Wiadomości

February 14, 2024

Zrozumienie spirali algebraicznych a pseudospirali: wykrywanie oszusta

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Wstęp

Jeśli lekcje historii w Persona 3 Reload były dla Ciebie wyzwaniem, przygotuj się na pierwszą lekcję matematyki z panią Miyaharą 27 kwietnia. Odróżnienie spirali algebraicznej od pseudospirali na podstawie samego spojrzenia na nie może być dość trudne. Zanurzmy się w kluczowych punktach.

Zrozumienie spirali algebraicznych a pseudospirali: wykrywanie oszusta

Spirale algebraiczne a pseudospirale

  • Spirala A nie jest spiralą algebraiczną, w przeciwieństwie do pozostałych trzech spiral.
  • Spirale algebraiczne można przedstawić na wykresie za pomocą równań algebraicznych, podczas gdy pseudospirale mają równania w postaci r = as^m, gdzie r jest promieniem krzywizny, a s jest długością łuku.

Zrozumienie różnicy

Pomimo znalezienia wyjaśnienia różnicy między spiralami algebraicznymi a pseudospiralami, nie zapewniło to zbyt dużej przejrzystości. Równania spiral algebraicznych są algebraiczne w odniesieniu do ρ i ϕ, natomiast pseudospirale mają inną postać równania.

Identyfikacja oszusta

Nawet po wyjaśnieniu identyfikacja oszusta wśród czterech spiral może być trudna. B, która przypomina spiralę Archimedesa, jest spiralą algebraiczną, ale pozostałe są niejasne.

Wniosek

Choć spirale pani Miyahary mogą być mylące, dobra wiadomość jest taka, że ​​nie będą one uwzględniane w egzaminach śródsemestralnych. Możesz więc po prostu wybrać A, zdobyć szacunek kolegów z klasy i przejść dalej. Pamiętaj tylko, że cynamonowy wir już nigdy nie będzie wyglądał tak samo.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends
2024-06-04

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends

Wiadomości