Wiadomości

May 9, 2024

Odważny ruch Zvena: dołączenie do Dignitas podczas letniego splitu LCS 2024

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Kluczowe dania na wynos

  • Zven ma zamiar dokonać wielkiego powrotu do LCS jako prowadzący AD Dignitas na letni split w 2024 r., porzucając tym samym swoją krótką karierę jako support.
  • Dzięki znakomitej karierze, obejmującej cztery tytuły LEC i LCS każdy, Zven zamierza wykorzystać swoje doświadczenie i być może zapewnić Dignitas pierwszy w historii tytuł LCS.
  • Dignitas wzmacnia swój skład, ponownie łącząc Zvena z Islesem, jego byłym kolegą z drużyny z Cloud9, a także podpisując kontrakt z weteranem górnej alei Licorice.

Według doniesień, będzie to jedno z najbardziej intrygujących posunięć w składzie roku. Jesper „Zven” Svenningsen powraca do League of Legends Championship Series (LCS), tym razem przywdziewając koszulkę Dignitas jako noszącego AD na sezon Letni split 2024. Ta sytuacja, o której po raz pierwszy poinformował Sheep Esports, sygnalizuje nie tylko zmianę składu Zvena, ale także powrót do korzeni w roli carry AD po krótkim eksperymencie jako support w 2023 roku.

Odważny ruch Zvena: dołączenie do Dignitas podczas letniego splitu LCS 2024

Spojrzenie na wspaniałą karierę Zvena

Zven, imię będące synonimem sukcesu na zachodniej scenie League of Legends, ma godną pozazdroszczenia szafę z trofeami zawierającą osiem głównych tytułów podzielonych równo pomiędzy LEC i LCS. Jego powrót na pozycję carry AD to swego rodzaju powrót do domu, którego celem jest odzyskanie formy, w której wygrał wiosenne play-offy LCS 2023 z Cloud9. Pomimo porażki w finale mistrzostw LCS przeciwko NRG i zastąpienia go przez Kima „Berserkera” Min-cheola, osiągnięcia Zvena mówią same za siebie. Warto zauważyć, że jest on rekordzistą pod względem największej liczby pentakillów w historii LCS, co świadczy o jego umiejętnościach i konsekwencji w grze.

Gra strategiczna Dignitas

Dignitas, w dążeniu do nieuchwytnego tytułu LCS, wykonało skalkulowany ruch, podpisując kontrakt z Zvenem. Zastępuje Franka „Tomo” Lama i oczekuje się, że wniesie do zespołu bogate doświadczenie i zwycięską mentalność. Na szczególną uwagę zasługuje ponowne spotkanie z Jonahem „Isles” Rosario, jego byłym kolegą z drużyny Cloud9. Ich wcześniejsze połączenie może być katalizatorem, którego Dignitas potrzebuje, aby umocnić swoją dolną linię i zwiększyć synergię zespołu.

Dodanie Erica „Licorice” Ritchiego do górnej linii na początku maja jeszcze bardziej podkreśla ambicje Dignitas. Lukrecja, która miała krótką przerwę po odejściu Golden Guardians z LCS, to kolejny doświadczony gracz, którego doświadczenie może okazać się bezcenne. Dzięki podstawowemu składowi, w skład którego wchodzą także eXyu i Dove, Dignitas pozycjonuje się jako potężny pretendent w nadchodzącym splicie.

Droga przed nami

Dla Dignitas przybycie Zvena może oznaczać początek nowego rozdziału. Zespół od dawna tęsknił za chwałą w LCS, a dzięki połączeniu doświadczonych weteranów i istniejących talentów ma szansę napisać na nowo narrację. Synergia pomiędzy Zvenem i Isles, w połączeniu z odpornością Lukrecji na górnej linii, stanowi światełko nadziei dla fanów Dignitas.

Gdy zbliża się letni split LCS 2024, wszystkie oczy będą zwrócone na Zvena i jego nowych kolegów z drużyny. Czy uda im się wykorzystać swoje wspólne doświadczenie i ambicje, aby zdobyć pierwszy tytuł LCS Dignitas? Czas pokaże, ale jedno jest pewne: scena jest przygotowana na elektryzujące lato akcji League of Legends.

(Pierwsze zgłoszenie: Sheep Esports)

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości