Wiadomości

October 30, 2023

Gra w Counter-Strike na Macu: dostępność i aktualizacje CS2

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Chociaż większość graczy korzysta z Counter-Strike na Windowsie, do tego roku wielu graczy nadal decydowało się grać w Counter-Strike na Macu. Serwery gry były współdzielone pomiędzy systemami operacyjnymi, więc na szczęście bazy graczy były wspólne, a nie oddzielne.

Gra w Counter-Strike na Macu: dostępność i aktualizacje CS2

Gra otrzymywała aktualizacje do wersji na komputery Mac aż do premiery CS2, czego nie można powiedzieć o każdej grze na tę platformę. Gracze otrzymali nawet najnowszą Operację, Operację Riptide, w wersji na komputery Mac. Raz na zawsze odpowiemy na pytanie – czy można grać w wersję Counter Strike 2 na Macu?

Granie w CS2 na Macu

Zacznijmy tym razem od złych wiadomości: obecnie nie ma portu Counter Strike 2 na komputery Mac.

Counter-Strike na Macu był możliwy ze względu na niskie wymagania systemowe gry. Ponieważ liczba klatek na sekundę pozostaje ważną częścią gry, w konkurencyjnej grze Counter-Strike nie znajdziesz wielu komputerów Mac. Mimo to gra działała całkiem nieźle na większości komputerów Mac z ostatniej dekady. Możesz sprawdzić, czy Twój Mac mógłby uruchomić grę, spełniając poniższe minimalne wymagania systemowe.

Valve nie potwierdziło jeszcze, czy CS2 będzie dostępne na komputerach Mac. Zaproszenia do wersji beta zostały wysłane tylko do graczy korzystających z systemu Windows, ale powodów może być wiele. Zakładamy, że będzie dostępny w pewnym momencie po wydaniu pierwszej wersji systemu Windows.

Valve ogólnie wspiera gry na komputerach Mac, więc zaprzestanie tego byłoby sporym zaskoczeniem. Jednak niedawno Valve ogłosiło, że dla graczy na komputerach Mac zostanie wprowadzona opcja zwrotu pieniędzy, więc nie wróży to dobrze.

Dlaczego Counter-Strike na Macu nie był bardziej popularny?

Nie ma na to jednej konkretnej odpowiedzi. Valve obsługuje wersję na komputery Mac, więc ci, którzy chcą grać, mogą to zrobić. Jednak komputery Mac są częściej używane do innych celów niż gry. Na przykład produkcja muzyki i edycja wideo są niezwykle popularne na komputerze Mac, a sprzęt jest dostosowany do tych zadań.

To przede wszystkim kwestia demograficzna. Ci, których stać na komputer Mac, często mogą sobie pozwolić także na dedykowany komputer do gier z systemem Windows, na którym gra w Counter-Strike'a ma znacznie większy sens i zapewnia znacznie płynniejsze wrażenia.

Czy Mac otrzymał każdą aktualizację Counter-Strike?

Do tej pory tak. Gracze na komputerach Mac mieli dostęp do tej samej zawartości, co gracze z systemem Windows, i ustawiali się razem w kolejce w grach dobierania graczy. Dzięki temu zachowano spójność we wszystkich obszarach i umożliwiono graczom komputerów Mac pozostawanie na bieżąco.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości