Najpopularniejsi bukmacherzy e-sportu w Rosja

Zakłady na e-sporty kwitną w wielu częściach świata. Podczas gdy niektórzy niedoświadczeni gracze wciąż walczą o zrozumienie tej formy hazardu, większość Rosjan wydaje się, że dzięki wieloletniej praktyce opanowała ją.

Jednym z czynników przyczyniających się do popularności zakładów na e-sporty w Rosji jest dostępność najwyższej klasy serwisów bukmacherskich. Większość z nich jest dobrze znana graczom z tego kraju, ponieważ oferują funkcje, których szukają.

Najpopularniejsi bukmacherzy e-sportu w Rosja

Przykłady tych poszukiwanych aspektów obejmują:

 • Zapewnienie wielu metod płatności, w tym lokalnych
 • Dostępność wielu języków, w tym rosyjskiego, angielskiego, tureckiego, niemieckiego i francuskiego
 • Niezawodna obsługa klienta charakteryzująca się szacunkiem, przeszkolonymi, responsywnymi i cierpliwymi agentami, którzy są zawsze na zawołanie rosyjskich klientów
 • Różne rodzaje programów lojalnościowych i bonusów dla obstawiających e-sporty
 • Różne środki bezpieczeństwa w celu ochrony poufnych informacji obstawiających e-sporty, takich jak imiona i nazwiska, adresy e-mail i dane bankowe

Jeśli rosyjski gracz ma szczęście trafić na stronę bukmacherską z tymi funkcjami, powinien to wykorzystać. Istnieje wiele interesujących korzyści, takich jak wartościowa rozrywka, swoboda obstawiania wielu gier e-sportowych i bezpośredniość. Zakłady na e-sporty uczą również graczy przydatnych umiejętności życiowych, takich jak podejmowanie decyzji.

Section icon
Historia zakładów na e-sporty w Rosji

Historia zakładów na e-sporty w Rosji

Hazard był nielegalny w Rosji w latach 1928-1989, co oznacza, że nie słyszano wtedy o zakładach na e-sporty. Na początku lat 90. deweloperzy zaczęli tworzyć gry wideo, ale nie były one popularne w tym kraju aż do późnych lat 90. XX wieku. Następnie niektórzy Rosjanie zaczęli w nie grać na swoich komputerach osobistych, z których część została sprowadzona z krajów takich jak Japonia, Chiny i Stany Zjednoczone.

Szybko rozeszła się wieść o nowym typie gier wideo dostarczających niezrównanych emocji. Wkrótce gracze zbierali się kilka razy w tygodniu, aby grać do późna w nocy.

W 2001 roku Rosja przeszła do historii, stając się pierwszą na świecie jurysdykcją, która uznała eSport za sport, na który gracze mogą legalnie obstawiać.

Rosyjska branża e-sportowa stanęła w obliczu wielu wyzwań w okresie niemowlęcym. Cenzura rządowa i nieodpowiednie finanse sprawiły, że gracze tutaj mieli trochę trudności z obstawianiem sportów elektronicznych na rynku w tamtym czasie. Ponadto niektórzy gracze nie do końca rozumieli, z czym wiążą się obstawianie konkurencyjnych gier wideo, co zmusza ich do powstrzymania się od tej aktywności. Ponownie, strony z zakładami sportowymi oferujące rynki e-sportowe dla graczy w Rosji były ograniczone. Musieli więc zbadać kilka dostępnych.

Historia zakładów na e-sporty w Rosji
Esport w dzisiejszych czasach w Rosji

Esport w dzisiejszych czasach w Rosji

Obecny szum e-sportowy w Rosji jest niewiarygodny. Od początku 2022 roku jest to jedyna forma obstawiania, na którą Rosjanie mogą legalnie sobie pozwolić. Większość z nich postrzega to jako niezwykle zabawne zajęcie i nie są w błędzie. Nic nie może się równać z entuzjazmem, jaki towarzyszy oglądaniu konkretnego turnieju e-sportowego online. Jeszcze przyjemniej jest, gdy drużyna lub gracz, na który jeden stawia zakład, wygrywa.

W przeciwieństwie do lat temu, rosyjscy gracze mają teraz większą wiedzę na temat zakładów na e-sporty. Wiedzą, że trzeba zrozumieć te gry wideo, aby dobrze się na nie bawić. Na szczęście w sieci jest mnóstwo cennych informacji o sportach elektronicznych. Jeszcze bardziej zachęcające jest to, że amatorzy mogą swobodnie konsultować się z ekspertami przed obstawieniem konkretnego e-sportu. Daje im to dostęp do przydatnych wskazówek dotyczących obstawiania zakładów i tego, co mogą zrobić, aby poprawić jakość swoich doświadczeń obstawiania.

W idealnym przypadku oczekuje się, że dzisiejsi gracze wybierają najlepsze rosyjskie strony z zakładami na e-sporty, oferując tytuły, na które mają nadzieję postawić, i świetne kursy. Mają szczęście, ponieważ lista tych platform jest dłuższa niż na początku XXI wieku. Dało im to bardzo potrzebną swobodę odkrywania wielu witryn z zakładami sportowymi, dopóki nie znajdą tych, które zapewniają wrażenia, których pragną.

Esport w dzisiejszych czasach w Rosji
Przyszłość zakładów e-sportowych w Rosji

Przyszłość zakładów e-sportowych w Rosji

Rynek zakładów na e-sporty w Rosji jest wart miliardy i prawdopodobnie w przyszłości będzie wyceniany na znacznie wyższą kwotę. Liczba graczy, którzy chcą wydać pieniądze na obstawianie tych konkurencyjnych gier wideo, rośnie w miarę upływu dni. Inne marki bukmacherskie również witają Rosjan, torując drogę dla większej puli obstawiających e-sporty.

Niewątpliwie różne platformy mediów społecznościowych przyczyniły się do spopularyzowania zakładów na e-sporty w Rosji i będą nadal to robić. Jednym z nich jest YouTube, który pozwala graczom oglądać, jak gracze streamują swoje ulubione e-sporty. Informuje ich również o nadchodzących turniejach i najbardziej utalentowanych graczach e-sportowych, na których należy uważać.

Większość firm bukmacherskich obsługujących Rosję ma szansę na rozwój w nadchodzących latach. Muszą jednak dobrze rozegrać swoje karty i oferować najlepsze usługi, aby przyciągnąć jak najwięcej graczy. Ponadto marki te muszą również opracować skuteczne strategie radzenia sobie z wyzwaniami, przed którymi obecnie stoi ta branża. Na przykład niektórzy bukmacherzy w Rosji muszą poprawić swoją grę reklamową, aby gracze o nich wiedzieli. Robiąc to, muszą przestrzegać krajowych przepisów dotyczących hazardu.

Przyszłość zakładów e-sportowych w Rosji
Czy kasyna są legalne w Rosji?

Czy kasyna są legalne w Rosji?

W 2009 roku rosyjski rząd zabronił wszelkiej działalności hazardowej offline, z wyjątkiem czterech regionów (strefy Kaliningradu, Ałtaju, Primorskiego i Krasnodaru). Oznaczało to, że każdy Rosjanin przyłapany na obstawianiu zakładów sportowych lub graniu w gry kasynowe w domach hazardowych poza tymi obszarami może ponieść konsekwencje prawne.

Należy zauważyć, że rządowi Rosji zależy na zlokalizowaniu operatorów gier hazardowych oferujących swoje usługi nielegalnie. Jednak jego surowe ograniczenia ledwo wpływają na indywidualnych graczy, z których większość lubi hazard online. Zwykle odwiedzają platformy zakładów e-sportowych offshore, korzystając z VPN i innych usług blokujących IP, aby zarejestrować się i obstawiać różne sporty elektroniczne. Ponieważ ci międzynarodowi bukmacherzy nie zostali zablokowani, gracze mogą bez wysiłku przelewać pieniądze na i z kont zakładów.

Hazardziści online w Rosji ostrożnie wybierają bukmacherów, u których chcą się zarejestrować, głównie dlatego, że wiedzą, że jeśli coś pójdzie nie tak, ich rząd nie może im pomóc. Najczęściej przed rejestracją stale analizują bezpieczeństwo bukmachera. Gwarantuje to, że ich bankrolle są bezpieczne, gdy obstawiają e-sporty za prawdziwe pieniądze. Jeśli korzystają z promocji, sprawdzenie protokołów bezpieczeństwa platformy zapewnia im bezpieczne wypłaty.

Czy kasyna są legalne w Rosji?
Ustawodawstwo e-sportowe w Rosji

Ustawodawstwo e-sportowe w Rosji

Obstawianie zakładów e-sportowych w Rosji podlega różnym przepisom. Na początek dostawcy gier hazardowych offline powinni działać tylko w czterech strefach określonych przez rząd. Nie mogą obsługiwać graczy poniżej 18 roku życia ani zatrudniać pracowników poniżej tego wieku.

Rosyjski rząd oczekuje również, że operatorzy gier hazardowych zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo swoim pracownikom i graczom odwiedzającym ich lokale. Te ostatnie muszą być kapitałowymi projektami budowlanymi, które nie powinny znajdować się w ośrodkach opieki zdrowotnej, placówkach edukacyjnych, niedokończonych budynkach, stacjach tranzytowych, tymczasowych konstrukcjach i nieruchomościach funduszy mieszkaniowych.

Rosyjskie prawo wymaga, aby biura bukmacherskie zapewniały rzetelną obsługę klienta, który powinien mieć co najmniej 800 metrów kwadratowych. Firma może bezpłatnie instalować automaty do gier w tym regionie, aby zaspokoić potrzeby graczy e-sportowych, którzy mogą chcieć w nie zagrać. Powinien zawierać co najmniej dziesięć stołów.

Co ciekawe, zakłady na e-sporty w Rosji są legalne, mimo że hazard online jest tutaj nielegalny. Jak to jest możliwe? Cóż, zakłady ze skórkami (przedmiotami cyfrowymi) nie mogą być klasyfikowane jako część konwencjonalnego hazardu online, co jest niezgodne z prawem w tym kraju. Tworzy szarą strefę, z której korzystają rosyjscy entuzjaści e-sportu, aby obstawiać konkurencyjne gry wideo, takie jak Counter Strike globalna ofensywa.

Zakłady działają w Rosji

W 2006 roku uchwalono ustawę federalną nr 244-FZ, delegalizując wszystkie internetowe platformy bukmacherskie w Rosji. Firmy bukmacherskie w tej jurysdykcji zareagowały inaczej. Podczas gdy niektórzy przenieśli się do innych krajów i nadal świadczyli usługi hazardowe, inni zostali zmuszeni do zamknięcia sklepu lub przekształcenia się w inne rodzaje firm.

Kilka marek, które zdecydowały się działać z innych części świata, przestrzegało prawa i przestało witać Rosjan. Jednak większość z nich nadal pozwala tym ostatnim zarejestrować się u nich.

W 2012 roku rosyjski Sąd Najwyższy powierzył organowi regulacyjnemu znanemu jako „Roskomnadzor” śledzenie wszystkich nielegalnych platform bukmacherskich. Była to jedna ze strategii rządu, aby upewnić się, że w kraju nie ma hazardu online. Sąd zlecił również wszystkim dostawcom internetu blokowanie platform bukmacherskich obejmujących Rosjan.

Było to jednak sprzeczne z ich polityką, więc większość z nich odmówiła. Rząd był wściekły i jasno dał do zrozumienia, że dostawcy internetu naruszający to prawo stracą licencje.

Niewątpliwie Roskomnadzor zawsze był czujny, aby zabronić zakładów na e-sporty w Rosji. Kilka lat temu ograniczono strony internetowe, takie jak csgo.tm, csgofast.com i skingames.co, które służyły rosyjskim graczom.

Ustawodawstwo e-sportowe w Rosji
Ulubione gry rosyjskich graczy

Ulubione gry rosyjskich graczy

Wśród głównych powodów, dla których przyciągają Rosjan zakłady na e-sporty online czy jest wiele tytułów, na które można postawić. Cieszą się nawet grami, ponieważ są proste, z ekscytującymi motywami i najwyższej klasy projektami.

Sprawdź niektóre gatunki gier wideo, na które Rosjanie obstawiają dzisiaj:

 • Gry strategiczne w czasie rzeczywistym: Starcraft, Era imperium, oraz Warcraft.
 • Gry karciane: Magia: Arena Zgromadzeń, Hearthstone, oraz Cienistość.
 • Tytuły Multiplayer Online Battle Arena (MOBA): Bohaterowie sztormu, League of Legends, Bohaterowie Newerth, Obrona Starożytnych, Dota 2, Walka, Porazić, Próżność, oraz Bohaterowie ewoluowali.
 • Tytuły wyścigowe: Jeździec gokartowy, Seria e-sportowa Formuły 1, Projekt SAMOCHODY, oraz Trackmania.
 • Strzelanki FPS: Valorant, Seria Counter-Strike, Seria Halo, Los, Rainbow Six: Siege, Obserwacja, Drżeć, Seria Call of Duty, Siła Specjalna II, Pole bitwy, oraz Lek przeciwbólowy.
 • Gry walki: uliczny wojownik, Instynkt zabójcy, Tekken, oraz Super Smash Bros. Ultimate.
 • Gry Battle Royale: Legendy Apex, Fortnite, Minecraft, Pola bitwy PlayerUnknown, Z1 Battle Royale, oraz Battlegrounds Mobile Indie.

Większość z tych gier e-sportowych ma swoich entuzjastów w Rosji, ale Counter Strike globalna ofensywa oraz Dota 2 mają najlepsze miejsca. Pokazały się również dane ze Statista _World of Tanks_miał największą liczbę fanów w tym kraju w 2019 roku, ale mogło się to zmienić w ciągu ostatnich kilku lat.

Ulubione gry rosyjskich graczy
Metody płatności w Rosji

Metody płatności w Rosji

Rosyjscy gracze lubią obstawiać e-sporty za prawdziwe pieniądze, ponieważ łatwo jest zasilać ich konta bukmacherskie i otrzymywać wypłaty. Niektóre z systemów lokalnych, którymi dysponują, to QIWI, WebMoney, Mir, Sberbank Online, MegaFon i YooMoney (wcześniej znane jako Yandex Money).

Ale hazardziści nie ograniczają się tylko do nich. Międzynarodowe metody płatności, z których mogą korzystać, obejmują:

 • Wiza
 • Karta MasterCard
 • PayPal
 • Kryptowaluta (Bitcoin, Litecoin, Ethereum)
 • Przelewy bankowe
 • Neteller
 • Skrill
 • AstroPay

Rosyjscy gracze powinni zrozumieć, że chociaż większość tych metod wpłat/wypłat jest łatwa w użyciu, nie działają one w ten sam sposób. Oznacza to, że proces zasilania kont bukmacherskich lub autoryzacji wypłat może się różnić w zależności od systemu, z którego zdecydujesz się korzystać.

Na przykład, gdy gracz dokonuje wpłaty w Skrill, gotówka może pojawić się na jego koncie zakładów e-sportowych w ciągu kilku sekund. Ten cyfrowy portfel znany jest z natychmiastowych przelewów. Ale może tak nie być, gdy korzystają z przelewu bankowego. Ten metoda płatności ma czas przetwarzania do trzech dni, w zależności od przeniesionej gotówki i platformy zakładów e-sportowych, która ją otrzymuje. Jeśli graczowi brakuje cierpliwości lub ma nadzieję postawić na konkretny turniej e-sportowy tego samego dnia, w którym dokona wpłaty, przelew bankowy nie jest dla niego odpowiedni.

Metody płatności w Rosji
FAQ

FAQ

Ile metod płatności mogą używać obstawiający e-sporty w Rosji, aby wpłacać depozyty u swoich ulubionych bukmacherów?

Nie ma ograniczeń co do systemów płatności, które Rosjanie mogą wykorzystać do finansowania swoich kont zakładów e-sportowych. Należą do nich lokalne i międzynarodowe, takie jak QIWI, WebMoney, PayPal i Skrill.

Jaka jest najlepsza strona z zakładami e-sportowymi w Rosji?

Najlepsze zakłady na e-sporty w Rosji zależą od gracza i jego unikalnych potrzeb. Na przykład, jeśli ktoś chce postawić na gry eSport, takie jak Hearthstone oraz Call of Duty, idealna strona internetowa dla nich zapewnia te rynki.

Czy obstawianie e-sportu w Rosji jest bezpieczne?

Tak, w Rosji można bezpiecznie uprawiać różne rodzaje sportów elektronicznych, ponieważ jej rząd już zadeklarował, że ta działalność jest legalna. Jednak gracze muszą również przejąć inicjatywę, aby nic nie zagrażało ich bezpieczeństwu. Mogą to zrobić, wybierając legalne platformy z protokołami bezpieczeństwa najwyższego poziomu.

Czy amatorzy hazardu powinni obstawiać e-sporty w Rosji?

Tak, początkujący gracze e-sportowi w Rosji mogą obstawiać swoje ulubione gry e-sportowe. Ale powinni zawsze wcześniej się do tego przygotować. Doskonałą strategią, aby to zrobić, jest intensywne badanie gry wideo, na którą chcą postawić. Wybór renomowanej platformy z wieloma pozytywnymi recenzjami jest również najlepszym rozwiązaniem, aby nie dać się oszukać.

Czy strony z zakładami e-sportowymi w Rosji korzystają z promocji?

Tak, prawie wszystkie platformy zakładów e-sportowych w Rosji oferują atrakcyjne oferty dla graczy.

FAQ