Twój przewodnik po turniejach Red Bull Wololo 2024

Jeśli jesteś fanem gier Age of Empires, Red Bull Wololo to turniej e-sportowy, który chcesz śledzić. Przyciągając graczy z całego świata w formacie 1 na 1 z ogromną pulą nagród, Red Bull Wololo łączy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów w dążeniu do chwały.

Dzięki unikalnemu formatowi, który przenosi się prosto do akcji, Red Bull Wololo to przede wszystkim gry premium, emocje i rozrywka na wysokim poziomie – a jeśli jesteś fanem e-sportu, chodzi też o obstawianie. Red Bull Wololo to turniej strategiczny czasu rzeczywistego, w którym rywalizacja jest równie emocjonująca, jak rywalizacja w grach z serii Age of Empires. Dowiedz się więcej o tym, co sprawia, że ten turniej jest tak popularny i jak najlepiej wykorzystać Twoje zakłady e-sportowe Red Bull Wololo.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Co to jest Red Bull Wololo?

Aby zrozumieć Red Bull Wololo, ważne jest, aby najpierw zrozumieć gry Age of Empires.

Czym jest seria gier Age of Empires?

Ta gra RTS (strategia czasu rzeczywistego) została wydana po raz pierwszy w 1997 roku. Do tej pory wydano 9 gier i liczne dodatki, z których najnowsza wersja to Age of Empires IV, wydana w październiku 2021 roku.

Stworzona przez Ensemble Studios i wydana przez Xbox Game Studios, Age of Empires to historyczna gra RTS, która przenosi graczy przez wydarzenia w Afryce, Europie i Azji, przechodząc przez okresy od epoki kamienia, poprzez epokę żelaza, aż po Cesarstwo Rzymskie. Z każdą nową edycją ulepszaną grafiką i rozgrywką, gra zyskała wielu zwolenników i jest znana z fair play i skupienia się na wydarzeniach historycznych.

Seria Red Bull Wololo

Jak wiedzą fani serii Age of Empires, „Wololo” to okrzyk bojowy wydawany przez jednostkę Kapłana w oryginalnej wersji gry – a od 2020 roku jest to wezwanie graczy do zjednoczenia się i walki ze sobą w serii Red Bull Wololo , którego gospodarzem jest Red Bull Gaming.

Seria, która została wydana po raz pierwszy w 2020 roku, początkowo koncentrowała się na Age of Empires II z różnymi turnieje internetowe odbędzie się i pula nagród w wysokości 20 000 € zostanie rozdana. Po sukcesie pierwszego turnieju, Red Bull Wololo kontynuowało kolejne zawody, z których każdy miał inną fabułę do naśladowania przez graczy, od walki o kontrolę nad zamkiem w drugiej serii, przez cywilizację azjatycką w trzeciej i wojowników Wikingów w czwarty.

W 2021 roku Red Bull Wololo V stało się pierwszym godnym uwagi wydarzeniem LAN z tej serii, przyciągając 70 000 widzów na finały w zaciekłej walce o pulę nagród w wysokości 100 000 $.

W 2022 roku wydarzenie powróciło z szóstym turniejem jako Red Bull Wololo Legacy – Red Bull Gaming świętuje 25-lecie serii Age of Empires, w której rozgrywane są nie jeden, ale trzy tytuły jednocześnie. Profesjonaliści i amatorzy rywalizowali jednocześnie w turniejach Age of Empires I: The Rise of Rome, Age of Empires II i Age of Empires IV, a seria zakończyła się finałami na zamku w Heidelbergu w Niemczech.

Oferując łączną pulę nagród w wysokości 550 000 $ we wszystkich trzech wydarzeniach, rok 2022 był jak dotąd największym wydarzeniem Red Bull Wololo i wygląda na to, że seria będzie kontynuowana równie mocno w przyszłości.

Struktura turnieju Red Bull Wololo

Chociaż fabuła Red Bull Wololo może zmieniać się z wydarzenia na wydarzenie, w zależności od rozgrywanej wersji Age of Empires, każdy turniej zawsze miał podobną podstawową strukturę:

 • Zawody rozpoczynają się od rundy grupowej, w której bierze udział od 8 do 16 graczy.
 • Runda grupowa składa się z zaproszonych profesjonalistów lub amatorów walczących o swoje miejsce w otwartych kwalifikacjach, takich jak wstępne kwalifikacje Road To Wololo do Legacy 2022.
 • Wydarzenie odbywa się w formacie 1 na 1, z drabinką pojedynczej eliminacji.
 • Faza grupowa składa się z kilku rund „Best of”, takich jak „Best of 3” lub „Best of 5”.
 • Po fazie grupowej zwycięzcy przechodzą do fazy play-off.
 • Playoffy odbywają się w serii ćwierćfinałów „Best of 5”, a następnie półfinałów.
 • Dwóch ostatnich graczy stojących po półfinałach rywalizuje w finale turnieju, tym razem w formacie „Najlepszy z 7”.

Aby pominąć wstępne etapy gry i przejść od razu do akcji, turnieje toczą się w nieco zmienionej wersji Age of Empires. Na przykład w Red Bull Wololo V gracze rywalizowali w Age of Empires II: Definitive Edition i zaczynali z istniejącą gospodarką składającą się z 27 wiosek, a także szeregiem innych elementów, takich jak kowal i koszary. Pozwala to na wygranie lub przegranie gry w pierwszych minutach i gwarantuje natychmiastowe działanie.

Jak obstawiać Red Bull Wololo

Zakłady na Red Bull Wololo i ogólnie gry e-sportowe mogą przybierać różne formy i obejmują wszystkie aspekty branży, od gier na żywo po turnieje i transmisje na Twitchu. Chociaż istnieje wiele zakładów na takie elementy, jak zakłady fantasy, zakłady na streamery i zakłady w puli, jednym z najpopularniejsze metody obstawiania e-sportów to zakłady na prawdziwe pieniądze.

Czym są zakłady na prawdziwe pieniądze?

Zakłady na e-sport na prawdziwe pieniądze a tradycyjne zakłady sportowe mają ten sam format. Po prostu wybierz turniej lub wydarzenie, na które chcesz postawić, takie jak Red Bull Wololo, wybierz rynek zakładów, postaw zakład i poczekaj na rozwój wydarzeń.

To, co będziesz chciał wziąć pod uwagę podczas stawiania zakładu, to forma każdego gracza, jaka może być jego strategia i jak skutecznie ją wykonają. Czy niektórzy gracze spróbują wygrać na początku gry, czy też inni powstrzymają się i rozegrają dłuższą grę?

Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę w Red Bull Wololo, jest to, że w przeciwieństwie do niektórych innych turniejów zaproszeni gracze biorą udział w fazie grupowej, zamiast przeskakiwać od razu do przodu, co może zmienić przebieg gry.

Pamiętaj o wszystkich tych kwestiach, zrób badania z wyprzedzeniem, a wtedy będziesz mógł podejmować świadome decyzje, które rodzaje zakładów na prawdziwe pieniądze są najlepsze.

Najlepsze typy bukmacherskie

Jeśli zakłady na żywo są dozwolone, warto najpierw obejrzeć występy graczy przed postawieniem zakładu, aby lepiej zrozumieć ich formę i kondycję.

Najpierw naucz się grać w tę grę. Jeśli nigdy nie grałeś Wiek imperiów IV wcześniej, na przykład, nie będziesz wiedział, na co stawiasz. Im więcej wiesz o każdym rodzaju gry przed postawieniem zakładu, tym lepiej.

Badaj graczy z wyprzedzeniem poznaj ich mocne i słabe strony, aw niektórych przypadkach nawet rozważ słabszego gracza, ponieważ może to okazać się bardziej wartościowym zakładem. W dniu turnieju wszystko może się zmienić, więc miej się na baczności i obstawiaj mądrze.

Najlepsze strony z zakładami e-sportowymi

Po przeprowadzeniu badań i nabraniu pewności co do zakładów, które chcesz postawić, musisz znaleźć witrynę e-sportową dla dostawcy wysokiej jakości. Na całym świecie istnieje wiele doskonałych witryn e-sportowych, które umożliwiają obstawianie Age of Empires, w tym:

 • 1xBet
 • 10Zakład
 • 22Zakład
 • Bet365
 • Betssona
 • Zwycięzca
 • Casumo
 • Thunderpick
 • TonyBet

Typy zakładów Red Bull Wololo

Postawienie zakładu na turniej Red Bull Wololo jest łatwe – niezależnie od tego, czy stawiasz na wynik pojedynczego meczu, czy stawiasz na kilka wyników, aby spróbować pomnożyć swoje wygrane, znajdziesz wiele rynków zakładów do wyboru.

Podczas gdy każdy turniej będzie miał swoich własnych konkurentów i wydarzenia, zazwyczaj najpopularniejsze typy zakładów e-sportowych obejmują:

Zakłady na zwycięzcę meczu

Postaw zakład na zwycięzcę meczu, a obstawisz zwycięzcę konkretnego meczu. To prosty zakład, który można postawić w większości rodzajów meczów e-sportowych.

Zakłady bezpośrednie

Tutaj obstawiasz, który gracz od razu wygra turniej. Zwykle będziesz musiał obstawiać tego typu zakłady z wyprzedzeniem, więc jeśli masz dobre przeczucia co do zakładu bezpośredniego, spróbuj obstawić go wcześniej.

Zakłady systemowe

W przypadku zakładu systemowego stawiasz więcej niż jeden zakład przy użyciu określonego systemu. Możesz wygrać tylko wtedy, gdy wszystkie Twoje wybory są prawidłowe, ale wygrane z zakładów systemowych mogą być imponujące.

Zakłady specyficzne dla e-sportu

Tutaj stawiasz zakład dotyczący konkretnego e-sportu, w tym przypadku Red Bull Wololo. Sprawdź wybraną witrynę bukmacherską bliżej następnego turnieju i zobacz, które konkretne zakłady będą dostępne do wyboru.

Zakłady na Red Bull Wololo Online

Dlaczego Red Bull Wololo stało się tak popularnym turniejem e-sportowym? To wraca do samego Age of Empires – gry, która zyskała lojalnych fanów od czasu jej pierwszej premiery. Z każdą kolejną wersją udoskonaloną w stosunku do poprzedniej, Age of Empires łączy porywające wątki historyczne ze strategią czasu rzeczywistego w grze, która jest nieskończenie zabawna i natychmiast fascynująca. Dokładnie tę ewolucję odzwierciedla Red Bull Wololo, dostosowując się do każdego wydarzenia począwszy od 2020 roku.

Historia turniejów Red Bull Wololo

Red Bull Wololo I: 16 graczy wzięło udział w pierwszym Red Bull Wololo w 2020 roku, grając w Age of Empires II: Definitive Edition w trybie Empire Wars o pulę nagród w wysokości 20 000 EUR.

Red Bull Wololo II: Drugi z serii, Red Bull Wololo II, odbył się pod koniec 2020 roku, a kolejnych 16 graczy walczyło w Age of Empires II, tym razem o pulę nagród w wysokości 30 000 $.

Red Bull Wololo III: Kolejnych 16 graczy zmierzy się ze sobą w Age of Empires II: Definitive Edition na początku 2021 roku, a pula nagród wynosi 30 000 $.

Red Bull Wololo IV: W połowie 2021 roku akcja przeniosła się do Age of Empires II: Lords of the West, w której 16 graczy zmierzyło się o pulę nagród w wysokości 30 000 $.

Red Bull Wololo V: Na zakończenie sagi na rok 2021 14 graczy zmierzyło się w grze Age of Empires II o ogromną pulę nagród w wysokości 100 000 $.

Dziedzictwo Red Bulla Wololo: W szóstym turnieju Red Bull Wololo Legacy zawodowcy i amatorzy rywalizowali jednocześnie o trzy tytuły:

 • 8 graczy rywalizuje o 50 000 $ w Age of Empires I: The Rise of Rome
 • 16 walczy o 200 000 $ w Age of Empires II
 • 16 graczy rywalizuje o 300 000 $ w Age of Empires IV

Jak postawić zakład

 1. Wybierz operatora e-sportu
 2. Otwórz konto online
 3. Skonfiguruj metodę płatności i zasil swoje konto
 4. Zbadaj Age of Empires i upewnij się, że znasz gry i graczy
 5. Wybierz i postaw zakłady

Im więcej badań przeprowadzisz, tym bardziej świadome decyzje będziesz w stanie podjąć i tym większe masz szanse na pomyślny wynik.

Udane zakłady Red Bull Wololo

Pomyślny wynik w jakimkolwiek turnieju e-sportowym zależy od typów zakładów, które stawiasz, a jeśli chodzi w szczególności o Red Bull Wololo i Age of Empires, popularne typy zakładów obejmują:

Zwycięzca meczu – Zakłady na osobę, która wygra konkretny mecz.

Wprost - Zakłady na osobę, która od razu wygra cały turniej.

Czas gry – Zakłady na to, jak długo potrwa dana gra, np. 25 do 30 minut, 35 do 45 minut i tak dalej.

Zakłady specjalne – Zakłady na konkretny element w grze Age of Empires, na przykład typ zwycięstwa (1 z 3) wygra grę dla gracza.

Inne turnieje e-sportowe

Oprócz Red Bull Wololo i Age of Empires istnieje wiele innych popularnych zawodów do wyboru, jeśli chodzi o zakłady na e-sport:

Międzynarodowy: Globalny turniej e-sportowy w grze Dota 2, organizowany corocznie od 2011 roku (z wyjątkiem odwołania w 2020 roku z powodu wybuchu Covid-19).

Mistrzostwa Świata League of Legends: Coroczny turniej, w którym najlepsze drużyny LoL z całego świata rywalizują o tytuł sezonu.

Mistrzostwa Świata PUBG: Jeden z największych turniejów e-sportowych online na świecie, w którym biorą udział najlepsi gracze w grze.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Faq

Wszystko, co musisz wiedzieć o kasynach

Co to jest Red Bull Wololo?

Red Bull Wololo to turniej e-sportowy Age of Empires uruchomiony w 2020 roku.

Jaki jest format turnieju?

Red Bull Wololo to turniej 1 na 1, który składa się z serii meczów grupowych, po których następują ćwierćfinały, półfinały i finały.

Jak mogę wziąć udział w Red Bull Wololo?

Gracze mogą wziąć udział albo poprzez zaproszenie, albo biorąc udział i wygrywając serię otwartych turniejów kwalifikacyjnych.

Jak obstawiać Red Bull Wololo?

Po prostu wybierz operatora e-sportu, otwórz konto, zasil konto, wyszukaj różnych dostępnych graczy i gry, a następnie postaw zakład.

Ile muszę mieć lat, aby obstawiać e-sport?

Pamiętaj, że chociaż wielu fanów e-sportu ma mniej niż 18 lat, możesz legalnie stawiać zakłady na e-sport tylko wtedy, gdy masz co najmniej 18 lat lub jesteś pełnoletni w swoim kraju.