Zrozumienie zakładów e-sportowych: kompleksowy przewodnik

Szybko do przodu, twórcy gier w latach 90. wprowadzili wiele gier e-sportowych, które stały się dość popularne. Wydarzenia e-sportowe również odbyły się w Internecie, co jeszcze bardziej zwiększyło dostępność wydarzeń i turniejów. To zapoczątkowało główny nurt zakładów e-sportowych.

Grą zainteresowali się gracze z całego świata, a operatorzy zakładów nie wahali się oferować różnych rynków zakładów na wydarzenia e-sportowe. Później wprowadzono także gry mobilne, co doprowadziło do dalszego wzrostu popularności zakładów e-sportowych.

Zrozumienie zakładów e-sportowych: kompleksowy przewodnik
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Dlaczego ludzie obstawiają e-sport?

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zakłady sportowe, prawdopodobnie masz pewne obawy dotyczące tego, dlaczego niektórzy ludzie są szczególnie zainteresowani zakładami na e-sport. Zrozumiałe jest, że obstawianie zakładów na e-sport lub grę komputerową może wydawać się dziwne.

Jednak gdy odkryjesz ukryte nagrody związane z zakładami e-sportowymi, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gracze szybko witają tę niszę bukmacherską. Bez zbędnych ceregieli, oto kilka powodów, dla których niektórzy gracze subskrybują zakłady e-sportowe.

Ludzie lubią gry komputerowe

Bez wątpienia gry komputerowe weszły do ​​mainstreamu. Biorąc to pod uwagę, możliwość obstawienia ulubionej gry komputerowej i potencjalnej wygranej jest niewątpliwie kusząca.

Dostępność różnych turniejów

Z setkami Tytuły i zawody e-sportowe, obstawiający e-sport zawsze będą mieli nadchodzące wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę. Chociaż niektórzy bukmacherzy mogą nie oferować wszystkich wydarzeń, zawsze możesz liczyć na witryny hazardowe, które skupiają się na e-sporcie.

Gracze mogą śledzić mecz na żywo

Większość witryn z zakładami e-sportowymi umożliwia zarówno transmisję na żywo, jak i funkcje gry. Dzięki temu obstawiający mogą jednocześnie oglądać grę i zawierać zakłady, co czyni e-sport z pewnością atrakcyjnym.

Zawsze jest coś nowego

Gry e-sportowe są jak każde inne oprogramowanie. Oznacza to, że e-sport jest stale poddawany ponownej ocenie i udoskonalaniu, dzięki czemu jest fascynujący zarówno dla graczy, jak i obstawiających.

Rodzaje zakładów

Rodzaje zakładów dostępnych dla obstawiających e-sport w dużej mierze zależą od rodzaju gry, w którą grają. Na przykład, CS:GO gracze mogą obstawiać liczbę zabójstw lub flag, podczas gdy FIFA gracze mogą być zobowiązani jedynie do przetłumaczenia swojej wiedzy na temat zwykłych sportów – zwycięzcy meczu, zwycięzcy turnieju, powyżej/poniżej i prawidłowego wyniku. Zanim zagłębisz się w świat zakładów e-sportowych, obstawiający powinni zapoznać się z powszechnymi rodzajami zakładów, charakterystycznymi dla wydarzenia, na które obstawiają.

Trzymam się jednej gry e-sportowej

Stawiam tylko na jednego gra e-sportowa to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie zakładów na e-sport. Wiadomo, że większość obstawiających osiąga najlepsze wyniki, obstawiając wydarzenia, które zbyt dobrze rozumie. Strategię tę zaleca się nie tylko graczom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z e-sportem, ale także bardziej doświadczeni gracze również uważają ją za dobrą strategię.

Chociaż ta strategia może wydawać się banalna, graczowi znacznie łatwiej jest wygrać więcej zakładów w przypadku e-sportu, w którym zna wszystko od podszewki, niż w przypadku czegoś, za czym ledwo podąża.

Najlepsze przewodniki bukmacherskie

Robiąc zakupy u bukmachera e-sportu, najlepszym sposobem na zapewnienie sobie pożądanych wrażeń z gry jest przeczytanie przewodnika po zakładach lub porównanie różnych bukmacherów. Dzięki odpowiednim przewodnikom bukmacherskim masz dużą szansę na przejrzenie stale rosnącej listy opcji i wybranie właściwej witryny bukmacherskiej. Oczywiście przewodnik po zakładach e-sportowych odkryje lub udostępni istotne szczegóły, których potrzebują obstawiający e-sport.

Co dokładnie przewodnik po zakładach oferuje graczowi e-sportu? Oto, co każdy gracz e-sportu może zyskać, czytając przewodniki przed rozpoczęciem obstawiania zakładów na e-sport:

 • Przewodniki po zakładach e-sportowych pomóż nowym graczom dowiedzieć się, jak wszystko działa. Ujawniają także typowe błędy w grach i najlepsze praktyki ich unikania
 • Przewodniki przedstawiają najlepsze strony z zakładami transakcyjnymi obejmujące kluczowe aspekty, takie jak wpłaty, wypłaty, limity transakcji i akceptowane waluty.
 • Przewodniki przeglądają różne strony bukmacherskie i udostępnij wyselekcjonowaną listę witryn oferujących doskonałe pokrycie rynków zakładów na e-sport
 • Przewodniki ujawniają bukmacherów z najlepszymi kursami na zakłady e-sportowe spośród konkurencji
 • Przewodniki pomagają nowi i doświadczeni gracze znajdą oferty bonusowe i inne zachęty do gry oferowane graczom e-sportu.
 • Poradniki pomagają także graczom ocenić jakość obsługi klienta oferowanej przez bukmachera.

Jak obstawiać e-sporty online

Obstawianie zakładów w e-sporcie niewątpliwie pod wieloma względami różni się od tradycyjnych zakładów sportowych. Pomijając elementy graficzne i fakt, że za konsolami do gier stoją prawdziwi gracze, obstawianie e-sportu przypomina obstawianie tradycyjnych sportów.

Jak podchodzisz do obstawiania meczów e-sportowych? Obstawianie i wygrywanie w e-sporcie nie różni się od tradycyjnych zakładów - musisz zrozumieć grę i zwracać uwagę na wskazówki i strategie dotyczące zakładów na e-sport, czekając na Lady Luck. Wybierz wydarzenie e-sportowe, które Cię interesuje i preferowany rynek zakładów. W Twoim najlepszym interesie leży także zwracanie uwagi na kursy, aby mieć pewność, że wybrane przez Ciebie zakłady są dla Ciebie odpowiednie.

W przeciwieństwie do tradycyjnych zakładów, zakłady e-sportowe są interaktywne i zapewniają wspaniałe wrażenia z obstawiania dzięki funkcjom transmisji strumieniowej na żywo, szczegółowym statystykom, społecznościom w mediach społecznościowych i wielu innym. Dzięki wielu gatunkom, grom i turniejom obstawiający e-sporty mogą obstawiać następujące zakłady:

 • Wieloosobowa arena bitew online (MOBA) takich jak Dota 2 i League of Legends
 • Strzelanki pierwszoosobowe (FPS) takie jak Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty, Overwatch i Halo
 • Symulatory sportowe takie jak FIFA i NBA 2K
 • Bitwa królewska takie jak PUBG, Fortnite czy CoD: Warzone

Porównanie bukmacherów sportowych

Porównywanie bukmacherów e-sportu to kluczowy krok w każdej grze online. Zrozumienie oferty różnych bukmacherów e-sportu to jedna z wielu wskazówek dotyczących zakładów na e-sport, która bardzo pomaga graczom w dokonywaniu świadomych wyborów. Może to również pomóc Ci wybrać nowszą witrynę bukmacherską, która zapewni lepsze wrażenia z gry niż starsze.

Ponieważ setki, a nawet tysiące licencjonowanych bukmacherów obsługujących wydarzenia e-sportowe, oto kilka powodów, dla których należy zachęcać obstawiających do porównywania bukmacherów zajmujących się e-sportem przed rozpoczęciem obstawiania zakładów online.

 • Pomaga obstawiającym zrozumieć, co inni ludzie mają do powiedzenia na temat różnych platform zakładów e-sportowych
 • Ułatwia obstawiającym porównywanie różnych wydarzeń e-sportowych dostępnych w różnych witrynach i wybieranie tego, co najbardziej im odpowiada.
 • Gracze na AIDS wybierają książki o e-sporcie, które oferują hojne bonusy i promocje
 • Umożliwia graczom porównanie metod płatności oferowanych przez różne strony internetowe i ocenę ich przydatności.
 • Pomaga graczom wcześniej ocenić łatwowierność lub status licencji bukmachera.

Żaden poważny gracz e-sportu nie powinien nigdy zapominać o tym, jak ważne jest porównanie bukmacherów e-sportu przed rozpoczęciem gry. Jednakże pytanie, która strona z zakładami e-sportowymi jest najlepsza?, może być trudno odpowiedzieć. Zarówno stare, jak i nowe strony z zakładami e-sportowymi mają swoje unikalne mocne strony. Dlatego Twoim obowiązkiem jest dołożenie należytej staranności i wybranie witryny z zakładami e-sportowymi, która odpowiada Twoim potrzebom w zakresie gier.

Słowniczek zakładów e-sportowych

Zanim zaczniesz przesiewać bukmacherzy online zajmujący się e-sportem, w Twoim najlepszym interesie leży zapoznanie się z właściwą terminologią. Oczekuje się, że każda osoba z zewnątrz zagubi się w zalewie warunków gier e-sportowych.

Oto lista terminów powszechnie używanych w branży zakładów online, zarówno w tradycyjnych kasynach online, jak i w szczególności w zakładach e-sportowych.

Ogólne warunki

 • E-sport - Prosty termin opisujący sporty elektroniczne
 • Gracz/obstawiający: Osoba uprawiająca hazard lub obstawiająca zakłady
 • Bukmacher - Synonim bukmachera, bukmachera lub operatora zakładów sportowych, zasadniczo kasyno obsługujące różne rynki
 • Rynki zakładów - Wybór kursów podanych przez bukmachera na jeden rodzaj zakładów sportowych lub e-sport.
 • Dziwne - Szansa lub prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku w losowym zdarzeniu lub grze.
 • Bonusy bukmacherskie - oferty promocyjne, które umożliwiają graczom e-sportu zarabianie darmowych pieniędzy po spełnieniu określonych wymagań dotyczących zakładów.
 • Wymagania dotyczące zakładów - Mnożnik określający, ile razy gracz powinien rozegrać bonus, aby móc wypłacić wygrane bonusowe.
 • Strategia zakładów - Rozbudowany system zakładów lub podejście stosowane przez gracza, aby zapewnić mu przewagę nad bukmacherem.
 • Zakład - Czynność obstawiania wyniku nieprzewidywalnego zdarzenia.
 • Stawka - Kwota postawiona w zakładzie.
 • Zwycięzca turnieju - A postaw na drużynę który Twoim zdaniem ma największą szansę na wygranie nadchodzącego turnieju e-sportowego.
 • Zespół - Grupa profesjonalnych graczy rywalizujących razem o tytuł e-sportowy.
 • Serpentyna - Aktywny gracz transmitujący rozgrywkę na żywo na platformach streamingowych.
 • Platforma streamingowa - Strona internetowa używana przez streamerów, głównie graczy lub strony oferujące gry, w celu transmitowania na żywo rozgrywek e-sportowych dla ich obserwujących.

Warunki specyficzne dla e-sportu

 • KDA - Zapisane również jako K/D/A, jest akronimem odpowiednio zdobytych zabójstw, uzyskanych zgonów i asyst. Służy do rzucenia światła na występ gracza
 • Bo1, Bo2, Bo4 - Akronimy, które można przetłumaczyć jako najlepszy z jednego, najlepszy z dwóch, najlepszy z czterech i tak dalej.
 • CS:GO - Akronim reprezentujący niezwykle popularną grę pierwszoosobową Counter-Strike: Global Offensive.
 • DOTA 2 lub Dota 2 - Akronim oznaczającej grę online na arenie bitewnej Defense of the Ancients 2.
 • SCII lub SC2 - Skrót od StarCraft II
 • Pojedyncza drabinka eliminacyjna - Turniej, w którym przegrani są eliminowani i nie mają szans na awans.
 • Nawias podwójnej eliminacji- Format turnieju zapewniający graczom możliwość przegrania dodatkowego meczu w fazie play-off. Oznacza to, że przegrani mogą konkurować z innymi przegranymi.
 • Strzelec - Gracz przyznał swobodę w opracowywaniu strategii zespołu.
 • Skurcz- Wiodąca usługa transmisji strumieniowej na żywo, która szczególnie koncentruje się na e-sporcie.
 • KUPA ŚMIECHU - Skrót od League of Legends. Ta gra jest również nazywana potocznie Legenda w kręgach graczy e-sportowych.
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak