Wszystko o zakładach na Fnatic

Team Fnatic, znany również jako FNC, to profesjonalny strój e-sportowy. Jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów e-sportowych w historii konkurencyjnych zakładów sportowych. Organizacja rozrosła się wykładniczo w ciągu ostatnich kilku lat, zdobywając miejsce na liście najpopularniejszych drużyn e-sportowych. Oprócz popularności w wydarzeniach, Fnatic jest ulubieńcem entuzjastów zakładów na e-sporty. Marka oferuje również linię profesjonalnego sprzętu do gier, w tym klawiatury, myszy, słuchawki, podkładki i nie tylko.

Zespół Fnatic został założony w 2004 roku przez australijskiego przedsiębiorcę e-sportowego, Sama Mathewsa, ze wsparciem jego matki, Ann Mathews. Z siedzibą w Londynie zespół ma również bazy w Berlinie, Tajwanie, Kuala Lumpur, Belgradzie i Tokio.

Wszystko o zakładach na Fnatic
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

O Fnatic Esports

Na czele firmy stoi Sam Mathews jako prezes zarządu, podczas gdy Wouter Sleijffers jest dyrektorem generalnym. Z drugiej strony była gwiazda Fnatic CS: GO, Patrik „cArn” Sättermon, został w 2012 roku Chief Gaming Officer.

Przez lata Team Fnatic wykorzystywał swoje strategiczne partnerstwa, aby promować swoją markę, tworząc legendy e-sportu, sprzęt eSports pro i cementując kulturę e-sportu na całym świecie. Firma nawiązała współpracę z innymi czołowymi markami, w tym AMD, Hisense, OnePlus, Twitch, BMW, LeTou, PCSpecialist, Monster Energy i Jack Link's. Wcześniej FNC było również sponsorowane przez SteelSeries, a nawet MSI.

Choć na początku była małą marką ponad dwie dekady temu, Team Fnatic jest jedną z najcenniejszych drużyn e-sportowych. Raport Forbesa z 2020 roku oszacował jego wartość na około 120 milionów dolarów, generując około 16 milionów dolarów rocznie.

Fnatic eSport

Dziś Team Fnatic to wielodystrybucyjny zespół e-sportowy, który bierze udział w ponad siedmiu dywizjach. Do tej pory organizacja zarobiła ponad 17 milionów dolarów i jest trzecią najczęściej oglądaną zachodnią drużyną e-sportową w 2020 roku. Z ponad 33 milionami obserwujących w mediach społecznościowych, Team Fnatic jest znaną drużyną e-sportową i zdecydowanie jest siłą do zliczenia.

FNC przystąpiło do aktywnego eSportu w 2006 roku po przejęciu zespołu World of Warcraft (WoW). Lista zawierała Vo0, TooGood i Ztrider, trzech najlepszych graczy w tamtym czasie. Trio przodowało we wszystkich rozgrywkach na najwyższym poziomie i zdobyło trzy tytuły. W następnym roku Fnatic zebrał zespół DotA i szybko stał się jedną z najszybciej rozwijających się marek e-sportowych, dodając kilka innych najwyżej ocenianych dywizji e-sportowych.

Najlepsze dywizje e-sportowe zespołu Fnatic

Jak wspomniano powyżej, Team Fnatic uczestniczy w kilku dywizjach e-sportowych obejmujących różne gatunki, takie jak wieloosobowa arena bitewna online (MOBA), gry strategiczne i strzelanki. Poniżej znajduje się lista aktualnych dywizji, w których uczestniczy ta drużyna oraz aktualne składy.

  • League of Legends - Martin „Wunder” Nordahl Hansen, Iván „Razork” Martín Díaz, Marek „Humanoid” Brázda, Elias „Upset” Lipp, Zdravets „Hylissang” Iliev Galabov i Yasin „Nisqy” Dinçer.
  • CS: GO - Freddy „KRIMZ” Johansson, Ludvig „Brollan” Brolin, Owen „Smooya” Butterfield, Alexander „ALEX” McMeekin i William „Mezii” Merriman.
  • Valorant - James „Mistic” Orfila, Jake „Boaster” Howlett, Nikita „Derke” Sirmitev, Martin „Magnum” Peňkov i Andrew „BraveAF” Gorchakov.
  • Dota 2 - Ng „ChYuan” Kee Chyuan, Marc Polo Luis „Raven” Fausto, Djardel Jicko B. „DJ” Mampusti, Anucha „Jabz” Jirawong i Kam „Moon” Boon Seng.
  • Rainbow Six: Siege - Etienne „Mag” Rousseau, Jason „Lusty” Chen i Patrick „MentalistC” Fan.
  • Aureola - Torez „Envore” Broyles, Juliano „Sceptify” Sadiku, Chase „SuperCC” Cavuto i Joey „Juziro” Bartholomay.
  • FIFA - Diogo „Diogo” Mendes i polowanie na Donovana „Tekkza”.

Powyżej znajdują się obecnie aktywne spisy. W przeszłości organizacja e-sportowa miała składy dla Clash Royale, Smite, ShootMania Storm, PUBG i Heroes of the Storm.

Dlaczego drużyna Fnatic jest popularna w zakładach na e-sporty?

Zakłady na e-sporty to jeden z najszybciej rozwijających się rynków w świecie hazardu online. W ten sam sposób, w jaki najwyżej oceniane drużyny piłkarskie, takie jak Bayern Monachium i Manchester City, są faworytami w zakładach na piłkę nożną, tak samo Teal Fnatic jest popularny w świecie zakładów e-sportowych.

Dominacja w e-sporcie

Głównym powodem, dla którego większość graczy lubi obstawiać drużynę Fnatic, jest to, że prawie nie rozczarowuje. To jedna z najbardziej utytułowanych organizacji e-sportowych w historii. Co ciekawe, Fat Company została uznana za najbardziej innowacyjną firmę hazardową 2021 r. Obstawiający szukają najlepszych drużyn, które mogą zgarnąć zyski; Taką firmą jest Team Fnatic.

Wielooddziałowa drużyna e-sportowa

Team Fnatic to wielooddziałowa drużyna e-sportowa, która jest przeznaczona dla wszystkich entuzjastów zakładów na e-sporty, niezależnie od tego, czy interesują się grami strategicznymi, strzelankami czy symulacjami sportowymi. Zespół bierze również udział we wszystkich turnieje konkurencyjne, w tym wydarzenia z najwyższej półki, dzięki czemu gracze mają wiele rynków zakładów.

Partnerstwo Dafabet

Poza dominacją w e-sporcie i faktem, że jest to drużyna wielodywizyjna, ogromne sponsoringi również odegrały rolę w wykładniczym wzroście popularności Drużyny Fnatic na najlepsze strony z zakładami e-sportowymi. W 2015 roku Team FNC nawiązał współpracę z renomowanym bukmacherem Dafabet w ramach wieloletniej umowy. To partnerstwo popchnęło Fnatic do ogromnej bazy graczy Dafabet.

Fnatic ma również mnóstwo danych, które pomogą graczom ocenić siłę zespołu. Wszystkie wyniki ostatnich turniejów są wyświetlane na oficjalnej stronie drużyny.

Najlepsi gracze Fnatic

Jak jedna z najlepszych drużyn e-sportowych, Drużyna Fnatic przyciąga tylko najlepszych graczy. Zespół jest zawsze zajęty transferami, najeżdżając inne zespoły, aby zdobyć nowe talenty. Dziś Team Fnatic ma kilku graczy, którzy pozostawili ślad w branży e-sportowej.

Poniżej znajdują się jedni z najlepszych graczy Fnatic do obejrzenia.

  • 20-letni Donovan „Tekkz” Hunt to bez wątpienia jeden z najlepszych graczy Teamu Fnatic. Zawodnik FIFA jest najlepszy w grze i już w swojej trzyletniej karierze może pochwalić się 11 tytułami. Wśród najbardziej pożądanych tytułów są 4 mistrzostwa, w tym Liga eChampionów.
  • Innym znanym graczem Fnatic jest Krimz, szwedzki zawodowy sportowiec, który gra jako strzelec w drużynie CS: GO Team Fnatic. Jest oceniany jako jeden z najbardziej konsekwentnych graczy, odkąd zaczął dominować na scenie z Olofem „olofmeisterem” Kajbjerem Gustafssonrem (obecnie w FaZe Clan) od 2014 do 2016. Dziś pozostaje kluczowy w FNC.
  • Inne godne wzmianki to: Jason „Lusty” Chen (Rainbow Six Siege), James „Mistic” Orfila (Valorant), Torez „Envore” Broyles (Halo), Marc Polo Luis „Raven” Fausto (Dota 2), Martin „Wunder” Nordahl Hansen (Liga Legend).

Osiągnięcia i wyróżnienia zespołu Fnatic

Założona w 2004 roku FNC należy do najstarszych drużyn e-sportowych. Uczestniczył w ponad 990 turniejach, zarabiając ponad 17 milionów dolarów do lutego 2022 r. Podczas całej podróży Team Fnatic zespół zdobył kilka najlepszych tytułów i ustanowił nowe rekordy.

7☓ Tytuły LEC

Jednym z największych osiągnięć FNC było League of Legends zespół, który może pochwalić się 7 tytułami LEC w gablocie z trofeami. Zespół wygrał mistrzostwa sezonu 1, pokonując zespoły takie jak Against All Authority, Team SoloMid i Epik Gamer, aby odejść z nagrodą pieniężną w wysokości 50 000 $.

Inne tytuły w Fnatic to EU LCS Lato 2018, EU LCS Wiosna 2018, EU LCS Lato 2015, EU LCS Wiosna 2015, EU LCS Wiosna 2014, EU LCS Lato 2013 i EU LCS Wiosna 2013

3☓Globalne Majors ofensywne

Fnatic również dominuje w CS: GO, zdobywając 3 Majory Global Offensive. Pierwszy pojawił się podczas Dreamhack Winter 2013. FNC wyeliminowało Ninjas in Pyjamas, aby wrócić do domu z nagrodą pieniężną w wysokości 100 000 USD w tym finale. Drugie Majors pojawiły się podczas ESL One Katowice 2015, piąte Majors, które odbyły się w Katowicach. Fnatic ponownie zwolnił Ninjas in Pijamas w finale, aby zabrać do domu kotka o wartości 100 000 $ w tym turnieju. Drużyna Fnatic wygrała ESL One Cologne 2015 w Kolonii w Niemczech, pokonując Team EnVyUs.

Fnatic ma na swoim koncie również kilka innych tytułów, w tym DreamHack Masters Malmö 2019, World Electronic Sports Games 2017, Intel Extreme Masters XII – World Championship i Intel Extreme Masters X – World Championship, żeby wymienić tylko kilka.

2☓ Sześć tytułów mistrzowskich

Fnatic to także powszechnie znana nazwa in Tom Clancy's Rainbow Six Siege z dwoma prestiżowymi tytułami. Pierwszym z nich jest Six Masters 2018 odbywające się w Australii. Drużyna Fnatic pokonała NORA-Rengo 2-1 na trzech mapach, zdobywając 10 636,34 $, podczas gdy wicemistrzowie poszli do domu z 4 254,56 $. Kolejne niezwykłe zwycięstwo miało miejsce podczas Six Masters 2019, kiedy zespół zrównał się z 0RGL3SS, aby zdobyć nagrodę pieniężną w wysokości 13 473,39 $.

Oprócz dwóch tytułów Masters, Team Fnatic ma na swoim koncie kilka innych tytułów Rainbow Six Siege, w tym 10 sezon Pro League – Asia Pacific: Australia i Nowa Zelandia, Six Invitational 2020 – Asia Pacific: Australia i Nowa Zelandia oraz Pro League Season 11 – Australia i Nowa Zelandia.

1☓Liga eChampions

Drużyna Fnatic też jest grubą rybą w FIFA. Strzelec drużyny „Tekkz” wygrał eChampions League 2020 Invitational. Ma na swoim koncie kilka innych tytułów, w tym FIFA Global Series Rankings 2020 – Xbox One oraz FUT 20 Champions Cup Stage I – Finals.

Jak obstawiać Fnatic?

Rzeczywiście, Fnatic to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn e-sportowych i najlepsza do obstawiania. Ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem.

Pierwsze kroki

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest szukanie strony z zakładami z rynkami zakładów e-sportowych we wszystkich dywizjach Team Fnatic. Gdy gracze znajdą stronę z zakładami eSports, następną rzeczą jest sprawdzenie, czy ma ona ważną licencję. Większość bukmacherów wyświetla informacje o licencji w stopce strony internetowej lub aplikacji. Kolejną kwestią są rynki zakładów i kursy. Gracze powinni upewnić się, że konkretne eSporty, na które chcą postawić, są dostępne w wyborze gier bukmachera. Kursy powinny być również korzystne na porównywarkach kursów. Na koniec oceń dostępne metody wpłat i wypłat.

Ostatnią wskazówką dla profesjonalistów jest uważne śledzenie zespołu Fnatic, aby wiedzieć, w których drużynach jest najlepszy w danym momencie. Dzięki tej wiedzy gracze mogą być lepiej przygotowani do podejmowania świadomych decyzji dotyczących zakładów. Strona internetowa Fnatic jest doskonałym źródłem informacji o najnowszych wynikach drużyn Fnatic w każdej dywizji.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

G2 Esports: Western Hope na MSI 2024 przeciwko Eastern Titans
2024-05-17

G2 Esports: Western Hope na MSI 2024 przeciwko Eastern Titans

W wyniku elektryzującego obrotu wydarzeń podczas Mid-Season Invitational (MSI) 2024: G2 E-sport wyłonił się jako czarny koń, przeciwstawiając się oczekiwaniom, nie tylko uczestnicząc, ale i dominując. Ich niedawny remis 3:0 przeciwko Najlepsze e-sporty (TES) wywołał falę szoku w społeczności League of Legends, rozpalając na nowo zapał zachodnich fanów, którzy zaczęli tracić nadzieję w starciu ze wschodnimi molochami.

Fnatic podpisuje kontrakt z koreańskim graczem wspierającym w czerwcu na sezon 2024, zastępując Trymbi
2023-11-14

Fnatic podpisuje kontrakt z koreańskim graczem wspierającym w czerwcu na sezon 2024, zastępując Trymbi

Fnatic, profesjonalny zespół League of Legends, ogłosił podpisanie kontraktu z koreańskim graczem wspierającym Jun na nadchodzący sezon 2024. Jun w wyjściowym składzie zastąpi polskiego zawodnika Trymbiego.

Ninja w piżamie kontynuują dominację w e-sporcie
2022-07-21

Ninja w piżamie kontynuują dominację w e-sporcie

Dywizja ZETA zapewniła sobie finał Valorant Champions Tour Opanuj automat do gry w play-off w Reykjaviku dzięki kluczowemu zwycięstwu dwa do jednego nad Ninjas in Pyjamas. Obie drużyny weszły do meczu eliminacyjnego z rekordem jeden do jednego w fazie grupowej, wygrywając z Fnatic i przegrywając z DRX.