Wiadomości

February 12, 2024

Odkryj czarujący świat słowika: proceduralnie generowana przygoda fantasy

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Wstęp

Kiedy pędzę w powietrzu, szybko zbliżając się do krawędzi klifu, zaczynam żałować swojej decyzji o użyciu karty Trickster. Karta Mniejszego Królestwa, jedna z wielu w Słowiku, wydawała się podejrzana i oferowała mi możliwość „skoczenia na wyżyny”, ale było to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Taktyczny unik z dala od wrogiej Bound Fae powoduje teraz, że katapultuję się w stronę morza.

Odkryj czarujący świat słowika: proceduralnie generowana przygoda fantasy

Mieszanie historii i fantasy

Kiedy ogłoszono, estetyka Nightingale'a przykuła uwagę wielu. Fantastyczne światy lamp gazowych, osobliwe stworzenia i kanciaste postacie w stylu wiktoriańskim z szerokimi ramionami i małymi biodrami sprawiają, że ta kooperacyjna przygoda PvE wyróżnia się spośród mnóstwa gier survivalowych, które obecnie oglądamy. Choć Nightingale z pewnością wygląda wyjątkowo, to sama głębia świata najbardziej go wyróżnia.

Będąc połączeniem historii świata rzeczywistego, wpływów literackich i alternatywnej rzeczywistości stworzonej przez Inflexion Games, Nightingale pozwala ci wędrować po fantastycznym świecie, który obejmuje znane nam baśnie i folklor, prawdziwe postacie historyczne oraz, w jakiś sposób znane nazwiska z klasycznych powieści. Podczas swojej podróży podejmujesz się zadań od Victora Frankensteina i Nellie Bly i spotykasz legendarne stworzenia przypominające te z książek z dzieciństwa.

Świat Słowika

Pochodząc od dewelopera, który zatrudnia weteranów branży ze studiów takich jak BioWare, nie powinno to być wielkim szokiem – budowanie świata to ich chleb powszedni. Ci, którzy przeszli z BioWare do Inflexion, zajmowali się wieloma gatunkami: science-fiction z Mass Effect, średniowieczną fantasy z Dragon Age, a nawet fantasy o sztukach walki z Jade Empire. Zaintrygowało ich zatem zbudowanie gry w przestrzeni „współczesnej fantasy historycznej”.

Rezultatem jest piękny świat, choć szorstki na krawędziach, z mnóstwem znanych elementów przetrwania, takich jak rzemiosło, polowanie i łowienie ryb, ale także ciągłe poczucie, że nie do końca wiesz, co czai się za rogiem.

Dziedziny generowane proceduralnie

Nie chodzi tu tylko o magiczne wróżki Nightingale’a rzucające zaklęcia – za kulisami kryje się także niezgłębiona magia.

Zbudowany na serwerze dedykowanym Inflexion, „świat” Nightingale składa się z niezliczonych proceduralnie generowanych Krain. Tworzysz te Krainy, łącząc kartę Biomu z kartą Majora na stronie portalu. Karta Biomu wyznacza teren, natomiast karta Major wpływa na to, którzy NPC, ciekawe miejsca i inne kluczowe elementy pojawią się w tym świecie. Innymi słowy, istnieje mnóstwo kombinacji, które możesz zestawić, a każda z nich tworzy krainę, której nawet deweloperzy nie są w stanie przewidzieć.

W miarę postępów zbierasz i wytwarzasz więcej kart Królestw, co pozwala na tworzenie nowych kombinacji. Chcesz jeszcze bardziej urozmaicić całość? Użyj karty Minora w Transmuterze, aby zmieniać aspekty krainy, w której aktualnie się znajdujesz, w czasie rzeczywistym. Możesz zagrać kartę, która ogarnia świat nieskończoną nocą, ale zwiększa twoją magiczną moc, lub taką, która zwiększa twoje obrażenia, ale cię obciąża. W przypadku tych kart zawsze jest jakiś haczyk – jak nauczył mnie Oszust.

Przewodnik po króliczej norze wędrującego po krainie

Może to wydawać się przytłaczające, ale masz przewodnika, który pomoże ci upewnić się, że nie zgubisz się w króliczej norze wędrującej po świecie. Puck, złowieszczo wyglądająca wróżka, wyznacza cele, które są szczególnie pomocne na początku, gdy próbujesz uporać się ze Słowikiem. W miarę postępów otrzymujesz więcej zadań od NPC, ale zawsze masz możliwość porzucenia ich wszystkich i udania się w podróż po świecie w wolnym czasie. Szukaj legendarnych stworzeń ze znajomymi, buduj imponującą posiadłość bez ograniczeń dotyczących rozmieszczania, rozwiązuj zagadki Bastylii lub zbieraj Echa Nadziei, które uzupełniają historię samego Słowika. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i problem polega na tym, na czym się skupić w pierwszej kolejności.

Wczesny dostęp i wartość

Biorąc pod uwagę, że Nightingale wejdzie do wczesnego dostępu dopiero 20 lutego, oferta jest imponująca, ale zdecydowanie wymaga dopracowania. Inflexion planuje pełną premierę od dziewięciu do 12 miesięcy po wydaniu wczesnego dostępu, przy czym początkowy nacisk będzie położony na „stabilne uruchomienie” i naprawienie wszelkich „pilnych problemów” przed wprowadzeniem aktualizacji, nowej zawartości, ulepszeń i systemów rozgrywki.

Może zaskoczyć Cię fakt, że Nightingale kosztuje 29,99 dolarów we wczesnym dostępie, czyli prawie tyle, ile pełna gra, ale Flynn podkreśla, że ​​oferowanie wartości w tym przedziale cenowym jest dla studia kluczowe – a jego zdaniem nie wszystkie gry to umożliwiają.

Z ośmiu do dziewięciu godzin, które spędziłem ze Nightingale, mogę śmiało powiedzieć, że jak na swoją cenę oferuje wiele, nawet jeśli wymaga trochę pracy. W czasie gry ledwo drapałem powierzchnię i ciągle byłem zwabiany z utartych ścieżek, aby schronić się przed śmiercionośnymi kamieniami gradowymi, eksplorować ukryte jaskinie (w których znajdowały się wściekłe niedźwiedzie) i szukać zasobów do tworzenia nowego sprzętu i budowania mojej posiadłości. Za każdym razem, gdy próbowałem się oderwać, byłem zaczarowany, aby wykonać jeszcze jedno zadanie. Szykuje się tu coś magicznego i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak to się rozwinie.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Mega Incineroar: zmiana zasad gry czy porażka w rywalizacji?
2024-04-13

Mega Incineroar: zmiana zasad gry czy porażka w rywalizacji?

Wiadomości