Przewodniki

March 23, 2023

Zakłady Rainbow 6: Kompletny przewodnik

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ostateczny sukces Rainbow Six Siege w e-sporcie wydawał się nieunikniony. Jako strzelanka pierwszoosobowa z pewnością przyciągnęła najbardziej utalentowanych graczy z całego świata. R6S, jak ludzie to nazywają, przyjął bardziej taktyczne podejście do gatunku FPS niż inne strzelanki pierwszoosobowe.

Zakłady Rainbow 6: Kompletny przewodnik

Chociaż gry takie jak Call of Duty koncentrują się głównie na brutalnej rozgrywce typu „biegnij i strzelaj”, R6S był wyjątkową bestią. Taktyka, ruchy strategiczne i dobrze skoordynowana praca zespołowa były niezbędne do zwycięstwa. W większości przypadków natychmiast przegrałbyś każdą rundę, gdybyś bezmyślnie zanurzył się w otoczenie.

Ze względu na bezprecedensowy aspekt tego pola gry konkurencja jest duża, a wraz z nią perspektywa zdobycia znacznych zysków pieniężnych.

Co to jest Rainbow Six?

Tom Clancy's Rainbow Six to seria gier wideo wydana przez Ubisoft, z Rainbow Six jako pierwszą częścią. Od swojego debiutu w 2015 roku Rainbow Six Siege jest grą wybieraną w rozgrywkach e-sportowych, a popularność zakładów na Rainbow Six: Siege gwałtownie wzrosła. Pięcioosobowe drużyny rywalizują ze sobą w meczach atakujący kontra obrońca, a strategiczna praca zespołowa odgrywa kluczową rolę w wyniku. Gracze przemierzają kilka obszarów, angażując się w walkę, a na każdym poziomie mogą zburzyć określone struktury, aby zwiększyć swoje możliwości taktyczne. To pierwszoosobowa strzelanka z naciskiem na strategię.

W Rainbow Six Siege dostępnych jest wiele trybów gry, z których każdy charakteryzuje się innym stylem gry:

  • Zakładnik w trybie rywalizacji celem atakujących jest uwolnienie zakładnika, a celem obrońców jest ich powstrzymanie. Aby wygrać rundę jako obrona, musisz albo zabić wszystkich atakujących, albo zapewnić bezpieczeństwo zakładnikowi przez cały czas trwania gry. Atakujący muszą uważać, aby uratować jeńca bez narażania go na niebezpieczeństwo, w przeciwnym razie ryzykują utratę scenariusza.
  • Bomba W trybie gry gracze muszą znaleźć i rozbroić jeden z dwóch ukrytych ładunków wybuchowych. Jeśli obrońcy będą w stanie zlikwidować atakujących i zniszczyć rozbrajacz, wygrają rundy. Jeśli obrońcy pomyślnie wyeliminują atakujących po zainstalowaniu rozbrajacza, ale nie będą w stanie go rozbroić na czas, obrońcy poniosą porażkę.
  • Bezpieczny obszar w trybie obrońcy pilnują komory zawierającej pojemnik na zagrożenie biologiczne, podczas gdy napastnicy próbują ją chronić. Obaj gracze muszą zostać wyeliminowani, aby gra została zakończona, lub drużyna atakująca musi zabezpieczyć pojemnik z zagrożeniem biologicznym, gdy nie można wykryć żadnych obrońców.

Opcje zakładów na e-sport w Rainbow Six

Te rynki zakładów Rainbow Six Siege często gromadzą największe pule w najlepszych witrynach bukmacherskich Rainbow Six, ponieważ to tam większość graczy koncentruje swoje pieniądze.

Finalista/Zwycięzca Turnieju

Zakłady na zwycięzcę meczu, w których wybierasz zwycięzcę pojedynczego meczu lub zwycięzcę serii bez dalszych ograniczeń, to najbardziej podstawowy rodzaj zakładów e-sportowych. Gracze powinni się spodziewać szeroki zakres nieprzewidywalności i szans na tych rynkach. Podczas gdy wyniki ustalonych leadów są zwykle przewidywalne, niektórzy słabsi zawsze mają szansę na wygraną.

Zwycięzca mapy

Jeden z rynków „bezwarunkowego zwycięzcy”, ten zakład opiera się na tym, kto zwycięży na danej mapie w turnieju. Obstawiający powinni unikać wybierania aktualnego lidera tabeli turniejowej jako potencjalnego zwycięzcy mapy. Nierzadko zdarza się, że mecz na mapie zależy od wyników jednego lub dwóch graczy w określonej drużynie.

Poprawny wynik

Jest to prawie to samo, co w poprzedniej sekcji, z wyjątkiem tego, że prognoza wyniku dla zakładów Rainbow Six musi być tak dokładna, jak to tylko możliwe. Jest to gra o wysoką stawkę, która obejmuje obszerne badanie wszystkich drużyn i gier, ale potencjalna wypłata jest znaczna, jeśli wygrasz. Ten typ zakładu wymaga najlepsza strategia obstawiania Rainbow Six prawidłowo przewidzieć.

Powyżej/poniżej

Obstawiający przewiduje, że łączna liczba punktów zdobytych w turnieju e-sportowym R6 lub długości serii będzie mieścić się w określonym przedziale. Gracz straci swoją stawkę, jeśli przekroczy ustawione liczby. Najwyższy możliwy wynik wiąże się z najwyższym możliwym ryzykiem i, w rzadkich przypadkach, najbardziej realnymi pieniędzmi, jakie mogą dać zakłady Rainbow Six.

Najwięcej zabójstw

Zadaniem obstawiającego jest przewidzenie, kto zdobędzie najwięcej zabójstw w meczu lub turnieju. Jest to najpopularniejszy rodzaj zakładów na Rainbow Six, ponieważ jest tak prosty: wiele drużyn wyznacza swoich najlepszych graczy jako „specjalnych dewastatorów” sceny e-sportowej i wyposaża ich w najbardziej śmiercionośne ataki w grze.

Zakłady specjalne

Różni bukmacherzy mogą również oferować różne inne specjalne zakłady. Jeden z takich zakładów polega na przewidywaniu, czy zespołowi uda się rozbroić broń, czy zakładnik zostanie ranny i tak dalej.

Najlepsze turnieje Rainbow Six do obstawiania

Jeśli szukasz profesjonalne turnieje Rainbow Six Siege, Ubisoft, wydawca gry, gości trzy z nich i wszystkie są ze sobą połączone — Six Invitational, Six Major i Pro League. 

Scena e-sportowa konwentów gier, takich jak Gamers8, często obejmuje R6 Siege. Wreszcie, członkowie społeczności mogą spodziewać się kilku corocznych zawodów e-sportowych organizowanych przez twórców gier i finansowanych przez sponsorów branżowych. Niektóre z nich stają się solidnymi stałymi jednorocznymi, podczas gdy większość z nich jest jednorazowa.

Sześć zaproszeń

Six Invitational to główny turniej e-sportowy Rainbow Six Siege firmy Ubisoft. Każdego roku 20 najlepszych drużyn rywalizuje w międzynarodowych wydarzeniach e-sportowych. Te drużyny to mistrzowie regionalnych rozgrywek i niekwestionowani liderzy w e-sporcie. Główna nagroda w Rainbow Six Siege Invitational wynosi 1 000 000 $, a ogólna pula nagród to 3 000 000 $. Dziesiątki prezenterów i streamerów, wspieranych przez potężną kadrę analityczną, transmitowało rozgrywki międzynarodowej publiczności.

Walka jest brutalna, rozrywka ekscytująca, a wyniki zakładów zaskakujące. Szczęśliwi obstawiający mogą wygrać zmieniające życie sumy pomimo niskich kursów bukmacherskich, kiedy młodsze drużyny nieoczekiwanie pokonują prawdziwego mistrza, a mało znani gracze stają się gwiazdami w ciągu jednego dnia.

Sześć głównych

Turnieje Rainbow Six: Siege's Six Major to nieco mniejsze, ale cieszące się renomą wydarzenie, które odbywa się dwa razy w roku, w maju i listopadzie, i nosi nazwę miasta-gospodarza, takiego jak Six Major Paris. Ubisoft jest również gospodarzem, a jego 16 drużyn jest podzielonych na cztery grupy: ośmiu regionalnych mistrzów Pro League, sześć drużyn, które awansowały w głównych i mniejszych kwalifikacjach, mistrz z poprzedniego turnieju i faworyt gospodarza. Gracze na najwyższych poziomach nadal przyciągają pulę nagród w wysokości 500 000 $.

Światowa liga i rygorystyczna runda kwalifikacyjna otwierają dużą przestrzeń do obstawiania. Nie jest łatwo przewidzieć każdy wynik meczu w Rainbow Six Siege, na przykład to, czy regionalni mistrzowie są godni siebie nawzajem lub czy wybór wydawcy awansuje do półfinału. Aby to wykorzystać, bukmacherzy oferują szeroką gamę stosunkowo dokładnych alternatyw, z których każda ma znacznie wyższe szanse i ryzyko.

Liga zawodowa

Jeśli szukasz kolejnego wielkiego nazwiska w e-sporcie, nie idź dalej niż Pro League. Dwa razy w roku, przed każdym setem Six Majors, odbywa się sezon Pro League. W ramach Pro League istnieją cztery różne mistrzostwa regionalne: Europa, Ameryka Łacińska, Ameryka Północna oraz Azja i Pacyfik. Zwycięzcy przechodzą do rundy finałowej i są wybierani do rywalizacji w Major Championship. Ponieważ serie meczów w Pro League trwają zwykle kilka miesięcy, gracz ma wystarczająco dużo czasu, aby wygrać i przeanalizować ulubione składy.

Zakłady Pro League są zarówno najtrudniejsze, jak i najprostsze w branży. Jest to miejsce spotkań kilku doświadczonych drużyn z obszerną listą zwycięstw i wielu wschodzących drużyn, które mają niewiele, jeśli w ogóle, takich osiągnięć. Ostateczne zwycięstwo jest zwykle pewne, ale cuda się zdarzają. Jednak słabsze kluby mogą wygrać duże pieniądze dla obstawiających w różnych meczach i sezonach.

Porady bukmacherskie Rainbow Six

Jesteś prawie gotowy do obstawiania Rainbow Six Siege teraz, gdy rozumiesz różne dostępne formaty rynków i kursów. Zwiększ swoje szanse na wygranie zakładów w Rainbow Six Siege, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami.

1. Zidentyfikuj możliwości poparcia faworyta lub słabszego

Wiedza o tym, która strona jest faworytem, a która słabsza w każdym starciu e-sportowym R6, pomoże ci postawić zakłady. W zakładach R6 zbyt częste wspieranie oczywistych faworytów może zmniejszyć twoje szanse na wygraną.

2. Poznaj zasady gry

Znajomość tajników Rainbow Six Siege, od operatorów (postaci, których można używać) i ich umiejętności po standardowe metody i rozgrywkę, ma kluczowe znaczenie dla wygrywania zakładów. Gracze muszą opanować unikalne zdolności ofensywne, defensywne i wspierające preferowanego operatora. Znajomość kluczowych graczy i ich interakcji z ulubionymi drużynami da ci przewagę i pozwoli ci odkrywać bardziej zróżnicowane rynki zakładów.

3. Zaangażuj się w większą społeczność R6 i odrób swoją pracę domową

Wielu ludzi gra w Rainbow Six Siege i wszyscy lubią ze sobą rozmawiać i dzielić się przemyśleniami. Większość profesjonalnych graczy R6, szczególnie na Twitterze i Twitchu, można znaleźć w mediach społecznościowych. Możesz sprawić, że nauka o R6 będzie przyjemniejsza, rozwijając silne więzi z zespołami, którym chcesz kibicować, oglądając ich transmisje na żywo i śledząc ich media społecznościowe. Operatorzy i ogólny styl gry graczy, których oglądasz na żywo, mogą wiele powiedzieć o grze i drużynie, której kibicujesz.

Końcowe przemyślenia

Turnieje i inne wydarzenia związane z Rainbow Six Siege często odbywają się przez cały rok. Rozległy krajobraz hazardu czeka na Ciebie w Rainbow Six. Sprawdź niektóre z eSportsbooków oceniliśmy w eSportRanker i zacznij stawiać zakłady, jeśli nie możesz się doczekać, aby wziąć udział w akcji.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości