Wiadomości

November 23, 2023

Hwei – najnowszy mistrz LoL z unikalnymi zdolnościami

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Riot Games ujawniło umiejętności najnowszego mistrza LoL, Hwei. Zobaczmy, jaki jest jego zestaw i jak sprawdzi się w Summoners' Rift.

Hwei – najnowszy mistrz LoL z unikalnymi zdolnościami

Hwei – podsumowanie umiejętności LoL

Hwei to najnowszy dodatek do listy mistrzów LoL. Podobno będzie środkowym graczem i sądząc po jego początkowym zestawie umiejętności, Hwei będzie dość złożonym bohaterem, biorąc pod uwagę, że połączenie umiejętności doprowadzi do różnych efektów i interakcji.

Jego zestaw w całości opiera się na jego różnych nastrojach i za każdym razem, gdy go zmienia, aktywowana jest inna umiejętność. Jeśli uważasz, że może być całkiem zepsutym bohaterem, wydaje mi się, że istnieją pewne wyraźne słabości związane z jego czasem odnowienia. Za każdym razem, gdy zmienia nastrój, następuje dość długa przerwa, podczas której nie może ponownie użyć tej umiejętności, co oznacza, że ​​będzie musiał zgromadzić dużo przyspieszenia umiejętności ze swoich przedmiotów, aby zmaksymalizować swój zestaw.

Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do podstawowych statystyk i umiejętności Hwei.

Statystyki podstawowe

 • Zdrowie: 550 – 2318
 • Mana: 445 – 955
 • Regeneracja zdrowia: 6 – 96,1
 • Regeneracja many: 8 – 19,9
 • AD: 50 – 106,1
 • Pancerz: 18 – 97,9
 • Odporność na magię: 30 – 52,1
 • MS: 320
 • Zasięg ataku: 575
 • Baza AS: 0,714
 • Wskaźnik AS: 0,658
 • Premia AS: 3,3%

Zdolności

Pasywna – Podpis Wizjonera

WROCONY: Zadające obrażenia umiejętności Hwei oznaczają trafionych wrogów na 4 sekundy. Zadawanie im obrażeń inną umiejętnością zużywa znak i powoduje eksplozję pod nimi, zadając 35–200 (zależnie od poziomu) (+25% AP) dodatkowych obrażeń magicznych wrogom na obszarze po 0,85 sekundy.

Pytanie – Temat: Katastrofa

AKTYWNY: Hwei wpada w katastrofalny nastrój, uzyskując dostęp do swoich umiejętności oraz Pędzla do mycia. Opuści nastrój po rzuceniu któregokolwiek z nich.

 • Niszczycielski – QQ: Hwei ciska kulą ognia w wybranym kierunku, która eksploduje po zderzeniu z pierwszym wrogiem lub osiągnięciu maksymalnego zasięgu, zadając obrażenia magiczne wszystkim pobliskim wrogom. Obrażenia zależne od współczynnika zdrowia celu są ograniczone do 250 w przypadku potworów.
 • Ognisty Pocisk – QW: Hwei przywołuje błyskawicę, która uderza w wybrane miejsce po 1 sekundzie, zadając obrażenia magiczne wrogom na obszarze. Przeciwko wrogom, którzy są unieruchomieni lub odizolowani od sojuszników, Przecinający Piorun zadaje zwiększone obrażenia w zależności od brakującego zdrowia celu. Te dodatkowe obrażenia są ograniczone do 300 w przypadku potworów (Przecinający Pocisk zadaje 50% obrażeń stworom i nieepickim potworom).
 • Molten – QE: Hwei wyznacza płonącą ścieżkę w kierunku celu. Po 0,7 sekundy ścieżka wybucha wulkaniczną falą uderzeniową co 0,175 sekundy od miejsca rzucenia. Każda fala uderzeniowa powoduje eksplozję, która zadaje obrażenia magiczne pobliskim wrogom. Eksplozje pozostawiają po sobie również szczelinę lawową. Każda szczelina trwa 2,5 sekundy i zadaje obrażenia magiczne co 0,25 sekundy wrogom w okolicy i spowalnia ich o 30% (obrażenia Molten Fissure są zmniejszone do 60% w przypadku stworów i zwiększone do 135% w przypadku potworów).

W – Temat: Spokój

AKTYWNY: Hwei wchodzi w spokojny nastrój, uzyskując dostęp do swoich umiejętności, a także Pędzla do mycia. Opuści nastrój po rzuceniu któregokolwiek z nich.

 • Ulotny Prąd – WQ: Hwei tworzy strumień wody w kierunku celu, tworząc ścieżkę na czas, który zapewnia jemu i sojuszniczym bohaterom dodatkową prędkość ruchu na 0,5 sekundy, odświeżając się co 0,125 sekundy, gdy pozostają na danym obszarze.
 • Fleeting Current – ​​WW: Hwei przywołuje kałużę wody w docelowej lokalizacji, tworząc strefę ochronną na 3 sekundy, która zapewnia jemu i sojuszniczym bohaterom tarczę na 0,5 sekundy, gdy znajdują się w tym obszarze. Tarcza odświeża się i zwiększa swoją siłę o wartość co 0,264 sekundy w czasie, gdy przebywają na danym obszarze (siła tarczy Basenu Odbicia zostaje zmniejszona do 50% dla sojuszników).
 • Mieszające Światła – MY: Hwei otacza się wirującymi flarami, które wzmacniają jego kolejne 3 podstawowe ataki lub trafienia umiejętnościami w ciągu 9 sekund, z których każdy zadaje dodatkowe obrażenia magiczne i przywraca manę. Dodatkowe obrażenia Poruszającego Światła zostają zmniejszone do 50% przeciwko stworom i potworom, jeśli zostaną zastosowane przez jego umiejętności obszarowe.

E – Temat: Udręka

AKTYWNY: Hwei wchodzi w burzliwy nastrój, uzyskując dostęp do swoich umiejętności oraz Pędzla do mycia. Opuści nastrój po rzuceniu któregokolwiek z nich.

 • Ponure Oblicze – EQ: Hwei rzuca przerażający uśmiech w kierunku celu, który zadaje obrażenia magiczne pierwszemu trafionemu wrogowi i przeraża go na 1 sekundę.
 • Spojrzenie Otchłani – EW: Hwei rzuca okiem w wybrane miejsce. Po przybyciu rozszerza się w mroczne spojrzenie, zapewniając widoczność na większym obszarze i namierzając najbliższego widocznego wrogiego bohatera. Po pewnym czasie oko rzuca się na cel, zadając obrażenia magiczne pierwszemu wrogowi, z którym się zderzy, i unieruchamiając go na pewien czas.
 • Miażdżąca Paszcza – EE: Hwei przywołuje szczękę w wybranym miejscu, która pęka po 0,627 sekundy, zadając obrażenia magiczne wrogom na obszarze i spowalniając ich o wartość, która zanika w ciągu 1,25 sekundy. Wrogowie, którzy nie stoją w środku, gdy szczęka pęknie, zostaną tam przyciągnięci.

Pędzel do mycia

AKTYWNE: Hwei opuszcza swój obecny nastrój, nie ponosząc kosztu umiejętności ani czasu odnowienia. Pędzel do mycia można rzucić tylko wtedy, gdy Hwei ma nastrój.

R – Spiralna Rozpacz

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Druga połowa sezonu ALGS 2024: głębokie zanurzenie się w fenomenie e-sportu
2024-06-02

Druga połowa sezonu ALGS 2024: głębokie zanurzenie się w fenomenie e-sportu

Wiadomości