Wiadomości

February 16, 2024

Zmaksymalizuj swój potencjał podstawowy: budowanie i rozwijanie w Palworld

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Wstęp

W Palworld budowanie bazy jest kluczowym aspektem gry. W miarę powiększania się bazy możesz rozważyć utworzenie dodatkowych baz w różnych lokalizacjach. Ale ile baz możesz mieć w Palworld?

Zmaksymalizuj swój potencjał podstawowy: budowanie i rozwijanie w Palworld

Czy można mieć wiele baz?

Odpowiedź brzmi: tak, możesz mieć więcej niż jedną bazę w Palworld. W rzeczywistości możesz mieć nieograniczoną liczbę baz, o ile są to placówki lub bazy rozwodnione. Bazy tego typu można dowolnie budować w dowolnym miejscu na świecie. Jednakże bazy z oficjalnymi Palboxami mają inne zasady.

Poziomy odblokowania bazy Palbox

Początkowo możesz mieć tylko jedną bazę Palbox. Gdy Twój Palbox osiągnie poziom 10, możesz umieścić drugi Palbox w innym miejscu. A kiedy Twój Palbox osiągnie poziom 15, możesz postawić trzeci i ostatni Palbox.

Znaczenie Palboxa

Palbox to mechanik, który pozwala stworzyć unikalny projekt budynku bazowego w Palworld. Chociaż możliwe jest zbudowanie pełnowymiarowej i działającej bazy bez Palboxa, nie będziesz w stanie przypisać do niej żadnych znajomych. Oznacza to, że nie będzie mowy o pasywnym pozyskiwaniu zasobów, a baza będzie opierać się wyłącznie na działaniach graczy.

Maksymalna liczba baz

Maksymalna liczba baz, jakie możesz mieć w Palworld to trzy. Każde podstawowe miejsce odblokowuje się wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów. Druga baza odblokowuje się na poziomie podstawowym 10, a trzecia i ostatnia baza odblokowuje się na poziomie podstawowym 15.

Budowa kolejnej bazy

Aby zbudować w pełni funkcjonalną i samowystarczalną drugą bazę, musisz osiągnąć 10 poziom bazowy na swoim pierwszym Palboksie. Gdy Twoja pierwsza baza osiągnie poziom 10, możesz umieścić drugi Palbox w innym miejscu. Ten drugi Palbox rozpocznie się na poziomie 10, co pozwoli ci od razu przypisać załogę złożoną z 10 Palców.

Przenoszenie bazy

Jeśli chcesz przenieść swoją bazę w Palworld, możesz zdemontować swój obecny Palbox i stworzyć nowy w innej lokalizacji. Wszyscy Twoi znajomi zostaną automatycznie przeniesieni do nowego Palboxa, dzięki czemu nikt nie zostanie pominięty. Będziesz jednak musiał odbudować wszystkie swoje struktury dla nowej bazy.

Wybór najlepszej lokalizacji bazowej

Wybierając lokalizację swojej bazy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Mnóstwo płaskiego terenu i miejsca na ulepszenia i konstrukcje
  • Obronność w celu ochrony przed najazdami
  • Pozostań w niebieskim okręgu wokół Palboxa, aby zapobiec zniszczeniu konstrukcji i zapewnić, że Palbox będzie mógł nad nimi pracować
  • Unikanie bliskości punktów szybkiej podróży
  • Dostęp do zasobów takich jak drzewa i żyły rudy

Wniosek

Teraz, gdy wiesz już wszystko o bazach w Palworld, czas zacząć budować i rozszerzać swoje imperium. Ciesz się z gry!

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends
2024-06-04

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends

Wiadomości