Wszystko o zakładach na Alliance

Korzystając z witryn z zakładami e-sportowymi, użytkownik musi wybrać odpowiednią drużynę, na którą chce postawić. Najlepiej wybrać taki, który ma długą historię wygrywania turniejów. Tak jest z pewnością w przypadku Sojuszu. Mają siedzibę w Szwecji i są częścią profesjonalnej sceny gier od 2013 roku. Zespół zarządzający złożony z pięciu osób nadzoruje organizację. W przeszłości skupiali się na StarCraft II i League of Legends.

Jednak w ostatnich latach przenieśli się do innych popularnych tytułów. Dlatego gracze szukający zwycięskich drużyn tych dwóch gier będą musieli szukać gdzie indziej. Nie oznacza to jednak, że Sojusz stał się nieistotny. Po prostu zmienili turnieje, które stały się mniej nasycone rywalizującymi drużynami.

Wszystko o zakładach na Alliance
Gracze SojuszuNajsilniejsze gry SojuszuDlaczego Alliance Esports jest popularny?Nagrody i wyniki SojuszuNajlepsi gracze SojuszuGdzie i jak obstawiać Alliance
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Gracze Sojuszu

Alliance był pierwotnie własnością agencji GoodGame. Była to spółka zależna Twitcha, usługi przesyłania strumieniowego gier pod kontrolą Amazona. W 2016 roku Alliance ogłosiła swoją decyzję o opuszczeniu GoodGame i przejęciu w całości na własność graczy. Oznacza to, że członkowie zespołu mają dodatkową zachętę finansową do wygrywania meczów. Zespół ten zwrócił na siebie uwagę stron z zakładami e-sportowymi dzięki wysokim wygranym. Na przykład w 2013 roku wygrali Międzynarodówkę, zdobywając największą wypłatę nagród w historii e-sportu.

Najlepsze drużyny e-sportowe muszą mieć wysoko wykwalifikowanych członków, którzy są w stanie przewyższyć konkurencję. Od czasu ich powstania, Sojusz zwerbował kilka wielkich nazwisk. Na przykład w 2013 roku gracz StarCrafta Naniwa dołączył do ich szeregów. Rok później portale dziennikarskie e-portów poinformowały, że Armada dołączyła do zespołu. Było to znaczące, ponieważ byli uważani za jednego z najlepszych graczy Super Smash Bros. na torze.

Pod koniec 2013 roku drużyna postanowiła zaprzestać rywalizacji w European League of Legends Championship Series. Wydali także SortOf, ich ostatni odtwarzacz Starcraft II. Wynikało to głównie z nowych zasad, które uniemożliwiały agencjom posiadanie wielu zespołów. Był to główny czynnik, który spowodował, że Alliance opuścił GoodGame i zwiększył autonomię graczy. Fani zakładów na e-sporty muszą wziąć pod uwagę tę kwestię, obstawiając zakłady w Sojuszu. Mają doświadczenie w doskonaleniu się w niektórych tytułach, zanim całkowicie je opuszczą.

Czasami mogą wyrzucić graczy z powodu wpływów zewnętrznych. Jednocześnie wielu wschodzących graczy jest zainteresowanych przystąpieniem do Alliance ze względu na to, że nie będą kontrolowani przez dużą agencję. Te zmienne mogą mieć bezpośredni wpływ na kursy zakładów w meczach Sojuszu.

Najsilniejsze gry Sojuszu

Ten drużyna gier e-sportowych wyróżnia się w wielu różnych konkursach gier. Mają zawodników z Holandii, którzy dołączyli do profesjonalnego toru Trackmanii. Jest to gra wyścigowa, w której gracze mogą tworzyć własne tory. Większość turniejów Trackmanii ma format próby czasowej. Dlatego członkowie Sojuszu muszą mieć szybki refleks.

Jazda nie jest jedynym gatunkiem gier, w którym Alliance przoduje. Dużo uwagi poświęcili gatunkowi battle royale. Obejmuje to popularny tytuł Apex Legends. Podczas profesjonalnych meczów od dwóch do trzech graczy musi połączyć siły i wybrać postacie o określonych umiejętnościach. Członkowie sojuszu muszą wymyślić dobrą konfigurację postaci, a także dobrze współpracować, aby wygrać mecz. To samo można powiedzieć o Fortnite, kolejnym tytule battle royale, który w ostatnich latach zdominował e-sport.

Alliance rozszerzył się również na gatunek walki, zdobywając graczy Super Smash Bros. Melee. Ta gra ma dość niekonwencjonalny system walki. Gracze muszą to przestudiować, jeśli chcą dokonywać dokładnych prognoz dotyczących wyników turnieju. Zamiast wyczerpującego się paska zdrowia, procentowe obrażenia są obliczane za pomocą licznika, który rośnie z czasem.

Dlaczego Alliance Esports jest popularny?

Doświadczony gracz zwróci uwagę na kilka czynników przy wyborze słynnej drużyny e-sportowej. Jednym z najważniejszych jest spójność. Chociaż Alliance poniósł pewne straty na przestrzeni lat, zdołał również dobrze sobie radzić, gdy to się liczyło. Kiedy wszystkie ich wyniki meczowe zostaną zebrane, staje się jasne, że Alliance odniósł wielki sukces od 2013 roku.

Wiele drużyn esportowych lubi dołączać do szerokiej gamy różne turnieje e-sportowe. Problem polega na tym, że mogą skończyć się zbyt cienkie. W przeciwieństwie do tego, Alliance postanawia skupić się na kilku tytułach. Oznacza to, że mogą włożyć energię w poprawę swojej wydajności. To ostatecznie stało się zwycięską strategią.

Alliance ma również dość wyselekcjonowaną grupę graczy w swoim składzie. Na pierwszy rzut oka może to sprawić, że będą wyglądać na mniej znaną drużynę. Jednakże, wykorzystując tylko najlepszych ludzi, Sojusz stał się organizacją elitarną. Oznacza to również, że gracze mają do wyboru mniej osób, gdy obstawiają zakłady oparte na Sojuszu. Gdyby dostępnych było więcej graczy, szanse na wygraną byłyby zmniejszone.

Nagrody i wyniki Sojuszu

Najpopularniejsze drużyny e-sportowe muszą mieć historię zwycięstw. Bukmacherzy zauważyli, że zespół Alliance Dota 2 zdobył główną nagrodę na 2013 Międzynarodowy. W finale pokonali byłych mistrzów Natus Vincere. Wynik 3-2. W fazie grupowej Alliance osiągnął wynik 14-0, co jest doskonałym rekordem dla tej rywalizacji. Jednak przegrali także dwa razy z Na'Vi i raz z Team DK.

Ich występ był słabszy w następnym roku. Sojusz nie zdołał obronić swojej korony. Zajęli 11. miejsce z mniej niż gwiezdnym rekordem 6-9. W rezultacie ich skład się rozpadł, a Alliance przeniósł się do innych turniejów gier.

Kiedy Alliance dołączył do European League of Legends Championship Series w 2013 roku, zajęli 3. miejsce z 16 - 12. Byli za rywalami SK Gaming i Fnatic. Gracz Froggen został wybrany MVP wiosennego splitu. Podczas play-offów spadli na 4. miejsce i przegrali z Fnatic w półfinale. Po letnim splicie zespół zakończył z rekordem 21-7. Ich najważniejszym wydarzeniem roku było wygranie Mistrzostwa Świata League of Legends po wygranej 3-1 z Fnatic.

Pieniądze wygrane

Sukces drużyn e-sportowych często zależy od ilości pieniędzy, które w końcu zdobywają w miarę upływu czasu. Bukmacherzy zazwyczaj biorą to pod uwagę, decydując o szansach na wygraną. Od momentu powstania Alliance brał udział w ponad 360 turniejach. Łączna nagroda pieniężna zarobionych nagród przekracza 6 846 000 $. To sprawia, że są bardzo cenionym zespołem, na który trzeba uważać.

Większość tych środków została zdobyta podczas meczów w grze Dota 2. W rzeczywistości zgromadzono 84% z nich. Wynika to z dwóch rzeczy: dużej liczby turniejów Dota i wyjątkowej wydajności graczy Alliance w tym tytule. Natomiast ilość pieniędzy zarobionych w innych grach indywidualnych jest marginalna. Chociaż zarobienie 115 647 $ z Apex Legends brzmi imponująco, stanowi to tylko 1,70% nagród Sojuszu. Ostatnio zespół poszerzył swój zasięg o gatunek walki. Do tej pory doprowadziło to do wygrania 301 124 $. To jest 4,40% ich ogólnej sumy.

Kiedy gracze biorą pod uwagę wszystkie te statystyki, staje się jasne, że większość sukcesów Sojuszu zawdzięcza jednej grze: Dota 2. Dlatego gracz może chcieć skupić się na tym tytule podczas obstawiania. Problem polega na tym, że Sojusz nie bierze już udziału w wydarzeniach Dota. Jednak wraz ze wzrostem zasięgu zespołu może się to zmienić w najbliższej przyszłości.

Najlepsi gracze Sojuszu

Najlepsza drużyna e-sportowa jest tak dobra, jak jej poszczególni gracze. Ponieważ Alliance ma siedzibę w Szwecja ma sens, że ich najlepsi członkowie również pochodzą z tego kraju. Jeśli ludzie opierają kryteria sukcesu w e-sporcie na ilości zarobionych pieniędzy, to następujących graczy Sojuszu można uznać za pierwszą dziesiątkę:

  • Gustav Magnusson (s4)
  • Jonathan Berg (Loda)
  • Jerry Lundqvist (NWZA)
  • Joakim Akterhall (Akke)
  • Henrik Ahnberg (Admirał Buldog)
  • Simon Haag (Handsken)
  • Linus Blomdin (bezwładny)
  • Nikołaj Nikołow (Nikobaby)
  • Adam Lindgren (Armada)
  • Artiom Barshak (fng)

Gracze e-sportowi, którzy wspierają tych graczy, zauważą, że mają ze sobą pewne cechy wspólne. Mają rozległą wiedzę na temat gry i wymyślają taktykę, aby zdobyć pierwsze miejsce. Czasami gracz zostanie wybrany przez Sojusz ze względu na konkretny zestaw umiejętności. Na przykład najlepsi gracze Trackmanii są szybcy i dokładni w kontrolowaniu pojazdów.

Najlepsi gracze w trybie Battle Royale mają umiejętności, które pokrywają się z umiejętnościami strzelanek pierwszoosobowych. Szybkość jest niezbędna dla tych, którzy chcą rywalizować w zawodach w grach walki. Należy zauważyć, że w Alliance istnieje zespół zarządzający, który decyduje, których graczy wysłać na określone turnieje. Dlatego na sukces całego zespołu duży wpływ mają ich decyzje.

Gdzie i jak obstawiać Alliance

Najlepsze strony z zakładami e-sportowymi zapewnią użytkownikom dostęp do jak największej liczby rynków gier. Jeśli nie, to trudniej będzie znaleźć te specjalistyczne. Dobrą wiadomością jest to, że Alliance jest dobrze znaną i mainstreamową organizacją e-sportową. Jeśli bukmacher ma sekcje poświęcone wydarzeniom związanym z grami wideo, prawdopodobnie pojawi się ten zespół.

Jest jednak mało prawdopodobne, aby Alliance był widoczny na tych rynkach przez cały rok. Zamiast tego gracz będzie musiał poczekać, aż rozpocznie się właściwy turniej. W szczególności powinni zwracać uwagę na wydarzenia związane z Fortnite, Super Smash Bros., Apex Legends i Trackmania.

Właściwa strategia obstawiania będzie zależeć od konkretnej gry. Sojusze są szanowane za dotarcie do ostatnich etapów turniejów. Dlatego gracz może chcieć poczekać do półfinałów. Dzięki temu będą mogli obserwować działania Sojuszu i analizować swoje mocne strony. Bitewne gry królewskie są zawsze ryzykownym zakładem, ponieważ na mapie jest tak wielu graczy. Lepiej wybrać tytuły wyścigowe, ponieważ jest mniej zmiennych do rozważenia. Podczas wydarzeń zespołowych sukces Sojuszu będzie oparty na tym, jak dobrze każdy członek będzie się wzajemnie uzupełniał.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak