Wiadomości

November 1, 2023

Gen.G kontra BLG: Clash of Titans w ćwierćfinale LoL Worlds

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

W Mistrzostwach Świata League of Legends pozostało tylko 8 drużyn, a po zakończeniu pierwszego w historii etapu szwajcarskiego w ćwierćfinale atmosfera będzie gorąca bardziej niż kiedykolwiek. Gen.G, który do tej pory był niepokonany, zmierzy się z chińską drużyną BLG z numerem 2 w rewanżu z MSI, który odbył się na początku tego roku. Czy Gen.G zemści się, czy BLG udowodni, że jest silniejszy?

Gen.G kontra BLG: Clash of Titans w ćwierćfinale LoL Worlds

Omówmy obie drużyny, ich drogę do zwycięstwa i ustalmy nasze oczekiwania co do meczu.

Ewolucja Gen.G przez całe lato

Mimo że Gen.G był pierwszym rozstawionym z LCK, niewielu sądziło, że będzie dominującą siłą na Mistrzostwach Świata, biorąc pod uwagę ich niedawny występ na MSI, gdzie zajęli czwarte miejsce. Szybko udowodnili, że wszyscy się mylą, zdobywając szybkie 3:0, pokonując takich graczy jak T1 i G2.

Biorąc to pod uwagę, nadal muszą stawić czoła drużynom LPL, a skoro cała czwórka przeszła przez etap szwajcarski, musiało się zdarzyć, że Gen.G zmierzy się z jednym z nich.

BLG to znany przeciwnik, z którym grali w MSI i przegrali w drabince play-offów. Szybkie 3:0 pokazało, że LPL była w tym okresie znacznie silniejsza. Wydaje się jednak, że koreańska drużyna ewoluowała przez cały letni split, wskakując na świetną ścieżkę wzrostu.

Zespół nie tylko bardzo wyraźnie radzi sobie z ogólną grą makro, ale nawet gracze popełniają mniej błędów mechanicznych. Największą słabością Gen.G w pierwszej połowie sezonu był Doran, który został wykorzystany w mecie carry zorientowanej na górną linię. Chociaż nadal dostępnych jest kilka opcji przenoszenia, jest on znacznie lepszy w stabilizowaniu linii. Co więcej, on także znacznie się poprawił, a biorąc pod uwagę, że pozostałych czterech graczy grało już na niemal najwyższym poziomie, skład Gen.G na Mistrzostwach Świata jest przerażający.

Czy BLG będzie polegać na GigaBIN?

Z drugiej strony BLG uległo lekkiemu regresowi w porównaniu do tego, jak było w MSI. Nie na poziomie mechanicznym, ale czasami wydaje się, że ich koordynacja jest nieprawidłowa, co daje wrogom więcej okazji do wykorzystania.

Inną rzeczą jest to, że Bin z górnej alei tak naprawdę nie był w stanie zapewnić takiego samego poziomu dominacji na górnej linii. Myślę, że jest to spowodowane ewolucją meta górnej linii i przesunięciem uwagi BLG w stronę meta carry w dolnej linii z Łosiem, który zadaje ponad 33% obrażeń całej drużyny.

To będzie ekscytujące zobaczyć, czy BLG spróbuje dać więcej swobody swojemu górnemu graczowi, czy też będzie chciał skupić się na pojedynkach na dolnej linii. Jungler Xun będzie kluczowy w tym pojedynku, szczególnie gdy zmierzy się z kimś takim jak Peanut, który przez całą swoją karierę był znany z tego, że pomagał.

Prognozy GEN vs BLG

Tegoroczne Mistrzostwa przyniosły nam wiele niespodzianek, które przerosły nasze oczekiwania. To powiedziawszy, nasze rankingi mocy LoL Worlds są nadal dość trafne i dokładne, szczególnie w górnej połowie rankingów.

Trudno będzie przewidzieć ćwierćfinał Mistrzostw Świata pomiędzy GEN i BLG, ponieważ obie drużyny mają potencjał, aby się pokonać, a wszystko będzie zależeć od tego, jak obie drużyny pokażą się danego dnia. Bazując na tym, co widzieliśmy do tej pory i jak wygląda ogólna meta, prawdopodobnie faworyzowałbym nieco GEN, szczególnie biorąc pod uwagę, że w pierwszej grze będą mieli wybór stron.

Jednak BLG będzie w stanie zaciekle walczyć w większości gier z tej serii i nie zdziwiłbym się, gdyby odnieśli przynajmniej jedno zwycięstwo w serii. Obstawiam 3-1, ale nie zdziwiłbym się, gdybyśmy pojechali na Silver Scrapes.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości