Postaw na LCS Championships 2024

Seria League of Legends Championship, popularnie LCS, to najwyższej klasy liga e-sportowa, w której występują gracze League of Legends (LoL) z USA i Kanady (Ameryka Północna). To wydarzenie Riot Games jest jednym z 12 regionów w ekosystemie rywalizacji LoL. Ten konkurs odbywa się zwykle co dwa lata w dwóch konkurencyjnych splitach, które odbywają się wiosną i latem, a dziesięć drużyn franczyzowych walczy o status LCS Champions.

Wszystkie gry LCS są rozgrywane na żywo w studiach Riot Games w Los Angeles w Kalifornii. W 2021 r. Riot Games wprowadziło specjalne wydarzenie znane jako LCS Lock-In, rozgrywane tuż przed podziałami, aby ułatwić drużynom i przygotować je na wrażenia na scenie.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Wszystko o League of Legends

Podczas głównych zawodów wszystkie punkty zdobyte na koniec każdego splitu są przyznawane na podstawie pozycji gracza w drabince rywalizacji. Za każdy split przewidziana jest pula nagród w kolejce mistrzów o wartości 400 000 USD. Co więcej, większa pula nagród, ponad 2 000 000 $, czeka na drużyny, które zakwalifikują się do Mistrzostw Świata League of Legends.

Co jest League of Legends? LoL to wieloosobowa arena bitewna online (MOBA) gra. Ta gra wideo została stworzona przez Riot Games i została oficjalnie wydana 27 października 2009 roku. Przez lata LoL był bez wątpienia najpopularniejszym tytułem w gatunku MOBA i obecnie znajduje się na szczycie listy turniejów e-sportowych tego dewelopera.

League of Legends może być dość techniczne, ale niesamowicie satysfakcjonujące. Ten Gra MOBA widzi drużyny składające się z pięciu graczy, które grają przeciwko sobie. Gra rozpoczyna się z każdą drużyną po przeciwnych stronach mapy, blisko Ogniwo . Zwycięska drużyna w dowolnym meczu niszczy Nexus przeciwnika.

Podczas gry każda drużyna przechodzi przez szereg wież znanych jako wieżyczki, umieszczone wzdłuż ścieżek do każdego Nexusa. Oczywiście głównym celem jest zniszczenie Nexusa wroga. Jednak inne główne cele obejmują niszczenie wrogich struktur, takich jak wieżyczki.

Aby walczyć i nadążyć z wrogiem, gracze muszą również zachować zdobywanie kolejnych poziomów. Zdobywanie poziomów wymaga doświadczenia zdobytego podczas zabijania stworów i gracza wroga. Złoto otrzymywane z zabijania sługusów jest niezbędne do kupowania bonusów w trakcie gry. Za złoto gracze mogą kupować takie rzeczy, jak pasywne wzmocnienia pancerza lub tymczasowe tarcze.

Tryby gry

League of Legends ma obecnie dwa tryby gry: Classic i ARAM. Na początek klasyczny tryb gry jest w dużej mierze defensywny. Drużyna korzystająca z tego trybu próbuje dostać się do Nexusa przeciwnika przez wieżyczki i inhibitory z pomocą sługusów. Z drugiej strony tryb ARAM, All Random All Mid, jest bardzo podobny do trybu klasycznego, ale akcja ogranicza się do mapy z jedną ścieżką.

Mistrzowie LCS

Podczas gry każdy gracz kontroluje jednego mistrza. LoL ma obecnie 159 bohaterów, z których każdy ma unikalne atrybuty.

Na początku każdej gry lub bitwy każdy gracz musi wybrać bohatera, który stoczy swoją bitwę. Warto zauważyć, że wybór bohatera jest ograniczony do tego, co gracz odblokował. Jednak gracze mają również możliwość wypróbowania jednego z 14 bohaterów, którzy są zwykle udostępniani za darmo co tydzień, aby umożliwić graczom wypróbowanie ich bez ich odblokowywania.

Niektóre kategorie bohaterów oferowane przez League of Legends obejmują:

 • Zabójcy
 • Strzelcy
 • Bojownicy
 • Magowie
 • Cysterny
 • Wspierać się

W większości przypadków każdy bohater ma trzy główne mocne strony, prawdopodobnie zdobywając inne w miarę postępów w grze. Gracze muszą być żywo zainteresowani tymi atrybutami, zwłaszcza podczas tworzenia drużyny, ponieważ wymaga to znacznie więcej niż zebrania pięciu graczy razem.

Ligi LoL

League of Legends rozgrywana jest zarówno na poziomie armaturowym, jak i zawodowym. Niektóre konkursy LoL są organizowane przez twórców gry, Riot Games. Do 2021 roku na całym świecie rozegrano 12 profesjonalnych lig League of Legends. Ligi te są najczęściej klasyfikowane jako Tier 1 lub Professional Leagues, League Cups i Lower Leagues.

Dlaczego Mistrzostwa LCS są popularne?

League of Legends to coś więcej niż tylko gra wideo wielu ludziom. Miliony graczy siedzi na platformach do gier, grając w tę grę przez całą dobę na całym świecie. Co roku profesjonalni gracze LoL zbierają się w najlepszych turniejach e-sportowych.

Obstawiający e-sporty są zawsze gotowi do obstawiania zakładów, gdy gracze walczą. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił wzrost popytu na zakłady eSports. Bycie jednym z LoL-a największe turnieje e-sportowe, Mistrzostwa LCS są szczególnie atrakcyjne dla graczy.

Istnieje wiele powodów, dla których gracze e-sportowi zaliczają mistrzostwa LCS eSport do głównych turniejów e-sportowych. Oto kilka powodów, dla których te mistrzostwa eSports są bardzo popularne w kręgach bukmacherskich.

 • Jest bardzo objęta zakładami bukmacherskimi na eSport
 • Zakłady na LoL są zwykle mocno uregulowane
 • Mistrzostwa LCS oferują nieprzerwane akcje, dzięki czemu obstawianie turniejów eSport jest bardzo intensywne i ekscytujące.

Popularność gier LoL była w ostatnich latach fenomenalna i są duże szanse, że Mistrzostwa Świata LCS odegrały nieocenioną rolę. Dzięki platformom do transmisji na żywo, witrynom z recenzjami gier i szczegółowym relacjom z Internetu Strony z zakładami eSport, te mistrzostwa eSportu wzniosą się na nowe wyżyny w nadchodzących latach.

Zwycięskie drużyny i największe momenty LCS Championships

Największe chwile

Mistrzostwa LCS prezentują niektóre z najlepsze na świecie drużyny LoL. Podobnie jak w przypadku każdego wydarzenia na najwyższym poziomie, było kilka oszałamiających ujęć, legendarnych momentów i świetnych momentów wombo (sekwencja potężnych ataków). W związku z tym, oto jeden z „największych” momentów podczas Mistrzostw LCS w ostatnich latach.

100 Thieves vs. Evil Geniuses – Letnie play-offy LCS 2021, druga runda, czwarta gra

Etap Lol LCS przyniósł wiele emocji w 2021 roku, ale żadnych w porównaniu z play-offami drugiej rundy między Geniusze zła i 100 złodziei. W pierwszych 34 minutach gry 100 Thieves zdobyło zdumiewającą przewagę, popychając Evil Genius do krawędzi. W konkursie, który można opisać jako jeden z najlepszych pokazów osobistych umiejętności, źli geniusze w jakiś sposób znajdują sposób, aby wrócić do gry.

Mimo że 100 Thieves nadal prowadziło grę dzień później, pokaz Evil Geniuses był niezwykły. A gdyby tylko wpasowali się w pęd, sprawy mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej.

Zwycięskie drużyny LCS

LoL ma już prawie dekadę. Rywalizacja zawsze była zacięta i nie ma większego osiągnięcia w grze niż zdobycie trofeum LCS Championship po zakończeniu sezonu.

W mistrzostwach LoL LCS Championship, dawniej North American League of Legends Championship Series, wprowadzono kilka zmian dotyczących nagród pieniężnych, lokalizacji gospodarzy, rywalizujących drużyn i zasad gry.

Turniej odbył się po raz pierwszy w 2013 roku, a pierwsze dwa sezony gościły osiem drużyn LoL. Od tego czasu w każdym wydarzeniu występuje dziesięć zespołów (od 2015 r.).

Zwycięzcy LoL LCS

Mistrzostwa LoL LCS są podzielone na dwa turnieje dzielone w systemie double-round-robin; wiosenny i letni split, obejmujący 225 meczów. Pod koniec każdego splitu wszystkie drużyny są uszeregowane według procentu wygranych. To powiedziawszy, oto lista poprzednich zwycięzców LCS.

Zwycięzcy wiosennego splitu

 • Chmura9 2020
 • Zespół płynny 2019
 • Zespół Płynny 2018
 • Zespół SoloMid 2017
 • Gry Counter Logic 2016
 • Zespół SoloMid 2015
 • Chmura 9 2014
 • Zespół SoloMid 2013

Zwycięzcy letniego splitu

 • Zespół SoloMid 2020
 • Zespół Płynny 2019
 • Zespół Płynny 2018
 • Zespół SoloMid 2017
 • Zespół SoloMid 2016
 • Counter Logic Gaming 2015
 • Zespół SoloMid 2014
 • Chmura9 2013

W tej chwili Team Liquid jest bez wątpienia najbardziej utytułowaną drużyną w LoL LCS Championships, z czterema tytułami na swoim koncie. W związku z tym jest to niewątpliwie zespół, który obserwuje graczy obstawiających turnieje online eSport. Gracze mogą również skorzystać z wysokich szans na słabszych, ponieważ niespokojne sytuacje są normą w zawodach.

Gdzie i jak obstawiać Mistrzostwa LCS?

Gdzie postawić na mistrzostwa LoL LCS

Większość bukmacherów e-sportowych stara się zdobyć mistrzostwo LCS, biorąc pod uwagę popularność mistrzostw. Chociaż bukmacherzy mogą oferować hojne szanse na zakłady lol, bonusy i promocje powinny zawsze znajdować się na szczycie listy, gdy szukasz witryny z zakładami sportowymi online.

Wiarygodność bukmachera ma kluczowe znaczenie przy wyborze strony bukmacherskiej. Gracze muszą ograniczyć swoje opcje do licencjonowanych i regulowanych witryn bukmacherskich. Inne istotne kwestie obejmują zakres i elastyczność opcji płatności, rynki zakładów i recenzje innych graczy.

Jak obstawiać Mistrzostwa LCS

Mistrzostwa LCS oferują graczom niezliczone możliwości. Jednak gracze muszą zachować strategiczne podejście przy obstawianiu zakładów. Każdy może postawić zakład, ale konsekwentne zawieranie zwycięskich zakładów zajmuje dużo więcej czasu.

Każdy, kto obstawia turnieje eSport, takie jak LCS, powinien zawsze zachować ostrożność podczas stawiania zakładów. Prognozy LCS i typy bukmacherskie przydają się podczas wybierania bitew. Obstawianie głównych rozgrywek tej rangi często sprawia, że nawet doświadczonym graczom LoL trudno jest wiedzieć, jak zespoły będą się ze sobą łączyć.

Ponieważ większość zespołów wprowadza zmiany w składzie, gracze powinni zawsze starać się nadążyć za zespołami. Co więcej, gracze powinni również śledzić styl gry drużyny, co znacznie pomaga im w zawieraniu świadomych zakładów.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak