Wiadomości

May 12, 2022

Rainbow Six Siege Rok 7, sezon 1

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rainbow Six (R6) Oblężenie Sezony 7 roku właśnie powitały Demoniczną Woalkę. Przed oficjalną premierą 15 marca 2022 r. na rynku pojawiło się wiele doniesień. Podczas gdy niektóre przecieki doszły do skutku, wiele nie. Wszystko to jednak służyło tylko do namalowania obrazu tego, co miało nadejść.

Rainbow Six Siege Rok 7, sezon 1

Demoniczna zasłona, która oznaczała pierwszy sezon 7 roku, została niedawno uruchomiona. W tym czasie fani Rainbow Six Siege powitali nowy tryb – Team Deathmatch, nowego operatora zasłony Azami i mnóstwo nowych aktualizacji. Po premierze gracze otrzymali szansę wypróbowania najnowszych aktualizacji za darmo, z tygodniem darmowej gry od 17 marca do 24 marca 2022 roku.

Azami, nowy operator Rainbow Six Siege

Najnowsza aktualizacja R6 Siege „Demon Veil” zawierała kilka nowych dodatków. Gracze i Zakłady eSport entuzjaści ciepło przyjęli te zmiany, ponieważ pomagają poprawić ogólne wrażenia z grania. Jedną z głównych zmian było wprowadzenie nowego operatora o nazwie Kana „Azami” Fujiwara, drugiej japońskiej postaci, która została uznana za operatora w grze.

Powrót Azamiego

Historia postaci przedstawia ją jako policjantkę motocyklową, której ujście do wyrażania siebie polegało na walce fizycznej i modzie. Według historii jej pasje pochodziły z dzieciństwa, kiedy wykorzystywała je, by uciec od sztywnych zasad panujących w jej domu. Ciężko pracowała i awansowała w szeregi policji bezpieczeństwa, wydziału ekspertów, który chroni VIP-ów w Japonii. Miała jednak gwałtowną naturę i dość często biła się, że musi opuścić wydział. Skończyła jako osobisty ochroniarz w sektorze prywatnym. Charakterystyczny wygląd Azami jest wzorowany na japońskiej policji bezpieczeństwa.

Gadżety i broń Azami

Wyposażenie Azami nie zawiera wyznaczonego karabinu wyborowego ani karabinu szturmowego, w przeciwieństwie do kilku poprzednich operatorów. Zamiast tego jest uzbrojony w pistolet maszynowy 9x19VSN i strzelbę ACS12 jako jej podstawową broń. Pistolet maszynowy ma ocenę 750 obr./min i 34 obrażenia od kul. Strzelba mieści magazynki na 31 pocisków, co zapewnia, że szybko nie zabraknie jej pocisków. Jej domyślną bronią dodatkową jest pistolet D50. Ma też drut kolczasty i granat uderzeniowy jako jedyne jej gadżety.

Bariery Kiby

Ogólny ekwipunek Azami nie jest imponujący jak na Operatora. Jednak jej unikalne gadżety robią spore znaczenie w rozgrywce. Jej wyjątkowe akcesoria, Bariery Kiba, są pierwszymi tego typu w grze. W przeciwieństwie do innych tarcz, które zazwyczaj blokują ataki z przodu, Bariery Kiba mogą być użyte do rozmieszczenia materiału, który rozszerza się i zamienia w kuloodporną substancję podobną do betonu. Zastosowany materiał jest mieszaniną Roztworu K-13 i Związku L-7. Chemikalia są przechowywane w kunai, ukrytym w pochwie jej nadgarstka.

Bariery Kiba mogą zakrywać dziury w ścianach, sufitach, podłogach i w dowolnym miejscu na mapie. Na okrągłej tarczy znajduje się materiał, który chroni gracza pod każdym kątem. Według projektanta gry, Clementa Dominica, bariery Kiba mogą być jednymi z najważniejszych i zmieniających grę gadżetów dla obrońców, gdy są używane po mistrzowsku.

Główna rola Azamiego

Azami może przejąć dowolną rolę defensywną. Jednak według Clementa Azami powinna trzymać się blisko kotwiczkich graczy, aby mogła ich chronić. Powinna również być blisko celu, aby wykorzystać swoje umiejętności architektoniczne do powstrzymania wszelkich włamań, które mogą próbować napastnicy. Ogólnie rzecz biorąc, strategie gry każdego gracza określą, jak najlepiej wykorzystać postać. Entuzjaści zakładów na e-sporty online skorzystają z jej dodatkowych zdolności ochronnych, gdy obstawiają po stronie defensywnej.

Nowa mapa równiny Szmaragdu

Po ponad trzech latach oczekiwania gracze R6 Siege zostali nagrodzeni nową i interesującą mapą. Od czasu premiery Fortress w grudniu 2018 roku dokonano wielu przeróbek map, ale nic szczególnie nowego. Demon Veil przenosi graczy do zupełnie nowej lokacji, Szmaragdowych Równin Irlandii.

Na mapie znajdują się fantazyjne wykończenia i bogate, wysokie sufity inspirowane luksusowymi klubami country. Pomimo całego entuzjazmu i niepokoju graczy, aby cieszyć się nową mapą, będą musieli poczekać do połowy sezonu, jak zapowiadają twórcy. Deweloperzy twierdzą również, że nie przerobią map w Operacji Demon Veil z powodu późnej premiery.

Tryby gry i zmiany w rozgrywce

Według twórców, R6 Siege chce rozszerzyć swoją listę odtwarzania. Wraz z postępem sezonu zostanie wprowadzonych kilka nowych trybów gry. Team Deathmatch został już uruchomiony i znajduje się na stałej playliście. Składa się z dwóch drużyn, po pięciu graczy, rywalizujących w wyścigu o 75 zabójstw.

Tryb gry nie zawiera gadżetów, co oznacza, że Bariery Kiba Azami nie mogą się tam przydać. Gracze mogą używać tylko podstawowego uzbrojenia i nie są narażeni na kary za opuszczenie. Twórcy uważają to za świetną rozgrzewkę przed nową mapą. Zwiększa również liczbę rynków zakładów online oferowanych przez serwisy bukmacherskie eSport. Gracze już szukają wskazówek dotyczących zakładów na e-sporty, aby wykorzystać tę nową wersję.

Liczne drobne zmiany niewątpliwie wzbogacą ogólne wrażenia z gry. Pojawi się również kilka ulepszeń w technologii twarzy, które zostaną zaimplementowane w przyszłych postaciach. Jednak gracze mogą już doświadczyć kilku ulepszeń w akcji z Azami.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości