Wiadomości

February 13, 2024

Przerobienie prezentu Delibirda: przemiana w Pokémona wspierającego

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Delibird, maskotka sklepów Delibird Presents w regionie Paldea, zyskała popularność w Pokémon Scarlet i Violet. Jednak pomimo swojej uroczej i hojnej natury Delibirdowi brakuje żywotności na polu bitwy. Ze słabymi statystykami i niepożądanymi Zdolnościami, charakterystyczny ruch Delibirda, Teraźniejszość, jest jego największą wadą.

Przerobienie prezentu Delibirda: przemiana w Pokémona wspierającego

Problem z teraźniejszością

Obecny to ruch oparty na RNG, który może wyleczyć lub zadać obrażenia celowi. W bitwie, której celem jest znokautowanie przeciwników, użycie ruchu, który mógłby ich potencjalnie wyleczyć, przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Dodatkowo podstawowa moc Present jest również zależna od RNG, z największą szansą na posiadanie niskiej mocy bazowej wynoszącej 40. To sprawia, że ​​Present jest ogólnie nieefektywnym ruchem.

Potencjał przeróbki

Co ciekawe, Delibird dzieli zdolność leczenia lub zadawania obrażeń z Pollen Puff, co jest bardzo skutecznym ruchem w grze konkurencyjnej. W przeciwieństwie do Presentu, Pollen Puff zawsze leczy sojuszników i zadaje obrażenia przeciwnikom z bazową siłą 90. Ta sugestia przeróbki autorstwa AndyLaVGC na X (dawniej Twitter) sugeruje, że Prezent Delibirda powinien działać podobnie do Pollen Puff.

Przekształcanie Delibirda w Pokémona Wsparcia

Jeśli Obecność zostanie przerobiona tak, aby leczyć sojuszników, Delibird mógłby stać się cennym Pokémonem wspierającym. W połączeniu z innymi ruchami, takimi jak Icy Wind, Tailwind, Fake Out i Haze, Delibird mógłby wyróżniać się we wspieraniu swojej drużyny, zamiast być siłą ofensywną. Jednak jego słabe statystyki obronne nadal ograniczałyby jego potencjał. Delibird mógłby znaleźć miejsce w zespole o tematyce śnieżnej z Aurorą Veil lub potencjalnie skorzystać z ewolucji i użycia Eviolitu.

Logika stojąca za przeróbką

Proponowana przeróbka Teraźniejszości jest zgodna z koncepcją dawania dobrych prezentów sojusznikom i mniej pożądanych prezentów wrogom. Tę logikę należało zastosować, gdy w Gen III wprowadzono podwójne bitwy. Niestety Delibird nadal jest obciążony kiepskim ruchem, niepożądanymi zdolnościami i słabymi statystykami. Mamy nadzieję, że Delibird otrzyma w przyszłości wzmocnienia poprawiające jego żywotność i użyteczność.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends
2024-06-04

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends

Wiadomości