Wiadomości

November 15, 2023

Najczęściej reprezentowane talie Pokemon TCG na najlepszych stołach

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Nie wszystkie talie Pokemon TCG są sobie równe. Tam, gdzie są mocne talie, będą też słabe talie. W przeważającej części podaż i popyt będą decydować o tym, czy karty są drogie, czy nie, ale talie Pokemonów mogą być stosunkowo niedrogie w budowie i wygrywaniu wydarzeń. Na najwyższym poziomie, trendy dotyczące powodzenia talii zostały ustalone dla bieżącego (w momencie pisania tego tekstu) formatu BST-OBF.

Najczęściej reprezentowane talie Pokemon TCG na najlepszych stołach

Najbardziej reprezentowana talia na najlepszych stołach

Najpopularniejszą talią Pokemonów przy najlepszych stołach jest talia „Lost Zone Box”, która ma prawie 20% reprezentacji i 300 punktów różnicy między uczestnikami. W tej talii głównymi graczami są Comfey, Sableye i Cramorant. Zagubiona Strefa, podobna do Strefy Wygnania Yu-Gi-Oh lub Wygnania Magic the Gathering, jest strefą oddzielną od Stosu Odrzuconych, w której nie oczekuje się, że karty, które wejdą do Zagubionej Strefy, wrócą do końca gry. Styl gry w talii Zagubionej Strefy skupia się na selektywnym wypełnianiu Zaginionej Strefy kartami takimi jak Lost Origin Comfey i Colress's Experiment, pozwalając Sableye'owi na rozłożenie znaczników obrażeń po utracie 10 kart. Potężny atak Cramoranta zadający 110 obrażeń może być również użyty bez kosztów energii ze względu na jego zdolność.

Najlepszy z pozostałych

Talia pokonania Lugia Archeops to kolejna najczęściej reprezentowana talia. Ta talia wykorzystuje Primal Turbo Archeopsa, aby szybko przygotować energię dla potężnego Podstawowego Pokemona Lugii, umożliwiając mu zadawanie dużych obrażeń 4 ruchami energetycznymi tura po turze. Moc VSTAR dostępna raz na grę Lugii VSTAR dodatkowo zwiększa szybkość konfiguracji talii.

Inny ulubieniec fanów, Charizard, również odnotowuje spójne wyniki z 11% udziałem w wynikach w czołowych tabelach. Ta talia opiera się na bardziej tradycyjnej rozgrywce opartej na ewolucji, dzięki czemu jest prostsza niż talie energetyczne z turbo. Bossem w talii Charizarda jest Charizard ex, Pokemon typu Dark Tera ze słabością typu Trawa. Posiada mnóstwo ognistych ruchów zadających duże obrażenia, które stają się silniejsze z każdym nokautem.

Pojedyncze talie Pokemonów

Gardevoir radzi sobie dobrze, zajmując 13 miejsc w pierwszej ósemce w regionie i 5 w pierwszej ósemce na arenie międzynarodowej. Ta talia wykorzystuje ewolucję, aby dotrzeć do potężnego bossa, Gardevoir ex, który może leczyć się z efektów statusu. Talie Miraidon, tuż po Gardevoir, mają odpowiednio 6 i 1 miejsce w pierwszej 8. Miraidon wykorzystuje zdolność Jednostki Tandemowej do przeszukania 2 podstawowych elektrycznych pokemonów, co pozwala mu przynieść 2 kopie Raikou V na Ławkę do wykorzystania w następnej turze. JW Kriewall zajął 1. miejsce w konkursie regionalnym 2023 w Toronto, korzystając ze strategii Miraidon.

I na koniec, talia Mew VSTAR, która wygrała Mistrzostwa Świata, składa się głównie z 2 kopii jednej talii startowej. Ta talia opiera się na zdolności Mew VSTAR do kopiowania Techno Blast Genesecta, co czyni ją ciągłym zagrożeniem.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends
2024-06-04

Epicki crossover: Smocza stal Brandona Sandersona wkracza na arenę League of Legends

Wiadomości