Wiadomości

April 12, 2024

Następna wielka zmiana w Pokémon VGC: profesjonaliści zapoznają się z rozporządzeniem G

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Kluczowe dania na wynos

  • Legendarny Pokémon Wejdź do walki: Rozporządzenie G wprowadza zasadę zmieniającą grę, zezwalającą na jednego Legendarnego Pokémona z ograniczeniami na drużynę.
  • Calyrex zajmuje centralne miejsce: Jeździec Cienia Calyrex, ze swoją potężną szybkością i atakiem specjalnym, wraz z terastallizacją, jest najlepszym wyborem wśród profesjonalistów.
  • Liczniki w górę: Spodziewaj się wzrostu liczby nieporęcznych Pokémonów typu Ciemnego, gdy gracze będą opracowywać strategie mające na celu przeciwstawienie się dominacji Jeźdźca Cienia Calyrexa.
  • Nowe legendy Gen IX do obejrzenia: Koraidon, Miraidon i Terapagos mają zamiar wstrząsnąć meta swoimi unikalnymi zdolnościami i rolami.
  • Przewidywana zróżnicowana meta: Ograniczenie jednego ograniczonego przedmiotu legendarnego na drużynę zachęca do tworzenia zróżnicowanego i strategicznego składu zespołu.

Pokémon Scarlet i VGC Violet przygotowują się na wstrząsającą zmianę wraz z wprowadzeniem Regulacji G, nowego zestawu zasad, który podnosi poziom rywalizacji, zezwalając na jednego Legendarnego Pokémona z ograniczeniami w każdej drużynie. Rozmowy z niektórymi z najlepszych graczy na świecie na Międzynarodowych Mistrzostwach Europy (EUIC) – w tym z zawodnikami wagi ciężkiej, takimi jak Jeudy Azzarelli, James Baek i Wolfe Glick – ujawniają mieszankę oczekiwań i strategicznej rekalibracji, gdy społeczność przygotowuje się na ten okres transformacji.

Następna wielka zmiana w Pokémon VGC: profesjonaliści zapoznają się z rozporządzeniem G

Zagadka Calyrexa

Bez wątpienia światło reflektorów pada najjaśniej na Jeźdźca Cienia Calyrexa. Ten Legendarny Pokémon, znany z zawrotnej szybkości i astronomicznego Specjalnego Ataku, jest gotowy na nowo zdefiniować metę. Gracze są szczególnie podekscytowani (i nieufni) co do jego potencjału w połączeniu z Terastallizacją, która nie tylko łata jego słabe punkty, ale także wzmacnia jego skuteczność ofensywną. Joseph Ugarte podkreślił: „Dzięki Terastallizacji… Cień Calyrexa staje się tylko lepszy. Nie ma Dynamax, który mógłby temu przeciwdziałać, a Tera Ghost może znacznie zwiększyć obrażenia Astral Barrage”

Jednak każdemu działaniu towarzyszy równa i przeciwna reakcja. Alex Gómez Berna i inni profesjonaliści przewidują ruch przeciwny, przewidując wzrost liczby nieporęcznych typów ciemnych, zaprojektowanych tak, aby wytrzymać atak Jeźdźca Cienia Calyrexa. Oczekuje się zatem, że scena rywalizacji będzie ewoluować, sprzyjając dynamice, w której władza sprawdza władzę.

Nowi pretendenci Gen IX

Poza Calyrexem wprowadzenie Koraidona, Miraidona i Terapago z Gen IX do VGC zwiastuje nowy wymiar strategiczny. Każdy z nich wnosi na pole bitwy unikalne możliwości, od ustalania terenu po manipulowanie pogodą, obiecując wzbogacić skład drużyny i dynamikę bitwy. James Baek był zachwycony Terapagosem, zauważając jego potencjał do zakłócania spokoju przeciwników dzięki zdolności do niwelowania efektów terenu i pogody, a także superefektywnego ruchu rozprzestrzeniania się, którego celem są Pokémony za pomocą Terastallizacji.

Tymczasem Aaron „Cybertron” Zheng obstawia, że ​​Kyogre zrobi furorę pomimo obecności potężnych kontrataków. Jego optymizm jest świadectwem trwałej żywotności dobrze skonstruowanych zespołów i klasycznych strategii w zmieniającym się krajobrazie VGC.

Czeka na Ciebie zróżnicowane pole bitwy

Być może najbardziej ekscytującym aspektem rozporządzenia G jest obiecująca różnorodność. Ponieważ na drużynę przypada tylko jeden ograniczony przedmiot legendarny, zachęca się graczy do odkrywania szerszego zakresu strategii i kombinacji Pokémonów. Wolfe Glick uchwycił to uczucie, przewidując meta, która będzie „dość szeroka, a nie bardzo scentralizowana”, czyli scenariusz, w którym kreatywność i innowacja będą kluczem do zwycięstwa.

Gdy na horyzoncie pojawia się rozporządzenie G, społeczność VGC tętni spekulacją, strategią i dreszczem rywalizacji. W obliczu starcia legendarnych sił nadchodzące miesiące będą niewątpliwie spektaklem taktycznej błyskotliwości i sprawności Pokémonów. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy aspirującym mistrzem, zmieniające się pole bitwy Pokémon VGC jest wezwaniem do broni, wzywającym każdego Trenera do podjęcia wyzwania.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości