Wiadomości

August 11, 2022

Ogłoszenie uczestników DreamHack 2022

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Według Bliźniaczych Galaktyk i Księgi Rekordów Guinnessa, DreamHack to największa impreza LAN i festiwal komputerowy na całym świecie. Wydarzenie charakteryzuje się najszybszym i największym ruchem internetowym na świecie. Entuzjaści mogą przewidzieć kilka ważnych nadchodzących wydarzeń dzięki zakładom na e-sporty online. Te turnieje są transmitowane na żywo na różnych platformach.

Ogłoszenie uczestników DreamHack 2022

DreamHack Kraków 2022

Wydarzenie zaplanowano w Melbourne i Parkach Olimpijskich między 2 a 4 września. Counter-Strike: Global Offensive powraca na główną scenę w Australii na trzy intensywne dni rywalizacji po raz pierwszy od IEM w 2019 roku.

Zespoły uczestniczące

W miarę zbliżania się zawodów zawodnicy zostaną ogłoszeni oficjalnymi. Zazwyczaj trzy drużyny są zwycięzcami zamkniętych kwalifikacji, a pięć drużyn otrzymuje bezpośrednie zaproszenia na wydarzenie.

Format składa się z dwóch grup podwójnej eliminacji (GSL) oraz fazy grupowej. Każda grupa składa się z czterech drużyn, a otwarcie i zwycięskie mecze to Bo1. Mecze o eliminacje i finał to Bo3. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do play-offów.

Wszystkie gry w play-offach drabinki pojedynczej eliminacji to Bo3. Osiem drużyn rywalizujących w Global Offensive będzie rywalizować offline o pulę nagród o wartości 100 000 USD. Zwycięzca nagrody głównej otrzyma 50 000 $, a zdobywca drugiego miejsca otrzyma 20 000 $. Drużyny, które zajmą trzecie i czwarte miejsce, otrzymają nagrodę w wysokości 10 000 $. Pule nagród dla zespołów zajmujących piąte i szóste miejsce wynoszą odpowiednio 3000 USD i 2000 USD.

Inne gry na imprezie

W niedzielę 4 września DreamHack Melbourne będzie gospodarzem wielkiego finału LCO Split 2. W konkursie wezmą udział najlepsze drużyny League of Legends w Oceanii. Halo Infinite zostanie również zagrane w DreamHack Melbourne. Wydarzenie regionalne HCS ANZ odbędzie się przez cały weekend.

DreamHack Rotterdam 2022

Sztandarowym wydarzeniem RTM Games Week będzie DreamHack Rotterdam, który powróci do Rotterdam Ahoy między 14 a 16 października. Kilka wydarzeń e-sportowych, pokaźna sieć LAN, studio streamingowe, sceny rozrywkowe i spore targi gier, na których uczestnicy mogą sprawdzić najnowszy sprzęt i gry będą częścią festiwalu e-sportu i gier, który odbędzie się w tym roku.

Zespoły uczestniczące

Osiem drużyn weźmie udział w walkach kontratakowych w trybie offline w serii ESL Challenger. Faza grupowa z dwiema grupami podwójnej eliminacji (GSL) to funkcja formatu. Każda grupa składa się z czterech drużyn, a pierwszy i zwycięski mecz to Bo1. Dwa najlepsze kluby z każdej grupy awansują do play-offów po eliminacjach i meczach mistrzowskich, które są sprawami Bo3. Na format playoff składają się drabinki pojedynczej eliminacji z meczami Bo3.

Po kwalifikacjach uczestnicy zostaną potwierdzeni. Warto zauważyć, że niektóre zespoły otrzymują bezpośrednie zaproszenia. Zwycięzca nagrody głównej otrzyma 50 000 $, a zdobywca drugiego miejsca otrzyma 20 000 $. Drużyny, które zajmą trzecie i czwarte miejsce, otrzymają nagrodę w wysokości 10 000 $. Pule nagród dla zespołów zajmujących piąte i szóste miejsce wynoszą odpowiednio 3000 USD i 2000 USD.

Jak obstawiać turnieje DreamHack

Chociaż istnieje wielu bukmacherów DreamHack Esports, wybór najlepszego dla konkretnych potrzeb może być wyzwaniem. Gracze powinni sprawdzić za pomocą strona z zakładami e-sportowymi aby potwierdzić kursy oferowane dla rynku, na który chcą postawić. Większość stron z zakładami e-sportowymi DreamHack zapewnia doskonałe kursy.

Typowe typy zakładów w turniejach DreamHack

  • Zakłady na mecz: Zakłady przedmeczowe mają zazwyczaj dobre szanse. Jest to najpopularniejszy sposób obstawiania przed konkurencją. Większość stron z zakładami e-sportowymi po przedmeczowych kursy bukmacherskie zaraz po zakończeniu zamkniętych kwalifikacji. Większość unikalnych zakładów jest dostępna tylko podczas zakładów przedmeczowych.

  • Zakłady bezwarunkowe: W tym zakładzie gracze obstawiają wynik całego turnieju, a nie tylko jedną konkretną grę. Zazwyczaj te zakłady są dostępne przed rozpoczęciem wydarzenia.

  • Zakłady na żywo: Doświadczeni gracze znający ten sport i strukturę kursów często wybierają ten zakład. Dokładne zrozumienie zespołów i poszczególnych graczy poprzez wskazówki dotyczące zakładów na e-sport jest niezbędne do obstawiania na żywo. Gracze muszą wiedzieć, jak czerpać zyski z określonych kursów. Dlatego ten rynek nie jest najlepszy dla początkujących.

Strategie obstawiania turniejów DreamHack

Ostateczny zwycięzca

W tym prostym zakładzie gracze będą obstawiać drużynę, która wygra DreamHack Open w listopadzie. Jednak szanse na ten zakład na stronach z zakładami DreamHack różnią się nieznacznie.

Zestaw odtwarzanych map

Większość meczów kwalifikacyjnych DreamHack Open to turnieje do trzech zwycięstw. Najbardziej rozpowszechnione są zakłady na łączną liczbę rozegranych map z handicapem powyżej i poniżej 2,5. Kiedy gra przechodzi do trzech meczów, wygrywa zakład Over. Podobnie, gdy jakakolwiek drużyna wygra 2-0, wygrywa zakład poniżej. Niektórzy bukmacherzy oprócz opcji Powyżej/Poniżej oferują również alternatywy dla zakładów parzystych/nieparzystych.

Ostateczny wynik

Obstawiający mogą przewidzieć ostateczny wynik w serii do trzech lub pięciu, a nie tylko wybrać zwycięzcę. Ten zakład może zapewnić doskonałą wartość, gdy dana osoba ma szczęście prawidłowo odgadnąć wynik.

Całkowita liczba map, które wygrywa zespół

Witryny bukmacherskie online DreamHack oferują dokładny zakład na wynik końcowy na różne sposoby. Aby postawić zakłady, gracze muszą wybrać, ile map, ich zdaniem, wygra każda drużyna w trakcie rozgrywek. Obstawiający mogą wybrać drużynę, która wygra zero, jedną lub dwie mapy.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Raging Bolt: Nowy król Pokémon VGC Metagame
2024-04-10

Raging Bolt: Nowy król Pokémon VGC Metagame

Wiadomości