Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters to jedna z największych serii turniejów e-sportowych na świecie. To globalne zjawisko sponsorowane przez firmę Intel i odbywające się w wielu różnych krajach na całym świecie. Jest własnością Electronic Sports League (ESL), niemieckiego organizatora e-sportu, który znany jest z wielu turniejów gier na swoim koncie.

Pomysł na nią powstał w 2006 roku, po tym, jak ESL zdała sobie sprawę z potencjału ogólnoświatowego wydarzenia e-sportowego. Otrzymał fundusze od Intela i został nazwany Intel Extreme Masters. W konkursie przez cały rok odbywają się małe wydarzenia, które prowadzą do „Wielkiego Finału”, który odbywa się na targach CeBIT w Hanowerze w Niemczech.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Intel Extreme Masters

Wszystko, co musisz wiedzieć o Intel Extreme Masters

Na początku miał turnieje tylko dla Counterstrike 1.6, ale na razie organizuje turnieje w sumie 11 gier, z których dwie to Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II.

Turnieje Intel Extreme Masters odbyły się w takich miastach jak Katowice, Toronto, Kanton, Nowy Jork i Dubaj. Ostatni turniej Intel Extreme Masters w Counterstrike: Global Offensive miał główną nagrodę w wysokości 100 000 USD.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Intel Extreme Masters
Wszystko o CS:GO

Wszystko o CS:GO

Counter Strike globalna ofensywa, lub CS:GO, to jeden z najczęściej oglądanych i rozgrywanych turniejów e-sportowych Intel Extreme Masters. W 2020 roku uzyskał ponad milion wyświetleń. CS:GO to darmowa strzelanka FPS, która została wydana w 2012 roku.

Oryginalna gra Counter-Strike była modyfikacją popularnej gry Valve Half-life. Dziś w serii CS są cztery gry.

Opracowana przez Valve i Hidden Path Entertainment gra składa się z dwóch drużyn, Terrorystów i Antyterrorystów, walczących ze sobą w różnych trybach gry. Gra jest nadal bardzo popularna w społeczności graczy i otrzymuje regularne aktualizacje przez Valve.

W 2018 roku Valve wprowadziło tryb Battle Royale o nazwie „Danger Zone”. Jest 9 inne tryby gry, z najpopularniejszym z nich to „Bomb Defusal”. Gra otrzymała kilka nagród w branży e-sportowej, w tym Game Awards za lata 2017, 2019 i 2020.

Gra jest czwartą grą z serii CS i jest dostępna na Windows, macOS, Xbox 360 i PS3. Od momentu premiery Valve wprowadziło mnóstwo nowych funkcji, w tym nowe mapy, broń, tryby gry i skórki. Skórki pomogły stworzyć „wirtualną ekonomię” w grze, co ostatecznie zaowocowało zakładami e-sportowymi i hazardem.

CS:GO Zakłady i turnieje e-sportowe

Nazywa się turnieje CS:GO, które mają największe pule nagród Główne Mistrzostwa. Rozpoczęli z pulą nagród w wysokości 250 000 USD, a następnie powiększyli się do 1 000 000 USD. Intel Extreme Masters zorganizował jeden z głównych turniejów Counter Strike w latach 2008-2012, ale był to CS 1.6.

Przed wydaniem CS:GO przyszłość serii w branży e-sportowej była niepewna, ponieważ wielu graczy na całym świecie nie chciało grać w CS 1.6 w konkurencyjnym środowisku. Kiedy CS:GO wystartowało w 2012 roku, ożywiło ducha e-sportu w społeczności CS.

Podczas gdy początkowa wersja gry wciąż miała swoje niedociągnięcia, Valve stale publikuje łatki, aby ją ulepszyć. Pierwsze główne mistrzostwa CS:GO zostały sfinansowane przez Valve i odbyły się w Szwecji o godz DreamHack Zima 2013.

Gra ma jednak sporo kontrowersji. Okazało się, że wielu graczy oszukuje, ale są oni blokowani przez „Valve Anti-Cheat (VAC)”, gdy tylko zostaną wykryci. Gracze, którzy oszukują w turniejach, są na stałe blokowani, a czasem usuwani ze swoich drużyn.

Kiedy wprowadzono skórki na broń, internetowe strony z zakładami e-sportowymi zostały stworzone w celu obstawiania skórek. Wkrótce przekształciło się to w hazard dla nieletnich, z powodu którego Valve i witryny hazardowe otrzymały dwa pozwy.

Wszystko o CS:GO
Kursy na zakłady Intel Extreme Masters

Kursy na zakłady Intel Extreme Masters

Istnieją trzy rodzaje kursów na zakłady:

  • Kursy ułamkowe
  • Kursy dziesiętne
  • Kursy na pieniądze

Intel Extreme Masters oferuje różnorodne opcje dla tych, którzy chcą postawić na swojego faworyta lub słabszego. Najpopularniejszy rodzaj kursów zakładów Intel Extreme Masters to kursy dziesiętne i kursy moneyline. Różnica między nimi polega na tym, że pierwszy jest używany w Europie, a drugi w Ameryce.

Na turnieju IEM Dallas, "Looking for Org" okazał się słabszy, z kursem 301,00. Drużyna Vitality i Astralis mieli kurs 18.00, co czyniło ich najbezpieczniejszym zakładem w turnieju.

W trwającym Intel Extreme Masters Season XVII Astralis ma kurs 3,82, a Natus Vincere ma kurs 1,26.

Szanse na sukces są wysokie, gdy wiesz, na jakie kursy postawić. Obstawianie najbardziej prawdopodobnego wyniku i ulubionej drużyny może wydawać się najlepszą opcją, ale rozsądniej jest postawić na value.

Istnieją różne strony internetowe z zakładami e-sportowymi, w których można znaleźć najlepsze kursy. Nie ma dużej różnicy między wartościami w tych witrynach, ale małe różnice mogą się kumulować, aby dać znaczące zyski.

Kursy na zakłady Intel Extreme Masters
Dlaczego Intel Extreme Masters jest popularnym turniejem do obstawiania?

Dlaczego Intel Extreme Masters jest popularnym turniejem do obstawiania?

Każdego roku miliony entuzjastów gier i zakładów na gry wideo z całego świata oglądają ligi Intel Extreme Masters. To bardzo turniej konkurencyjny która przyciąga globalną publiczność.

Jaki jest powód jego popularności? Jest gospodarzem turniejów niektórych z największych gier na świecie. Counter-Strike: Global Offensive i Starcraft II to ulubione gry fanów, na które można postawić.

Innym powodem, który przyciąga zarówno graczy, jak i lepszych graczy, jest duża pula nagród. Intel Extreme Masers Katowice 2022 nie był Majorem, ale miał pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów. Najlepszym zwycięzcom przyznano 400 000 $.

Odbył Major Championships dla Counter-Strike, a kolejne Counter-Strike: Global Offensive Major Championship odbędą się w Rio de Janeiro w Brazylii w 2022 roku, pierwszy w historii IEM Major Championship, który odbędzie się w 2022 roku Brazylia.

Intel wielokrotnie powtarzał, że ich celem jest udostępnienie technologii do gier w każdym zakątku świata. Major w Brazylii będzie dziesiątym specjalizacją Intel Extreme Master. To jedna z najstarszych firm e-sportowych i znajdziesz ją na każdej liście turniejów e-sportowych.

Jego globalna atrakcyjność jest jednym z głównych powodów, dla których jest dziś tak popularny.

Dlaczego Intel Extreme Masters jest popularnym turniejem do obstawiania?
Najlepsze zespoły Intel Extreme Master

Najlepsze zespoły Intel Extreme Master

Astralis oraz Natus Vincere są stałymi graczami turnieju. W turnieju 2020, który odbył się w Katowicach, Natus Vincere zdobył pierwszą nagrodę w wysokości 250 000 USD, podczas gdy Astralis zdobył trzecią nagrodę w wysokości 40 000 USD.

Team WE (World Elite) to kolejny regularny gracz, który od 2011 roku wygrał łącznie 3 turnieje. Drużyna jest chińską organizacją e-sportową.

W turnieju Intel Extreme Masters 2017, który odbył się w Australii, SK gry zdobył trofeum po czterech dniach CS:GO. Drużyna walczyła przeciwko Klan FaZe i wygrał 3 z 4 meczów.

Flash Wolves lub FW, tajwańska drużyna e-sportowa, która powstała w kwietniu 2013 roku. Jej pierwotna nazwa brzmiała „yoe IRONMEN” i nie została zmieniona na Flash Wolves do sierpnia 2013 roku. Są uważani za jedną z najlepszych drużyn w League of Legends i wygrał mistrzostwa świata Intel Extreme Masters Season XI.

Gambit E-sport to kolejna organizacja e-sportowa znana jako jedna z najlepszych drużyn w League of Legends. To rosyjska drużyna z Wielkiej Brytanii. Zdobyli kilka tytułów w Intel Extreme Masters w latach 2013-2014. Nie zapowiedzieli żadnych planów udziału w przyszłych turniejach Intel Extreme Masters.

Najlepsze zespoły Intel Extreme Master
Największe momenty Intel Extreme Masters

Największe momenty Intel Extreme Masters

Byłoby złą przysługą branży e-sportowej nie wspominając o pierwszym turnieju Intel Extreme Masters, w którym drużyny z 24 różnych krajów grały w Counter-Strike i World of Warcraft III. Pula nagród wyniosła 160 000 €.

Polskie drużyny Pentagram i H2K Gaming walczyły o nagrodę końcową, a ta pierwsza zgarnęła 40 000 euro. To była zacięta rywalizacja, w której uczestniczyły również Fnatic i SK Gaming, dwie drużyny, które będą rywalizować również w przyszłych turniejach.

Z każdym sezonem Intel Extreme Masters rozszerzał się nie tylko pod względem gier, ale także krajów i miast. StarCraft 2 został wprowadzony w sezonie V, a także miał turnieje z zaproszeniem League of Legends, które wzbudziły podekscytowanie fanów na temat następnego sezonu.

Po turnieju z zaproszeniem League of Legends został ostatecznie wprowadzony w sezonie VI. W sezonie XI po raz pierwszy w historii turnieju finałowa impreza odbyła się w Katowicach przez dwa weekendy.

Największe momenty Intel Extreme Masters
Gdzie obstawiać i najlepsza strategia obstawiania na IEM

Gdzie obstawiać i najlepsza strategia obstawiania na IEM

Istnieje wiele różnych stron z zakładami e-sportowymi, w których można obstawiać turnieje Intel Extreme Masters. Oto kilka witryn, z których możesz skorzystać:

  • Cyber.bet
  • Betaway Sport
  • 1xBet
  • 20 Bet

Zakłady na e-sporty to bardzo prosty proces. Wybierasz stronę, z której chcesz skorzystać, patrzysz na kursy i stawiasz zakład na drużynę, z którą walczysz, wpłacasz pieniądze, a następnie czekasz, aby zobaczyć, kto wygra.

Najlepszą strategią do naśladowania jest analiza kursów. Pamiętaj, że im wyższy kurs, tym mniejsza szansa na wygraną drużyny. Drużyna z wyższymi kursami dawałaby większe zwroty, ale miałaby małą szansę na wygraną.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest historia zespołu. Jak radzili sobie w poprzednich meczach? Oto kilka czynników, które powinieneś uwzględnić w swojej strategii obstawiania, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Gdzie obstawiać i najlepsza strategia obstawiania na IEM