Korzystanie z kryptowalut w zakładach na e-sporty

Crypto Betting

2022-11-10

Kryptowaluty już od jakiegoś czasu są na ustach wielu osób. Im więcej osób dowiaduje się o tych cyfrowych walutach, tym bardziej stają się entuzjastycznie nastawieni do używania ich w sprawach biznesowych i osobistych. Jednak, jak w przypadku każdej innej dobrej rzeczy, zakłady na kryptowaluty mają swoją ciemną stronę, zwłaszcza gdy używa się ich do obstawiania eSportów. 

Korzystanie z kryptowalut w zakładach na e-sporty

Dla entuzjastów zakładów, którzy rozważają przejście z walut fiducjarnych, kluczowe jest zrozumienie zalet i wad hazardu z tymi cyfrowymi monetami. Na szczęście stanowi to sedno tego artykułu.

Plusy hazardu z kryptowalutami

Prywatność

Entuzjaści zakładów online wiedzą, że ogólnie istnieje przyzwoity wybór opcji płatności, od kart debetowych i kredytowych po portfele elektroniczne i karty przedpłacone. Jednak jednym z wyjątkowych problemów, których te metody płatności nie mogą zagwarantować, jest całkowita anonimowość lub prywatność. Innymi słowy, gracze muszą ujawnić niektóre dane osobowe podczas korzystania z nich metody wpłat

Załóżmy na przykład, że użytkownik nie udostępnia swoich danych dostawcy gier (jak w przypadku e-portfeli). W takim przypadku muszą przynajmniej udostępnić część swoich danych osobowych/finansowych pośrednikom lub stronom trzecim.

Dzięki kryptowalutom wszystkie transakcje pozostają anonimowe. Poziom prywatności, jaki uzyskują gracze eSports i inni gracze online podczas korzystania z Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy jakakolwiek inna krypto jest po prostu bezkonkurencyjna. Mieszkańcy krajów, w których hazard jest zabroniony, preferują kryptowaluty, aby zapewnić, że ich aktywność online jest niemożliwa do namierzenia.

Szybkie transakcje

Wszyscy gracze lubią mieć możliwość natychmiastowej wpłaty na swoje konto zakładów eSports online i od razu zacząć obstawiać. W końcu to jest powód, dla którego ludzie rejestrują się w bukmacherach i innych platformach hazardowych online. Dlatego czekanie na zakład może być bardzo frustrujące tylko dlatego, że depozyt nie został przetworzony. 

Podczas gdy większość metod płatności jest szybka, transakcje kryptograficzne są natychmiastowe. Ponadto żadne strony trzecie nie są zaangażowane w przetwarzanie płatności kryptograficznych, tak jak w przypadku kart kredytowych i portfeli elektronicznych. To skraca czas transakcji.

Zwiększone bezpieczeństwo

Bardzo Strony z zakładami e-sportowymi traktują bezpieczeństwo tak poważnie, że mocno inwestują w solidne technologie szyfrowania SSL, aby zapewnić, że dane finansowe klientów są pod kluczem i blokadą. Jednak kryptowaluty przenoszą bezpieczeństwo danych na zupełnie nowy poziom, wykorzystując tak zwaną technologię blockchain, która jest lepsza niż szyfrowanie SSL.

Brak ograniczeń lokalizacji

Niektóre rozwiązania płatnicze ograniczają transakcje do zakładów bukmacherskich online w witrynach bukmacherskich w niektórych jurysdykcjach lub krajach. W niektórych przypadkach platforma hazardowa może nie obsługiwać opcji płatności lub waluty używanej w danym kraju. 

Co więcej, istnieją kraje, w których zakłady i hazard online są ogólnie zabronione, mimo że platforma hazardowa na morzu nadal dopuszczałaby graczy z tych krajów. Zakłady na kryptowaluty umożliwiają graczom obejście wszystkich tych ograniczeń, umożliwiając im obstawianie niezależnie od lokalizacji.

Specjalne bonusy i promocje

Wiele Strony z zakładami eSport oferują bonusy i promocje skierowany w szczególności do graczy, którzy wpłacają pieniądze za pomocą kryptowalut. Chociaż te gadżety różnią się w zależności od bukmachera, jedną stałą jest to, że obstawiający muszą używać kryptowaluty, aby kwalifikować się do tych bonusów. 

Zachęca to graczy do przyjmowania walut cyfrowych, ponieważ świat stopniowo odchodzi od walut fiducjarnych. Jednak jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących zakładów na eSport jest to, że gracze muszą sprawdzić warunki tych bonusów i promocji.

Cons

Fluktuacja wartości/zmienność

Rynek kryptowalut jest niestabilny, co oznacza, że cena każdej kryptowaluty może się znacznie zmienić bez ostrzeżenia. Na przykład gracz może zamienić swoje 200 USD na Bitcoin i wpłacić pieniądze na swoje konto zakładów eSport, tylko po to, aby dowiedzieć się, że wartość Bitcoin spadła, gdy później wypłaci. 

W takim przypadku obstawiający będzie musiał ponieść stratę. Oczywiście może to pójść w drugą stronę i przynieść zysk, ale faktem jest, że kryptowaluty są niestabilne.

Mały lub żaden nadzór rządowy

Rynek kryptowalut nie działa na podstawie regulacji żadnego organu lub rządu. Oznacza to, że użytkownicy mają bardzo niewiele opcji, do których mogą się zwrócić w przypadku problemów z pieniędzmi. Nie oznacza to jednak, że strony z zakładami eSport na kryptowaluty działają bez licencji. 

Oczywiście wiele z nich jest licencjonowanych i regulowanych. Nawet ci bez pozwolenia mogą być nadal autentyczni, tyle że gracze nie chcą pozostawiać niczego przypadkowi.

Nie cofaj się

Gdy gracz prześle środki do swojego portfela kryptowalut, zniknie. Nie ma regresu, jeśli pieniądze zostaną wysłane na zły adres. Jest to jeden obszar, w którym metody płatności, takie jak PayPal i karty kredytowe, przewyższają płatności kryptograficzne. 

Dlatego gracze muszą zachować szczególną ostrożność podczas gry z kryptami. Adresy portfela muszą być dokładnie rejestrowane.

Zawijanie

Kryptowaluta przeszła długą drogę od swojego pierwszego pojawienia się w 2009 roku. Tak, dostawcy gier zajmują się zarabianiem pieniędzy, a ponieważ coraz więcej witryn akceptuje kryptowaluty, dostawcy powoli, ale pewnie skupiają się na tym, czego najbardziej chcą ich klienci. I chociaż kryptowaluty mają zarówno zalety, jak i wady, ta pierwsza sprawia, że są atrakcyjne dla graczy.

Aktualności

Podstawy zakładów na e-sporty
2022-12-01

Podstawy zakładów na e-sporty

Wiadomości