Wiadomości

February 14, 2024

Ostatnia epoka: mikrotransakcje i uczciwa rozgrywka

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Last Epoch, gra RPG akcji, może nie być klasyfikowana jako gra dostępna na żywo, ale ważne jest, aby zrozumieć, czy zawiera ona mikrotransakcje, czy nie.

Ostatnia epoka: mikrotransakcje i uczciwa rozgrywka

Czy w Last Epoch są mikrotransakcje?

Last Epoch kosztuje na Steamie 34,99 dolarów i zawiera mikrotransakcje. Gracze mają możliwość wymiany prawdziwych pieniędzy na walutę w grze zwaną Punktami Epoki, za którą można kupić kosmetyki ze sklepu w grze.

Deweloper Eleventh Hour Games oferuje obecnie różne pakiety punktów Epoch do zakupu na platformie Steam. Pakiety te wahają się od 50 punktów Epoki za 4,99 USD do 200 punktów Epoki za 19,99 USD, a dodatkowe elementy są zawarte w droższych pakietach.

Eleventh Hour Games zapewniło graczy, że w Last Epoch nie będzie elementów typu pay-to-win. Gra nigdy nie będzie oferować korzyści w rozgrywce poprzez zakupy za prawdziwe pieniądze. Wszystkie przedmioty dostępne w sprzedaży będą miały charakter wyłącznie kosmetyczny.

Perspektywa dewelopera

Reżyser gry Judd Cobler wyjaśnił włączenie mikrotransakcji w poście na forum z maja 2023 roku. Stwierdził, że cena 35 dolarów nie miała być jedynym źródłem dochodu Last Epoch. Studio potrzebuje innych sposobów generowania przychodów i pokrycia kosztów rozwoju. Cobler przyznał się także do błędów popełnionych w okresie wczesnego dostępu do gry w obsłudze mikrotransakcji.

Korekty i opinie

W odpowiedzi na opinie fanów firma Eleventh Hour Games wprowadziła zmiany w przeliczeniu punktów Epoch na USD. Teraz 10 Punktów Epoki odpowiada jednemu dolarowi, a ceny kosmetyków zostały obniżone. Dodatkowo wszystkie przedmioty w sklepie sprzedawane są w odstępach co 50 punktów, co gwarantuje, że gracze wydadzą tylko tyle, ile potrzebują.

Podsumowując, w Last Epoch dostępne są mikrotransakcje w postaci Punktów Epoki, które można kupić za prawdziwe pieniądze. Jednakże te mikrotransakcje ograniczają się jedynie do przedmiotów kosmetycznych, a gra nie oferuje żadnych korzyści w rozgrywce poprzez zakupy za prawdziwe pieniądze. Deweloper wziął pod uwagę opinie i wprowadził poprawki, aby zapewnić wszystkim graczom uczciwe i zrównoważone wrażenia.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Mega Incineroar: zmiana zasad gry czy porażka w rywalizacji?
2024-04-13

Mega Incineroar: zmiana zasad gry czy porażka w rywalizacji?

Wiadomości