Wiadomości

November 9, 2023

Zespół Activision RICOCHET wprowadza „Splat” do walki z oszustami w Call of Duty

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Zespół Activision RICOCHET pracował nad ekscytującymi aktualizacjami silnika zapobiegającego oszustwom w ramach przygotowań do premiery Modern Warfare 3 i nowej generacji Warzone. W niedawnym poście na blogu fani Call of Duty zostali poinformowani o nowych funkcjach, które pojawią się w RICOCHET, a jedna szczególna mechanika zapobiegająca oszustwom wyróżnia się swoją zabawą.

Zespół Activision RICOCHET wprowadza „Splat” do walki z oszustami w Call of Duty

Przedstawiamy „Splat”

Cechą wyróżniającą aktualizację jest „Splat”. Mechanika ta ma na celu uniemożliwienie grania oszustom poprzez zakłócanie ich rozgrywki w humorystyczny sposób. Kiedy w lobby przed grą zostanie wykryty, że gracz oszukuje, wyskakuje z samolotu wejściowego bez spadochronu. A jeśli oszust zostanie wykryty po pomyślnym rozmieszczeniu, jego prędkość zostanie dostosowana, co spowoduje upadek z wysokości 3000 metrów, który natychmiast go zabije. To dziwaczny, ale skuteczny sposób radzenia sobie z oszustami.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Zespół RICOCHET podkreślił, że funkcja „Splat” jest bezpieczna i zostanie aktywowana tylko w przypadku wykrytych oszustów. Nie zostanie ono wywołane przez raportowanie oparte na graczach. To zapewnienie jest ważne, aby utrzymać zaufanie graczy do systemu przeciwdziałającego oszustwom. W rzeczywistości do komunikatu o zabójstwach dodano logo RICOCHET Anti-Cheat, aby zapewnić wizualne potwierdzenie ochrony systemu w czasie rzeczywistym.

Uczenie maszynowe dla lepszego wykrywania

Oprócz funkcji „Splat” zespół RICOCHET wykorzystuje uczenie maszynowe do identyfikowania nowych zachowań oszukujących w danych klienta i serwera. Technologia ta pozwala im aktywnie kwestionować nietypowe zachowania i chronić społeczność przed oszustami. Analizując dziennie około 700 fragmentów rozgrywki, Zespół RICOCHET pracuje nad zwalczaniem ciągłego napływu oszustów do społeczności Call of Duty. Za pomocą nowego „narzędzia do badania powtórek” model uczenia maszynowego może automatycznie przeglądać do 1000 klipów dziennie i oczekuje się, że liczba ta będzie rosnąć.

Wniosek

To zachęcające widzieć zaangażowanie Activision w walkę z oszustami w Call of Duty. Wprowadzenie funkcji „Splat” i wykorzystanie uczenia maszynowego pokazuje ich zaangażowanie w ochronę wrażeń z gry dla legalnych graczy. Chociaż nadal jest wiele do zrobienia, aktualizacje te stanowią krok we właściwym kierunku. Bądź na bieżąco z Esports.net, aby uzyskać więcej wiadomości o Call of Duty.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu
2024-05-14

Niepewna przyszłość LCS: pielęgnowanie rodzimych talentów a zależność od importu

Wiadomości