Wiadomości

October 27, 2022

Świat zakładów e-sportowych Betsson

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Pomóc Grupa Betssona Rozszerzyć swoje zakłady sportowe online na Stany Zjednoczone, procesor płatności Nuvei nawiązał współpracę ze szwedzką firmą hazardową. W Kolorado Betsson założył firmę pod nazwą Betsafe. Gracze mogą automatycznie wpłacać pieniądze na swoje konta do gier ze swoich kont bankowych, korzystając z funkcji natychmiastowego przelewu bankowego Nuvei.

Świat zakładów e-sportowych Betsson

Natychmiastowe wypłaty, które pozwalają graczom na natychmiastowe i całodobowe odbieranie wygranych na swoje konta bankowe, to kolejna zaleta dla graczy. Po zakończeniu początkowej transakcji Nuvei tokenizuje również informacje finansowe graczy, aby mogli wpłacać pieniądze lub żądać wypłat za pomocą mechanizmu płatności „jednym kliknięciem”.

Dzięki tej współpracy Betsson dołącza do rosnącej grupy stron z zakładami e-sportowymi i innych bukmacherów, którzy używają Nuvei do swoich wymagań dotyczących płatności. Dzięki integracji Nuvei z siecią płatności w czasie rzeczywistym The Clearing House gracze mogą natychmiast wpłacać i wypłacać środki z portfela gier na swoje konta bankowe dzięki tej relacji.

Według prezesa i dyrektora generalnego Nuvei, Philipa Fayera, natychmiastowe, łatwe wpłaty i płatności w czasie rzeczywistym są niezbędne, aby zaspokoić potrzeby amerykańskich graczy w zakresie ich najlepszych stron z zakładami e-sportowymi. Na ekscytującym i szybko rozwijającym się rynku gier w USA od 2022 r. dostawca płatności współpracuje z niektórymi z najbardziej znanych operatorów, w tym z Betssonem.

Betsson wygrywa na The Swedish Gambling Awards 2022

Podczas Swedish Gambling Awards, transmitowanych na żywo przez branżowe grupy SPER i BOS, Betsson otrzymał nową nagrodę Customer Satisfaction - Marketing. Te wyróżnienia są wyrazem uznania dla godnych pochwały projektów, grup i liderów, którzy zwiększyli odpowiedzialność i trwały wzrost w sektorze hazardowym.

Chociaż sektor ten przynosi radość i rozrywkę wielu ludziom w Szwecji, konkretne problemy wciąż wymagają rozwiązania. Ilość i agresywność reklam hazardowych to rzeczy, które często wzbudzają wiele krytyki. Dlatego po raz pierwszy szwedzkie Gambling Awards dodały zupełnie nową kategorię: Satysfakcja Klienta - Marketing. 

Betsson zdobył tę nagrodę dzięki swojej internetowej serii Fimpen's Resa, co przekłada się na Fimpens Journey, która naprawdę podbiła serca szwedzkich fanów sportu.

Dlaczego Betsson zwyciężył?

Jury przytaczało następujące słowa, ogłaszając Betsson jako zwycięzcę: W świecie, w którym marketing często utożsamia się z reklamami i krótkowzroczną konwersją, co wiąże się z ryzykiem eskalacji przeciążenia reklamami, Betsson zdecydował się na tworzenie wysokiej jakości treści, które ogląda przeciętny widz imponujące 17 minut z rzędu. 

Biorąc pod uwagę, że program trwa już czwarty rok, jasne jest, że jest to długoterminowa strategia, która przynosi korzyści zarówno Betssonowi, jak i jego widzom. Oprócz szybkich wygranych i bonusów, buduje emocjonalną więź z Betssonem. Po zrobieniu wrażenia, Betsson „zbił hokej” do jury jako zwycięzcy. Dlatego najlepsi recenzenci bukmacherów e-sportowych mają tak wiele pozytywnych recenzji o Betssonie.

Co ta nagroda oznacza dla bukmachera?

Zwycięzca, Robin Olenius, PR Manager w Betsson, wyraził radość z odebrania nagrody w obliczu ostrej konkurencji. Ich zdaniem to, co wymyślili we współpracy z Fimpens Resa, naprawdę wyróżnia się jako najlepsza praktyka w zakresie tego, jak operator zakładów może zapewnić wartość poprzez subtelną komunikację. 

Firma produkuje wysokiej jakości materiały, które przemawiają i angażują miłośników hokeja w całym kraju. W rezultacie są zaszczyceni otrzymaniem tego rodzaju uznania na Swedish Gambling Awards w często krytykowanym sektorze za agresywną promocję.

Bettson emituje obligacje, aby pozyskać 90 milionów euro

Trzyletnie obligacje o wartości 90 milionów dolarów zostały wyemitowane przez Betsson, szwedzką firmę zajmującą się grami online i bukmacherami. Ich termin zapadalności przypada na czerwiec 2025 r. Betsson nie określił, w jaki sposób fundusze zostaną wykorzystane, ale pojawiają się, gdy firma stara się rozwijać na niedawno regulowanych rynkach Ameryki Północnej.

Oprocentowanie obligacji jest stałe i wynosi 6,5% plus trzy miesiące od referencyjnej wspólnej stopy procentowej, unijnej standardowej stopy międzybankowej (EURIBOR). Martin Ahman, dyrektor finansowy, wyraził zadowolenie z dużego zainteresowania nową obligacją spółki ze strony szerokiego spektrum inwestorów, w tym instytucji skandynawskich i międzynarodowych. 

Dyrektor finansowy uznał, że działanie to świadczy o zaufaniu do ich strategii korporacyjnej, która nadal zapewnia stałe przepływy pieniężne i rentowny wzrost.

Dodatkowo Betsson ujawnił wyniki swojej oferty przetargowej posiadaczom niespłaconych obligacji firmy o wartości 1 mld SEK (79 mln GBP, 97 mln USD lub 93 mln EUR), których termin zapadalności zaplanowano na koniec września. Oferta, która ma się zakończyć 15 czerwca 2022 r., stanowi równowartość 100,5% wartości nominalnej każdej obligacji plus naliczone i niezapłacone odsetki.

Pontus Wernbloom zostaje członkiem Betsson

Betsson zatrudnił gwiazdę futbolu Pontusa Wernblooma jako swojego nowego ambasadora marki, aby nadal produkował najlepsze treści w szwedzkim sektorze gier. Wernbloom, którego kariera właśnie się skończyła, będzie częścią trwającej inwestycji Betssona w szwedzkie i piłkarskie sporty. W przypadku hokeja, tenisa i padla Betsson współpracuje już z Christianem „Fimpenem” Eklundem i Jonasem Björkmanem.

Pontus Wernbloom grał dla AZ Alkmaar w Holandii, CSKA Moskwa w Rosji i PAOK w Grecji, dopóki nie zdecydował się nazwać tego karierą w 2021 roku w IFK Göteborg. Obecnie ma nową pozycję jako partner w firmie Betsson, gdzie będzie brał udział m.in. w działaniach firmy związanych z piłką nożną oraz w wielu innych inicjatywach i produkcjach związanych ze sportem.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Kampania zwycięstwa Monopoly GO: wygraj duże nagrody i darmowe kostki
2024-02-16

Kampania zwycięstwa Monopoly GO: wygraj duże nagrody i darmowe kostki

Wiadomości