Wiadomości

December 1, 2022

Podstawy zakładów na e-sporty

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Pierwszą rzeczą dla każdego, kto zaczyna obstawiać eSport, jest poznanie zasad działania kursów bukmacherskich. Zrozumienie, jak różne zakłady ma kluczowe znaczenie, ponieważ pozwala odkryć prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia i, co najważniejsze, wartość oferowaną przez kursy. Niestety, na początku rzeczy często wydają się mylące, zwłaszcza w obliczu długiej listy kursów bukmacherskich.

Podstawy zakładów na e-sporty

Jakie są kursy na zakłady na e-sporty?

Kursy zakładów to zasadniczo zestaw liczb oferowanych przez bukmachera, który reprezentuje prawdopodobieństwo określonego wyniku w wydarzeniu. W większości przypadków kursy podawane przez różnych bukmacherów są różne. Również, Strony z zakładami eSport mają tendencję do przedstawiania kursów w różny sposób, co może być mylące.

Formaty kursów na zakłady e-sportowe

Istnieją trzy główne kursy oferowane przez bukmacherów eSports online. Obejmują one:

  • Kursy ułamkowe, znany również jako Kursy brytyjskie są popularne wśród brytyjskich bukmacherów. Jak sama nazwa wskazuje, kursy te są zazwyczaj wyrażane w formie ułamkowej (6/1). Przy kursie „sześć do jednego” (6/1), gracz wygrywa 6 USD za każdego postawionego 1 USD plus początkową inwestycję. Innymi słowy, zakłady ułamkowe reprezentują stosunek między postawioną kwotą a zyskiem z zakładu.
  • Kursy dziesiętne lub europejskie są oferowane głównie w europejskich, kanadyjskich i australijskich serwisach bukmacherskich. Te szanse są łatwe do zrozumienia. Kwota wygranej jest zwykle obliczana przez pomnożenie postawionej kwoty przez kursy dziesiętne.
  • Kursy amerykańskie lub Moneyline są używane głównie w USA. Kursom na faworyt często towarzyszy znak minus (-) i wskazuje on kwotę stawki wymaganą do wygrania 100 $. Z drugiej strony, szansom na underdogs towarzyszy znak dodatni (+) i pokazuje możliwą kwotę wygranej za każde postawione 100 $.

Popularne zakłady na e-sport

Istnieje wiele rodzajów zakładów na eSporty. Niektóre zakłady są zazwyczaj związane z grą, podczas gdy inne dotyczą różne gry wideo. Na przykład rynki zakładów CS: GO mogą różnić się od tych stosowanych w LoL. Oto niektóre z popularnych rodzajów zakładów oferowanych przez strony z zakładami eSport.

Zakłady bezwarunkowe

Zakłady Outright są niewątpliwie jednymi z najprostszych rodzajów zakładów eSport. Prawie każda strona bukmacherska oferująca zakłady online na eSport powinna mieć te opcje. Idealnie, zakłady bezwarunkowe wymagają obstawiania zwycięzcy w serii konkursów e-sportowych. Niektóre popularne zakłady bezpośrednie oferowane przez strony z zakładami online obejmują zakłady na zwycięzcę meczu i turnieju.

Zakłady Powyżej/Poniżej

Ten typ zakładu wymaga, aby obstawiający eSports obstawiali, ile razy wydarzenie ma miejsce w meczu. Na przykład mogą to być wyniki CS:GO lub liczba zabójstw w LoL-u. W większości przypadków serwis bukmacherski ustala liczbę i przypisuje kursy na podstawie odpowiednich prawdopodobieństw.

Zakłady z handicapem

Bukmacherzy próbujący wyrównać drużyny często oferują ten typ zakładu, gdy istnieje wyraźny faworyt. Na przykład, gdy bukmacher daje drużynie handicap +2 punkty, oznacza to zasadniczo, że zdecydowani faworyci powinni wygrać o więcej niż dwa punkty. W przeciwnym razie wygrywają zakłady na słabszą drużynę.

Poprawny wynik

Zakłady na dokładne wyniki są łatwe do zrozumienia, szczególnie w przypadku obstawiania piłki nożnej. Jednak ten typ zakładu może być stosowany w inny sposób w zakładach eSports. Na przykład większość witryn bukmacherskich LoL oferuje zakład na prawidłowy wynik, pozwalając graczowi przewidzieć, czy drużyna wygra 3-0, 3-1, 0 czy 3-1 i na odwrót.

Pierwsze zabójstwo/Pierwsza krew

Ten typ zakładu jest powszechny w grach MOBA, takich jak CS: GO. Ten typ zakładu pozwala graczowi postawić na drużynę lub gracza, który prawdopodobnie zdobędzie pierwsze zabójstwo/krew w meczu. Oczekuje się zatem, że gracze dołożą należytej staranności w odpowiedniej sekcji, aby zyskać na tym zakładzie.

Pierwsza mapa

Ten rodzaj zakładu pozwala graczom obstawiać zwycięzcę danej mapy. Podobnie jak w przypadku zakładów First kill, użytkownicy z odpowiednią wiedzą na temat drużyny lub siły gracza często mają niewielką przewagę, jeśli chodzi o tego typu zakłady.

Zakres zakładów na eSport może być ogromny. W związku z tym gracze powinni zawsze starać się zrozumieć różne rodzaje zakładów i, co najważniejsze, być w stanie znaleźć wartościowe kursy.

Jak znaleźć wartościowe kursy e-sportowe

Każdy gracz powinien zawsze dokonywać dziwnych porównań, szukając najlepszej możliwej wartości. Chociaż przy ocenie szans na e-sporty w grę wchodzi wiele kwestii, zawsze będą proste i skuteczne sposoby na wykonanie zadania.

Niektórzy gracze polegają na typach zakładów eSport, ale osąd graczy odgrywa nieocenioną rolę. To powiedziawszy, oto kilka wskazówek, które przydają się, aby pomóc graczom znaleźć kursy o wysokiej wartości:

  • Zrozum grę
  • Robić zakupy
  • Oceń prawdopodobieństwa
  • Zwróć uwagę na sprawdzanie kursów online eSports
  • Trzymaj emocje na dystans
  • Nie ignoruj ciężkich faworytów

Wniosek

Kursy e-sportowe nie różnią się od tych stosowanych w sporcie głównego nurtu. Wszystkie służą temu samemu celowi, rzucają światło na prawdopodobieństwo wyniku, a także możliwą kwotę wygranej. Obstawiający może znaleźć najlepszą wartość z zakładów na eSport, opierając się na swojej wiedzy o grze i nadążając za aktualnymi Wskazówki dotyczące zakładów eSport I nowości.

W razie wątpliwości zawsze zaleca się trzymanie prostych zakładów i małych stawek, aby zminimalizować ryzyko.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości