak w przypadku każdego innego sportu obstawiania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Podstawy rozgrywki i mechaniki gry Valorant

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, ucząc się obstawiania w Valorant, jest zrozumienie, jak działa gra i jak strona wygrywa lub przegrywa.

Pięciu graczy mierzy się z kolejnymi pięcioma w meczu Valorant.

Dostępnych jest kilka grywalnych postaci zwanych Agentami, a każda drużyna musi wybrać pięć z nich. Każdy agent ma unikalne umiejętności, które można wykorzystać strategicznie, takie jak granaty dymne, koktajle Mołotowa i leczenie. Kluczem do zwycięstwa jest wybieranie agentów, którzy mogą tworzyć potężne kombinacje.

Umiejętności Agenta istnieją przede wszystkim po to, aby wzbogacić arsenał gry. Do wyboru jest szeroka gama rodzajów broni. Pistolety, pistolety maszynowe, karabiny i snajperki są dostępne, podobnie jak inne rodzaje broni wspólne dla strzelanek pierwszoosobowych.

Istnieje ekonomia w grze, z którą można wchodzić w interakcje. Wygrywając zarabiasz więcej pieniędzy, ale przegrana szkodzi gospodarce. Aby być na równi ze swoimi wrogami, musisz opanować sztukę zarządzania gospodarczego.

Obie drużyny naprzemiennie atakują i bronią się podczas dwóch połówek gry. Aby odnieść sukces, atakujący muszą umieścić kolec (podobnie jak bomba Counter Strike) w jednym z dwóch miejsc. Obrońcy muszą chronić te obszary i neutralizować kolce, jeśli są tam zainstalowane.

Format meczu to najlepszy z 25 w domyślnym trybie nierankingowym. Pierwsza drużyna, która wygra 13 rund, wygrywa mecz. W trybie rywalizacji zwycięska drużyna musi wygrać dwoma rundami przewagi.

Tryby gry Valorant

  • Nieoceniony: Jeśli szukasz mniej konkurencyjnego doświadczenia w dopasowywaniu Valorant, wypróbuj Unrated. Rankingi przegranych drużyn nie zostaną zmienione w tym trybie gry. Jeśli strona wygra 13 kolejnych rund w formacie best-of-25, wygra mecz.
  • Spike Rush: Tryb gry Spike Rush to 80-sekundowa lub 100-sekundowa runda, w której każdy członek drużyny ofensywnej nosi Spike, który gracze muszą aktywować, podkładając. Ostateczna zdolność każdego gracza jest przygotowywana, a kule mocy pojawiają się losowo na polu gry.
  • Pojedynek: W trybie deathmatch dziesięciu graczy rywalizuje w trybie każdy na wszystkich przez sześć minut; zwycięzca jest określany na podstawie tego, kto pierwszy zdobędzie 30 zabójstw.
  • Konkurencyjny: Tryb Rywalizacji to rankingowa odmiana zwykłego meczu do 25 zwycięstw w grze Valorant. Po rywalizacji w pięciu meczach wyniki graczy są klasyfikowane, przy czym Radiant jest najwyższym poziomem, a Iron najniższym.

Jak czytać kursy Valorant

Zrozumienie, jak działają kursy Valorant jest częścią rdzenia Twojej strategii obstawiania Valorant.

Kursy na zakłady Valorant są często przedstawiane jako kursy amerykańskie, pokazane jako liczba proporcjonalna do -100. Prawdopodobieństwo wygranej drużyny ma ogromny wpływ na te liczby. Osoby słabsze są reprezentowane przez symbol plus (+), podczas gdy faworyci są wskazywani przez znak ujemny (-).

Oto przykład tego, jak mogą wyglądać kursy Valorant: Cloud9 -175 vs. Nieśmiertelni +150.

Biorąc pod uwagę powyższe kursy, Cloud9 jest faworytem meczu. Po znaku ujemnym znajduje się kwota, którą należy postawić, aby uzyskać 100 USD zysku. Jeśli na przykład zdobędziesz 175 $ i wygrasz, Twój zysk wyniesie 100 $.

I odwrotnie, symbol plusa wskazuje, że Nieśmiertelni są słabszymi graczami w tym meczu. Tutaj kursy pokazują, jakiej wygranej możesz się spodziewać po zakładzie o wartości 100 USD. Postaw 100 $, a otrzymasz 150 $ zysku.

Obstawiający powinni wiedzieć, że kursy zmieniają się regularnie i różnią się nieznacznie w zależności od bukmachera. Sprawdź nasze polecane strony bukmacherskie Valorant jeśli nie wiesz, gdzie obstawiać lub po prostu szukasz nowego bukmachera.

Typy zakładów Valorant

Po udoskonaleniu strategii obstawiania Valorant musisz teraz dowiedzieć się, jakie zakłady czekają na Ciebie w obstawianiu Valorant. W tej sekcji tego eksperckiego przewodnika po zakładach Valorant omówimy rodzaje zakładów, które większość witryn bukmacherskich oferuje dla Valorant.

Zwycięzca meczu

Zwycięzcy meczów to najbardziej podstawowe typy zakładów Valorant. Jest to tradycyjny zakład typu „wybierz zwycięzcę”. Aby wygrać, wystarczy wytypować zwycięską drużynę. Można śmiało powiedzieć, że zakłady na zwycięzców są najpopularniejszym rodzajem zakładów, niezależnie od tego, czy grasz w pojedynki, czy w zakłady akumulowane.

Poprawny wynik

Aby wygrać te zakłady, musisz przewidzieć końcowy wynik gry. Zakłady na dokładny wynik można podzielić w Valorant na dwa typy: oparte na mapie i oparte na meczach. 

Poprawny wynik na podstawie mapy wymaga pomyślnego przewidzenia wyniku na konkretnej mapie (np. 13-9 dla Nieśmiertelnych na mapie 1). Dokładny wynik na podstawie meczu prosi o dokładne przewidzenie wyniku danego meczu (np. 2-1 dla Cloud9). Ogólnie zakłady na dokładny wynik są bardzo trudne do sprawdzenia.

Suma rund lub map

Zakłady powyżej/poniżej na liczbę map lub rund są rozgrywane podobnie jak zakłady na prawidłowy wynik, z jedną kluczową różnicą. Zamiast zgadywać wynik końcowy, musisz przewidzieć, ile map lub rund zostanie rozegranych w danym meczu. 

Bukmacherzy dokonują świadomych prognoz na podstawie ostatnich wyników (i innych wskaźników), a Twoim zadaniem jest przewidzieć, czy ostateczna liczba map/rund będzie większa, czy niższa od tej liczby.

Najwięcej asyst lub zabójstw

Ta opcja obstawiania Valorant jest stosunkowo prosta. Aby wygrać ten zakład, musisz poprawnie przewidzieć, który gracz odnotuje najwięcej zabójstw (lub asyst, jeśli chcesz) podczas meczu. Ta oferta e-sportowa jest ryzykowna, ale może się bardzo opłacić, jeśli znasz się na konkurencyjnej społeczności graczy Valorant.

Wygrywać rundy pistoletu

Rundy pistoletowe służą jako rundy otwierające dla obu połówek. Tak więc w meczu Valorant pierwsza i trzynasta mapa są znane jako „rundy pistoletowe”. Mają one duży wpływ na następne dwie rundy i mogą znacznie zmienić szanse na korzyść dowolnej drużyny. To dlatego zespoły wkładają dodatkową pracę w doskonalenie pocisków pistoletowych i dlatego obstawianie ich jest tak popularne. 

Turnieje Valorant do obstawiania

Teraz, gdy wiesz, jak obstawiać Valorant, możesz być zainteresowany znalezienie turnieju Valorant eSport, na który można postawić zakład. Na całym świecie odbyło się już kilka turniejów, chociaż gra jest jeszcze stosunkowo młoda.

Jak dotąd jedynym turniejem na liście jest VCT Champions Tour 2022: Game Changers Championship, który odbędzie się w Berlinie w dniach 15-20 listopada.

Pamiętaj, że niektóre z tych dat mogą ulec przesunięciu. Valorant to nie tylko stosunkowo nowy dodatek do świata gier online, ale także świat zmaga się teraz z pandemią COVID-19. Ze względu na te niezwykłe okoliczności kilka dużych turniejów e-sportowych musiało dokonać w ostatniej chwili zmian w harmonogramie.

Społeczność e-sportowa Valorant nie zorganizowała jeszcze żadnych dużych imprez cyklicznych. Możesz być na bieżąco, odwiedzając stronę bukmacherów Valorant. Szybko się rozwija, ale obecna baza graczy wciąż jest przyćmiona przez to, co będzie w przyszłości.

Końcowe przemyślenia

Valorant to wciąż stosunkowo młoda gra, jak zaznaczono na początku. Do tej pory widzieliśmy tylko kilka dużych wydarzeń, z których kilka miało bardzo mało akcji bukmacherskich. 

Dobrą wiadomością jest to, że kultura rywalizacji w grze wydaje się ładnie dojrzewać. Do sceny dołączyło również wielu byłych zawodowców CSGO i innych z konkurencyjnego świata strzelanek pierwszoosobowych. Jest tu również wiele świeżych talentów. W końcu gra dogoni następną rundę e-sportowców.

To fantastyczna wiadomość dla branży hazardowej Valorant, ponieważ zespoły zarządzające ryzykiem bukmacherów zwracają szczególną uwagę na długoterminowy zrównoważony rozwój, jednocześnie opracowując kompleksową ochronę.

Jeśli chodzi o odwieczne pytanie „jak obstawiać w Valorant”, jesteśmy pewni, że omówiliśmy wszystkie podstawy. Istnieje oczywiście mnóstwo dodatkowych, bardziej złożonych pomysłów i koncepcji. Ponieważ nasz samouczek dotyczący zakładów w Valorant jest skierowany do nowicjuszy, staraliśmy się, aby wszystko było jak najbardziej proste i zwięzłe.

Powodzenia w przygodach z zakładami Valorant.

Aktualności

Podstawy zakładów w Fortnite
2023-03-30

Podstawy zakładów w Fortnite

Wiadomości

Promocja kasynowa

22BET:Do 600$
Graj teraz
Loot.bet
Loot.bet:Odbierz swój bonus od depozytu 100 €

Nie przegap tych ofert bonusowych

22BET
22BET
Metody wpłat
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Odbierz bonus22BET recenzja
Loot.bet
Loot.bet
100€ bonusu od depozytu
Metody wpłat
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Odbierz bonusLoot.bet recenzja
Close